» »

Težava: uTorrent

Težava: uTorrent

mihec23 ::

Najprej lep pozdrav vsem prisotnim. Ker je to moj prvi post, bi se na kratko predstavil in zastavil nekaj vprašanj. Moje ime je Borut, star sem 22 let in prihajam iz Obale (okolica Kopra). Računalništvo me je že od malih nog zanimalo in sem želel tudi študirati nekaj v tej smeri, zaenkrat pa ostajam na naravovarstvenem študiju (Famnit).
Pišem zato, ker imam težavo pri namestitvi uTorrent-a, verzije 3.3.1. Nameščenega sicer že imam, vendar ni nastavljen tako, kot je bil prej (pred mesecem sem kupil nov računalnik in sem moral zato namestiti tudi uTorrent na novo. Brskal sem po spletu in nekaj našel, vendar s tistimi nastavitvami nisem zadovoljen. Moje vprašanje je: Ali ve kdo nastavit uTorrent tako, kot je treba? Bistvena težava je v oddajanju in neenakomernemu sprejemanju hitrosti, kljukica za povezavo je včasih zelena, včasih ne (rumena) in mislim, da niso vrata pravilna ali nekaj takega. Pravzaprav bi se rad naučil osnov rokovanja z uTorrentom. Datoteke pobiram s pomočjo blinka in ne partisa, čeprav sem slišal, da naj bi bil partis boljši.
Če potrebujete še kakšen podatek za lažje razumevanje, samo recite.

Lep pozdrav, Borut

`DoC ::

Najprej lep pozdrav vsem prisotnim. Ker je to moj prvi post, bi se na kratko predstavil in zastavil nekaj vprašanj. Moje ime je Borut, star sem 22 let in prihajam iz Obale (okolica Kopra). Računalništvo me je že od malih nog zanimalo in sem želel tudi študirati nekaj v tej smeri, zaenkrat pa ostajam na naravovarstvenem študiju (Famnit).


Hecno :) pa vseeno ne gre Torrenta nastavit?

Ok, k problemu:

opcija 1 - problemi z fizično linijo. Si na ruterju? Si deliš povezavo? Delaš še istočasno kaj na računalniku kar zahteva/odžira net povezavo?

opcija 2 - vrsta torrenta -> če je takšen z malo sejalci ali imajo le ti povezavo omejeno bo hitrost skakala. Upload je pa zopet odvisen kako zanimiv je tvoj torrent za druge in znova skače glede na št ljudi ki si torrent želi.

Katera opcija se ti zdi realnejša v tvojem primeru pa sam določi :)

Lp
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Hayabusa ::

UT, preferences, connection, nastavi en fixen port, obkljukaš samo zadnje (add to windows firewall excetion).
Nato forwardaš isti TPC port na routerju in. mora v UT biti spodaj zelena kljukica.

BorutK-73 ::

harmony ::

mihec23 je izjavil:

Računalništvo me je že od malih nog zanimalo in sem želel tudi študirati nekaj v tej smeri, zaenkrat pa ostajam na naravovarstvenem študiju (Famnit).

Pametna odločitev.

mihec23 ::

Zaenkrat me zanima, kakšna je razlika med routerji in porti oz. vrati. Sedaj vse deluje, le oddajanje je okrog 0.2 kB. In še... kako izbrati pravi router in port in glede na kaj naj se odločam.
Hvala

P.S.: pa brez neprimernih komentarjev

Hayabusa ::

Če nimaš routerja oz imaš samo modem, potem mora UT delati z default nastavitvami bp.

mihec23 ::

To bo pa problem, glede na to, da sem že nekajkrat nastavil na novo. Mogoče veš, katere so default nastavitve ali pa je boljše da ponovno inštaliram ta program?
Hvala in LP:)

Hayabusa ::

%userprofile%\Application Data\uTorrent\

Pobrišeš settings.dat ali še boljše, celotno mapo uTorrent (oz jo skopiraš iz starega pcja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mihec23 ::

Nekaj sem ugotovil... ni bila težava v uTorentu, ampak Mojblink, iz katerega sem do sedaj pobiral stvari na comp. In zdej sem na partisu in mi šopa dol nad 300, gor pa okrog 2 oz. 3, freelech pa tolko bolj.:D Hvala usem za pomoč in ves trud. Če admini želijo, lahko zaklenejo temo, ker mislim, da tu ne bo več debate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utorrent ne dela

Oddelek: Programska oprema
326461 (4239) tabl
»

uTorrnet težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
221830 (1574) Ang3lo
»

Težava z u torrentom

Oddelek: Omrežja in internet
287038 (4680) MrStein
»

Prenos Partis torrentov na drug računalnik

Oddelek: Omrežja in internet
193147 (2436) joker16_7
»

uTorrent problemi

Oddelek: Omrežja in internet
212798 (2396) alexz

Več podobnih tem