» »

Nakup Audi A3 - mnenja

Nakup Audi A3 - mnenja

«
1
2 3
...
5

Marilyn ::

pozudravljeni,

Kupujem si avtomobil in se predvsem nagibam k Audi-ju A3...Zanima me vaše mnenje o tem avtu, predvsem od vas lastnikov tega jeklenega konjička. Sam nameravam odšteti do 10.000€, v skrajnem primeru tudi do 12.000€ (če je res dober nakup). Zanimajo me samo dizli ( tam do 140KM), do 140.000 prevoženih KM - 2007 letnik naprej. Je smoterno kupovati avto z toliki KM, pa čeprav je to AUDI....torej hvaležen bi vam bil za mnenja in izkušnje...
Če pa ta avto odpade, kateri bi še bili vredni nakupa za toliko denarja...želim si vsaj 5 let imeti mir oz. 100.000 prevoženih km (zavedam pa se da imam lahko smolo in kupim ravno tak avto ki mi bo delal probleme)...torej nasplošno - bi to bil pameten nakup?!

hvala za vaše odgovore!

matmel ::

Pri rabljenih avtomobilih je treba vedeti tri stvari: lahko kupiš popolnoma normalen avto,redno servisiran, normalno vožen, ki bo naredil še 200 000 km ali več, lahko kupiš avto, katera boš imel vsak teden na servisu, lahko pa kupiš zadevo, ki bo imela le občasne težave oz. popravila, ki se bodo pojavljala zaradi starosti avtomobila oz. obrabe nekaterih delov. Sedaj če ti je toliko do audija, pač kupiš audija,...recimo, a3 je sorazmerno majhen avto zato recimo za dobrih 13 jurjev dobiš že tegale popolnoma novega polota http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=718... pa imaš recimo mir zagotovo za več kot 5 let...

Lp.

Marilyn ::

hvala za nasvet. Resda ne norim po cesti (vsaj več ne), ampak 90 konjskih moči mi je premalo in seveda ta avto odpade - POLO še posebej. Nimam prevelike težnje po majhnem avtu, raje vidim da je manjši ni pa to predpogoj za nakup avta. Glede nato da sem sam itd. Najraje bi kupil AUDIJA, če pa že ne..vsaj nekaj podobnega v tem rangu.

D3m ::

Torej kupuješ avto zaradi simbolike.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: shadeX ()

Isotropic ::

ima se, može se

Marilyn ::

Iz večih razlogov, ampak mislim da je o temu odveč diskturat. Pač imam, to pa še ne pomeni da se želim "zasrat".

D3m ::

Sam ti priporočam Polota, ki ti ga je predlagal matmel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mailer ::

Če voziš zmerno je 90 km čisto dovolj za normalno vožnjo. Polo je dober predlog imaš pa tudi kup drugih vozil prav tako novih za podoben denar. Avtonet poznaš, filtre nastavi na željene in spremljaj trg. Za rabljene avtomobile spremljaj oglase vsaj en mesec ali več. Ponavadi se šele po pol leta dobi vplogled med kvaliteto oglaševanih vozil. Problem je v veliki večini vrtenje števca nazaj saj lahko dobiš avto, ki ima po števcu 50k km v resnici pa ima prevoženih 150k km.

D3m ::

Marilyn lahko pa vzameš Audi A6 za 13.000 eur 2.7 DSG TDI Quattro. Ga prodajajo v AC Kondor LJ.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Marilyn ::

bolj me zanima odgovor na vprašanje, če je za AUDIJA preveč dati 12.000EUR, glede nato da ima že 130.000 prevoženih km. Nevem no, upam na odgovore bolj tistih ki ga imajo. Seveda nisem pa eden tistih, ki mu ne moreš spremenit menenja in vztraja na svojem. Zanimajo me tudi drugi avtomobili - ampak na livelu AUDIJA...

kot pa slišim glede vrtenja števcev nazaj ni to tako enostavno početi in če se ne motim lahko to odkriješ če ga greš priključit na rač. Se morda motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

b00mer ::

Folk kr neki nabija ima se moze se, ko da tip kupuje avto za 25k.

Marilyn, moj predlog : VW golf ..Recimo za 12k dobis dobr letnik, z VELIKO opreme. Sam sem vozil 2.0 TDI DSG 140km cca en teden.Avto je imel 260k km, poraba 6l, super voznja.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=725...

Za Audija, rabis 14-15k da bo tip top.

harmony ::

Priporočilo: Bejž v Nemčijo in si ubod dobrga Avdija. Kokr vem v DE naj bi bilo zakonsko kaznivo vrtet kilometre.

D3m ::

Sam imam Golf V 1.9 TDI 90 KM, ki je tam tam med Audi A3. In sem zadovoljen z avtom, kupil sem ga za 13000 eur leta 2008 prevoženih je imel 30.000 km
|HP EliteBook|R5 6650U|

black ice ::

Iz lastnih izkušenj ti povem, da 140000 km po slovenskih kolovozih hočeš nočeš pusti pečat na avtomobilu. Sam sem kupil avto (ni Audi, vendar iz iste družine) z nekaj čez 80000 km prevoženih in se mi je zdelo veliko, čeprav je avto za svojo starost bil v dobrem stanju.

Če bi izbiral zase bi raje vzel avto z istimi kilometri iz Nemčije kot iz Slovenije.

harmony ::

b00mer je izjavil:

Folk kr neki nabija ima se moze se, ko da tip kupuje avto za 25k.

Marilyn, moj predlog : VW golf ..Recimo za 12k dobis dobr letnik, z VELIKO opreme. Sam sem vozil 2.0 TDI DSG 140km cca en teden.Avto je imel 260k km, poraba 6l, super voznja.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=725...

Za Audija, rabis 14-15k da bo tip top.

Pa to ti je klasična slovenska mentaliteta. Fovšarija na kubik. Pa tud če je 25k€, je to relativno normalna cena. Seveda za naše mizerne plače je to bogastvo.

harmony ::

Jaz bi tega šel pogledat:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=725...

D3m ::

Dobra ponudba harmony :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

b00mer ::

Res je lep :)

Marilyn ::

hvala hvala za te odgovore...še kakšnega bom bil vesel...kar se pa tiče te fovšarije pa itak nimam besed. Konec koncev to spet ni nek denar, pa kljub temu da mu bom dau na roko. Malo škoda no, da namesto da mi svetujejo, pišejo butaste komentarje...no da ne zaidem, vesel bom vsakega vašega predloga...

V Nemčijo pa nevem če se želim vozit, nekako upam na tukajšnje poštenje :-P

super bi bil tale ta zadnji...nebi se ga branu, pa tut kakšen EUR več dal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

D3m ::

Marilyn

Harmony ti je dal dobro povezavo za Audi A3. Avto ima tudi garancijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kokos25 ::

Ja in, če je nor na Audija, jz sm na VW, ti si pa na renoja in kaj potem? Moramo zato vsi Volvote nabavit? Al pa BMW znižan u podn s črnimi matiranimi feltnami?

Dejte no, sprašuje o A3 Audiju in ne, kaj bi kupu jz namesto njega...

Pa da podam svoje mnenje. Če si zares želiš nekaj, potem 12000€ ni preveč, če si vsaj malo skeptičen, ti pa zaradi varnosti (pa nikjer ne piše, da to tudi drži) svetujem nakup večjega avtomobila. Za ta denar dobiš (govorim o avtomobilih, katerega bi jaz uzel in ti nikakor ne vsiljujem) 2009/10 letnik Passat 2.0 TDI 140 km z dokaj dobro opremo.

Pa da zaključim, VW mora bit v bajti...:)

lp
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

AngelOfDeath ::

Za tako ceno pričakujem potrjeno servisno knjižico - redno servisiran na uradnem servisu z preverljivo zgodovino.

Kolega je takega 2008 kupil za 11k z potrjeno servisno.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Marilyn ::

čez vikend grem pogledat tegale na zadnjem linku...se mi zdi odličen izbor! Torej bi se strinjali, da je dober nakup, kljub temu, da ima že 111.000km?...seveda bom še malo brskal, tegale pa imam na umu...

hvala za mnenja...

bluefish ::

Če so realni, 111k ni nič.

mn ::

Marilyn je izjavil:

čez vikend grem pogledat tegale na zadnjem linku...se mi zdi odličen izbor! Torej bi se strinjali, da je dober nakup, kljub temu, da ima že 111.000km?...seveda bom še malo brskal, tegale pa imam na umu...

hvala za mnenja...


Glej, kupuješ pet let staro vozilo. To pomeni, da je lastnik delal samo 22 tisoč kilometrov letno. Jaz bi se raje vprašal, zakaj je sploh kupil dizla za tako nizko kilometrino. Tole so prej sumpljivo nizki kilometri kot visoki.

Brias ::

tujina je super ... samo paziti moras razrede, davek na izpust ... ker mobile.de cena je z GREEN izpustom in 1k protokolarnega popusta ( EXPORT PREISS, KEIN GARANTIE ) lahko avto pred blokom z novimi tablicami ...

+ davek .... ce ti ga svaba specificira, ga ( DDV ) v slo ne placas ...


http://suchen.mobile.de/auto-inserat/au...

Audi A3 2.0 TDI Sportback DPF S-line Xenon*SH*Tempo

11,980 EUR (Gross)
10,067 EUR (Net)
19.00% VAT
Estate Car, Used vehicle
FR 02/2009
199,000 km
Diesel
103 kW (140 PS)
Manual gearbox

co2 115g

na mestu znizas na 11.000 eur na racun export preiss, kein garantie etc eyc ( itak ma vsaj 30% lufta ), preizkusnja je 100 eur, pred ROKO z nemcem reces daj se free preizkusnjo ...

100 eur homologacija + merjenje co2, namerili ti ga bodo 115g, kar je 2% davcne stopnje DMV po izpustu CO2, davek na izrabljena vozila, 200 eur, tehnicni tablice, 100 eur ...

pot do avta, ... 400 eur
11.000 avto
100 eur homologacija
200 eur DMV po izpustu ( 2% )
200 eur davek na izrabljena
100 eur tehnicni, tablice, prometna ...

12.000, poln tank, nove tablice :)

ali

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/au...

Audi A3 2.0 TDI Sportback DPF Ambit. NAVI LEDER XENON

11,900 EUR (Gross)
10,000 EUR (Net)
19.00% VAT
Estate Car, Used vehicle
Vehicle Number: 14
FR 02/2008
154,600 km
Diesel
125 kW (170 PS)
Manual gearbox
151 g/km

znizas na 11.000

pot do avta, ... 400 eur
11.000 avto
100 eur homologacija
1200 eur DMV po izpustu ( !! 11% !! )
200 eur davek na izrabljena
100 eur tehnicni, tablice, prometna ...

13.000 EUR .... na cesto ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

cekr ::

Pri A3 in podobnih samohodih je zelo fajn, da veš, kod ga je vozil.
A3 je idealen primerek za kakšnega razuzdanega mulca, ki nima občutka, kdaj je dovolj.
Zato zelo pazi. Kilometri ne pomenijo nič, če je pa lahko motor prekurjen.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gregor5816 ::

matmel je izjavil:

Pri rabljenih avtomobilih je treba vedeti tri stvari: lahko kupiš popolnoma normalen avto,redno servisiran, normalno vožen, ki bo naredil še 200 000 km ali več, lahko kupiš avto, katera boš imel vsak teden na servisu, lahko pa kupiš zadevo, ki bo imela le občasne težave oz. popravila, ki se bodo pojavljala zaradi starosti avtomobila oz. obrabe nekaterih delov. Sedaj če ti je toliko do audija, pač kupiš audija,...recimo, a3 je sorazmerno majhen avto zato recimo za dobrih 13 jurjev dobiš že tegale popolnoma novega polota http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=718... pa imaš recimo mir zagotovo za več kot 5 let...

Lp.


Slučajno sem tole videl, pa imam eno vprašanje glede tega polota. V opisu piše da je diselski motor, na avtu pa TSI. A ni TSI bencinski motor, dizelski pa TDI?

Janac ::

Gregor5816 je izjavil:

matmel je izjavil:

Pri rabljenih avtomobilih je treba vedeti tri stvari: lahko kupiš popolnoma normalen avto,redno servisiran, normalno vožen, ki bo naredil še 200 000 km ali več, lahko kupiš avto, katera boš imel vsak teden na servisu, lahko pa kupiš zadevo, ki bo imela le občasne težave oz. popravila, ki se bodo pojavljala zaradi starosti avtomobila oz. obrabe nekaterih delov. Sedaj če ti je toliko do audija, pač kupiš audija,...recimo, a3 je sorazmerno majhen avto zato recimo za dobrih 13 jurjev dobiš že tegale popolnoma novega polota http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=718... pa imaš recimo mir zagotovo za več kot 5 let...

Lp.


Slučajno sem tole videl, pa imam eno vprašanje glede tega polota. V opisu piše da je diselski motor, na avtu pa TSI. A ni TSI bencinski motor, dizelski pa TDI?



Res je. Verjetno so napačen avto fotkal :D

Marilyn ::

mn je izjavil:

Marilyn je izjavil:

čez vikend grem pogledat tegale na zadnjem linku...se mi zdi odličen izbor! Torej bi se strinjali, da je dober nakup, kljub temu, da ima že 111.000km?...seveda bom še malo brskal, tegale pa imam na umu...

hvala za mnenja...


Glej, kupuješ pet let staro vozilo. To pomeni, da je lastnik delal samo 22 tisoč kilometrov letno. Jaz bi se raje vprašal, zakaj je sploh kupil dizla za tako nizko kilometrino. Tole so prej sumpljivo nizki kilometri kot visoki.


Razumem tvoj skepticizem, sam sem bil podobnega mišljenja, ko sem gledal po netu polovico AUDIJEV. Kolikor sem jaz pripravljen dati jih ima ogromno 120K - 140K prevoženih kljub temu da so stari 6, celo 7 let.Ni mi logično....glede na to koliko sami/drugi prevozijo po tolikem času. Vsi pa vendarle ne morejo imeti prevrtene števce nazaj, ali pač?!! Sam kupujem dizla, kljub temu da ne računam prevoziti veliko km. Do sedaj sem imel same dizle in pri temu vztrajam. Morda je bil prejšnji lastnik isti kot jaz :-)

Fantje nisem mulc, nimam neke potrebe po znamki...mi je pač AUDI A3 neizmerno lep in redko slišim kaj slabega o njemu. Finančno sem pa tudi sposoben...Dejansko sem!

Janac ::

Zakaj ne že A4?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=727...

Pogojno še:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=729...

Če pri prvem tukaj vse velja, ga sam vzem. Nasplošno pa velja, da se rabljen avto kupuje od prvega fizičnega lastnika in ne raznih avtohiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

gruntfürmich ::

malo o kilometrih...
drugače pa bo en kolega prodajal a3, 3 vrata, izredno malo km; pod 50k se mi zdi da celo. cca 15k€ verjetno, morda malce manj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

Marilyn je izjavil:

bolj me zanima odgovor na vprašanje, če je za AUDIJA preveč dati 12.000EUR, glede nato da ima že 130.000 prevoženih km. Nevem no, upam na odgovore bolj tistih ki ga imajo. Seveda nisem pa eden tistih, ki mu ne moreš spremenit menenja in vztraja na svojem. Zanimajo me tudi drugi avtomobili - ampak na livelu AUDIJA...

kot pa slišim glede vrtenja števcev nazaj ni to tako enostavno početi in če se ne motim lahko to odkriješ če ga greš priključit na rač. Se morda motim?

12k eur za kakšno leto starega A3 je čisto ok. Pri dizlu glej, da nima premalo kilometrov - dizel je za veliko Km, če se ga je vozilo po mestu je to iz več razlogov slabo. Veliko km pomeni tudi veliko vožnje po avtocesti. Pa seveda redno vzdrževanje, pa bo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

duque ::

2.0 TDI (140KM) okoli letnika 2005-2008 je pri VW in Audiju problematičen, ker pokajo bloki motorjev (določeni tipi motorjev). Zato se da te avtomobile dobiti sorazmerno poceni. Octavia ima drug tip motorja, na katerega sta kasneje Audi in VW prešaltala. Zdele ne vem več iz glave, sem pa imel naštudirano, ko sem konec 2010 hotel kupiti A4/Passat z 140 Km. Je pa kar veliko napisanega po raznih forumih o tem oz. katere oznake motorjev so problematične ...

Zanimiv je tvoj kriterij do 140k km ... dejansko vsak temu ustreza (vsi so na magičnih 120+/-5K)

matobeli ::

osebno ne bi kupoval avta z 1/3-1/2 porabljene življenske dobe za tako ceno. A3 pač ni nič posebnega, je samo malo boljši mali avto.

Če 12k ni panike to pomeni da lahko vsaj 1k našparaš mesečno, počakaj še pol leta in si nabavi real-deal;)

D3m ::

duque je izjavil:

2.0 TDI (140KM) okoli letnika 2005-2008 je pri VW in Audiju problematičen, ker pokajo bloki motorjev (določeni tipi motorjev). Zato se da te avtomobile dobiti sorazmerno poceni. Octavia ima drug tip motorja, na katerega sta kasneje Audi in VW prešaltala. Zdele ne vem več iz glave, sem pa imel naštudirano, ko sem konec 2010 hotel kupiti A4/Passat z 140 Km. Je pa kar veliko napisanega po raznih forumih o tem oz. katere oznake motorjev so problematične ...

Zanimiv je tvoj kriterij do 140k km ... dejansko vsak temu ustreza (vsi so na magičnih 120+/-5K)


http://avtonasveti.com/audi-a3-2003-201...

Samo do leta 2005
|HP EliteBook|R5 6650U|

b0rc ::

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/au...

Eden primerek med mnogimi. Če maš koga ko se spozna na avte in da imaš čas, sploh nimaš kaj razmišljat. Nemčija! Večina avtov ima servisno knjigo, cenejši so, o obrabi avtomobila v primerjavi s škartom, ki je namenjen za jug in se je vozil po Sloveniji 5 let bv sploh kaj debatirat. Pametno je čimprej menjat zobati jermen, ko ga pripelješ domov. Za vsak slučaj....
Audi A4 letnik 2003, kupljen v Nemčiji leta 2006, še zdaj prede kot muca. Skratka enega problema ni bilo z avtom, ampak resnično, enega problema. Lahko tudi, da je bila čista sreča in je fotr naletel na res dober avto. Pač malo je treba bit nagnjen tveganju, ker če naletiš na scheiss avto, je zadeva malo težje rešljiva, kot če bi ga kupil doma.

Brias ::

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/au...

Audi A3 2.0 TDI Sportback DPF Attraction

9,999 EUR (Gross)
8,403 EUR (Net)
19.00% VAT
Estate Car, Used vehicle
FR 03/2010
249,000 km

Diesel
103 kW (140 PS)
Manual gearbox

ca 115 g/km

zbije se cena na racun export preiss in kilometrov ...

7500 EUR
400 eur stroski
2% DMV po izpustu
100 eur homologacije
100 eur tehnicni + tablice + prometna
200 eur davek na izrabljena vozila

8450 EUR

+

50 EUR prehekani kilometri na ... slovenskih, ker nemci delajo veliko 3*30k = 90.000 KM

LEPO, da te po FAIR PLAYU opozorim, da NUJNO naredi velik servis pri 100.000, jermena, sponarje, filtre, scisti karter, etc atc ,,,,,


+ 100 eur .de "prometna", AVTO servisiran na pooblascenem servisu, ki ni v sistemu ( ti ne pomaga niti priklop pri ... nobenemu ... )

total 8600 eur, letnik 2010, 90k km ...

hmmm...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=725...
nastavljena slo cena 15.900 ,,,, za leasing ali menjavo ..

za gotovino ti spustim ... na 15,000

6k v zep, 400 eur drzavi ....ti pa vesel z 90k avtom ...

letmein ::

Žal stalna praksa pri nas.

PacificBlue ::

Marilyn ::

matobeli je izjavil:

osebno ne bi kupoval avta z 1/3-1/2 porabljene življenske dobe za tako ceno. A3 pač ni nič posebnega, je samo malo boljši mali avto.

Če 12k ni panike to pomeni da lahko vsaj 1k našparaš mesečno, počakaj še pol leta in si nabavi real-deal;)


SEj nerabim nič šparat! imam veliko na strani...ne želim pa porabit ogromno denarja za navaden pleh...pač audiji se mi zdijo zanimivi in pri temu dokaj vztrajam,,,ker "pač niso nič posebnega, je samo boljši avto":-)

PacificBlue ::

volvo ima pocinkan pleh, ne rjavi:).

Marilyn ::

PacificBlue je izjavil:

volvo ima pocinkan pleh, ne rjavi:).


V kolikor se se spomnim imamo vsak svoje užitke...in sem omenil avdija...

Sriple Tix ::

Moj Audi 80 letnika ´92 je imel tudi že pocinkan pleh, tako da to najbrž ni nič posebnega v današnjih časih.

RejZoR ::

letmein je izjavil:

Žal stalna praksa pri nas.



Mogoče je pametno vržt slike v image search, da vidiš če je ista še kje objavljena. Nis icer 100% način ampak pri omenjenem primeru bi ti verjetno pokazalo tud drugi oglas (originalni).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mesar ::

Najboljše, da kako Dacio kupiš!
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: balocom ()

Super Sonic ::

Za tistega BMWja je tista avtohiša dala samo napačno sliko iz neta gor; avto drugače ni bil isti, samo podoben, enake barve.

Moj Audi 80 letnika ´92 je imel tudi že pocinkan pleh, tako da to najbrž ni nič posebnega v današnjih časih.

Cink gor ali dol lahko naletiš na sranje z rjavenjem tudi pri novejših vozilih - pač tu je zdej govora o KIAjah: http://kia.rula.net/phpBB3/viewtopic.ph...

Dans se veliko stavi na plastične dele in barve, ki so zelo agresivne, več plastne, pocinkani, pa če so, so samo vitalni deli avtomobilov. A80 je bil eden boljših avtomobilov, ki sem jih tudi sam z veseljem vozil, pocinkano tam je bilo pa domala vse.

Kupujem si avtomobil in se predvsem nagibam k Audi-ju A3

Jaz ga ne bi kupil, bi pogledal za čem drugim. Pač to so subjktivne ocene. Audi gre nekako na prestiž, 140km pa doda kam pes taco moli. Ko so vozila rabljena je vse odvisno od vzdrževanja in same vožnje, pri čemer je takšno vozilo v rizičnem razredu, ker ga ponavadi vozi mularija brez denarja, nekaj takšnega kot velja za Alfe tipa GT, 147, le da je tam več pripadnosti k znamki in mogoče najdeš še koga, ki je avto kdaj peljal na servis in ni s prvega odpada vlekel notr dele, ki so bili v okvari.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Sriple Tix ::

Glede rjavenja imaš prav. Prijateljev A4 je bil po robovih blatnikov v treh letih povsem rjast. Razlog? Kao prestižni avto z ne vem kakšno opremo in quattro pogonom, je imel na notranjih blatnikih nalepljen nekakšen filc (ne me spraševati o natančni sestavi tistega sranja), da je med vožnjo po makadamu blažil ropot kamenja izpod gum, ki je sicer ropotal po njih. Seveda je bila tista tkanina ves čas vlažna in s tem ustvarjala idealne pogoje za rjo. Odkar so mu tisto odstranili in uredili rjavino, ima mir.

D3m ::

Sriple Tix je izjavil:

Glede rjavenja imaš prav. Prijateljev A4 je bil po robovih blatnikov v treh letih povsem rjast. Razlog? Kao prestižni avto z ne vem kakšno opremo in quattro pogonom, je imel na notranjih blatnikih nalepljen nekakšen filc (ne me spraševati o natančni sestavi tistega sranja), da je med vožnjo po makadamu blažil ropot kamenja izpod gum, ki je sicer ropotal po njih. Seveda je bila tista tkanina ves čas vlažna in s tem ustvarjala idealne pogoje za rjo. Odkar so mu tisto odstranili in uredili rjavino, ima mir.


Torej je sam s posegom v vozilo ustvaril pogoje za rjo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sriple Tix ::

Da! Ko je odstranil originalno nalepljeni filc, ki je bil ves čas vlažen in zato povzročal pogoje za rjavenje ter so mu zaščitili in prebarvali blatnike, mu avto ne rjavi več.

Zanima me, če sploh še kdo prebere kakšen post ali samo v sekundi preleti zadevo in nato napiše, kar mu v tistem trenutku šine v glavo?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenga AUDI A4 1.6 (2006) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8114112 (12375) gddr85
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13828078 (23933) D3m
»

IZBIRA MED AUDI A6 in A3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13131296 (25758) miraldi
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10621785 (16983) amigo_no1
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227214 (24823) amigo_no1

Več podobnih tem