» »

nakup rabljenga AUDI A4 1.6 (2006)

nakup rabljenga AUDI A4 1.6 (2006)

1
2
»

Engineer_ ::

gruntfürmich je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

haha koliko fovšije, da ja ne bi kdo audija kupil.

Engineer_ je izjavil:

za isti denar dobiš 4 leta mlajši avto, ki je _isti_.


najprej praviš da so drugi favš, potem pa takoj sam sebe demantiraš.

sploh veš kaj pišeš???


s čim sem se demantiral? podaj razlog. Predlagal sem mu _identičen avto_. Nisem jackass, ki bi mu namesto Audija predlagla Opla ali kakšno podobno sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

s6c-gEL ::

Nisem jackass, ki bi mu namesto Audija predlagla Opla ali kakšno podobno sranje.

Ko pogledaš stanje napak po znamkah, vidiš da je vse skupaj isto sranje (Dacia vs Sveta Nemška Trojica):
http://avtonasveti.com/


http://www.autoblog.com/audi/recalls/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Engineer_ ::

res je, razlika je samo v tem kako udobno se pelješ na servis.

shadeX ::

Udobje je treba plačat :)

dzinks63 ::

Odvisno kaj je za koga udobje, če te v avtomobilu premetava in čutiš vsako jamo v asfaltu, dacia pomete proti audiju, če obužuješ tišino v avtomobilu audi pomete z dacio, kdor da nekaj na kvaliteto materialov v notranjosti, tudi ni debate kdo je zmagovalec, kar se tiče poceni vzdrževanja prav tako ne. Sicer pa zadnje dacije so storile velik korak naprej, se VW kar sprašuje, kako je to možno.
Ist der Dokker besser als der Caddy?

Engineer_ ::

Dacio je kupil Renault, tako da ni težko uganiti zakaj se tako lepo razvija. V nekaj letih jo bodo spravili na nivo Renaulta in Nissana (ki je tudi v lasti Renaulta), o tem ni dvoma.

Samo jebiga, pač ljudje težko priznajo da se je konkurenca razvila, tako kot dolgo niso hoteli priznati da je Kia začela proizvajati zelo dobre avte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

theBill ::

Engineer_ je izjavil:

Dacio je kupil Renault, tako da ni težko uganiti zakaj se tako lepo razvija. V nekaj letih jo bodo spravili na nivo Renaulta...

A to naj bila pozitivna stvar?

kixs ::

V nekaj letih jo bodo spravili na nivo Renaulta in Nissana (ki je tudi v lasti Renaulta), o tem ni dvoma.


Tega filma ne bos videl.

shadeX ::

Engineer_ je izjavil:

tako kot dolgo niso hoteli priznati da je Kia začela proizvajati zelo dobre avte.


To je čist relativna stvar in odvisno kaj je zate dober avto. Zame ni dober avto če se v njemu ne pelješ udobno in kia je daleč od tega. So kupili pri punci kio in me pelje na vožnjo. Stvar je čisto sranje. Pelješ se kot v tanku. Daleč od kakšenga seata je kia, vsaj kar se vožnje tiče.

Kar se tiče pokvarljivosti ne bom komentiral ker ne vem. Vem pa da nikoli nebi bil lastnik kie. Je pa zdaj od posameznika odvisno kaj šteje pod dober avto in kaj mu to pomeni. Meni sigurno to da se peljem udobno ter da je avto kvalitetno izdelan ter da se ne kvari non stop.

Je pa res da edini model kie ki mi je vizualno všeč je Pro Ceed.

Pri audiju in teh višjih znamkah plačaš več ampak veš kaj imaš. Se spomnim ko se mi je srna zaletela v sovoznikova vrata. Počilo je kot zmešano ampak ko sem šel pogledat koliko škode je, ni bilo niti ene udrtine. Pri kakšnem drugem avtu bi manjkalo pol vrat.

Engineer_ ::

Kia Sportage je recimo neprimerljivo udobnejša od Audi Q9. Mehka, lukenj na cesti ne čutiš. Perfektno.

shadeX je izjavil:

Kar se tiče pokvarljivosti ne bom komentiral ker ne vem. Vem pa da nikoli nebi bil lastnik kie.


Ker ni nemškega izvora? =)

theBill je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

Dacio je kupil Renault, tako da ni težko uganiti zakaj se tako lepo razvija. V nekaj letih jo bodo spravili na nivo Renaulta...

A to naj bila pozitivna stvar?


Glede na prodajne številke definitivno.

shadeX je izjavil:

Zame ni dober avto če se v njemu ne pelješ udobno in kia je daleč od tega.


Torej tebi je važno samo da je blišč, tudi če je hudo pokvarljivo in so stroški vzdrževanja absurdno dragi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Utk ::

Audi pa res ni posebno udoben. Potem ti ostanejo samo francozi, če ti je samo udobje pomembno.

nekikr ::

Prejšnji teden sem si kupil A6 in ti lahko povem, da je zeloooo udoben (pa prej nisem imel slabih avtomobilov).

harmony ::

Ni ga cez Audi A6 3.0 TDI

nekikr ::

Edino Škoda in Seat baje ;)

shadeX ::

Torej tebi je važno samo da je blišč, tudi če je hudo pokvarljivo in so stroški vzdrževanja absurdno dragi?


A so te naučili brati? Bom citiral moj zgornji post

Je pa zdaj od posameznika odvisno kaj šteje pod dober avto in kaj mu to pomeni. Meni sigurno to da se peljem udobno ter da je avto kvalitetno izdelan ter da se ne kvari non stop.


Ker ni nemškega izvora? =)


Ne. Enostavno ker je to zame šrot. Edino lastnik Kie in Dacie ne bi nikoli bil. Vse drugo pa kar..

Renault, Seat, VW, Audi, BMW, Subaru, Mitsubishi, Volvo...itd. Izbira je pa odvisna od velikosti denarnice itak.

Utk ::

nekikr je izjavil:

Prejšnji teden sem si kupil A6 in ti lahko povem, da je zeloooo udoben (pa prej nisem imel slabih avtomobilov).

Ja sej je, kot vsi ostali v tem razredu. Ne moreš primerjat s kio za 15 jurjev.
Ne moreš pa niti primerjat A4 s kakšnim francozom za isti denar.

Chev ::

shadeX je izjavil:

Ne. Enostavno ker je to zame šrot. Edino lastnik Kie in Dacie ne bi nikoli bil. Vse drugo pa kar..

Renault, Seat, VW, Audi, BMW, Subaru, Mitsubishi, Volvo...itd. Izbira je pa odvisna od velikosti denarnice itak.

Jaz sem lani zamenjal BMWja za Kio. Ena izmed boljših odločitev. Šele tako vidiš, v kakšni zmoti živiš.

Lastnik Hyundaija bi bil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

shadeX ::

Povej kateri BMW za katero kio? Ker če ni ravno 20 let star BMW in nova kia potem ne vem kje bi profitiral ob tej zamenjavi :)

Sicer kot pravim vsak ima svoje potrebe in zahteve. Tudi sam če bi recimo živel nekje bogu za hrbtom na 1200m nadmorske višine, sigurno ne bi kupil BMW-ja (tudi x5 ne - kao terenc), ampak v tem primeru raje kakšnega suzukija :D

Hyundai? Itak. Sicer nekaj nekaj se mi jih vizualno ne dopade tako da tisti odpadejo. Je pa Hyundai stroj. Nisem ga še vozil ampak kolega pravi da mu 10let dela že bp :)

GrimReaper ::

GrimReaper je izjavil:

To s klimo se pa nebi strinjal, sam res niti enkrat nisem opazil da bi bil kak konj manj, če bi pa že moral povedat eno številko, je pa to recimo 100 od vseh 105 konj, oz. kakšna desetinka ali dve pri 0-100.

Zgleda sem se uštel.
Tole danes s klimo res ni šlo nikamor. Najbolj nevarno je blo pa zapeljat v krožnega, ko sem dal gas sem najprej mislil da se sploh ne bo premaknil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

D3m ::

harmony je izjavil:

Ni ga cez Audi A6 3.0 TDI


Uff milina. Sem ga vozil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Chev ::

shadeX je izjavil:

Povej kateri BMW za katero kio? Ker če ni ravno 20 let star BMW in nova kia potem ne vem kje bi profitiral ob tej zamenjavi :)

Sicer kot pravim vsak ima svoje potrebe in zahteve. Tudi sam če bi recimo živel nekje bogu za hrbtom na 1200m nadmorske višine, sigurno ne bi kupil BMW-ja (tudi x5 ne - kao terenc), ampak v tem primeru raje kakšnega suzukija :D

Hyundai? Itak. Sicer nekaj nekaj se mi jih vizualno ne dopade tako da tisti odpadejo. Je pa Hyundai stroj. Nisem ga še vozil ampak kolega pravi da mu 10let dela že bp :)

Kaj sem profitiral? Živce (in denar). E60 LCI za Optimo.

Evo, to sem čakal. Hyundai je stroj, ki ne crkne, medtem ko Kia pa je šrot. Če bi to bral HMG, bi se vsi inžinirji valjali po tleh od smeha, skupaj z vodstvom. Jaz pa sem vozil tako Hyundaija Sonato, Tiburona, i40, Kio Ceed, Optimo, BMW E39, E46, E60, E90, F10, Škodo Octavio, Superb, Audi A4, A6, VW Golf, Passat, Touran, Toureg, Hondo Accord, (večina jih je bila samo za določeno pot, ampak vseeno dovolj da se navadiš na avto in ga preizkusiš) ... pa še en kup starejših avtov, ki niso v tem primeru vredni omembe.

shadeX ::

Zdaj si me pa dobil :)

Nikoli nisem rekel da imam prav. Gledam samo po svojih izkušnjah. Kie nisem vozil nikoli. Sem se pa peljal v njej in glede na to da mi že vožnja z njo ni bila všeč jo takoj odpišem. Kakor da bi se peljal v yugotu. Takšni so pač moji občutki glede kie.

Hyundai nisem vozil ampak sem se peljal v njemu. Ni bilo ne dobro ne slabo. Pač taki mešani občutki. Kolega pravi da ima hyundaia in mu dela že 10 let brez problema. Seveda se na podlagi ene ocene ne morem odločati ampak vprašal si me če bi imel hyundaia. Ja, ampak je veliko drugih znamk pred njim :)

Nisem pa vedel da imata hyundai in kia skupni imenovalec :)

Janac ::

shadeX je izjavil:

Dejan_007 je izjavil:

Seat še zdaleč ni VW, kaj šele AUDI !!!


Dejansko se bom s tem strinjal. Imel sem audija 2.0 TDI 140 KM 2003 letnik s polno opremo. Brat ima 8 let novejšega seat leon 104 KM. Da ne omenim kakšna je razlika ko avto voziš. Pa pustmo sedaj motor. Že ko se vsedeš v avto je občutek v udobju čisto drugačen. Čeprav gre za 8 let starejšega audija je kot da bi sedel na oblaku. Seat pa kot da bi sedel v malo bolj fancy cliotu..

seriously. Ne primerjat Seata in Audija ker razlika je očitna. Vozil oba..


Katerga audija si primerjal? Leon s 104KM motorjem pa sploh ne obstaja. Če nimaš pojma raje ne piši.

Exeo pa ni več v izdelavi kakšno leto in dejansko gre za facelift starega A4. Res je, izboljšana verzija, npr. so dodali LED luči ter CR in TSI motorje. Da rečeš da je stari A4 enak Exeotu se pa takoj vidi da nimaš pojma.

Mavrik ::

Janac je izjavil:



Exeo pa ni več v izdelavi kakšno leto in dejansko gre za facelift starega A4. Res je, izboljšana verzija, npr. so dodali LED luči ter CR in TSI motorje. Da rečeš da je stari A4 enak Exeotu se pa takoj vidi da nimaš pojma.


A lahko dvigneš nivo nad gostilniškega in razložiš zakaj "nima pojma"? Ali bomo zaklenili temo zaradi vrtec debate?
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

Katerga audija si primerjal? Leon s 104KM motorjem pa sploh ne obstaja. Če nimaš pojma raje ne piši.


Audi A3 letnik 2003 (novejši model). Oprosti zatipkal sem se. Ta leon (2011) ima 105 KM..

Chev ::

shadeX je izjavil:

Zdaj si me pa dobil :)

Nikoli nisem rekel da imam prav. Gledam samo po svojih izkušnjah. Kie nisem vozil nikoli. Sem se pa peljal v njej in glede na to da mi že vožnja z njo ni bila všeč jo takoj odpišem. Kakor da bi se peljal v yugotu. Takšni so pač moji občutki glede kie.

Hyundai nisem vozil ampak sem se peljal v njemu. Ni bilo ne dobro ne slabo. Pač taki mešani občutki. Kolega pravi da ima hyundaia in mu dela že 10 let brez problema. Seveda se na podlagi ene ocene ne morem odločati ampak vprašal si me če bi imel hyundaia. Ja, ampak je veliko drugih znamk pred njim :)

Nisem pa vedel da imata hyundai in kia skupni imenovalec :)

Sem pričakoval drugačen odziv :D. Saj, če bi meni kdo rekel, ko sem iskal drug avto, naj pogledam Kio, bi mislil da je tisti na glavo padel, kaj svetuje. Pa ni.

Evo, čisto za info, takšna je postala Kia (tudi Hyundai i40).

Zheegec ::

jah, pri avtomobilih je večinoma samo gostilniška debata pa nič drugega. pri udobnosti pozabljate, da včasih obstaja več verzij podvozja pri istem modelu. na primer moja Alfa 159 je na cesti malenkost bolj glasna in podobno udobna, kot Audi A4 istega letnika (to je tudi edino, kjer je Audi konkurenčen Alfi 159 mimogrede :)). Alfa 159 TI pa je nenormalno trda in neudobna po naših cestah. pa je isti model in isti letnik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

shadeX ::

Mogoče so KIE višjega ranga boljše tudi kar se vožnje tiče. Jaz sem se vozil s KIO Soul ki najbrž ni neki visok rang.

Mogoče jim dam še eno šanso :D

Janac ::

Veste, da ima vsak Golf 7 večvodilno premo, Leon pa le pri višje opremljenih paketih?

mn ::

Janac je izjavil:

Veste, da ima vsak Golf 7 večvodilno premo, Leon pa le pri višje opremljenih paketih?


Če se ne motim tudi Golf nima večvodilne preme pri vseh modelih. Mislim, da je odvisno od motorja.

Janac ::

mn je izjavil:

Janac je izjavil:

Veste, da ima vsak Golf 7 večvodilno premo, Leon pa le pri višje opremljenih paketih?


Če se ne motim tudi Golf nima večvodilne preme pri vseh modelih. Mislim, da je odvisno od motorja.


Za novega Sportsvana vem da to kar si ti napisal je res, Golf pa mislim da ima povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

gddr85 ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BMW Serije 3 ali VW Polo 6? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10423780 (21280) sandmat
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13827857 (23712) D3m
»

Nakup novega/rabljenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
313988 (3688) Echbart
»

Supermini do 3k€?

Oddelek: Loža
142923 (2450) RejZoR

Več podobnih tem