» »

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto

««
7 / 7
»
»»

enadvatri ::

GGGGG je izjavil:

Če meni napiše strokovnjak: "Baker ne prevaja el., zato ga kar uporabljajte kot izolator," pač mu odrekam vso strokovnost in zdravo pomate. Ta kekec, pa je natanko to napisal.


Ja, seveda. Boš zdaj še razložil, kaj točno je ta kekec napisal narobe? Me zanima pravo strokovno mnenje. Niti nimam problema s tem, da se sklicuješ na lastno avtoriteto, samo kakšno krajšo razlago pa vseeno lahko napišeš.

Manj manstni siri obstajo in to zelo dobri, tudi zorjeni (ne samo tiste industrijske finte, ki so topljene z dodanimi barvili in škrobom). Tudi posneta skuta (ki je mimogrede sir) obstaja, ta ima od 2 % do 10 % MM. Aja, pa odstotek M ni enako odstku kalorij iz M. In kaj ima veze kakšen odstotek kalorij pridobiš iz M? So ti že lepo napisali, katera semena in jedrca vsebujejo koliko % kalorij iz maščob, tod ni nič drugače! Še vedno igra na koncu ključno vlogo bilanca.


Obstajajo ja. Ampak redko kater sir ima manj kot 40, 50% kalorij iz maščob. Face it. Živalska hrana je zelo mastna, sploh predelani izdelki kot je sir, kakšne salame, hrenovke, maslo... Lahko še tako obračaš, pa je zadeva precej neuravnotežena.

Pusto piščančje meso je slab primer pustega mesa. Pusta govedina, žrebetina ali divjačina ima lahko 0-1 % maščob. Mimogrede, ignoriral si moj argument, da imata soja in konoplja še bistveno večji delež kalorij iz maščob.


Lean beef: http://nutritiondata.self.com/facts/bee...

Tvojega argumenta pa nisem ignoriral. Je pač dejstvo, da so določene rastline bolj mastne kot druge in celo kot kakšen kos mesa. V povprečju pa so živalski produkti neprimerno bolj mastni. Lahko pa najdeš ekstreme na obeh straneh ja.

Tule si pa na polno usekal mimo. Po drugi svetovni vojni je Okinawa pripadla ZDA, šele 1972 so jo vrnili Japonski, pa še danes pokrivajo ameriška oporišča ~20 % glavnega otoka. Kar je uničilo dolgoživost Okinawe, je ameriška hrana, ki so jo "prinesli" vojaki, ne pa nek "povratek k tradicionalni hrani".
Drugo, kjer si usekal mimo, je svinjska mast. Ne boš je dobil na Okinawi. Meso pa že.


Nisem usekal mimo. Googlaj. Svinjsko mast uporabljajo namesto olja, na njej pečejo vse, od zelenjave do mesa. Sicer pa.

The consumption of pork in Okinawa in 1979 was 7.9 kg (17 lb) per person per year.[7] This may be contrasted with the average consumption of meat in the United States, which, by 2005, included 62.4 lb (28.3 kg) of beef, 46.5 lb (21.1 kg) of pork, and 73.6 lb (33.4 kg) of poultry per person per year.[8] Virtually no eggs or dairy products were consumed by the Okinawans.[9]


To je bilo relativno pozno, ko ni bilo več take hude revščine in se je poraba mesa dvignila. Pa vseeno je številka neprimerno nižja od tega, kar delamo trenutno Slovenci.


Ja, ta tipček, wanna be zanstvenik, je zapisal hudo neumnost, da sukroza in glukoza vsebujeojo veliko "praznih" kalorij, kar je največja neumnost, kar jih lahko preberemo. Zato ni postregel z nobenim citatom, torej študijo, in če želita dokazati to, nama postrezita vidva, kvazi znanstvenik in vernik, z dokazi!

Sej ni sir edino živilo živalskega izvora. (posneta) skuta pa je, ja, znana med fitneserji in drugimi dietetičarji. Ha, ha.

Pa ne samo svinjsko, Šiptarji uporabljajo tudi loj, ki smrdi kot kuga. Kaj, kdo uporablja za pripravo hrane je precej subjektivne narave, in na Japonskem je to izključno posledica vpliva tuje (kulinarične) kulture.

Gandalfar je izjavil:

enadvatri je izjavil:

thramos je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Priprava malice za s seboj je eno, kuhano kosilo (ali topel obrok) pa drugo. Sam si tudi veliko krat pripravim malico, razne riževe solate ipd. Pa si vzamem tudi kakšno urico, raje namenim več časa, pa jem odlično kot ... Toda, da bi si kuhal topel obrok za kosilo, če imaš službo in imaš precej omejen čas, ne gre.


Seveda, saj tega nisem nikoli trdil. In ne vidim razloga, zakaj bi moral imeti ravno med službeno malico toplo kosilo.


Ker je po 17. uri že čas bliže večerji. In številni si med časom za malico privoščijo kosilo. Drugače pa nisem nič hud nate, samo Gandalfar je spraševal to o gostincih, ker si očitno raje, tako kot nekateri, privošči topel obrok.


Vec problemov je. Osebni mi je super sredi dneva stopit stran od racunalnika in kuhat za 2 uri ampak tega pac ne mores pocet, ce si v pisarni. Posledicno si naredis na zacetku tedna tupperware za cel teden, pa jih nosis s sabo v pisarno pa pogrejes v mikrovalovki.

Kar ti je realno najvecji problem tega je - socialni. Ce delas v majhnem kolektivu je kosilo super cas, da kaksno reces s sodelavci in predebatiras taksne in drugacne stvari. Ce ne gres z njimi v ostarijo/menzo pac izpustis ta cas. Zato sem tako slabe volje nad gostinci, ki mi ne omogocajo dostopa do boljse hrane.


Pa si kdaj odkrito spregovoril z gostinci/lastniki ostarij? Ne, ne delam se pametnega. Ne verjamem, da bos spreobrnil verne, prepricane v profit. Samo kot eno od številnih možnosti (brez zagotovila za useph) to omenjam. Poročaj! Me res zanima ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

Gandalfar ::

Jaz razumem, da se mu ne splaca, ker so vsi zadovoljni razen treh "vegijev" k si zmisljujejo. Pa folk mu pizdi za vsak evro k zvisa ceno. Kaj pa se mam pogovorit z njim? :)

enadvatri ::

Zakaj bi bili interesenti samo vegiji? Nevem, ali pa se bom delal, da ne vem, ka si ti ... Tudi drugim je koncept zdrave prehrane lahko blitu ali celo ključnega pomena kot potršniku. Kot potršnik bi ga povprašal, kaj za en kurac ima ponudbo! Sej, samo vprašal ... Lahko še naprej fura svoj profitabilni kurac ...

thramos ::

Gandalfar je izjavil:


Kar ti je realno najvecji problem tega je - socialni. Ce delas v majhnem kolektivu je kosilo super cas, da kaksno reces s sodelavci in predebatiras taksne in drugacne stvari. Ce ne gres z njimi v ostarijo/menzo pac izpustis ta cas. Zato sem tako slabe volje nad gostinci, ki mi ne omogocajo dostopa do boljse hrane.


Ja, tole pa čist razumem. Ponavadi se da kombinirat - ko je na jedilniku dober obrok, se gre v menzo, ko ne se žuli s sabo prinešeno solato. :)

Se pa strinjam z Matijadminom - če ne bodo ljudje začeli spraševati po boljših obrokih, gostinci ne bodo imeli iniciative za to. Če bo dosti ljudi spraševalo, se bo nekaj spremenilo. Še posebej če so to redni gostje.

GGGGG ::

Ja, ta tipček, wanna be zanstvenik, je zapisal hudo neumnost, da sukroza in glukoza vsebujeojo veliko "praznih" kalorij, kar je največja neumnost, kar jih lahko preberemo. Zato ni postregel z nobenim citatom, torej študijo, in če želita dokazati to, nama postrezita vidva, kvazi znanstvenik in vernik, z dokazi!


Kej je domneval, da je splošno znano kaj pomeni izraz "prazne kalorije". Zgoraj sem ti že prilepil link na definicijo. Sladkor je točno to. Prazne kalorije. Če si pa ti pod tem izrazom predstavljaš kaj drugega je pa to tvoj problem.

Sej ni sir edino živilo živalskega izvora. (posneta) skuta pa je, ja, znana med fitneserji in drugimi dietetičarji. Ha, ha.


Med fitneserji so znani tudi proteinski šejki, tudi steroidi se nekaterim zdijo kul. To še ne pomeni, da so ful zdravi.

Pa ne samo svinjsko, Šiptarji uporabljajo tudi loj, ki smrdi kot kuga. Kaj, kdo uporablja za pripravo hrane je precej subjektivne narave, in na Japonskem je to izključno posledica vpliva tuje (kulinarične) kulture.


Svinjska mast za pečenje in kuhanje je na Okinawi tradicionalna.

enadvatri ::

Med fitneserji so znani tudi proteinski šejki, tudi steroidi se nekaterim zdijo kul. To še ne pomeni, da so ful zdravi.


Še eden, ki ne loči živil od zdravil.

GGGGG ::

Proteinski šejki so živila. (oz. prehranska dopolnila). Moj point je bil, da fitneserji delajo marsikaj, pa to ne pomeni, da je to nujno najbolj zdravo početje.

Btw, še vedno nisem slišal kaj je narobe s temi praznimi kalorijami. Glede na to, da si precej samozavestno ovrgel kul članek, imaš sigurno dobro razlago.

Gandalfar ::

Matijadmin, thramos: ja, imata prav. Slabo odnos/odgovor iz moje strani. V resnici bi jim moral tezit, no saj jim bom :)

enadvatri ::

Gandalfar je izjavil:

Matijadmin, thramos: ja, imata prav. Slabo odnos/odgovor iz moje strani. V resnici bi jim moral tezit, no saj jim bom :)


Jaz jim še nisem nikoli, priznam. Si pa vedno izmislim kakšno prilogo, če je nimajo takšne, kot si jo zaželim. Dosti krat ustrežejo, včasih pa tudi ne.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri mrčes je to?

Oddelek: Loža
113047 (2449) Unknown_001
»

Insekti kot mesna alternativa

Oddelek: Loža
336168 (4674) krneki0001
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30858071 (51600) enadvatri
»

GSO in varnost? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14931240 (28375) thramos
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648146 (44480) Matev

Več podobnih tem