» »

Netflix alternativa (filmi na zahtevo) v Sloveniji

Netflix alternativa (filmi na zahtevo) v Sloveniji

Malcolm_Y ::

Rad bi si ogledal en film iz 2012 ("No One Lives"), ki ga v SLO kinih ni bilo, naprodaj pa ga tudi ne najdem, ker ni ravno mainstream. Netflix še ni v SLO, a obstaja kaka druga (legalna!) možnost, da si ogledam relativno sveže filme?

McClane ::

Netflix v SLO čisto lepo deluje preko http://www.unblock-us.com. Imajo pa res ogromno izbiro serij, filmov in dokumentarcev.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Malcolm_Y ::

McClane je izjavil:

Netflix v SLO čisto lepo deluje preko http://www.unblock-us.com. Imajo pa res ogromno izbiro serij, filmov in dokumentarcev.

Nice - did not know that.

Mislim, da to reši moj problem, hvala.

hojnikb ::

sj maš tut zastonjske US VPNje, tako da..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Malcolm_Y ::

hojnikb je izjavil:

sj maš tut zastonjske US VPNje, tako da..

No, zaenkrat bom probal trial na unblock-us, potem bom pa videl koliko se obnese.
Hvala!

Malcolm_Y ::

Vprašanje - registriral sem se na unblock-us, potem še na Netflix in tam hočejo kreditno kartico, ki jo dam, ampak ne sprejme Zip Code. Tudi s PayPal-om noče sprejet, ker imam pač dejanske podatke tam.

McClane ::

Rejzor chill out. Si že sprobal Netflix? Deluje povsod, na računalniku, tablici in TVju. Ko se zasidrajo v Evropo, takoj opustim proxy, ker je absolutno vreden svojih par dolarjev na mesec. Dokler imamo evropsko pravo z takimi in drugačnimi avtorskimi pravicami pa se je potrebno znajti drugače. Žal.

@Malcom_Y: Vpiši 60210 :)
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

hojnikb ::

zip code daš amerišli, "plačaš" pa z z kreditno..
#brezpodpisa

Malcolm_Y ::

Neverjetno, kar eno x ameriško poštno je sprejelo. :)

Y0sh1 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Vprašanje - registriral sem se na unblock-us, potem še na Netflix in tam hočejo kreditno kartico, ki jo dam, ampak ne sprejme Zip Code. Tudi s PayPal-om noče sprejet, ker imam pač dejanske podatke tam.


Za zip kodo uporabiš ameriško (katerikoli). Sprejme katerokoli, preverjeno en mesec nazaj za netflix in hulu.

gendale ::

kakšne bedarije, zakone kršiš tudi če gledaš prek teh proxijev isto kot če greš na piratebay
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Shegevara ::

Lahko poskusiš tud media hint

https://mediahint.com/

Malcolm_Y ::

Shegevara je izjavil:

Lahko poskusiš tud media hint

https://mediahint.com/

Super.

Sam še to, glede legalnosti - res dostopam do vsebin malo naokrog, ampak če jih potem pošteno plačam, ne vem zakaj bi to kogarkoli motilo.

Magic1 ::

Ni tako preprosto, cena je mišljena za določeno regijo. To je tako, kot da bi se delal za zaposlenega na Adriji, da bi dobil letalsko karto ta par deset odstotkov cene in potem bi bilo vse okej, saj si plačal karto.
Magic

hojnikb ::

potem je najbolje,da stvar kr spiratizira, right ?
#brezpodpisa

Malcolm_Y ::

Magic1 je izjavil:

Ni tako preprosto, cena je mišljena za določeno regijo. To je tako, kot da bi se delal za zaposlenega na Adriji, da bi dobil letalsko karto ta par deset odstotkov cene in potem bi bilo vse okej, saj si plačal karto.

:D

Odličen argument! :) Pa verjetno gre tudi za pravice, v smislu, da lahko Netflix distribuira samo znotraj ZDA oz. kjerkoli pač lahko, drugje pa ne (podobno kot pri zatemnitvah športnih prenosov naših kabelskih operaterjev. Sam pol je Netflix v prekršku, če vzamejo denar za to?

Primer: sem državljan ZDA, živeč v ZDA, tam imam PC. Enkrat odpotujem v Slovenijo, doma pa si omogočim Remote Desktop. Ali je v tem primeru kaj narobe, če gledam Netflix preko RDC iz Slovenije?

St235 ::

Ja, enako kot Slovenec, ki gleda preko proxy. Omejitve za distribucijo/predvajanje veljajo glede na lokacijo in ne državljanstvo.

Seveda pa je prekršek v primerjavi s piratstvom seveda manjši, niti se tega aktivno ne preganja.

Shegevara ::

St235 je izjavil:

Ja, enako kot Slovenec, ki gleda preko proxy. Omejitve za distribucijo/predvajanje veljajo glede na lokacijo in ne državljanstvo.

Seveda pa je prekršek v primerjavi s piratstvom seveda manjši, niti se tega aktivno ne preganja.


tu se jaz strinjam z Lakotnikom. Če izbiraš med ali piratstvom ali proxy netflixom in da se bojiš preganjanja/kazni, imaš vsekakor več šans da te pustijo pri miru oz. ti naložijo manj absurdno kazen.

opeter ::

St235 je izjavil:

Seveda pa je prekršek v primerjavi s piratstvom seveda manjši, niti se tega aktivno ne preganja.


Zaenkrat (še) ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Magic1 ::

Ko(če) se pa bo v bližnji prihodnosti, bo novica na slo-techu. Tako da ni panike.
Magic

Malcolm_Y ::

Update - Netflix:

Evo, da povzamem - s pridobljenimi nasveti sem se uspešno registriral na Netflixu, unblock-us.com je deloval, ampak sem ga po 7-dnevnem trialu prekinil, je pa mediahint ravno tako brezhibno deloval in to zastonj. Na Netflixu sem potreboval kreditno kartico (visa electron) in dejansko ameriško poštno številko, sicer je pa sprejelo vse ostale lažne podatke.

Sam Netflix pa je me pogojno razočaral - nekako sem pričakoval novejši repertoar - recimo, Kako sem spoznal vajino mamo nimajo 8. sezone, ni recimo filma Da Vincijeva šifra, imajo samo 1. sezono Johnnya Brava, čeprav so kasnejše sezone neprimerljivo boljše,... Jaz sem bil prepričan, da je gor večina takih, znanih stvari in to z minimalnim zamikom v primerjavi z original air date. Tako da za spremljanje aktualnih serij ni novih filmov Netflix ni najprimernejši.

However, tisto, kar imajo, pa je fantastično. Resnično imajo celo paleto humorističnih serij, dobre filme, druge serije,... in zelo dobro imajo urejene predloge (ker ste gledali tole, priporočamo...) tako da ni treba dolgo iskati podobnih zadev. Pa tudi sistem samodejnega nalaganja naslednje epizode je odličen, ker lahko gledaš par epizod ne da bi se sploh dotaknil miške ali tipkovnice. Tako je za pogledat kako serijo od prvega do zadnjega dela res super, sam odmaknit od ekrana se je težko. :)

In cena na mesec ni visoka, zato je dejansko vreden tega denarja - v primerjavi s kupovanjem DVD-jev v trgovinah ali preko neta, ali kakim manj legalnim načinom prenašanja teh vsebin.

Torej, razen (ne)ažurnosti ponudbe, ki me je presenetila, je Netflix odlična stvar.

St235 ::

Si mogoče pogledal tudi ponudbo, ki jo ima Hulu Plus?

Malcolm_Y ::

Ne, zaenkrat sem se na Netflix osredotočil, bom pa tudi Hulu poskusil, zakaj pa ne.

cordoba ::

Zanima me, Ali lahko gledam netflix na android tablici in kako?

gslo ::

ni official supporta in appa, vse ostalo je baje crap in po komentarjih niti nisem nalagal. obstaja za iphone, andriod pa je zaenkrat še na suhem.

AndrejO ::

gslo je izjavil:

ni official supporta in appa, vse ostalo je baje crap in po komentarjih niti nisem nalagal. obstaja za iphone, andriod pa je zaenkrat še na suhem.

Ne trosi neumnosti, seveda je uradna aplikacija na voljo: https://play.google.com/store/apps/deta...
In seveda boš moral telovaditi, da boš imel svoj Play račun v pravi državi in, da bo tvoja tablica prišla "ven" skozi državo, kjer Netflix že trži svoje produkte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

gslo ::

sucks, seveda mi potem ni najdu nobenga appa zarad lokacije mojga accounta. čisto sem pozabil na ta selektivni prikaz v playstoreu. no, good luck with that - z ustvarjanjem komplet nove identitete, da bo netflix na androidu delal. :-P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

hojnikb ::

še vedno obstaja alternativa, ki nič ne stane in ma najbolšp izbiro... legalna pa ni skoraj nič manj, kot to kar vi počnete z netflixom >:D
#brezpodpisa

gslo ::

alternativa, ki streama na androidu večje število serij in filmov kot netflix + zastonj je? pazi, vsi pogoji morajo biti zadoščeni. ne mi zdaj s torrenti. :-)

c00L3r ::

En čas je delovalo tudi s to razširitvijo za Chrome Hola Unblocker

LitralSM ::

Magic1 je izjavil:

Ni tako preprosto, cena je mišljena za določeno regijo. To je tako, kot da bi se delal za zaposlenega na Adriji, da bi dobil letalsko karto ta par deset odstotkov cene in potem bi bilo vse okej, saj si plačal karto.

Pa plačaš britansko ceno. Problem solved.

Phantomeye ::

Sej netflix na skrivaj dopušča te fore z vpn-ji, pa proxy-ji, dns-ji. recimo, preden sem našel dodatek za chrome, sem se igral z ameriškimi vpn-ji in ugotovil, da netflix preverja regijo samo bo menjavi filmov in ne med predvajanjem. vpn je bil prepočasen in je bil dolg buffering, pa sem za štos ugasnil vpn in se je film začel predvajat po moji liniji (s slovenskim IP-jem).

gslo ::

To je res, VPN pri netflixu rabte samo toliko, da se film zalaufa, potem lahko izklopite za hitrejši buffering. le tik pred koncem je spet dobro vklopit nazaj. :-)

Blum ::

@c00L3r, meni preko razširitve Hola Unblocker lepo deluje Hulu.

milan58 ::

Ali lahko na Netflixu gledaš 3D filme,če so na seznamu?

zee ::

Ce so na seznamu in imas ustrezen hardver, seveda.

PS: Imas na voljo tudi novejse teme o Netflixu. Pisi rajsi tja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflix (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1194233908 (1656) PARTyZAN
»

Netflix osvojil Slovenijo in svet (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
25594797 (71350) Tr0n
»

Kje dobiti kakšen 4k film (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5926646 (23454) Anney
»

MPAA dosegla zaprtje strani Popcorn Time in YTS, konec skupine YIFY

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4516964 (12067) Jeronimo
»

Netflix ipd. v SLO

Oddelek: Omrežja in internet
455970 (3747) Pesimist

Več podobnih tem