» »

Kateri napajalnik mi priporočate

Kateri napajalnik mi priporočate

1 2
3
4

Brias ::

ok hvala ...

Venum ::

Kaj pravite a nej uzamem istega ko op (platimax 600w) s 3mi linijami pol 25a alpa 750w platimaxa s 4 linijami po 25a za razliko mislim da cca 22e in moznega slija v prihodnosti?

kmetek ::

takega, ki ti bo delal ;((

Janac ::

Venum je izjavil:

Kaj pravite a nej uzamem istega ko op (platimax 600w) s 3mi linijami pol 25a alpa 750w platimaxa s 4 linijami po 25a za razliko mislim da cca 22e in moznega slija v prihodnosti?


Ma ke si ti mona.

Vsako leto je vsaka komponenta varčnejša z el. tak da bo prej potrebno slabše W napajalnik, ne močnejše, če razumeš... Če res misliš met 2X Titana v prhodnosti pol vzem 750w, če pa nek average PC pa 500-600w in si preskrbljen dokler ne crkne...

Venum ::

kmetek: prosim nehaj :) hehe

Janac: Nevem ce si razumel vprasanja. Se enkrat. A sploh pridobim kaj s 750w verzijo, glede na to da je 4 linijska in na eni liniji so cpu in ostalo, na drugi ena grafa na tretji pa v prihodnosti se ena.. Torej bi ena ostala neuporabljena ali pac? In nima nobene veze ce uzamem 600w verzijo alpa 750.

Dejan99 ::

Venum je izjavil:

kmetek: prosim nehaj :) hehe

Janac: Nevem ce si razumel vprasanja. Se enkrat. A sploh pridobim kaj s 750w verzijo, glede na to da je 4 linijska in na eni liniji so cpu in ostalo, na drugi ena grafa na tretji pa v prihodnosti se ena.. Torej bi ena ostala neuporabljena ali pac? In nima nobene veze ce uzamem 600w verzijo alpa 750.

Ja ena linija bo lahko prosta na 750W klik, razen če boš eno linijo vezal samo na periferijo in ostali dve na grafiki.
Če pa vzameš 600W, se pa dve liniji kombinira na oba pcie priključka klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

Venum ::

Torej bi 750w verzija prisla dejansko prav samo za triple sli ane, razn ce kaj zacaral s kabli :) a te nove grafe majo 2x po 6 oz. 8 pinski konektor (mid do high end rang)?

Dejan99 ::

Venum je izjavil:

Torej bi 750w verzija prisla dejansko prav samo za triple sli ane, razn ce kaj zacaral s kabli :) a te nove grafe majo 2x po 6 oz. 8 pinski konektor (mid do high end rang)?

V bistvu ni nujno. Če je ena linija prosta ni to nič narobe, vse štiri linije imajo deklariranih max 25A, skupaj kombinirano pa 62A. Če do konca obremeniš 3 linije, te še vedno omejuje tista kombinirana amperaža.

Brias ::

ce je isti proizvajalec in isti maximum po railu potem resnicno ni pene ...

problem je lahko .. ce je prevec kaksnih fiksnih railov ... videl sem ze 1k napajlanike z total outputom 80 AMP, ampak 18a max po railu ... useless ...

Venum ::

Nevem zakaj sploh izdelujejo taksne napajalnike lol :) okej da se tu napisem kako se je moja "saga" koncala.. No ne se cisto ampak zdej zdej se bo :) Uglavnem pred casom sn narocu corsairja tx 850 pri funtechu. Oddajal je zvoke in sem ga poslal nazaj (sicer na avtero in je trajalo cca 14 dni ampak so mi nakazali denar nazaj). Ves vesel sem narocil seasonica m12ii 750w pri dinokomp in pri tem uravnavanje obratov ventilatorja ni delovalo. Sem se zmenil da ga vrnem in si izberem drugega, vmes sem si pa premislil in sem jim rekel da bi raje imel denar nazaj. Dva dneva po oddaji napajalnika na posti so mi ze nakazali na trr. Sedaj sem pa narocil enermaxa platimaxa 600w pri sestavi.si s 5 letno garancijo in upam na najboljse (v tretje gre rado upaaaam), vendar so mi v petek rekli da bo za pocakat 8 dni ker jih nimajo na zalogi. Molim na vse bogove da bo ta enermax vredu :)

Uglavnem priporocam obe firmi, tako funtech kot dinokomp, ce najdete ugodno ceno boste korektno preskrbljeni tut v primeru garancije oz kakih drugih tezav. Dinokomp je zrihtu garancijo oz. Vrnigtev kupnine kot avtera pri funtechu (eventus je v tem primeru baje hitrejsi).

Dejan99 ::

Dobra odločitev, kaj pa ti naj rečem :).
Se strinjam z zadnjim odstavkom kar se tiče eventusa in funtecha, imajo res korekten odnos. Edino žalostno je, da morajo prodajajati take kvazi dobre napajalce kot v mojem in tvojem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

Venum ::

Tnx, zdej bova pa mela istega hehe :=)

Ja, ti dve firmi (corsair in seasonic - ubistvu sm meu js dva napajalca s periferijo od seasonica in sta oba failala pri neki osnovni stvari). Moje mnenje o teh dveh firmah veste (če se že kupuje corsair - (v družini sta dva CXa in oba delata bp!) nej bo periferija od CWT! Naj bi bil slabši kot seasonic (hehe), ampak NI ! Uglavnem ne vrjamite kakim komentarjem na internetu glede kvalitete seasonica (kvaliteto že mogoče imajo, ampak ne konstantno).

Drugače sm se za 600w odloču zato, ker se mi zdi da več nebom potreboval. Tiste moje ideje glede SLIja bom pa kr opustu, saj sm si pred parimi leti kupu sli ploščo in grafo 8800gts 512mb (jo še danes uporabljam) z namenom dokupa še ene 8800gts, ampak dejansko ni blo potrebe, ker je ta laufala use igre na solidnih nastavitvah (sej jih še danes z izjemo crysisa 3, ki zahteva dx11). Zdej če bom čez neki časa nadgrajeval grafo in bom dau kakih 300e+ bo vrjetno zdržala enako dolgo kot ta 8800gts (nevem kak dolgo jo mam, mislim da od leta 2008, torej cca 5 let). Sploh pa so se resolucije nekako ustalile na 1920x1080 in če ti je grafa zmožna poganjat na tej resoluciji si safe (to 8800gts uporablam na 19" monitorju, kjer je resolucija 1280x1024 (takrat je blo to časom primerno, no sej je še danes). Napajalnik bi mogu brez problema laufat tut eno grafo za 500EUR (pomoje). Sm gledu priporočila za nevem kero že (mislim da 690gtx- googled, ta grafa ma dejansko dva gpuja!) in bi nej biu priporočljiv napajalnik z 45a (mišljeno je za cel sistem), ta jih pa ma 50 + poraba komponent v pcju z leti pada (naslednja serija bi naj bila še bolj varčna).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

kmetek ::

za 300€ dobiš že orenk grafo.

Venum ::

Ja sej 8800gts je takrat stala tut tam 340€ pa ni blo potrebe po še eni, tak da tut pri tej vrjetno ne bo.. Drugač nameravam kupit novo čez kake pol leta oz. ko bo kaka nova serija zuni..

Venum ::

evo se eno vprasanje glede napajalnika. Napajalnik bo v zgornjem delu ohisja, ampak ga imam moznost obrnit z ventilatorjem navzdol ali navzgor. Na procesorju mam pac tisti vecji block hladilnik- na njem je 120mm vent ki potiska zrak preko reber proti izhodnemu ventu, en 120mm ventilator za vn in 3x 92mm(ki hladijo diske precno po ohisju). Tisto glavno stranico morem met gor (ne sprasujte - macki se radi igrata s kabli v ohisju :)). Na tej stranici mi pa nekako visi se en 120mm vent, ki popolnoma zakriva lukno za 92mm vent in vlece zrak v ohisje (ce bi dal sem 92mm vent bi blo zlo glasno zato mam rajsi narjeno tako).

Torej ali se naj odlocim za srkanje zraka od procesorja in ostalih komponent (se pozna par stopinj tut pri graficni) s tem da dam napajalnik z ventilatorjem navzdol ali je bolje da vlece napajalnik zrak iz vrha ohisja (je se kr neki prostora med stropom ohisja in napajalnikom). Ta druga moznost je mogoca ker nebom rabu dat nobenga kabla nad napajalnik ker je modularn plus hladnejsi zrak bi prihaju v napajalnik in bi mogoce povecu zivljenjsko dobo s tem da bi jo mogoce zmanjsu ostalim komponentam. Kaj mislite?

BorutK-73 ::

Če imaš možnost da vleče zrak od zgoraj - sveži(hladen zrak) potem naredi tako. Samo ne vem če ti bodo luknje pasale za PSU. Ker vsa nova ohišja imajo PSU spodaj, da PSU vleče sveži zrak in ni v kontaktu z zrakom v ohišju.

Venum ::

Bom dal da bo vleklo od zgoraj, ceprav bo se vedno zrak iz ohisja in ne od zunaj bo vrjetno hladnejsi. To glede lukn ne bo problem, ker mam tako ohisje, da se napajalnik prvo prisravfa na eno tako ploscico (pac tista standardna postavitev vijakov za napajalnike), tista ploscica se pa potem se zasraufa na ohisje in se lahko poljubno zasuce, ker so vijaki za pritrditev te ploscice vedno na istem mestu neglede na postavitev. Mogoce bo cas za menjavo ohisja, ceprav sm kr zadovoljn s tem (je ful prostorno in kompaktno, pac chieftec), ampak me malo skrbi ta zgornja postavitev napajalnika.

solatko ::

Ohišja z napajalnikom spodaj, imajo po navadi na vrhu odprtine za 2 ventilatorja, skozi katere vroč zrak od procesorja in drugih enot, lepo zapušča ohišje, zato je temperatura v ohišju in temperatura enot, ki se grejejo, za 10-20 stopinj nižja, kot pri klasičnem ohišju, z napajalnikom zgoraj.
V prostoru med napajalnikom, procesorjem, rami in dvd enoto, se namreč kopiči vroč zrak, ki zaradi zaprtosti, nima kam.
Trditev je preizkušena na več sistemih, ki so bili prestavljeni v škatle, z napajalnikom spodaj.
Z ventilatorjem spredaj in ventilatorjem zadaj, je bila pri vseh temperatura, občutno nižja in to pri različnih procesorjih in sestavah.
Pred leti, sem v navadnem ohišju s Prescotom, postavil napajalnik na dno, da sem lahko imel stranico na ohišju, sicer mi je prišla temperatura, čez 90 stopinj in je metalo zadevo ven.
Po tem posegu, ki je bil na pogled sicer grd, zadeva ni dosegla ob polni obremenitvi, niti 80 stopinj (takrat ohišij z napajalnikom spodaj, pri nas še ni bilo za dobit).

Zato glejte, ko sestavljate nov sistem, da nabavite ohišje z napajalnikom spodaj, saj so danes ta ohišja od dobrih 40€ navzgor.
Delo krepa človeka

Venum ::

Saj vem zakaj so ta nova ohisja boljsa, sploh ce ma se spodi odprtino prau za ventilator je cista zmaga.. Sam sej pravim moje je staro par let in takrat se ni blo takih z napajalnikom spodi..

solatko ::

Saj ga daš lahko spodaj, sploh če se računalnika ne premika po stanovanju. Malo razmišljanja, štiri luknjice za pritrditev in nekaj luknjic za sveži zrak, pa je zadeva čisto spodobna.
Škoda, da nimam več tistega ohišja, da bi nalimal sliko, kako je v praksi izgledalo.
Delo krepa človeka

GeForce ::

Torej tile novejši napajalniki ustrezajo starejšim ohišjem, ki imajo napajalnik montiran zgoraj ali ne?
Kaj priporočate, tam od 350-450W, čimtišje, do okoli 90€?

Brias ::

GeForce je izjavil:

Torej tile novejši napajalniki ustrezajo starejšim ohišjem, ki imajo napajalnik montiran zgoraj ali ne?
Kaj priporočate, tam od 350-450W, čimtišje, do okoli 90€?


normalno lahko montiras v staro ohisje ...

od kod si, a bos po posti kupoval ...


http://www.dinokomp.si/produkt/sea-soni...
Sea Sonic Platinum Series Fanless 400W
132 eur, brez ventilatorja , platinum ucinkovitost
( mlacom 128 eur oz. 135 eur 460w )
modularen


http://www.dinokomp.si/produkt/sea-soni...
Sea Sonic G-Series G-450 450W
92 eur. gold ucinkovitost
modularen

ali ta ,
http://www.mlacom.si/napajalniki/season...
SEASONIC G-360 360W
gold ucinkovitost
65 eur
ni modularen

GeForce ::

Kupoval bom po pošti ja. Lahko pri nas ali pa na hoh.de, od koder prijatelj nekaj naroča, pa si deliva poštnino.

Hvala za predloge

Venum ::

solatko je izjavil:

Saj ga daš lahko spodaj, sploh če se računalnika ne premika po stanovanju. Malo razmišljanja, štiri luknjice za pritrditev in nekaj luknjic za sveži zrak, pa je zadeva čisto spodobna.
Škoda, da nimam več tistega ohišja, da bi nalimal sliko, kako je v praksi izgledalo.


No tega pa glih nebi delu, sej bo vrjetno okej če bo ubrnjen navzgor z eno stranico odprto. Pol rajši kupim novo ohišje, ker če bi tega kaj predeloval bi ga pol težko prodal.. Plus nevem če bi sploh blo dovolj prostora spodi in napajalnik bi vrjetno fejst zapru ventilator na grafični.

Venum ::

Ma kdo izkusnje (mogoce dejan99) z izdelki pri sestavi.si, ki jih ni na zalogi in casom dobavljivosti? Pravijo da dobijo platimaxe cez cca. 8 dni.. Bom pocaku teh 8 dni dan gor al dol, ampak me skrbi, da se ne zgledujejo po agtju, kjer se 8 dni lahko zavlece v mesece, medtem te pa nategujejo, da bo naslednji tedn :)

Res bi rad uzeu pri sestavi.si, ker majo res dalec najbolj ugodno ceno in garancijo.

Dejan99 ::

Ne vem kako je z dobavnimi roki, jaz sem prvič kupoval pri sestavi.si in so imeli zalogo.

Venum ::

Pac sam upam da so proper profesionalna firma in ne agt ranga.. Sam kolker tu berem je kul..

TOP ::

Zakaj tole sprašuješ,če so profesionalna firma,da vidiš če boš lahko reklamiral napajalnik.

Venum ::

Nepismen malo ? :)

nehi trolat prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

Brias ::

GeForce je izjavil:

Kupoval bom po pošti ja. Lahko pri nas ali pa na hoh.de, od koder prijatelj nekaj naroča, pa si deliva poštnino.

Hvala za predloge


na hoh ti trenutno ne morem nic pametnega predlagati ...

ker trenutno nimajo nobenega takega dobrega branda z gold ali platinum standardom ...

morda ti kolega tudi iz casekinga kaj kupuje ...

115 eur je tam PASIVEN seasonic ki sem ti ga predlagal pri mlacomu
http://www.caseking.de/shop/catalog/Net...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Venum ::

Okej hitro vprašanje.. Ali bi bila takšna vezava smotrna pri 2x 8 pin oz. 2x 6 pin grafičnih (oz. dveh, če se MOGOČE odločim v prihodnosti).

Pri prvi vezavi mislim da ni nič za debatirat, ali pač? Matra me pri 750w.


ALI



Katera vezava mislite da bi se obnesla bolje?

Brias ::

@nitro

pri 750w mas itak skupni max 62A tako da nimas kej carat ...

ce imas max po railu 24a ( ce bi ti vse to folgal bi imel 1150w napajalnik z 96A )

pomeni 3*24 MAX ki je 72 in si ze cez ...

1 rail na CPU
2 rail vse ostalo ( itak ima daugterboard za 3.3/5v zadeve, in ta low wattage se itak ne steje v 750w@12a, vsaj ne pri platimaxu ( ne bom napisal pri vseh enermaxih ker ne poznam vseh ... ) ) oz rail 2 pustis pri miru ...

3 rail GPU

4 rail GPU

novinec09 ::

Nitro20:

A ne čakaš ti na Platimaxa 600W, ki bi ga mogel vsak čas dobiti?

Venum ::

Tako, vendar bosta obe verziji v isti posiljki zato se ni nic fiksno.

Brias ::

nitro ... lej ... k vidm da ne razumes se cist ......


1 rail gre na MB za cpu in rezervo ( racunaj pa PCIx slot napaja grafiko/ke )
2 rail ne priklapjas nic
3 rail priklopis GPU 1
4 rail priklopis GPU 2
5 nevidni rail sta 2 daugterboarda z 3,3 in 5v @ 100w

sestevek amperaze pri 12v uradno ne gre cez 62amperov

nima veze 4*25max, ker je to MAX PER RAIL in ne PEAK MAX ( 4*25=100amperov kar bi pomenilo 1200 watni napajanik )


a ti stekas da ne morjo vsi 12v sesteti skupaj dati ven 4*25a?

Venum ::

Nekak stekam ja, sam bi rad cimbolj razporediu obremenitev po railih ce razumes.. Zakaj bi pa pustil 2. Rail prost?

Brias ::

ok ... ti dam nalogo ....


ali dve ...



a: koliko lahko po proizvajalcevih podatkih NAENKRAT obremenis vse 4 raile, pri 12v ..?



b: koliko lahko po proizvajalcevih podatkih NAENKRAT obremenis 3 raile, pri 12v...? z tem ta rail4 pustis pri miru


c: koliko WATOV je zmozen dati ven samo 1 rail sam od sebe ...?

Venum ::

a. 62/4 = 15.5a po railu naenkrat?

b. 20,6a na rail?

c. 25*12= Max 300w ?

Xserces ::

kaj pol mas 1200W ? :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Venum ::

Ja ne nimas ne.. Mislim da je preverju sam za en rail, ce so se drugi raili obremenjeni se max tok po railu manjsa, kolker razumem..

Brias ::

Venum je izjavil:

a. 62/4 = 15.5a po railu naenkrat?

b. 20,6a na rail?

c. 25*12= Max 300w ?



evo bravo, .... 100% pravilni trije odgovori, sedi, 10 :)

he he ,,,,

a ti je sedaj bolj jasno da ce imas na eni stani plato in cpu, to je 1 rail ... in 2 rail za gpu in 3 rail za gpu, ta ze te trije raili dejansko lahko porabijo VEC kot 750w lahko da ven in nima smisla priklapljat raila 4 ?

enermax ima preklopljive raile, ne fiksne ... to te je prej pomoje zmedlo ...


a ti je sedaj 100% jasno, ce ti se ni, ti lahko dam se kaj za ... racunat? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Venum ::

Hehe ja ja koncno :) To me je res medlo ja. Razumem zdej complete :) hehe :) uglavnem bo 600watnez kr zadostoval :)

:)

brias hvala ti za pomoc, ce se kdaj krizava mas en pir/kavo/sok v dobrem :)

Brias ::

he he ni pene ...


ne skrbi da bo zmanjkal pri razporeditvi, pozabljas, da PCIx lahko napaja grafiko z 5A ... ( rail1 )

in tudi enermax, ki pac tistih 100w @ 3.3v in 5v niti ne dodaja v skupno watazo ...

...

Venum ::

hehe :)

razporeditev sem ugotovil da ne bo problem. A ves mogoce se za corsairja in seasonica, ce dodaja watte pri nizjih voltazat k skupni output moci?

Brias ::

Venum je izjavil:

hehe :)

razporeditev sem ugotovil da ne bo problem. A ves mogoce se za corsairja in seasonica, ce dodaja watte pri nizjih voltazat k skupni output moci?


seasonic gold vem da ne racuna zraven



platinum tudi ne ,,,



x series gold tudi ne racuna zraven ...

povej tocno kateri te zanima ..

za corsairja. ..

builder ..

ze racuna zraven ...



tx recimo ne steje ..




za corsairja dela 4-5 firm,....

povej katera serija, model, saj ni tezko preveriti ...

pomoje da znas ze sam ...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Venum ::

za tele me je zanimalo ubistvu ja :) hvalaa!

TheAmunraaa ::

Zdravo!

Ne bom odpiral nove teme zato bom napisal kar tukaj.
Napajalnik (Spire Blackmoon 650W) mi umira zato rabim nov napajalnik ob nakupu nove grafične.
Katerega izmed štirih napajalnikov mi najbolj priporočate.
Fractal Design Integra R2 500W
Antec High Current Gamer 520W
be quiet! Pure Power L8-CM 530W
Enermax Triathlor 550W

Ne rabim nekega napajalnika z 80+ gold ali platinum zato bo bronze čisto dovolj.
Če je na trgu še kakšen drug dober napajalnik v cenovnem razredu pod 80€ pa kar z besedo na dan.

Moj sistem je:
Q9400; GTX660; 4GB RAM; 2x HDD; 5x Ventilator za ohišje

Lep pozdrav.

Brias ::

@amunraa

HCG-520 dela seasonic, zato gre 50% mojega vote-a tja ....
tudi tega low end enermaxa dela ... enermax zato gre 50% preostalega votea tja ...

L8-CM je od HEC-a .... nope
integro R2 dela ATNG .... nope

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

TheAmunraaa ::

@Brias

Hvala za izločitev dveh napajalnikov.
Ker pa med drugim očitno preferiraš Seasonica verjetno nebi blo slabo če bi vzel kar Seasonic S12 II 520W, kar pa je tudi HCG-502.

Lep pozdrav

Brias ::

@amunraa

SEASONIC S12II-520 520W je ok, ... a mi lahko poves kaksno sestavo imas sedaj ,,,, da vidim ... morda ti kaksnega cenejsega golda priporocam :)

pa kje mislis kupiti ... funtech, mlacom, dino ... ali ti je vseeno, da je le najcenejse ...

vsekakor pa bo seasonic :)
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43182998 (2951) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948140701 (76360) Riff
»

Nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
366493 (5981) Brias
»

Napajalnik za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509825 (9098) Jst
»

zelo tih napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
293567 (2765) gregor

Več podobnih tem