» »

phpmyadmin - MySQL (zavrne povezavo)

phpmyadmin - MySQL (zavrne povezavo)

igantijew ::

Lep pozdrav !

Hotel sem si pripraviti podlago za izdelovanje oziroma urejanje spletnih strani Joomla, za kar pa potrebujem MySQL, preko katerega bom lahko ustvaril spletno bazo, katero potrebujem, da lahko "inštaliram" Joomlo. Ko pa hočem ustvariti bazo preko http://localhost/phpmyadmin pa se mi pojavi slednja napaka:

Error

MySQL said: Documentation
Cannot connect: invalid settings.

phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.

Sklepam, da je nekaj narobe z uporabnikom in/ali geslom.

Skušal sem na novo naložiti xampp program, se zadeve lotiti na sveže, a brez uspeha.

Pobrskal sem malo po spletu, vendar težave nisem mogel odpraviti.

Lepo prosim za pomoč!

harvey ::

Pa imaš zagnane vse servise XAMPP, ko želiš kreirati bazo? Drugače boš bolj usmerjo pomoč verjetno našel na sloJoomla.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

igantijew ::

Da, imam, hvala za predlog, nisem vedel za to stran.... =)

harvey je izjavil:

Pa imaš zagnane vse servise XAMPP, ko želiš kreirati bazo? Drugače boš bolj usmerjo pomoč verjetno našel na sloJoomla.


Kakor koli, tu Joomla nima veze, ker je nemorem namestiti brez baze, ki pa jo ustvarim s phpmyadmin-om !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: igantijew ()

chrush ::

Si mogoče spreminjal phpmyadmin uporabnika, ki je po defaultu root brez gesla? Potem moraš to poraviti v datoteki config.inc.php, ki se nahaja v mapi phpmyadmin
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

igantijew ::

Nisem ničesar spreminjal. Sicer prvikrat da, ker sem poskušal na razne načine napako odpraviti,
vendar sem nato ponovno naložil xampp !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322250841 (25506) miko22
»

Postavitev mySQL

Oddelek: Programiranje
92197 (1775) M01O
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6514067 (9921) betmen
»

wordpress pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
626850 (5337) paliskic

Izdelava spletne strani - Poceni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
11623392 (21880) Ziga Dolhar

Več podobnih tem