» »

dvojni problem: siol, shoutcast

dvojni problem: siol, shoutcast

blue96 ::

čudna reč: siol, 1M paket, ob izklopljeni muli in podobnimi rečmi, sveža povezava (torej povezan par minut), vleče od 100kbps-300kbps, kar dokazuje tud test1, če vklopim en dobr proxy, pa vleče 200kbps-300kbps, test2, test2b.
nekaj mi totalno ni jasno:
kako lahko s proxyjem dela hitreje?
zakaj dela tako počasi na amisu in v tujino isto, če je siolov modem bil zamenjan en al dva tedna nazaj? mogoče vzrok slabo kablovje, naj preverim kable vtičnica-modem-comp?

problem je se tole:
na shoutcastu mi ne dela noben radio 128kbps. zamenjam več postaj, s proxyjem ali brez, dela 15sekund, potem pa ga zmanjka. sm poskusil tudi s starejšim winampom 2.78, ista scena.


povezava je delala normalno tam do lanskega decembra, no, do takrat je delalo perfektno, se lansko pomlad, ko je bilo 512kbps je delalo super, in je bilo na testih vsaj 400kbps dosezenih.

se komu kaj sanja kaj naredit? kabli naj po logiki, da je vcasih delalo ok ne bi bli slabi, ker so fiksni in se jih nihce ni dotaknil. sem poskusal z reseti modemov, compov, vticnicami,..., ne pomaga nic.

a pa se to: menim, da v programju ni problem, ker mam dodaten firewall, antispyware, antivirus in ves hudič. če izklopim še te zadeve, se tudi ne spremeni bandwidth.
s siolom sem pa tkoaltko bolj pogosto na zvezi kot spim domala.
.

blue96 ::

še tole:
upload dela normalno, do 27kbps, od 32max.
.

tejo ::

Tvoj sosed non-stop vleče triple x filme, to bo problem.

blue96 ::

dons ob 1 zutrej vem da jih ni, pa tud če bi že jih, bi mogl men pr 300kbps delat en navadn radio.
.

darkolord ::

Huh kolk mešaš tele bajte pa bite... tisti test ti je kazal nekaj čez 250kbit/s, to je nekaj čez 30kB/s... glede na to da imaš 1mbit bi moral speedtest kazati tam okoli 1000kbit/s.... upload pa imaš 32kB/s kar je 256kbit/s..

blue96 ::

ja, priznam napako, upload je, 27kb/s od max 32kb/s. tako bo pravilno!
.

Tr0n ::

Pri poslusanju shoutcast 128 mbit radijskih postaj, rabis minimalno 16kb/sec cistega, nepretrganega prenosa oz. streama. Ce je linija obremenjena, potem ti bo stream seveda prekinjal.

Zadevo lahko delno resis tako, da povecas Streaming Data Buffer v Winamp nastavitvah:

- zazeni Winamp in pritisni CTRL + P
- pojdi pod plug-ins / input
- 2x klikni na Nullsoft MPEG Audio Decoder
- pojdi pod Streaming
- v okno Streaming Data Buffer vpisi vecjo stevilko (64, 256, 512, 1024, 2048,...)
- vecje je stevilo, vecji buffer ti bo na zacetku naredilo in manj bo skipanja
- tukaj lahko nastavljas se Streaming Prebuffer (koliko % od prej vpisane stevilke ti naj shrani v buffer na zacetku) in kolko ob buffer underrun-u

blue96 ::

sicer v 3.0c verziji winampa ni teh nastavitev, sem pa se igral z nastavitvami pod internet in http, kjer sem zvisal velikost prenesene datoteke pri prenosu iz interneta, in ce ne drugega, je bolje, da se radio ustavi zacasno za nekaj sekund vsake pol minute, kot pa vsakih nekaj sekund.
sem se (zaenkrat) osredotočil na 64kbps sprejemanje radia, to pa dela ok.
.

Tr0n ::

Za streamanje ti toplo priporocam stari Winamp 2.8x. Smooth like my arse ;).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375793 (51404) Tero
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748604 (5730) VASkO
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734195 (17277) RedOS
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482813 (1463) BC3
»

ADSL a je to res a sam govorijo?

Oddelek: Omrežja in internet
361796 (1102) BigHugo

Več podobnih tem