» »

SiMobil Paket 9 - Zavajanje

SiMobil Paket 9 - Zavajanje

«
1
2

TRIROG ::

Danes sem imel namen skleniti pri Simobilu novi Paket 9, ki ga oglašujejo, saj se mi je zdela precej ugodna ponudba.
Doživel pa sem nadvse hladen tuš - paketa nisem mogel skleniti, saj Simobil sklenitev pogojuje z nakupom telefona in vezavo za 24 mesecev.
Dejstvo je, da te zahteve ni nikjer omenjene - ne v sporočilu za javnost ne na spletni strani opisa paketa.


Tole je sporočilo za javnost na simobilu

"Si.mobil predstavlja nov naročniški paket PAKET 9, ki vključuje vse, kar uporabnik potrebuje: 999 minut klicev v vsa omrežja v Sloveniji, 999 sporočil SMS/MMS in 999 MB prenosa podatkov za le 19, 90 EUR mesečne naročnine. Ponudba paketa PAKET 9 bo na voljo novim in obstoječim uporabnikom do 30. aprila 2013.

Si.mobil z novim, promocijskim paketom PAKET 9 uporabnikom omogoča, da izkoristijo edinstveno priložnost, saj paket vključuje vse ključne storitve v idealnih količinah. Za večino uporabnikov paketa PAKET 9 bo takoedini mesečni strošek naročnina v višini le 19,90 EUR.

Uporabnikom paketa PAKET 9 so na voljo tudi mobilni telefoni iz Si.mobilove ponudbe, ki se jim ne boste mogli upreti. V paketu PAKET 9 z vezavo za 24 mesecev sta tako Sony Xperia T in LG Optimus 4X na voljo že za 1 EUR (ob hkratni vezavi na Opcijo Mega Plus), Sony Xperia Miro in HTC Desire C za 80 EUR ter LG Optimus L3 in Samsung Galaxy Mini 2 za 20 EUR."

Tole pa so posebni pogoji za Paket 9 objavljeni na spletni strani paketa:
"Promocijski paket Paket 9 je na voljo do 30. 04. 2013. Znižane cene telefonov veljajo do 30.04.2013 oz. do razprodaje zalog ob vezavi na paket Paket 9 za obdobje 24 mesecev in veljajo za vse nove in po pogojih Predčasnega nakupa telefona tudi za obstoječe naročnike. Neporabljene količine se ne prenašajo v naslednji mesec. Za paket Paket 9 veljajo posebni pogoji uporabe, ki so skupaj s cenami ostalih storitev, storitev v tujini, cenami izven zakupljenih količin ter pogoji ponovne vezave za obstoječe naročnike in pogoji ponudbe ob 12-mesečni vezavi na voljo na 040 40 40 40, http://www.simobil.si/ in na Si.mobilovih prodajnih mestih. Cene so v evrih in vsebujejo DDV. Si.mobil d.d., Šmartinska c. 134b, Si-1000 Ljubljana."

Torej nikjer ni govora o pogojevanju sklenitve z vezavo, da o "posebnih pogojih uporabe" ki jih navajajo in jih ni nikjer za najti sploh ne govorim ...

Skratka ... odličen primer zavajanja!

mailer ::

Zavajajo že z samim imenom paketa. Bi se moral imenovat Paket 19,90. Mogoče pa se pri telekomu spomnijo in ustvarijo paket 10 z 1000 enotami vsega.

trnvpeti ::

Stran od simobila!
Oglasujejo vse naj, kar je dalec od resnice.
Nikoli niso nic krivi :)
In ko jim predlozis dokaz, potem bi se pa pogajali za kaksno nagradico, ki pa je spet nateg :)

Ko imajo taksno vodstvo, lahko pricakujes vse najslabse.

St235 ::

Ta z telefonom je sicer malo bosa, ker telefona dejansko ni treba kupit.

Je pa skrajno neresno z njihove strani, da jasno ne napišejo, da je potrebna vezava dve leti za ta paket. Tudi posebni pogoji so skrajno idiotsko napisano in moras reš imet dost domišlije, da iz tega razbereš, da je nujna vezava za dve leti.

Več o ponudbi Paket 9:
Promocijski paket Paket 9 je na voljo do 30. 04. 2013. Znižane cene telefonov veljajo do 30.04.2013 oz. do razprodaje zalog ob vezavi na paket Paket 9 za obdobje 24 mesecev in veljajo za vse nove in po pogojih Predčasnega nakupa telefona tudi za obstoječe naročnike. Paket ni na voljo ob 12-mesečni vezavi. Neporabljene količine se ne prenašajo v naslednji mesec. Za paket Paket 9 veljajo posebni pogoji uporabe, ki so skupaj s cenami ostalih storitev, storitev v tujini, cenami izven zakupljenih količin ter pogoji ponovne vezave za obstoječe naročnike in pogoji ponudbe na voljo na 040 40 40 40, http://www.simobil.si/ in na Si.mobilovih prodajnih mestih. Cene so v evrih in vsebujejo DDV. Si.mobil d.d., Šmartinska c. 134b, Si-1000 Ljubljana.

http://www.simobil.si/sl/actions.cp2?ci...

krho ::

Pozor, tele posebne akcije potem ponavadi prinašajo stroške pri menjavi paketov!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

St235 ::

mailer je izjavil:

Zavajajo že z samim imenom paketa. Bi se moral imenovat Paket 19,90. Mogoče pa se pri telekomu spomnijo in ustvarijo paket 10 z 1000 enotami vsega.


A potem so tuševei paketi free brezpčani, za mobitel povezani 400 pa plačaš 400€ na mesec?

Simobil ::

TRIROG je izjavil:

Danes sem imel namen skleniti pri Simobilu novi Paket 9, ki ga oglašujejo, saj se mi je zdela precej ugodna ponudba.
Doživel pa sem nadvse hladen tuš - paketa nisem mogel skleniti, saj Simobil sklenitev pogojuje z nakupom telefona in vezavo za 24 mesecev.
Dejstvo je, da te zahteve ni nikjer omenjene - ne v sporočilu za javnost ne na spletni strani opisa paketa.


Tole je sporočilo za javnost na simobilu

"Si.mobil predstavlja nov naročniški paket PAKET 9, ki vključuje vse, kar uporabnik potrebuje: 999 minut klicev v vsa omrežja v Sloveniji, 999 sporočil SMS/MMS in 999 MB prenosa podatkov za le 19, 90 EUR mesečne naročnine. Ponudba paketa PAKET 9 bo na voljo novim in obstoječim uporabnikom do 30. aprila 2013.

Si.mobil z novim, promocijskim paketom PAKET 9 uporabnikom omogoča, da izkoristijo edinstveno priložnost, saj paket vključuje vse ključne storitve v idealnih količinah. Za večino uporabnikov paketa PAKET 9 bo takoedini mesečni strošek naročnina v višini le 19,90 EUR.

Uporabnikom paketa PAKET 9 so na voljo tudi mobilni telefoni iz Si.mobilove ponudbe, ki se jim ne boste mogli upreti. V paketu PAKET 9 z vezavo za 24 mesecev sta tako Sony Xperia T in LG Optimus 4X na voljo že za 1 EUR (ob hkratni vezavi na Opcijo Mega Plus), Sony Xperia Miro in HTC Desire C za 80 EUR ter LG Optimus L3 in Samsung Galaxy Mini 2 za 20 EUR."

Tole pa so posebni pogoji za Paket 9 objavljeni na spletni strani paketa:
"Promocijski paket Paket 9 je na voljo do 30. 04. 2013. Znižane cene telefonov veljajo do 30.04.2013 oz. do razprodaje zalog ob vezavi na paket Paket 9 za obdobje 24 mesecev in veljajo za vse nove in po pogojih Predčasnega nakupa telefona tudi za obstoječe naročnike. Neporabljene količine se ne prenašajo v naslednji mesec. Za paket Paket 9 veljajo posebni pogoji uporabe, ki so skupaj s cenami ostalih storitev, storitev v tujini, cenami izven zakupljenih količin ter pogoji ponovne vezave za obstoječe naročnike in pogoji ponudbe ob 12-mesečni vezavi na voljo na 040 40 40 40, http://www.simobil.si/ in na Si.mobilovih prodajnih mestih. Cene so v evrih in vsebujejo DDV. Si.mobil d.d., Šmartinska c. 134b, Si-1000 Ljubljana."

Torej nikjer ni govora o pogojevanju sklenitve z vezavo, da o "posebnih pogojih uporabe" ki jih navajajo in jih ni nikjer za najti sploh ne govorim ...

Skratka ... odličen primer zavajanja!


Spoštovani,
kot je zapisano na spletni strani, je promocijski paket Paket 9 možno vzeti ob vezavi za obdobje 24 mesecev. Drži, da nismo posebej izpostavili, da Paket 9 ne velja ob 12-mesečni vezavi. Zavajanje brez dvoma ni naš namen, še posebej ne pri tako privlačni ponudbi.
Da bo zadeva bolj jasna, smo na spletni strani to še dodatno opredelili. Za morebitne nejasnosti se opravičujemo.
Ana Plut, Služba za odnose z javnostmi, Si.mobil

trnvpeti ::

Seveda taksnemu opravicilu ne(tezko) verjames, ker se to nonstop dogaja pri tej firmi.
In dobis tocno taksen vtis.

Gregor P ::

Morda so pa resnično tako nesposobni in bi moral tam nekdo že davno tega izgubiti službo>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

detroit ::

Jst s simobilom še nism imel nekih hudih težav razen tega da moram imeti star način povezave (ne hdspa or whatever) drugače ne signal spljoh... Ok moti me nabijanje cen paketom, ki so ustvarjeni samo za to da preplačuješ stvari, ki jih ne rabiš, ampak imajo tako vsi tudi bob recimo.

Mrs. Simobil - privlačna ponudba? Not...
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Relanium ::

Da ne bote mislili, da so drugi operaterji kaj boljš.
Js razmišljam o odhodu iz tušmobila, pol se pa spet vprašam: Kam pa sploh naj grem, da bo še omrežje vredu. Mobitel.... oz. telekom zdaj.. ??

bdoxx ::

edini resni je zame ''mobitel'' za 1x še.

detroit ::

Mene rajca bob ko pride paket ki ga imajo avstrijci. Ali pa vsaj 1000 v vsa omrežja (imajo čuden counter tko da to po moje še jst porabim, ko sploh ne kličem dosti) plus še kake 300mb prenosa za 10€ to je že malo bolje.
Skero

Blazz ::

tuš free paketi - kul tarifa, kličete 5 centov na min je tudi nateg. Ob vsakem uspešnem klicu ti sistem na začetku takoj zaračuna 5 centov, torej če govoriš manj kot 1 min, je to 10 cent/min... seveda je šele v nanotisku to možno prebrati na njihovi strani, po več 10-15 minutnem iskanju... na veliko pa vseeno povsod piše 5c/min...

TRIROG ::

Simobil je izjavil:



Spoštovani,
kot je zapisano na spletni strani, je promocijski paket Paket 9 možno vzeti ob vezavi za obdobje 24 mesecev. Drži, da nismo posebej izpostavili, da Paket 9 ne velja ob 12-mesečni vezavi. Zavajanje brez dvoma ni naš namen, še posebej ne pri tako privlačni ponudbi.
Da bo zadeva bolj jasna, smo na spletni strani to še dodatno opredelili. Za morebitne nejasnosti se opravičujemo.
Ana Plut, Služba za odnose z javnostmi, Si.mobil


Narobe: nikjer na spletni strani ni zapisano, da je mogoče paket skleniti samo ob 24-mesečni vezavi. To je tisto kar je moteče. Piše samo, da lahko zraven kupim še telefon ob vezavi za 24 mesecev. Logično sledi, da če ne vzamem telefona, se ne rabim vezati - nikakor pa da ne morem vzeti paketa ... to je ja neumnost.

Razen če vam je Simobilovcem samoumevno, da se ob sklenitvi naročnine vežeš za 2 leti ... go figure ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

AngelOfDeath ::

Sem ravno gledal.
Tudi jaz tako razumem.

Skratka zavajanje s strani Simobila...
edit: Slovnica

shadeX ::

Narobe: nikjer na spletni strani ni zapisano, da je mogoče paket skleniti samo ob 24-mesečni vezavi. To je tisto kar je moteče. Piše samo, da lahko zraven kupim še telefon ob vezavi za 24 mesecev. Logično sledi, da če ne vzamem telefona, se ne rabim vezati - nikakor pa da ne morem vzeti paketa ... to je ja neumnost.

Razen če vam je Simobilovcem samoumevno, da se ob sklenitvi naročnine vežeš za 2 leti ... go figure ...


Bi se kar strinjal z zgornjo trditvijo.

Če piše da LAHKO vzamem telefon ob vezavi 24 mesecev, je edina zdrava kmečka logika, da telefon LAHKO vzameš ali pa ne. Pač odvisno od potrebe uporabnika.

Po mojem mnenju je to absolutno zavajanje! To je pa tako kadar ti enkrat zrastejo krila.

Hayabusa ::

OP
Uporabi http://www.tarife.si/si/vnos-mesecne-po... in poglej kje je zate najugodneje.
Mobitelov 2013 ti ne diši ? http://www.mobitel.si/paketi/paket-2013...

TRIROG ::

Hayabusa ... hvala!

St235 ::

Si ziher da je to boljša izbira? V pogojih namreč piše:

V primeru, da se naročnik Paketa 2013 odloči za prekinitev naročniškega razmerja za Paket 2013:
? prekine naročniško razmerje in v enkratnem znesku plača stroške predčasne prekinitve ali
? obdrži naročniško razmerje za preostale mesece v aneksu.

francek1 ::

Ne vem, kaj komplicirate. Bigbob z enako ponudbo pride 14.90€....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

SLO_Matej ::

Mobitelov Paket 2013 je mimo. Sklenitev je bila možna do konca februarja. Jaz nisem rabil vzeti nobenega telefona in se vezati za kakršnokoli obdobje.

Phantomeye ::

mailer je izjavil:

Zavajajo že z samim imenom paketa. Bi se moral imenovat Paket 19,90. Mogoče pa se pri telekomu spomnijo in ustvarijo paket 10 z 1000 enotami vsega.


Kaj pa ti nabijaš? Če imaš svoje lastne interpretacije glede tega je to tvoj problem in ne zavajanje.

Če ti piše paket 9 in imaš potem napisano

999 minut, 999 sms, 999 MB potem je takoj jasno, kaj to pomeni.

krho ::

še 1x če se kdo misli vezat oz. misli vzet paket, naj pogleda, kakšni so stroški prehoda na drug paket potem. Recimo iz Vse zame (je bil podoben akcijski paket, kot je tale 9ka sedajle)na pakete Zate je bil strošek menjave paketa dober mesec nazaj 10EUR.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Phantomeye ::

krho je izjavil:

še 1x če se kdo misli vezat oz. misli vzet paket, naj pogleda, kakšni so stroški prehoda na drug paket potem. Recimo iz Vse zame (je bil podoben akcijski paket, kot je tale 9ka sedajle)na pakete Zate je bil strošek menjave paketa dober mesec nazaj 10EUR.


Tisti zimski paket, k je bil novembra na voljo, je bila menjava 20€

mmario82 ::

krho je izjavil:

še 1x če se kdo misli vezat oz. misli vzet paket, naj pogleda, kakšni so stroški prehoda na drug paket potem. Recimo iz Vse zame (je bil podoben akcijski paket, kot je tale 9ka sedajle)na pakete Zate je bil strošek menjave paketa dober mesec nazaj 10EUR.


Na Simobilovi strani klik pod zavihkom Prehodi med paketi pise:

Vsi obstoječi Si.mobilovi uporabniki lahko kot zamenjate svoj trenutni naročniški paket v Paket 9, pri čemer se zaračuna strošek migracije v višini 20 EUR. Možna je le ena menjava paketa v obračunskem obdobju.

bdoxx ::

s tem da mi simobil v novem paketu nudi 50% več 'zastonj' minut kot v prejšnjem.

Ja. Vi kar bežite stran od simobila. Jaz sem pri njih od leta 2000 in do sedaj so me le prijetno nategovali. Glede vezave pa... nimam namena menjat operaterja. Ker so vsi tam-tam.


xD saj si jim med leti 2000 - 2013 to že 100x preplačala :D

ombre ::

Nevem na podlagi česa ti Si.mobil lahko sploh pove, da se moraš vezati za 24 mesecev in da moraš obvezno vzeti telefon?

Tukaj zelo diši po diskriminaciji uporabnikov in je zrelo za tržni inšpektorat...
Se pravi, če se prijavim na simobil in ne vzamem telefona, ker ga že imam ne morem vzeti želenega paketa...

Odlično! Grem pa drugam.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

bdoxx ::

Nevem na podlagi česa ti Si.mobil lahko sploh pove, da se moraš vezati za 24 mesecev in da moraš obvezno vzeti telefon?

zakaj pa ti ne bi smeli?, če ti ni všeč pač greš drugam

Invictus ::

ombre je izjavil:

Nevem na podlagi česa ti Si.mobil lahko sploh pove, da se moraš vezati za 24 mesecev in da moraš obvezno vzeti telefon?

Tukaj zelo diši po diskriminaciji uporabnikov in je zrelo za tržni inšpektorat...
Se pravi, če se prijavim na simobil in ne vzamem telefona, ker ga že imam ne morem vzeti želenega paketa...

Odlično! Grem pa drugam.

Temu se reče trg in ponudba.

Nisem še slišal da bi Simobil koga silil v nabavo paketa. Po možnosti s pištolo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ombre ::

Problem je, ker ti ne ponudijo paketa brez 24 mesečne vezave in te silijo v nakup telefona, ki ga drugače ne potrebuješ.

Saj ni panike. Hvala bogu za konkurenco.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Invictus ::

Še enkrat.

NE SILIJO TE.

Je kdo prišel do tebe in ti nastavil pištolo na sence?

So ti grozili za davčno izvršbo, če NE VZAMEŠ paketa?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

Invictus je izjavil:

Še enkrat.

NE SILIJO TE.

Je kdo prišel do tebe in ti nastavil pištolo na sence?

So ti grozili za davčno izvršbo, če NE VZAMEŠ paketa?

kdo je rekel, da silijo?

win64 ::

ombre je izjavil:

Problem je, ker ti ne ponudijo paketa brez 24 mesečne vezave in te silijo v nakup telefona, ki ga drugače ne potrebuješ.

Tukaj.

Utk ::

Za vezano trgovino in ta shit očitno nekateri še niste slišali. Tega se ne dela.

trnvpeti ::

Simobil SMSi do tujih naročnikov niso več enakovredni SMSom za domače!

OK.d ::

ti grdi simobil, spet ovce striže z zakupljenemi sms-i
LPOK.d

Pithlit ::

bdoxx je izjavil:

xD saj si jim med leti 2000 - 2013 to že 100x preplačala :D

Ker pri poljubnem drugem operaterju pa temu ne bi bilo tako, sme. Ti, ti grdi simobil... Barabe si upajo naročnino in impulze računat.
Life is as complicated as we make it...

bdoxx ::

ne pravim, da pri drugih ne - povedat hočem le da ni nič ''zastojn'', sicer pa ne blatim simobila in nimam nobenih težav z njim zadnjih nekaj let od kar sem šel vstran :), pred tem pa druga zgodba.

Pithlit ::

Aha. Jaz pa očitno sem nekje rekla da simobil nekaj daje zastonj... da sem si prislužila tvoje štokanje, ane?
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Dej no dej, za mobitel daš več kot za elektriko in vodo skupaj, več kot je včasih plačevala cela bajta za fiksnega, pa še nekaj namiguješ, da si poceni čez pršla. Ne se hecat. Jaz dam za telefon 3 evre na mesec, ko mi aparat crknu bom pa kupil drugega za 100 evrov, subvencijo si pa naj nekam vtaknejo.
Če rabiš dober telefon za služenje denarja, potem si ga kar kupi, za vse druge je pa bedarija dat več kot par kovancev.

shadeX ::

Invictus je izjavil:

Še enkrat.

NE SILIJO TE.

Je kdo prišel do tebe in ti nastavil pištolo na sence?

So ti grozili za davčno izvršbo, če NE VZAMEŠ paketa?


Silijo? Od kje silijo?

Potrošnik se odloči ali bo šel na omejen paket glede na ugodno ponudbo ki jo simobil oglašuje! Ker misli da bo to za njega odlična ponudba stopi do simobila in reče da vzame omejeni paket, nato pa doživi hladen tuš ko mu strokovni delavec za pultom pove da bo moral skleniti vezavo za 24mesecev in nakupom novega aparata! ( Kar v reklami ni bilo omenjeno )

Kaj tebi ni jasno Invictus? Si že slišal za pomen "zavajanje kupca" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Dej no dej, za mobitel daš več kot za elektriko in vodo skupaj, več kot je včasih plačevala cela bajta za fiksnega, pa še nekaj namiguješ, da si poceni čez pršla. Ne se hecat. Jaz dam za telefon 3 evre na mesec, ko mi aparat crknu bom pa kupil drugega za 100 evrov, subvencijo si pa naj nekam vtaknejo.
Če rabiš dober telefon za služenje denarja, potem si ga kar kupi, za vse druge je pa bedarija dat več kot par kovancev.

Celih 17eur na mesec... Hud denar, ni kaj. In ja, ga prinesem not z delom. Še kakšen irracionalen argument zakaj ne vzet ugodne ponudbe? Bi bilo mogoče bolje da Telefon vzamem v prosti prodaji za 400eur in potem prav tako plačujem 17eur/mesec za paket ki ga dejansko potrebujem in optimalno porabim? Dej mal pamet v roke pa razmisli o čem bluziš...

Zakaj bi se obremenjevala s tisto vezavo za 24 mesecev pa tudi ne ven, glede na to da sem zadnjih 13 let povsem zadovoljna stranka.

Nekatere moti to da simobil dejansko ima zadovoljne stranke?
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

shadeX je izjavil:

Invictus je izjavil:

Še enkrat.

NE SILIJO TE.

Je kdo prišel do tebe in ti nastavil pištolo na sence?

So ti grozili za davčno izvršbo, če NE VZAMEŠ paketa?


Silijo? Od kje silijo?

Potrošnik se odloči ali bo šel na omejen paket glede na ugodno ponudbo ki jo simobil oglašuje! Ker misli da bo to za njega odlična ponudba stopi do simobila in reče da vzame omejeni paket, nato pa doživi hladen tuš ko mu strokovni delavec za pultom pove da bo moral skleniti vezavo za 24mesecev in nakupom novega aparata! ( Kar v reklami ni bilo omenjeno )

Kaj tebi ni jasno Invictus? Si že slišal za pomen "zavajanje kupca" ?


Od kje tebi povezava med tem, da je zavajanje hkrati tudi prisila? ČE mu ponudba ni bila všeč je še vedno lahko vstal in šel. Tudi sklicevanje na reklamo je smešno. Kar smo ugotovili tudi v sorodni temi. Če bi hoteli, da so vsi pogoji jasno razvidni že v reklami potem bi vsak reklami sledilo 10 minut predvajanja splošnih pogojev.

Kot smo že zgoraj napisali bi morala bit zaveza za sklenitev naročniškega razmerja za dve leti bolj jasno napisana. Vsekakor bi bil nujen napis, da ponudba velja ob sklenitvi pogodbe za dve leti in s tem si je simobil naredil bolj kot ne slabo uslugo.

To da pa moraš kupit telefon, da lahko skleneš naročnino pa je cvetka, ki je zrasla na zelniku vrlih poštenjakov na tem forumu. (toliko o zavajanju)

Simobil NE pogojuje sklenitve naročnine z nakupom novega telefona, jo pa pogojuje s podpisom dvoletne pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

shadeX ::

To da pa moraš kupit telefon, da lahko skleneš naročnino pa je cvetka, ki je zrasla na zelniku vrlih poštenjakov na tem forumu. (toliko o zavajanju)

Simobil NE pogojuje sklenitve naročnine z nakupom novega telefona, jo pa pogojuje s podpisom dvoletne pogodbe.


To sicer jaz nevem. Prebral sem iz zgornjih postov da moraš kupiti nov telefon če želiš ta paket. Ker se nisem poglabljal v to, sem samo kopiral kar so drugi navedli.

Če bi hoteli, da so vsi pogoji jasno razvidni že v reklami potem bi vsak reklami sledilo 10 minut predvajanja splošnih pogojev.


Imaš prav. Ampak to da moraš skleniti naročniško razmerje za 2 leti če želiš določen paket, se pa meni zdi kar pomemben podatek, ki je v reklami omembe vreden in ne traja 10 minut.


A je težko povedati v reklami:

"Paket ta in ta z xxx mb prenosa podatkov , xxx minut brezplačnih pogovorov ( !ČE SE NANAŠA NA POGOVORE V ISTEM OMREŽJU JE TO POTREBNO DOPISATI, ČE NE SE SMATRA KOT XXX BREZPLAČNIH POGOVOROV V VSA OMREŽJA), xxx brezplačnih SMSjev. Samo ob sklenitvi naročniškega razmerja za 24mesecev"..

Reklama zaradi tega nebi bila nič daljša. Sploh pa si to že sam povedal:

Vsekakor bi bil nujen napis, da ponudba velja ob sklenitvi pogodbe za dve leti in s tem si je simobil naredil bolj kot ne slabo uslugo.

OK.d ::

Tako je, pa tudi z ceno spreminjanja paketov lepo služijo, ker jim ovce nonstop nasedajo na neke novosti - vedno se pojavljajo nekakšni novi korenčki za ponovno podaljšanje za 24 mesecev, tokrat tudi omejeno z obveznim nakupom telefona, kateri ima zelo dobro "subvencionirano" ceno:P
LPOK.d

Pithlit ::

Če potrošnik ni sposoben presodit kaj se mu splača in kaj ne... naj prosi za pomoč. Še enkrat... jaz sem plačala celih 10eur za prehod na drug paket... prišparam pa jih 130 (zaradi tega prehoda).

Uporabnik mora sam presodit a se mu tiste 'ugodnosti' splačajo ali ne. Ni pa treba prodajalca šimfat zato ker neko storitev trži. Še posebej ne takrat ko ima storitev v ceniku (pa še na licu mesta ti vse točno povejo kako in kaj).

Če ti kaj ne paše greš pa pač tja kjer imajo boljšo ponudbo. Simpl.
Life is as complicated as we make it...

medenko ::

05.04.2013
Sprememba zaračunavanja mednarodnih sporočil

Sporočamo vam, da bomo s 7.5.2013 spremenili zaračunavanje mednarodnih SMS in MMS sporočil.

Sporočila, poslana iz Slovenije na številko tujega operaterja, se bodo od 7.5.2013 zaračunavala ločeno od sporočil poslanih v Slovenijo. Cena v tujino poslanega sporočila bo znašala 0,15 EUR za SMS/MMS in bo enaka za vse tuje države. Ta sporočila ne bodo več vključena v mesečno naročnino zakupljenih enot sporočil SMS/MMS.

Uporabnikom, ki pošljejo večje število sporočil v tujino, bo na voljo opcija Mednarodna sporočila 1001, ki bo vključevala 1001 sporočilo v tujino SMS/MMS za ceno 9,9 EUR. Uporabniki si bodo opcijo lahko enostavno vključili prek SMS-a, na portalu Moj Si.mobil, na 040 40 40 40 ali na prodajnem mestu.

Naročniki lahko zaradi spremembe pogojev določenih v naročniški pogodbi v skladu s točko 108 Splošnih pogojev za izvajanje elektronskih komunikacijskih storitev družbe Si.mobil d.d. v 30 dneh od objave sprememb brez odpovednega roka in brez sankcije odstopijo od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Ta pravica ne posega v zapadle in neplačane obveznosti naročnikov ter obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov.

trnvpeti ::

Dosedanje pakete to prizadene a ne :)
Pa ceprav je bila sklenjena pogodba, in se je prav zaradi tega preslo na te pakete(z zakupljenimi SMSi)

Invictus ::

shadeX je izjavil:


Silijo? Od kje silijo?

Potrošnik se odloči ali bo šel na omejen paket glede na ugodno ponudbo ki jo simobil oglašuje! Ker misli da bo to za njega odlična ponudba stopi do simobila in reče da vzame omejeni paket, nato pa doživi hladen tuš ko mu strokovni delavec za pultom pove da bo moral skleniti vezavo za 24mesecev in nakupom novega aparata! ( Kar v reklami ni bilo omenjeno )

Kaj tebi ni jasno Invictus? Si že slišal za pomen "zavajanje kupca" ?

Seveda sem.

Ampak to večinoma drži pri funkcionalnih in resnično nepismenih ljudeh.

Vsi ostali znamo prebrati pogoje uporabe in se na podlagi tega odločit.

Ali po ameriško RTFD ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11628657 (18279) Sami
»

Visoke cene telefonov Simobil/Telekom et al. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7011882 (9924) tomy5
»

Mobitel prekinitev razmerja

Oddelek: Mobilne tehnologije
3414722 (8371) Lonsarg
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534145188 (124689) Lonsarg
»

Simobil vrača udarec(ali pa tud ne)

Oddelek: Mobilne tehnologije
92179 (1393) mailer

Več podobnih tem