» »

Mobitel prekinitev razmerja

Mobitel prekinitev razmerja

Tr0n ::

Ima kdo izkusnje pri predcasni prekinitvi narocniskega razmerja pri Mobitelu? Je res, da ce hoces recimo prenest telefonsko k drugemu ponudniku, da ti jo zablokirajo za pol leta?

Mavrik ::

Najprej preneseš številko, zatem ti blokirajo neko "začasno".

Itak greš to rihtat k ponudniku k katerem prestopaš in ti bodo tam prekinili pogodbo pri Mobitelu.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Hmm, kako mislis blokirajo zacasno? Ali bom lahko takoj uporabljal mojo staro telefonsko pri novem ponudniku?

To, da to uredi nov ponudnik, mi je jasno. :)

Mavrik ::

1. Preneseš telefonsko številko, Mobitel ti dodeli eno drugo številko
2. Pri Mobitelu prekineš razmerje, oni ti blokirajo "novo" številko
3. Stara številka veselo dela pri novem ponudniku
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Aha, ce je tako, potem ni panike. Na mobitelu mi je vsak malce drugace tole povedal, nekateri sploh niso vedeli za to.

Se vedno pa bom mesecno placeval tistih 8-9 EUR zaradi predcasne prekinitve do konca razmerja?

Lonsarg ::

Ne plačal boš v enkratnem znesku kolikor piše na aneksu kazen + razlika subvencije telefona.

Tr0n ::

Na aneksu mi pise, da se mesecno placuje, mislim da 8 EUR, do izteka pogodbe.

TOP ::

Ja do iteka ne pa ob prekinitvi pogodbe.Če boš prekinil bo tako kot je napisal Azgard

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Lonsarg ::

Na aneksu ti piše samo koliko si dolžan, to pa je znesek, ki ga dobiš tako, da tvojih 8 EUR pomnožiš z številom preostalih mesecev. Teh 8EUR pa more biti seštevek kazni ter delež subvencije aparata.

In potem to plačaš v enkratnem znesku.

AngelOfDeath ::

Tr0n je izjavil:

Ima kdo izkusnje pri predcasni prekinitvi narocniskega razmerja pri Mobitelu? Je res, da ce hoces recimo prenest telefonsko k drugemu ponudniku, da ti jo zablokirajo za pol leta?



Jaz sem se selil iz Mobitela na Simobil

Šel sem k simobilu. Tam sem podpisal izjavo o prenosu številke.
Nato mi je simobil dal nadomestno številko, katera je že vklopljena pri simobilu.
Potem sem prejel sms- od mobitela da mi s tem pa tem dnem ukinjajo številko. Takoj za tem še sms Simobila, kjer mi na ta isti dan ko mobitel odkopi številko, vklopijo to številko, ki sem jo prenašal. In istočasno izklopijo nadomestno številko pri Simobilu. Sim kartica ostaja enaka (tista, ki mi jo je simobil dal ko sem šel do njega). mobitelovo Sim kartico pa sem vstran vrgel.

Vse skupaj je trajalo kakšne 3 dni...
edit: Slovnica

St235 ::

Tista blokada velja samo če prekineš pogodbo, ne pa če jo preneseš. Torej če se dejansko odpoveš svoji številki. Piše vse v drobnem tisku. Namen tega je preprosto to, da če ti nočeš določene številke jo oni potem pol leta ne dajo naprej, ker drugače bi kup ljudi, ki ima tvojo številko klicalo novega lastnika.

BlueRunner ::

Mavrik je izjavil:

1. Preneseš telefonsko številko, Mobitel ti dodeli eno drugo številko
2. Pri Mobitelu prekineš razmerje, oni ti blokirajo "novo" številko
3. Stara številka veselo dela pri novem ponudniku

Na žalost temu ni tako. Mobitel je to zakompliciral do onemoglosti in ravnokar se bo začel postopek pred APEK, da se bo tudi Mobitel prisililo, da bo ravnal tako, kot je zgoraj opisano in ne malo po svoje oziroma bolj po domače in mimo zakonov.

antireal ::

Vzami pa novo številko pri simobilu. To mi gre najbolj na živce da so vse številke že zmešane in nikol ne veš katerega ponudnika kličeš. Še mal pa boš lahko BIH številko v Pakistan prenesu. Doh.

BlueRunner ::

Slovenske s prefiksom +386 in omrežno kodo 043 uporablja Ipko (Mobitel) na Kosovu. Po kakšni logiki, ne vem. To bodo verjetno vedeli pojasniti na APEK-u.

Je pa zabavno, ko ugotoviš, da je to mednaroden klic v državo v 2. območje, kot sta tudi npr. Irska in Albanija in temu primerno tudi obračunan.

gimnazija123 ::

Tudi sam bom v kratkem spremenil operaterja, pa me zanima, če se komu sanja koliko bi naj znašala ta 'kazen'? Naročnina mi velja samo še en mesec in bi si rad prenesel obstoječo številko k drugemu operaterju pa me zanima, če se mi to splača? Trenutno plačujem 19€naročnine + 19€ za telefon, imam pa še za plačati samo enkrat, ampak če bodo dosti večji stroški kot bi sedaj plačal samo 38€ bom raje vzel novo številko. Mudi pa se mi zato, ker ima tušmobil samo do konca tega meseca nek posebaj ugoden paket.
lep pozdrav

Lonsarg ::

A pogodbo pa vsi izgubite? V najslabsem primeru preneses stevilko brez prekinitve in placas pac poleg tus narocnine en mesec tudi pri Mobitelu 38EUR, pa potem cez en mesec prekinec pri mobitelu(gres prvi nasledni dan skinit).

Ampak najverjetneje bos ceneje skozi prisu, ce oznacs na obrazcu za prenos stevilke prekinitev, ker "kazen" ponavadi ni kaj dosti vecja od dejanskega dolga Mobitelu(torej zadnji obrok 19EUR za kupljeno napravo), recimo da ugibam da bos placal okoli 30EUR. Oziroma se zna zgodit, da ce je do konca manj kot cel mesec, da bos placal celo manj. Pise pa vse tocno v aneksu, ki si ga sklenil za nakup mobitela..

Ce se ti ne da iskat nekoga z pogodbo za tocen znesek bi jaz vseeno lepo prekinil predcasno. Ni sans da je strosek visji od 38EUR ker kazen ke vezana na subvencijo, ki si jo dobil. Ce si dobil kao 300EUR subvencije znese to 12EUR mesecno kazni+ zadnji obrok skupaj 31EUR. Torej prekini pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gimnazija123 ::

najlepša ti hvala, bom kar jutri šel prekinit. Zanima pa me še ena stvar. Če sedaj sklenem naročnino z drugim operaterjem brez da kupim telefon, to pomeni, da na njih nisem vezan za 2 leti ne?
Lp

cen1 ::

Načeloma ne ampak vseeno se pozanimaj. Drobni tisk..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

St235 ::

gimnazija123 je izjavil:

najlepša ti hvala, bom kar jutri šel prekinit. Zanima pa me še ena stvar. Če sedaj sklenem naročnino z drugim operaterjem brez da kupim telefon, to pomeni, da na njih nisem vezan za 2 leti ne?
Lp


Ponavadi ti v takšem primeru ponudijo kakšne druge ugodnosti in če jih sprejmeš si enako vezan.

Meizu ::

gimnazija123 je izjavil:

najlepša ti hvala, bom kar jutri šel prekinit. Zanima pa me še ena stvar. Če sedaj sklenem naročnino z drugim operaterjem brez da kupim telefon, to pomeni, da na njih nisem vezan za 2 leti ne?
Lp


Tisti tušev posebej ugoden paket zahteva 24 mesečno vezavo ne glede na to ali vzameš telefon ali ne.

mcgeek ::

Znesek prekinitve aneksa/vezave pri Mobitelu se razlikuje od še neodplačanega dolga za telefon.
Kolikšen je ta znesek, ki se pomnoži glede na to, koliko mesecev je še do konca aneksa - je definitivno zapisan na aneksu. Če za telefon plačuješ 19€ na mesec, se ob prekinitvi plača okoli 28€ za vsak preostali mesec do konca aneksa.
Morda še informacija, da se nov aneks lahko brez poplačila starega, pri Mobitelu sklene že 1 mesec pred potekom starega.

St235 ::

Morda še informacija, da se nov aneks lahko brez poplačila starega, pri Mobitelu sklene že 1 mesec pred potekom starega.


V konkretnem primeru to ne pomaga, ker bi OP rad menjal operaterja.

DonMatejo ::

Zdaj je situacija prenosa drugačne: Če imaš na primer Mobitel in greš k Simobilu, greš enostavno k Simobilu in oni uredijo vse. Vse, kar imaš opravka z Mobitelom je, da prebereš SMS v slovo. :)

gimnazija123 ::

Sem sedaj šel pogledat, pogodba mi poteče 14.6., in ker se na novega operaterja nočem vezati za 2 leti bi bilo najboljše, da vzamem mingl 17(tu pa verjetno nisi na njih vezan, če ne vzameš telefona?). Najboljše bo, da grem povprašat na tušmobil kako je s tem..

Pyromanic ::

Sama pogodba nima vezave. Vezavo za 2 leti dobiš z aneksom, kar pomeni telefon ali popust na mesečno naročnino.

St235 ::

Ni čisto res. Lahko bi imela tudi pogodba minimalen rok trajanja.

Lonsarg ::

Tušmobil ima 3 opcije. Lahko vzameš paket brez vezave. Lahko se vezeš ob nakupu telefona, lahko se pa vezeš z 10% popustom.

Vendar za ta poseben paket, ko je akcija odpade prva možnost, ker zahtevajo vezavo. Ampak zame je itak Mingl17 bolši paket. Paket 1500 ima več minut, medtem ko Mingl 17 ima pa več prenosa podatkov, mi veliko bolj prav pride, če me kdaj slučajno zanese, pa pač dam 2EUR več. Ti pa priporočam, ko enkrat dobro probaš omrežje, da ti je vredu, da se vezeš za 24 mesecev z popustom. Tako plačuješ potem 15eur.

Jazzie ::

Živjo, potrebujem informacije/nasvet glede prenosa aneksa na drugo številko, če je kdo že kdaj bil v podobni situaciji.

Sem pri Mobitelu, zaradi nakupa telefona sem vezana še dobro leto. Ker pa grem za več časa v tujino, bi rada to vezavo prenesla na drugo številko (za razliko od Simobila namreč Telekom nima možnosti zamrznitve naročniškega razmerja in prenosa vezave naprej), katere uporabnik je (nevezan) naročnik pri Bobu. Zanima me, kako morem postopati - glede boba le pošljemo dopis o prekinitvi naročniškega razmerja (potrebno pa je navesti razlog?) ali sploh nič, ker bo to storil Telekom v našem imenu? Bom jaz, ki bom svoje naročniško razmerje in vezavo prenesla na drugo številko, lahko na svoji številki imela navadno, predplačniško telefonijo?

s6c-gEL ::

Pri Mobitelu boš plačal sorazmerni delež za aparat v enkratnem znesku (če si imel obroke po 10 eur in prekinjaš NR na polovici od 24 mesecev, to pomeni 12 *10) ter 5 eur za prenos številke.
Vse urejaš pri novem operaterju, ki ga pooblastiš, da v tvojem imenu odpove prejšnjo NR in prenese številko k sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

an3333 ::

vprašaj na customer supportu imo

Izaso ::

Lonsarg je izjavil:

Tušmobil ima 3 opcije. Lahko vzameš paket brez vezave. Lahko se vezeš ob nakupu telefona, lahko se pa vezeš z 10% popustom.

Vendar za ta poseben paket, ko je akcija odpade prva možnost, ker zahtevajo vezavo. Ampak zame je itak Mingl17 bolši paket. Paket 1500 ima več minut, medtem ko Mingl 17 ima pa več prenosa podatkov, mi veliko bolj prav pride, če me kdaj slučajno zanese, pa pač dam 2EUR več. Ti pa priporočam, ko enkrat dobro probaš omrežje, da ti je vredu, da se vezeš za 24 mesecev z popustom. Tako plačuješ potem 15eur.


To vse drži. Če želiš pa stestirat omrežje pa vzami 7-dnevno brezplačno testno obdobje in se na lastno pest prepričaš kako je z omrežjem in ali ti odgovarja!

0A123 ::

Mene pa zanima, ali se naročniško razmerje npr. pri Mobitelu, avtomatsko prekine ob prehodu na drugega operaterja, tudi v primeru, če se pri njem odločiš za novo številko? Torej, če številke ne preneseš... Ali je treba to urejati sam?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 0A123 ()

kratos ::

Da, ni potrebno nič urejat, samo greš k drugemu operaterju in uredijo zadevo (ne pozabi na zadnji plačan račun - ker ga moraš prinest kot dokazilo da si plačal)

jnovak ::

0A123 je izjavil:

Mene pa zanima, ali se naročniško razmerje npr. pri Mobitelu, avtomatsko prekine ob prehodu na drugega operaterja, tudi v primeru, če se pri njem odločiš za novo številko? Torej, če številke ne preneseš... Ali je treba to urejati sam?

Hvala.
Če se pri novem operaterju odločiš za novo telefonsko, potem skleneš novo razmerje, ki nima nobene veze s prvo naročnino. Ni zakona, ki bi ti prepovedoval, da imaš ti naročniško razmerje pri več ali pa vseh operaterjih hkrati. Edino iste telefonske ne moreš imet hkrati pri več kot enemu :) Če imaš pa pri vsakemu drugo tel, lahko pa imaš naročnin kolikor ti srce poželi (in kolikor jih je denarnica zmožna podpirati).

Ti lahko tudi telefonsko številko preneseš na novega operaterja in ohraniš naročniško razmerje pri starem (včasih je ceneje, če pustiš, da se naročnina izteče, kot pa da plačuješ še dodatne stroške za predčasno prekinitev ter dodatne eur, ker so ti subvencionirali telefon). V tem primeru - ko se prenaša tel. št. na novega operaterja in z njim sklepa novo pogodbo - se pri podpisu papirjev pazi, da se ne obljuka "prekini razmerje pri starem operaterju".

Lonsarg ::

Nič ni "samo", naredi se TOČNO tisto kar podpišeš. Pri prenosu številke imaš kot je jnovak rekel dve možnosti(prekinitev ali ohranitev razmerja prejšnega operaterja številke) eno od teh označiš in se spodaj podpišeš.

Je pa to edini postopek za ohranitev številke, karkoli drugega boš naredil ostaneš brez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom - Paket 2013 v Paket 2014 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11126179 (20117) harvey
»

Prehod iz Mobitel na Tušmobil, mobitel v zadnjem računu zaračuna stroške prekinitve N

Oddelek: Mobilne tehnologije
133733 (3462) jakan123
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635804 (30655) Bobr123
»

Konec aneksa in prestavitev številke

Oddelek: Mobilne tehnologije
192027 (1854) boss-tech
»

Tušmobil po prenosu številke in izteku aneksa ni prekinil naročniškega razmerja

Oddelek: Mobilne tehnologije
265483 (4870) Michaelosz

Več podobnih tem