» »

Cene na slo-techu.com in Bolhi.com

Cene na slo-techu.com in Bolhi.com

1
2
»

RobertDev ::

Preveč se osredotočate na starost izdelka, treba je upoštevat, povpraševanje, ddr cene so tudi šle v zrak, ko so bile ddr2 cene smešno poceni, ker je pač veliko ljudi imelo še stare računalnike, novi os. je pa zahteval več rama. Veliko ljudi v Slo. pa se še vedno osredotoča na naš trg, ker nimajo možnosti naročanja iz tujine(paypal, bančni račun, itd.), tisti ki se pa ukvarjajo s preprodajanjem pa vedo kaj ima največ povpraševanja. Tudi cene grafičnih so vpadle, ko se je rudarjenje umirilo, potem pa narasle..

Dr_M ::

Cveto je izjavil:

Govoriš verjetno o kakšnih q9550/9650 in podobnih? Vse je odvisno od tega, kaj ti vidiš kot novi ekvivalent? Po moje je treba tukaj gledati najmanj i3, kar je 110 eur in gor, tako da je recimo cena okoli 50 eur kar normalna. Jaz sem recimo nedavno prodajal q9550 za 45 eur in je šel takoj, pa še dva sta me potem klicala. Tudi 775 plata je šla za enak denar takoj. Za procesor me je sicer klical potem nekdo in mi težil da je vse nad 30 eur nateg, samo ta, ki je prišel kupit, je vedel kaj kupuje in koliko je vredno.

To, da pa recimo nekateri za q6600 hočejo enak ali večji denar je pa seveda pretiravanje.



Clovek, dej malo na koledar poglej. 5 let nazaj je bil sandy bridge, ne pa core2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SuperVeloce ::

111111111111 je izjavil:

Kakšna pa je resnična cena? Resnično ceno ustvarja ponudba in povpraševanje. Če neko stvar nujno rabiš jo pač kupiš po ceni, ki jo prodajalec zahteva.

To je čisto res, ampak praviloma to ne velja za zastarelo računalniško opremo. izjema so recimo kakšne 1366 intelove plošče ali še kakšna večja specifika... pa mogoče kakšna nova tehnologija, katere dobavljivost je občutno nižja, kot povpraševanje (ampak tukaj se pozna že na trgovinskih cenah)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

thramos ::

imagodei je izjavil:

aerie je izjavil:

imagodei je izjavil:

No sej, fino. Glavno da vem, da podpiramo nategovanje bebcev.

Ekonomija Neoliberalizem temelji na bebcih. Če temu praviš nategovanje, tudi prav.

There, fixed that for ya.


Resno verjameš, da je bilo pred 40 leti v zdravih časih na bolšjaku kaj drugače?

Heavy ::

Pa še to je za dodat:

Tudi pri oglasih z realno ceno, se najdejo posamezniki, ki začnejo že v prvem sporočilu spraševati za zadnjo ceno. Če rečeš, da je to zadnja realna cena so takoj užaljeni. Zato včasih postavim osebno malo višjo ceno, pa potem takemu spustim dol tiste 10%, pa so takoj srečni.
#TeamFelix

djabi ::

Najbolj smešno je, ko nekateri napišejo, da sem leta X kupil za toliko in toliko. Pa, "ko te j*be", za koliko si kupil.
Danes smo danes, včeraj je bilo včeraj.

111111111111 ::

kaj pa potem delaš tukaj, med zdolgočaseno bebasto mladoletno rajo. :)

Vsak lahko sam postavi ceno. Če hočeš najnovejšega ifona takoj, ga kupiš na bolhi za 1000EUR, ker se je nekdo potrudil in ti ga pripeljal. Če ne pa počakaj. Če rabiš za CNC stroj čip danes, greš in plačaš za rabljen čip kolikor bodo rekli, samo da proizvodnja ne stoji. :)

EDIT: če je na bolhi 10 istih telefonov in so lepo ohranjeni, pač kupiš najcenejšega.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Bistvo vprašanja je, ali je lahko rabljena oprema dražja od identične nove?

Recimo da nov izdelek A kupiš za 100 enot. Po enem letu izdelek v trgovini še vedno drži isto ceno. Nesramno zavajanje je, da svoj rabljen izdelek A po enem letu prodajaš po isti (ali celo višji ceni). Kakšna je prava cena rabljenega izdelka, pove trg - pri avtu 20% cene izgubiš v trenutku, ko ga odpelješ iz avtohiše, kaj šele po enem letu. Mogoče obstaja izdelek, ki ga po enem letu (dveh, treh) uporabe še vedno lahko prodaš za 95 enot.

Če trgovinska cena novega izdelka A po enem letu pade na 70 enot (ker je na trg prišel nov model ali ker se je pocenila kakšna surovina, ali ker ...), potem sori - je nesramno nategovanje, če svoj rabljen izdelek A prodajaš po 80 enot (ker si ti pač zanj dal 100 enot in po tvoje v enem letu ni izgubil 20 enot vrednosti). Plafon tržne cene rabljene komponente definitivno mora odražati tržna cena nove komponente.

Če je cena izdelka A zaradi razmer na trgu po enem letu narasla na 120 enot, pa seveda obstaja podlaga, da svoj rabljen izdelek prodaš dražje kot si ga kupil. Koliko dražje je spet funkcija trga, definitivno pa ne po podobni ali celo dražji ceni kot je na voljo nov izdelek v trgovini.
- Hoc est qui sumus -

bluefish ::

imagodei je izjavil:

Kakšna je prava cena rabljenega izdelka, pove trg
In to je tudi vse bistvo. Nastaviš ceno, trg pa pove, ali je primerna oziroma sprejemljiva.

111111111111 ::

@imagodei: Povej to rusom, ko kupujejo iPhone. :) Ko je rubelj padel, so se iPhoni na črnem trgu prodajali za nore cene. Rabljeni, da se razumemo. Nima vsak dostopa do tujine.

Še vedno pozabiš pravilo prostega trga. Če najdeš nekoga, ki je pripravljen plačati ceno je stvar pač toliko vredna in pika.

kixs ::

Cene odrazajo zelje. Vendar predvsem zelje za neprodajo. Vidim kaksne oglase na Bolhi, ki se tudi po nekaj letih ne prodajo. Ocitno se ne mudi in lahko caka... na koncu pa bo verjetno vse skupaj vrgel v smeti.

Vcasih se kdo hoce pogajat, nekateri pa ne spustijo niti za 1€. Pri taksnih navadno tudi sam obupam, ker jim ni pomoci :|

ziga1990 ::

ne me linčat samo zakaj sploh kupujete rabljene računalniške komponente?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Halfdead987 ::

ziga1990 je izjavil:

ne me linčat samo zakaj sploh kupujete rabljene računalniške komponente?

Lmao, to je isto kot če bi vprašal zakaj folk kupuje rabljene avte..

opeter ::

ziga1990 je izjavil:

ne me linčat samo zakaj sploh kupujete rabljene računalniške komponente?


Pač, fetiš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

Ja no, ni cisto isto, tudi od dalec podobno ne. Ce bi se novi avti prodajal po ~500e, trg rabljenih nebi prevec cvetel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ziga1990 ::

Halfdead987 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

ne me linčat samo zakaj sploh kupujete rabljene računalniške komponente?

Lmao, to je isto kot če bi vprašal zakaj folk kupuje rabljene avte..


rabljen avto je še vredu rabljene računalniške komponente so zelo nezanesljive plus ob nakupu težko preveriš ali ima kako napako pri avtu pa lahko
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

kixs ::

ziga1990 je izjavil:

Halfdead987 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

ne me linčat samo zakaj sploh kupujete rabljene računalniške komponente?

Lmao, to je isto kot če bi vprašal zakaj folk kupuje rabljene avte..


rabljen avto je še vredu rabljene računalniške komponente so zelo nezanesljive plus ob nakupu težko preveriš ali ima kako napako pri avtu pa lahko


Od kje si zdaj to pobral?

ziga1990 ::

^^ dejstva in izkušnje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Machete ::

Prej obratno, če že primerjaš avte in tehnikalije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

brunoland je izjavil:

Malo gledam vaše oglase na bolhi in na slo-techu in vedno bolj ugotavljam, da ste nekateri nori ali pa mislite da se zlato prodaja...
Cene v oglasih so take, kot nove v trgovini z odstopanjem parih evrov. Matična rabljena, 5€ ceneje kot nova, napajalnik dražji kot nov, SSD diski dostikrat ista cena 8Sem videl tudi večjo že), rami prav tako (oglas za 100€ za 8GB v eni palčki DDR3???).

A so vsi zdajšnji prodajalci tako navezani na svoje komponente, da so slepi in ne vidijo, da cene padajo? Sploh pri kakšni SSD-jih in ostalih komponentah, ki niso v aktualnem modelnem letu.


Slovenci tako delajo pri vseh stvareh. En čisto tak banalen primer; Kupiš otroški klavirček (igrača) v trgovini za 120€, prvi otrok ga uporablja eno leto, drugi eno leto, vmes ti stoji še 3 leta in najraje bi ga prodal za 119€, če ga pa ne moreš prodat, ga pa v kleti šparaš še naslednjih 10 let.
V avstriji ga pa recimo dobiš na njihovi bolhi za 2€.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

ziga1990 je izjavil:

^^ dejstva in izkušnje

Preko bolhe, ebaya sem kupil vse skupaj 100% več kot 200-300 izdelkov. Vključno s telefoni in podobno.

Enega problema nisem še imel do sedaj. Pa imam pri takem številu nakupov že neko statistično številko, ki ni čisto zanemarljiva.

Je pa treba nakupovat z glavo in se ustavit, če se kakšen rdeči alarm prižge.

111111111111 ::

ziga1990 je izjavil:

^^ dejstva in izkušnje


Say what? Sem kupil HP monitor za 200€ pol leta starega, nov je bil 500€. Po 5 letih dela fantastično in ga ne dam za noben denar. :)

kixs ::

ziga1990 je izjavil:

^^ dejstva in izkušnje


huh... do zdaj sem vecino stvari kupil rabljenih. Ce gledas to od leta 1990 naprej in to brez kaksnih tezav.

Sicer pa dobivam stare rabljene zadeve skoraj tedensko (glej moj podpis) in to kljub starosti, nekatere tudi preko 30 let, se vedno lepo delujoce.

lp

issak ::

Sami je izjavil:

Najbolj bolano se mi zdi ko vidim cene GTX-a 970 višje kot v trgovini, nove iz Nemčije so že za okoli 220EUR+, tukaj jih folk brez garancije prodaja za isto ceno ali višjo....ne razumem tega, SSD dražji kot v trgovini....ne vem no, nekateri so res optimisti.


On ti potem pravi da je za novo dal 450€... Kot ta je to tvoj problem če jo je preplačal 2 leti nazaj v mlacomu...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Halfdead987 ::

rabljen avto je še vredu rabljene računalniške komponente so zelo nezanesljive plus ob nakupu težko preveriš ali ima kako napako pri avtu pa lahko

Lol, ravno tako kot lahko avto probaš preden ga kupiš lahko pri temu ki ti prodaja komponento zaženeš nek test in če temu testu ni kos pač ne kupiš :) Če pa ne moreš probat pa pač ne kupiš (oz mu lahko verjameš na lepe oči).

[D]emon ::

Jaz sem vecino svojih monitorjev dobil v roke rabljenih. Nekaj od njih celo zastonj, rekoc da so pokvarjeni. (Jasno, kondiji so sli, kar je 5 minut dela) :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Ahim ::

Cveto je izjavil:

To, da pa recimo nekateri za q6600 hočejo enak ali večji denar je pa seveda pretiravanje.


Ce kdo (kdo ve zakaj) isce stirijedrnik prve C2 feneracije, naj pogleda na Aliexpress. Q6700 so po 17 evrov, pri ans bi nekateri radi za Q6600 po 40+ ...

ciki57 ::

Jaz na bolhi samo še prodajam stare stvari. Ne spomnil sem kdaj sem tam nazadnje kaj kupil.
Probam dat neko realno ceno (in seveda še vseeno takoj dobim sporočilo "kakšna je zadnja cena?"). Do sedaj sem še vse stvari prodal.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Realna vrednost rabljenih izdelkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627800 (3260) matobeli
»

Nov PC (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10313191 (11812) znamovsi
»

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552396 (42985) kuglvinkl
»

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10621381 (17163) _IKE_
»

Vic stoletja :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
528305 (6439) Utk

Več podobnih tem