» »

Mnenja o trgovinah za odkup mobilnikov

Mnenja o trgovinah za odkup mobilnikov

1
2
»

St235 ::

elson2k je izjavil:

St235 je izjavil:

Telefon v prosti prodaji dobiš za 700-750EUR, kar pomeni, da za rabljenega niti pod razno ne boš dobil nikogar ki bi odštel več kot 600EUR.


Ja ampak njegov je gold. Doh.


ROFL, tako nekako kot ko mi je sosed razlagal, da se splača pri novem avtu doplačat 3k eur za usnjene zice, ker se ti to vse povrne čez 10 let ko ga prodajaš :)

Phantomeye ::

Ja jaz sem kupil telefon, ki je bil v prosti prodaji 200EUR - npr big bang, preko naročnine sem ga dobil za 120EUR (oz. za 20EUR, ker sem imel 100EUR popusta, ampak to ni relevantno). Takoj naslednji dan sem ga nesel prodat v neko trgovino.

Ponudili so mi 60 eur, češ, da je v telefon že tako v prosti prodaji 150EUR (ni res, v nobeni slovenski trgovini). Seveda mi ponudba ni bila všeč zato sem se zahvali in šel. Včasih se določenih stvari pač ne splača prodat za tako ceno. Če nič ne pridobiš.

Sicer me je model malo čudno gledal, ker je bodisi pričakoval, da se bom pogajal oz. da bom sprejel ponudbo.

Zgodovina sprememb…

nikjozo ::

To, kar je neko kupil prek vezav in aneksov identičen telefon je zate nepomembno.

Važno je le, koliko ti dobiš zdaj na trgu. Na Bolhi, EBayu, lokalnem preprodajalcu,trgovini...

Moj nasvet je, če že precenjuješ svoj pozlačen telefon, predlagam da ne prodajaš zdaj, ampak predaš zapakiran telefon svojim vnukom.
Ker čez 50 let zna tvoj pra potomec dobiti dosti več za tvojo tehnološko napravo, kot danes. Pod pogojem, da bo ekonomija "držala", se bo dobilo tudi za kakšen deloma rabljen avto in več. Če pa gre vse v franže, pa ne pričakuj nič.

Ali pa vprežeš vse sile, in ga poskušaš prodati čimprej, ker cena pada iz tedna v teden.


Vem, da smo vsi ljudje. Radi bi dobili čimveč za čim manj.

Ampak v svetu preprodaje telefonov in masovne izdelave , moraš biti velik igralec na trgu, biti okreten, sicer si le žrtev ali uporabnik.


Tisti, ki pa mislite da bo danes nekdo odštel za vaš prezlačeno pobarvan telefon skoraj toliko kot vi brez tveganja, se pa žal motite. Trg je poln "prezlačene" kramarije.

Bi pa bil vesel da me v nasprotno prepričate. Ker to bi pomenilo, da tudi svojo kramo lahko prodam po višji ceni.

OP:
Kupil si najdražji telefon, v dragi (kvazi zlati) različici, pri dragem operaterju, pod zelo dragimi pogoji. Če bi le malo stegnil jezik, bi ga dobil vsaj 50€ ceneje.

Ne pričakuj da bomo ostali plačevali tvoje preplačane napake. A v svojem poklicu tudi kupuješ najdražje izdelke po najdražji ceni? ker ponuditi 800€+ nabavne cene za telefon je milo rečeno neumno.

Samo za info sem pogledal na Bolho, glede povpraševanja za tvoj telefon. Skorajda ni iskanja za tvojo vsoto, ker tisti ki ima tak denar, gre kupiti direkt do operaterja ali na obroke.

Tisti, ki pa odkupuje telefone, pa ti bo že v tem trenutku ponudil 100€ manj. S časom pa še manj. Ali boš danes ponudil 500€, ali pa boš tvegal in držal 600€ je tvoja stvar.

Toliko o tvoji ponudbi.

Bi pa res bil vesel, če mene in ostale soforumaše demantiraš s kakšno informacijo ki jo mi "laiki v tem poklicu" ne poznamo, saj si baje "izkušen in tveganja vajen" volk v svoji branži.

P.S. Ne vzemi ta post kot napad nate, ampak kot razmislek, da ti nekateri v tvoji temi hočemo dobro.

Srečno še naprej v svojem poslu.

Tony710 ::

Dobro napisano nikjozo, se strinjam. Res je tako. Morda bi bilo res bolje da ga obdrzim kar zase kot pa da se zajebavam s prodajo.

nikjozo ::

Ne vem ali res misliš za potomce ali se hecaš ali kaj..., ampak daj ne padaj v depro ali sarkazem.

Prej ko se boš soočil z dejansko situacijo, lažje ti bomo pomagali. In tu smo da ti pomagamo.

Šele sredi polovice teme si omenil da je tvoj telefon "pozlačen". Do takrat sploh nismo vedeli. To mu da vsaj nekaj dodane vrednosti pri ceni.

To je dodana vrednost, ki nekaterim precej pomeni. Zakaj nisi tega omenil že na začetku?

Ali ima tvoj telefon še kakšno dodatno funkcionalnost, več spomina, posebna izdaja...karkoli? Sveža garancija je sigurno za izpostaviti v oglasu na prvem mestu.

Ali lahko karkoli dodaš zraven? Dodatki? Samsungovi privrženci mokrijo na posebne dodatke. Kot Apple-ovci.

Vse to tvojem telefonu dviguje ceno, seveda v razumnih mejah.

Poskusi se iztržiti, daj probaj magar zakupiti na Bolhi oglas.

Resda te stane par €, ampak če se boš sedaj potrudil in objavil marketinško obarvan oglas, lahko na koncu pomeni tudi sto € več iztržka v končni fazi.

Praviš, da nisi v tej branži, ampak si uspešen v nam neznano drugi.
Sigurno veš, da brez marketinga, se le politika, k*rba in diamanti prodajajo. Ostalo rabi oglaševanje.

Malo se spromoviraj, ni vrag, da ne prodaš svoj telefon za 65-80% cene končni osebi, še zdaj v garanciji.

Karkoli boš naredil, ne čakaj da se ti telefon praši doma.

mihec87 ::

Pri mobitelu v ceni med gold ali ostalo barvo ni razlike.... Sicer pa živiš v državi kjer je vsaj 80% dražjih telefonov kupljenih na obroke ali dražjo naročnino.. V bistvu pa nihče nobenega ne sili da prodaš... Kaj misliš da ljudje tem preprodajalcem ne zbijajo cene, ni pa neumen da bo plačal blizu prodajne cene, saj če mu telefon ostaja v vitrini je po parih mesecih lahko na nuli..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

marvin42 ::

Tony710: upam, da se v prihodnosti nimaš namena ukvarjati s nakupom/prodajo kakšnih zadev, ker boš pogorel na celi črti. Niti osnove ti niso jasne.
Mostly Harmless

nikjozo ::

mihec87 je izjavil:

Pri mobitelu v ceni med gold ali ostalo barvo ni razlike.... Sicer pa živiš v državi kjer je vsaj 80% dražjih telefonov kupljenih na obroke ali dražjo naročnino.. V bistvu pa nihče nobenega ne sili da prodaš... Kaj misliš da ljudje tem preprodajalcem ne zbijajo cene, ni pa neumen da bo plačal blizu prodajne cene, saj če mu telefon ostaja v vitrini je po parih mesecih lahko na nuli..


Se strinjam.

Zato pa poskušam vsaj laično pomagati OP. Več kot očitno ima nerealne želje.

Če pa ima kdo kakršenkoli nasvet ali izkušnjo za avtorja pa seveda wellcome...

Tony710 ::

marvin42 je izjavil:

Tony710: upam, da se v prihodnosti nimaš namena ukvarjati s nakupom/prodajo kakšnih zadev, ker boš pogorel na celi črti. Niti osnove ti niso jasne.

Pa kaj res mislis da prvic kaj prodajam/kupujem? Star sem 44 let in v svojem zivljenju sem ze marsikaksno kupcijo naredil.
Do sedaj sem se vsako stvar za neko normalno ceno prodal/kupil.
Ravno na slotechu sem prodal ze laptop, ssd disk, ps4 in ravno danes oled tv. Oglas zanj sem objavil dopoldan, do 16 ure je bil ze prodan.
In to le na slotechu. Kje je sele bolha, salomon in ebay.
Torej kaj menis? Je pa seveda res da vsako stvar ki sem jo prodal, sem jo do sedaj prodal posamezniku. Danes pa sem prvic gledal tudi oglase dilerjev zato pa sem tako presenecen.
Sicer pa ko kupujem tehniko, nikdar ne kupim rabljene. Vedno kupim novo.
Pri prodaji pa pac vedno iscem le posameznike ki izdelek potrebujejo izkljucno zase. Tak te vsaj ne bo poskusal ozet.
Danes pa je bilo prvic da sem sploh gledal oglase preprodajalcev.
Ne skrbi, telefon bom prodal v parih dnevih. In ja, dal ga bom tudi za 500 eur ce bo treba, a izkljucno posamezniku, se najraje kolegu ali znancu.
Ker teh jastrebov pac ne mislim podpirat.

Ti pa naslednjic ne delaj neumnih zakljuckov saj ne poznas osebe s katero komuniciras prek foruma.

marvin42 ::

Tony710 je izjavil:


Ti pa naslednjic ne delaj neumnih zakljuckov saj ne poznas osebe s katero komuniciras prek foruma.


Ne bodi užaljen. Eno je, da ti nekaj prodaš privat. Nekaj drugega pa je, da se s tem preživljaš. Glede prve zadeve ti gre mogoče vse po maslu. Glede druge pa pojma nimaš. Kot da bi bil star 14. Ne poznam te, sem pa tisti post prej in tega zdaj napisal samo na osnovi tvoji naivnih izjav.
Mostly Harmless

Tony710 ::

marvin42 je izjavil:

Tony710 je izjavil:


Ti pa naslednjic ne delaj neumnih zakljuckov saj ne poznas osebe s katero komuniciras prek foruma.


Ne bodi užaljen. Eno je, da ti nekaj prodaš privat. Nekaj drugega pa je, da se s tem preživljaš. Glede prve zadeve ti gre mogoče vse po maslu. Glede druge pa pojma nimaš. Kot da bi bil star 14. Ne poznam te, sem pa tisti post prej in tega zdaj napisal samo na osnovi tvoji naivnih izjav.

No, firme za prodajo res ne mislim odpret.

Res je neumna tema in upam da jo admin cimprej zaklene. Sem pac naivno povpraseval po mnenjih a so vsi planili name kot da sem nevem kaksen zlocinec ker zelim za telefon dobit cimvec (kot verjetno vsak prodajalec na tem planetu).
Nekaj odgovorov je bilo realnih in v pomoc. Za njih se zahvaljujem.
Zdaj pa res zelim da se debata konca.

strup121 ::

ja samo ne dojameš razlike med kupcem ki stvar kupi za lastno uporabo in kupcem ki stvar kupi za nadaljno prodajo... verjetno bi ta drugi želel ustvarit nek dobiček ker mu je to le vir "preživetja"...

marvin42 ::

Tony710: če želiš za telefon dobiti čim več, je jasno da ga moraš prodati sam. Če pa želiš s prodajo čim manj težav, ga pa neseš k enemu preprodajalcu in pač vzameš kolikor ti ponuja.
Mostly Harmless

strup121 ::

ne no, prodajalec itak ne sme nič zaslužit s prodajo. po njegovo bi prodajalec moral kupit še po višji ceni kot je na tržišču, potem naj se pa znajde :)

Phantomeye ::

a se lahko nehate pobijat med sabo no.

blackbfm ::

po njegovo bi prodajalec moral kupit še po višji ceni kot je na tržišču, potem naj se pa znajde :)


Se ni tolk nazaj ko se je tocno to dogajal z iphoni, in so sli kt vroce zemljice. Sam te casi so minili :p

jero_no1 ::

St235 je izjavil:

elson2k je izjavil:


Ja ampak njegov je gold. Doh.


ROFL, tako nekako kot ko mi je sosed razlagal, da se splača pri novem avtu doplačat 3k eur za usnjene zice, ker se ti to vse povrne čez 10 let ko ga prodajaš :)


Itak, povrne se ti sigurno v obliki enga platoja piva (30€) ali v najboljšem primeru bi mogoče dobil 300€ več za avto :)))
Smo pa eni pacienti, ki tazga avta ravno zaradi zicev ne kupmo v nobenem primeru, tudi če so zlati usnjeni zici not (prej omenjen gold edition) :)

mihec87 ::

jero_no1 je izjavil:

St235 je izjavil:

elson2k je izjavil:


Ja ampak njegov je gold. Doh.


ROFL, tako nekako kot ko mi je sosed razlagal, da se splača pri novem avtu doplačat 3k eur za usnjene zice, ker se ti to vse povrne čez 10 let ko ga prodajaš :)


Itak, povrne se ti sigurno v obliki enga platoja piva (30€) ali v najboljšem primeru bi mogoče dobil 300€ več za avto :)))
Smo pa eni pacienti, ki tazga avta ravno zaradi zicev ne kupmo v nobenem primeru, tudi če so zlati usnjeni zici not (prej omenjen gold edition) :)


To ni nič, vem za človeka ki je dal airbage v avtu izklopit z razlogom ker če prodajaš avto z sproženim airbagom dobiš manj zanj..

elson2k ::

mihec87 je izjavil:

To ni nič, vem za človeka ki je dal airbage v avtu izklopit z razlogom ker če prodajaš avto z sproženim airbagom dobiš manj zanj..


Čimveč takih! Darwin award guaranteed.

Phantomeye ::

mihec87 je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

St235 je izjavil:

elson2k je izjavil:


Ja ampak njegov je gold. Doh.


ROFL, tako nekako kot ko mi je sosed razlagal, da se splača pri novem avtu doplačat 3k eur za usnjene zice, ker se ti to vse povrne čez 10 let ko ga prodajaš :)


Itak, povrne se ti sigurno v obliki enga platoja piva (30€) ali v najboljšem primeru bi mogoče dobil 300€ več za avto :)))
Smo pa eni pacienti, ki tazga avta ravno zaradi zicev ne kupmo v nobenem primeru, tudi če so zlati usnjeni zici not (prej omenjen gold edition) :)


To ni nič, vem za človeka ki je dal airbage v avtu izklopit z razlogom ker če prodajaš avto z sproženim airbagom dobiš manj zanj..


ker se avti s sproženim airbagom res dobro prodajajo, predvsem, ker je vsem znan poglavitni vzrok, zakaj je airbag sprožen. heh.

jero_no1 ::

Tipično slovensko - več je vreden avto kot pa lastnikova glava oz. zobje v primeru (ne)uporabe airbaga....
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Realna vrednost rabljenih izdelkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627802 (3262) matobeli
»

Bolha in tržni inšpektor (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26470964 (29813) mat xxl
»

Cene na slo-techu.com in Bolhi.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7715117 (11196) ciki57
»

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552418 (43007) kuglvinkl

Več podobnih tem