» »

Trekking kolo - UNIVEGA Terreno 700, 2013

Trekking kolo - UNIVEGA Terreno 700, 2013

rokyo87 ::

Pozdravljeni,

odločil sem se za nakup trekking kolesa in se mi najbolj dopade ta:

UNIVEGA 2013 treking kolo Terreno 700, 30 prestav

Vozil se bom predvsem po asfaltu, mogoče tudi kakšna makedamska in gozdna pot tako, da mislim, da bi ta trekking moral biti OK.
Kolikor sem razbral je oprema solidna (vsaj po mojih raziskovanjih po forumih), okvir bi vzel 60 cm (moja višina 187 cm).

Kakšno se vam zdi omenjeno kolo? Poznavalci bodo verjetno znali povedati več. Je Univega priznana in zanesljiva firma? Bi namesto tega kolesa izbrali karkoli drugega?

Hvala za odgovore že vnaprej.

Lep pozdrav

Rok

b4d ::

Vsako kolo je najbolje preizkusit in videt ce je obcutek dober. Komponente so ok, razen vilica nevem koliko je dobra, predvidevam da se da za tisocaka dobit se kaj boljsega. Vprasaj na tabla.mtb.si.
b4d.sablun.org

PacificBlue ::

Sam sem mislil kupit Univega terreno dve leti nazaj pa jih je ravno zmanjkalo takrat pri uvozniku, pa sem potem nabavil Focus, je priznana firma, čeprav okvirji so tako al tako enaki, podrobnosti se skrivajo v opremi.

mr1two ::

Za ta denar bi lahko izbiral že kakšnega trdaka, ki ima definitivno boljšo vilico. Če te skrbi običajna velikost(širina) plaščev, pa jih lahko zamenjaš za ožje, pa bo.
Če imaš pa raje 28 gume, potem pa verjetno s tem ne boš dosti zgrešil. Zgleda solidna oprema, vendar boš največ povratne informacije dobil, če zadevo sprobaš.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

dolenc ::

Vilce na trekingih niso nevem kaj, ker pač ne rabijo bit.

Za firmo je vseeno, ker so povečini okviri generični, nekih bajnih razlik ni, švasajo pa jih skupaj tko in tko tajvanci.

Oprema je od drugih proizvajalce, bol al manj istih, shimano, sram itd... Kdo je balanco naredu načeloma ne igra vloge :)

Sprobaj par različnih znamk, da vidiš če se na kateri počutiš bolje(širina balance, gripi, dolžina fajfe lahk igrajo vlogo), pa čim boljšo opremo, kolikor si pač lahko privoščiš, je pa vse od deore gor dobro, razlika je potem samo še v teži. Teh nekaj 100g kar bo razlike med srednjo in visoko opremo, pa boš tko in tako nosil v bidonu, tako da tudi tukaj ne rabiš dajat bistvenega povdarka.

Ostane samo še barva, tle moraš pa zadet :D

ScumbagSteve ::

No tudi jaz sem pred nakupom treking bajka - obvezno brez vzmetenja. Višina je ~195cm. Kakšne velikosti okvirja in koles se priporoča za tako višino? Razmišljal sem za nekje okrog 500eur... nekaj dokaj kvalitetnega. Kaj priporočate?

EDIT: Nekaj takega gledam sedaj: http://www.bike-center.si/kolesa/trekin...
Scumbag Štefko

Zgodovina sprememb…

Apofis ::

Kolk pa je ta zadeva težka? Velikost bo itak največja možna. Ne štekam, piše da ma prestavne ročice za 7p, kaseta pa je 8-redna. Pa ti diski so čist nepotrebni, bi bilo bolj z kvalitetnimi v-zavorami. Drgač bi pa itak moru zamenjat rotorje z vsaj 180mm...glede na to, da imaš zih kr nekaj kilogramov...

Don Vincenzo ::

Jaz mam tega enkratno kolo
http://www.valy.si/izdelek/N-TREK_7.7/f... :):):)

Apofis ::

Za enkratno ceno...

ScumbagSteve ::

Apofis je izjavil:

Kolk pa je ta zadeva težka? Velikost bo itak največja možna. Ne štekam, piše da ma prestavne ročice za 7p, kaseta pa je 8-redna. Pa ti diski so čist nepotrebni, bi bilo bolj z kvalitetnimi v-zavorami. Drgač bi pa itak moru zamenjat rotorje z vsaj 180mm...glede na to, da imaš zih kr nekaj kilogramov...


Ne poznam razlike med diski in pa v zavorami ker sem do sedaj uporabljal kolo z V zavorami. Kilogramov mam pa 90. Torej bolje gledat za nečim z V-zavorami? Moram enkrat po trgovinah, da malo probam zadeve
Scumbag Štefko

mr1two ::

Za sub 700E ni nujno, da dobiš dobre disk zavore, zato je bolje imeti V zavore, ker so verjetno za ta denar boljše(oz. je boljša ostala oprema). Pa diskov ne rabiš na treking kolesu, ker že zaradi izbire kolesa verjetno nisi nagnjen k agresivni vožnji(ne divjaš po singlcah, ne zaviraš pozno v ovinek), običajno so tudi diski težji.

Splača se tudi do kakšnega znanca stopit, če se bavi s kolesarstvom, pa je v zadnjih nekaj letih nabavu kaj podobnega- tolko da dobiš občutek če ti kaj paše ali pa ne.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 494 95 96 97 )

Oddelek: Šport
4849721295 (87) J.McLane
»

treking kolo nakup

Oddelek: Šport
2811167 (7120) waters
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6922346 (20143) Leprechaun
»

Katero TREKING kolo

Oddelek: Kaj kupiti
1713867 (11503) JamesQ
»

Kolo Genesis Arizona / kolesarska pot iz Lj-Cerkniškega jezera

Oddelek: Šport
52209 (2057) Kattka

Več podobnih tem