» »

Sušilni stroj z parnim generatorjem

Sušilni stroj z parnim generatorjem

clip ::

Zanima me ali ga kdo ima ali pa mogoče samo ve ali je to uporabna zadeva in se splača dati nekaj več denarja za to ali ne.
Proizvajalci navajajo, da je perilo veliko manj zmečkano.
Za vsak odgovor bom hvaležen.
Pozdrav od Clipa

Šimpanz ::

To si neki narobe prevedu, ker to pomeni da bi delal elektriko. A lahko daš link proizvajalca.

Fave ::

Parni generator je lahko tudi zadeva, ki proizvaja paro ;)
My mind's a hyper tool that fixes everything.

dmok ::

Fave je izjavil:

Parni generator je lahko tudi zadeva, ki proizvaja paro ;)

Ja, dizelski generator pa je lahko tudi zadeva, ki proizvaja dizel. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dmok ()

RejZoR ::

Lol. Steam Generator vpihava v boben paro, ki pomaga zlikat sušena oblačila. Podobno kot bi vertikalno likal s parnim likalnikom (vsaj sam princip je isti).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Šimpanz ::

Ampak v bobnu so oblačila čisto zmečkana. Če vanje pihaš paro nisi nič pridobil.

RejZoR ::

Lol, sej je ne vpihavaš kar neki počez...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

clip ::

http://www.gorenje.si/gospodinjski_apar...

Evo tukaj. Ne vem zakaj nekateri, ki ne poznate stvari kar nekaj komentirate.Če nekaj ne veš pač preskočiš temo ne Šimpanz, ti si mislil, da bi mi delali elektriko s sušilcem :-) Brez zamere.
lp
Pozdrav od Clipa

lonz ::

Hmm, zanimivo. Mene tudi zanima če je ta reč dejansko uporabna. Ravno rabimo sušilca, pa bi tole znalo bit zanimivo. Kater model točno pa je ta ki ga gledaš?
...arrrrrr, shiver me timbers...

ToniT ::

Ta reč je uporabna, če vzameš perilo iz sušilca takoj, ko je ta končal s programom (perilo mora biti še toplo) in ga zložiš. Če pa stoji v sušilcu cel dan, pa je vse to brez veze....

RejZoR ::

Sej podobno je s pralnim strojem. Daš na mal manjšo centrifugo (600-800 RPM), da je perilo še kar vlažno, zelo kmalu po končanem pranju pobereš ven in lepo zložiš na kup. Pustiš kakšno uro ali dve, da se zaradi lastne teže zloženega perila na kupu praktično zlika in pol obesiš. Razen srajc, ki so še vedno razred zase, ni treba likat nobene stvari. Seveda pa to ne deluje če uporabljaš sušilca... pa zloženega kupa ne smeš pustit predolgo, ker lahko cunje začnejo smrdet. Pri nas imamo zarad take metode "likanja" perila likalnik bolj za okras, pa nihče ne hodi zmečkan po svetu :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

clip ::

lonz je izjavil:

Hmm, zanimivo. Mene tudi zanima če je ta reč dejansko uporabna. Ravno rabimo sušilca, pa bi tole znalo bit zanimivo. Kater model točno pa je ta ki ga gledaš?


http://www.gorenje.si/gospodinjski_apar...

Evo včeraj kupljen.Kaj vem, mešani občutki. Mogoče bolj za prezračevanje in osveževanje.
Sicer pa prehitra ocena saj smo ga včeraj prvič sploh malo uporabili.
Aja pa servis moram poklicat, ker boben nekje šoba :-( Jao Gorenje
Pozdrav od Clipa

5er--> ::

šoba? Ne vem sicer pomena besede, ampak to, da bobna ne moreš "na easy" z roko zavrtet je normalno. (vsaj pri Boshu)

clip ::

5er--> je izjavil:

šoba? Ne vem sicer pomena besede, ampak to, da bobna ne moreš "na easy" z roko zavrtet je normalno. (vsaj pri Boshu)



Ne, ne prav sliši se kako na enem mestu nekje nekaj podrgne.Ta zvok je nekaj časa enakomeren pa spet ne....
Drugače vem kako mora bit še od starega.
Pozdrav od Clipa

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem par let nazaj sodeloval na enem predprojektu parnega generatorja za sušilec. Zanimivo je, da je delovno ime projekta bilo "Steam refresher"....

LP

Jože

clip ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Sem par let nazaj sodeloval na enem predprojektu parnega generatorja za sušilec. Zanimivo je, da je delovno ime projekta bilo "Steam refresher"....

LP

Jože


In točno tako piše na opciji za osveževanje perila:Steam refresher
Pozdrav od Clipa

Tilen5 ::

Lep pozdrav,
Vem, da je tema že stara ampak vseeno, ima mogoče kdo izkušnje s parnim sušilnim strojem. Se res splača doplačati?
Hvala.
Lp/T

clip ::

Mi ga imamo.Razlika v ceni je bila takrat 50 €. Če se izplača ?
Nekatere materiale ob vklopu pare kar lepo zravna in likanje ni potrebno.
Mi smo zadovoljni in mi ni žal.

lp
Pozdrav od Clipa

Tilen5 ::

Hvala za odgovor clip. Kaj pa osveževanje s paro, ima kaj večji učinek?

clip ::

Kakšno osveževanje točno misliš ?
Pozdrav od Clipa

Tilen5 ::

Para naj bi imela 2 prednosti. Manj zmačkane cunje in osveževanje. Če perilo smrdi, naj bi para uničila ta vonj. Vsaj tako pravi Gorenje.

Rok Woot ::

generátor -ja m (a) stroj za pretvarjanje mehanske energije v električno ...

Naprava, ki proizvaja paro, ni generator.

RejZoR ::

Rok Woot je izjavil:

generátor -ja m (a) stroj za pretvarjanje mehanske energije v električno ...

Naprava, ki proizvaja paro, ni generator.


Kaj pa je? Parni čarovnik, ki pričara paro od nikoder?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Rok Woot ::

Lahko je proizvajalec pare. Karkokoli ni generator. In ja v angleščini je lahko "steam generator", ker ima beseda širši pomen. Generator pa ni naprava, ki nekaj proizvaja, v slovenščini, ampak je stroj, ki spreminja energijo v električno energijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

RejZoR ::

Dej prosim v Google vpiši "parni generator". I'll wait.

Also:
http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

Tema je o sušilnem stroju, ne o jebeni slovnici. Vsem je jasno kaj pomeni parni generator, če pa misliš težit pa se odkotal nekam.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Rok Woot ::

Ja super, da vzamemo prodajalce brez izobrazbe za referenco. Poišči mi znanstven članek, ki govori o parnem generatorju.

O glej, tranformator, ki gladi napetost:
https://www.mimovrste.com/dodatna-oprem...

RejZoR ::

Človek, kaj bluziš? Kakšno "glajenje" napetosti?

Rok Woot je izjavil:

Ja super, da vzamemo prodajalce brez izobrazbe za referenco. Poišči mi znanstven članek, ki govori o parnem generatorju.

O glej, tranformator, ki gladi napetost:
https://www.mimovrste.com/dodatna-oprem...


PARNI GENERATOR
parni generator parni kotel z zelo veliko zmogljivostjo

SSKJ
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Rok Woot ::

Ja, tisto ni transformator ampak napajalnik. No prav, meni se še vedno ne zdi tehnično pravilno, priznam pa, da je v sskju, tako da zgleda je ok.

Tilen5 ::

No me veseli, da sta zgladila spor. To je bil konec koncev tudi namen teme.

next3steps ::

SSKJ je zastarel.
Tujka, prevzeta prek nem. Generator, generieren 'proizvajati' iz lat. generator 'roditelj', generare 'roditi, ustvariti', kar je izpeljano iz lat. genus, rod. -eris 'rod, spol, vrsta' (Kl, 257).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153402 (5975) darkolord
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155650 (3902) IL_DIAVOLO
»

Kateri sušilni stroj s TČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8830429 (22391) oberskitona
»

Sandy Bridge brez navijanja?

Oddelek: Novice / Procesorji
477992 (6683) PrimozR

Več podobnih tem