» »

Dunaj

Dunaj

A110 ::

Cisto spontano se je zgodilo da grem v nedeljo zvecer na dunaj in ostanem tam do torka zjutraj. Stanovanje imam recimo 1h pes do cistega centra (do hofburg inperial palace). Dunaja ne poznam cisto nic, se nikoli nisem bil v njem. Bi mi lahko kdo predlagal kaj si lahko v enem celem dnevu pogledam in ali se bolj splaca hoditi pes ali vozi kaksen enostaven javni prevoz. Vsak nasvet bo zazeljen
  • spremenilo: A110 ()

eric_cartman ::

Midva sva s punco sva prvi dan šla v živalski vrt in Schönbrunn. Naslednji dan pa sva parkirala blizu Praterja. Nato pa sva peš prehodila celoten center + okolico. Najprej sva šla do katedrale v sam center na Graben. Potem pa peš po vseh malih ulicah mimo mestne hiše, fakultete, parlamenta, galerije etc.

Men je blo super. Po 10 urah so naju sicer noge že kar fino bolele. Ampak se je splačalo vse prehodit. Še do hotela Sacher sva se odpravila na torto. Meni je blo super in zdi se mi, da sva tako res pregledala celoten center in še malo naokoli.

A110 ::

Se splaca kupiti karto za schonnbrun al se sovol vidi od zunaj? Kako pa je kaj z javnim prevozom?

c3p0 ::

Parkiraš v P+R, ki jih je kar nekaj po Dunaju, cena okoli 3€/dan. Nato kupiš dnevno karto za javni prevoz, velja za vse vrste javnega prevoza.

FrRoSt ::

En dan je zelo malo za Dunaj.
Se boš moral odločiti, ali si pogledaš center in notranje znamenitosti; palače, opero, konjušnico, .... ali pa greš v Schönbrunn in zoo.
Vsew v en dan stlačit je milo rečeno pretiravanje. :)

Z iskrenim srcem se zahvaljujem dežurnemu cenzorju, da posta ne izbriše. :)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

A110 ::

Ja vem da he 1 dan premalo ampak je ravno tako naneslo da sem danes izvedel da grem. Pa tudi sam upam da moderatorji ne zbrisejo teme pa ceprav jih je o dunaju ze nekaj. Ampak to se mi je zdel najhitrejsi nacin da v omejenem casu dobim cimvec informacij. Stanovanje imam v beposredni blizini (1km) od schonbrunna tako da verjetno bom samo na hitro pogledal palaco (zoo me be zanima) ostalo pa center

Stibex ::

Pozdravljeni 8-)

V 1 dnevu si lahko ogledate palačo Schonbrunn, živalski vrt ter center Dunaja. Ponavadi so 2-4 ogledi na dan priporočljivi (odvisno od posameznika-utrujenost).
Glede prevoza, se najbolj splača javni prevoz.

Lp

shintaro ::

A110 je izjavil:

Cisto spontano se je zgodilo da grem v nedeljo zvecer na dunaj in ostanem tam do torka zjutraj. Stanovanje imam recimo 1h pes do cistega centra (do hofburg inperial palace). Dunaja ne poznam cisto nic, se nikoli nisem bil v njem. Bi mi lahko kdo predlagal kaj si lahko v enem celem dnevu pogledam in ali se bolj splaca hoditi pes ali vozi kaksen enostaven javni prevoz. Vsak nasvet bo zazeljen


sm živel gor 1 mesec, premalo časa si za vse/kaj videt.. Mesto je totalen odklop (pozitivno mišljeno) , uživaj

Ales ::

Namesto Schonbrunna bi si jaz raje ogledal kak Kunst Historisches Museum. Ali pa tehničnega, konec koncev. Čisto odvisno, kaj te zanima.

Prater je tudi kul, če si za kaj adrenalina.

ivanuscha ::

Museumsquartier je za pogledat, pa katakombe v Stephansdomu.

DOOM_er ::

Mogoče še Patološki muzej samo preveri kako je odprt, ker ni ravno vedno. Je pa precej odbit :)
Robots will steal your job. But that's OK

mlamat ::

Patološki muzej? Do septembra imajo Korperwelten v Gradcu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust na Dunaju

Oddelek: Loža
223189 (2260) mancini
»

Izlet na Dunaj

Oddelek: Loža
153310 (2082) BorutO
»

Ogled Dunaja - 31.10 - 2.11.

Oddelek: Loža
143022 (2203) SuperVeloce
»

ZOO

Oddelek: Loža
194428 (3769) fosil
»

Prenočevanje v Dunaju

Oddelek: Loža
74511 (4411) Caligula

Več podobnih tem