» »

Trening za boljšo postavo

Trening za boljšo postavo

Temo vidijo: vsi
««
13 / 14
»»

wini ::

GGGGG je izjavil:

Kar se pa banan tiče ... so uredu če ne rabiš shujšat. Več ko 90% je OH v banani, kar pa ni uredu če hočeš čimprej skinit špeh.


Tole je mimo. OHji v banani nimajo dosti veze s špehom okoli trebuha. Od sadja se še nihče ni zredil.



Kako da nima veze? Zakaj se nabira špeh? Ker poješ več kot pokuriš. Če hočeš špeh uničit si želiš jesti raje manj kalorične stvari. Zaradi mene lahko poješ vsak dan 10banan poleg ostalih obrokov, sam takrat ne boš shujšal, razen če boš toliko treniral da pokuriš več kot poješ.
kaj ima v sebi banana?
93% 3% 4%
Carbs Fats Protein

ena banana ima cca 200kalorij ...

Gapi182 ::

če želiš hujšat je najhitreje da ne ješ OH-jev. Veliko ljudi je polno sadja in ravno zaradi tega ne more sjuhšati. Ena banana je tko kot ena žlica sladkorja.

wini je izjavil:

Berem berem, mogoče bom dobil kak pametn nasvet kako bi lahko še izpopolnil svoje treninge itd ...
preberem pa samo nebuloze kaj je prav pa kaj ni ... pa kdo je virus kdo je troll itd ... grow up guys
Imam 176cm in 93kil trenutno. Čez zimo sem prišel tudi na 100kg. Uspem naredit vsaj 50sklec naenkrat, vsaj 10x se dvignem na štangi, pa lahko prekolesarim preko 100km v manj ko 3.5h
Tečem pa ne ravno najbolj hitro, tam okoli 12km/h povprečje na 5km cca.

Nekaj špeha je okol trebuha ... počasi se izgublja.
Moja formula je enostavna pokuri več kot si pojedel.

Kar se pa banan tiče ... so uredu če ne rabiš shujšat. Več ko 90% je OH v banani, kar pa ni uredu če hočeš čimprej skinit špeh.
Mislim da dieta ni ravno pravilno ukrepanje, ampak je bolj stil življenja. Če pravilno ješ, dosti zelenjave, nemastno hrano, pa raje manj OH (manj kruha npr - osebno ga pojem do 200g na teden max) so relultati vidni že v enem mesecu.

p.s. ja vrhunski športniki hodijo v fitnes!

OH ni tako slab za grajenje mišic. Res pa je da ima kruh polno praznih kalorij. Drgače pa poskusi HIIT. Deluje bolje kot kardio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()

wini ::

Gapi182 je izjavil:

če želiš hujšat je najhitreje da ne ješ OH-jev. Veliko ljudi je polno sadja in ravno zaradi tega ne more sjuhšati. Ena banana je tko kot ena žlica sladkorja.


true

Amounts per 1 cup, mashed (225g)
Carbohydrates
Amounts Per Selected Serving
Total Carbohydrate
51.4g

Sugars
27.5g

GGGGG ::

Kako da nima veze? Zakaj se nabira špeh? Ker poješ več kot pokuriš. Če hočeš špeh uničit si želiš jesti raje manj kalorične stvari. Zaradi mene lahko poješ vsak dan 10banan poleg ostalih obrokov, sam takrat ne boš shujšal, razen če boš toliko treniral da pokuriš več kot poješ.
kaj ima v sebi banana?
93% 3% 4%
Carbs Fats Protein


Odvisno od velikosti. Bolj 100 k 200, ampak nima veze. Ljudje zelo slabo pretvarjamo sladkor v maščobe. Samo z bananami se sigurno ne boš zredil, vsaj ne opazno in hitro. Mogoče v nekaj letih hudega pretiravanja dobiš nekaj kil gor.

Razen, če cel dan ješ svinjarijo in potem čez 5 banan, pa so seveda banane magično krive za špeh.

če želiš hujšat je najhitreje da ne ješ OH-jev. Veliko ljudi je polno sadja in ravno zaradi tega ne more sjuhšati. Ena banana je tko kot ena žlica sladkorja.


Spet neumnost. Pokaži mi debelega frutarjanca.

wini ::

Gapi182 je izjavil:

če želiš hujšat je najhitreje da ne ješ OH-jev. Veliko ljudi je polno sadja in ravno zaradi tega ne more sjuhšati. Ena banana je tko kot ena žlica sladkorja.

wini je izjavil:

Berem berem, mogoče bom dobil kak pametn nasvet kako bi lahko še izpopolnil svoje treninge itd ...
preberem pa samo nebuloze kaj je prav pa kaj ni ... pa kdo je virus kdo je troll itd ... grow up guys
Imam 176cm in 93kil trenutno. Čez zimo sem prišel tudi na 100kg. Uspem naredit vsaj 50sklec naenkrat, vsaj 10x se dvignem na štangi, pa lahko prekolesarim preko 100km v manj ko 3.5h
Tečem pa ne ravno najbolj hitro, tam okoli 12km/h povprečje na 5km cca.

Nekaj špeha je okol trebuha ... počasi se izgublja.
Moja formula je enostavna pokuri več kot si pojedel.

Kar se pa banan tiče ... so uredu če ne rabiš shujšat. Več ko 90% je OH v banani, kar pa ni uredu če hočeš čimprej skinit špeh.
Mislim da dieta ni ravno pravilno ukrepanje, ampak je bolj stil življenja. Če pravilno ješ, dosti zelenjave, nemastno hrano, pa raje manj OH (manj kruha npr - osebno ga pojem do 200g na teden max) so relultati vidni že v enem mesecu.

p.s. ja vrhunski športniki hodijo v fitnes!

OH ni tako slab za grajenje mišic. Res pa je da ima kruh polno praznih kalorij. Drgače pa poskusi HIIT. Deluje bolje kot kardio.


mišic imam več kot dovolj, samo ene 7kil morem še dat dol, kar je preveč špeha na meni in to je to
občasno naredim trening RushFIT
10min ogrevanje 5 krat po 5min treninga z minutko pavze in na koncu 10min streching.

Gapi182 ::

ni neumnost. Daleč najbolj učinkovita dieta za hujšanje je ketonska ki bazira na tem da ne ješ OH-jev... dejstvo. Tvoji argumenti so smešni...

wini je izjavil:

Gapi182 je izjavil:

če želiš hujšat je najhitreje da ne ješ OH-jev. Veliko ljudi je polno sadja in ravno zaradi tega ne more sjuhšati. Ena banana je tko kot ena žlica sladkorja.

wini je izjavil:

Berem berem, mogoče bom dobil kak pametn nasvet kako bi lahko še izpopolnil svoje treninge itd ...
preberem pa samo nebuloze kaj je prav pa kaj ni ... pa kdo je virus kdo je troll itd ... grow up guys
Imam 176cm in 93kil trenutno. Čez zimo sem prišel tudi na 100kg. Uspem naredit vsaj 50sklec naenkrat, vsaj 10x se dvignem na štangi, pa lahko prekolesarim preko 100km v manj ko 3.5h
Tečem pa ne ravno najbolj hitro, tam okoli 12km/h povprečje na 5km cca.

Nekaj špeha je okol trebuha ... počasi se izgublja.
Moja formula je enostavna pokuri več kot si pojedel.

Kar se pa banan tiče ... so uredu če ne rabiš shujšat. Več ko 90% je OH v banani, kar pa ni uredu če hočeš čimprej skinit špeh.
Mislim da dieta ni ravno pravilno ukrepanje, ampak je bolj stil življenja. Če pravilno ješ, dosti zelenjave, nemastno hrano, pa raje manj OH (manj kruha npr - osebno ga pojem do 200g na teden max) so relultati vidni že v enem mesecu.

p.s. ja vrhunski športniki hodijo v fitnes!

OH ni tako slab za grajenje mišic. Res pa je da ima kruh polno praznih kalorij. Drgače pa poskusi HIIT. Deluje bolje kot kardio.


mišic imam več kot dovolj, samo ene 7kil morem še dat dol, kar je preveč špeha na meni in to je to
občasno naredim trening RushFIT
10min ogrevanje 5 krat po 5min treninga z minutko pavze in na koncu 10min streching.
bel kruh je najbolje da ga sploh ne ješ. Js se ne spomnem kdaj sem ga nazadnje. Mogoče lani enkrat? Js skoraj vsak dan 20min HIIT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()

wini ::

GGGGG je izjavil:

Kako da nima veze? Zakaj se nabira špeh? Ker poješ več kot pokuriš. Če hočeš špeh uničit si želiš jesti raje manj kalorične stvari. Zaradi mene lahko poješ vsak dan 10banan poleg ostalih obrokov, sam takrat ne boš shujšal, razen če boš toliko treniral da pokuriš več kot poješ.
kaj ima v sebi banana?
93% 3% 4%
Carbs Fats Protein


Odvisno od velikosti. Bolj 100 k 200, ampak nima veze. Ljudje zelo slabo pretvarjamo sladkor v maščobe. Samo z bananami se sigurno ne boš zredil, vsaj ne opazno in hitro. Mogoče v nekaj letih hudega pretiravanja dobiš nekaj kil gor.

Razen, če cel dan ješ svinjarijo in potem čez 5 banan, pa so seveda banane magično krive za špeh.

če želiš hujšat je najhitreje da ne ješ OH-jev. Veliko ljudi je polno sadja in ravno zaradi tega ne more sjuhšati. Ena banana je tko kot ena žlica sladkorja.


Spet neumnost. Pokaži mi debelega frutarjanca.



Ni point v temu da ješ samo banane ... pravim samo da jih raje izpustim če hočem shujšat. Sladkor je OH in preveč OH se pretvori v špeh. To se strinjaš z mano? Če pojem še eno dodatno banano morem nardit še vsaj dodatnih 5km na kolesu da jo pokurim.

Gapi182 ::

wini je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Kako da nima veze? Zakaj se nabira špeh? Ker poješ več kot pokuriš. Če hočeš špeh uničit si želiš jesti raje manj kalorične stvari. Zaradi mene lahko poješ vsak dan 10banan poleg ostalih obrokov, sam takrat ne boš shujšal, razen če boš toliko treniral da pokuriš več kot poješ.
kaj ima v sebi banana?
93% 3% 4%
Carbs Fats Protein


Odvisno od velikosti. Bolj 100 k 200, ampak nima veze. Ljudje zelo slabo pretvarjamo sladkor v maščobe. Samo z bananami se sigurno ne boš zredil, vsaj ne opazno in hitro. Mogoče v nekaj letih hudega pretiravanja dobiš nekaj kil gor.

Razen, če cel dan ješ svinjarijo in potem čez 5 banan, pa so seveda banane magično krive za špeh.

če želiš hujšat je najhitreje da ne ješ OH-jev. Veliko ljudi je polno sadja in ravno zaradi tega ne more sjuhšati. Ena banana je tko kot ena žlica sladkorja.


Spet neumnost. Pokaži mi debelega frutarjanca.



Ni point v temu da ješ samo banane ... pravim samo da jih raje izpustim če hočem shujšat. Sladkor je OH in preveč OH se pretvori v špeh. To se strinjaš z mano? Če pojem še eno dodatno banano morem nardit še vsaj dodatnih 5km na kolesu da jo pokurim.

pusti ga če dela absurdne primerjave. Sadje ni dobro če hujšaš. Zelenjava je 10x boljša.

thramos ::

Hehe, no zdej lahko nekateri na lastni koži izkusijo, kako je debatirat z stranjo, ki se ne ozira na znanost, argumente še logika jim je tuja ... :))

GGGGG ::

ni neumnost. Daleč najbolj učinkovita dieta za hujšanje je ketonska ki bazira na tem da ne ješ OH-jev... dejstvo. Tvoji argumenti so smešni...


Moji argumenti temeljijo na znanosti, ki pravi, da ljudje izjemno slabo pretvarjamo sladkor v maščobe. Sploh, če gre za sladkor iz naravnih virov, ki vsebujejo veliko vlaknin, nekaj beljakovin itd.

Glede na to, da sadje ful redi mi sigurno lahko pokažeš en kup debelih frutarjancev. Prosim.

Ni point v temu da ješ samo banane ... pravim samo da jih raje izpustim če hočem shujšat. Sladkor je OH in preveč OH se pretvori v špeh. To se strinjaš z mano? Če pojem še eno dodatno banano morem nardit še vsaj dodatnih 5km na kolesu da jo pokurim.


Ne strinjam se s tabo. Dokler je vnos kalorij manjši oz. enak od tvoje porabe se OHji ne pretvarjajo v špeh. Ta proces se začne šele, ko je vnos dlje časa visoko nad dnevno porabo, pa še to v izjemno majhni meri. Googlaj "de novo lipogenesis" za več info.

Priporočam, da raje izpustiš kakšno drugo hrano, oz. le to nadomestiš z banano. Več špeha boš pokusil poleg tega pa boš imel tudi več energije, da boš lahko naredil tistih dodatnih 5km.

Hehe, no zdej lahko nekateri na lastni koži izkusijo, kako je debatirat z stranjo, ki se ne ozira na znanost, argumente še logika jim je tuja ... :))


Na žalost fantje res preveč na pamet govorijo. Ampak ni problema, forum je za to, da si pomagamo.

Gapi182 ::

GGGGG je izjavil:

ni neumnost. Daleč najbolj učinkovita dieta za hujšanje je ketonska ki bazira na tem da ne ješ OH-jev... dejstvo. Tvoji argumenti so smešni...


Moji argumenti temeljijo na znanosti, ki pravi, da ljudje izjemno slabo pretvarjamo sladkor v maščobe. Sploh, če gre za sladkor iz naravnih virov, ki vsebujejo veliko vlaknin, nekaj beljakovin itd.

Glede na to, da sadje ful redi mi sigurno lahko pokažeš en kup debelih frutarjancev. Prosim.

Ni point v temu da ješ samo banane ... pravim samo da jih raje izpustim če hočem shujšat. Sladkor je OH in preveč OH se pretvori v špeh. To se strinjaš z mano? Če pojem še eno dodatno banano morem nardit še vsaj dodatnih 5km na kolesu da jo pokurim.


Ne strinjam se s tabo. Dokler je vnos kalorij manjši oz. enak od tvoje porabe se OHji ne pretvarjajo v špeh. Ta proces se začne šele, ko je vnos dlje časa visoko nad dnevno porabo, pa še to v izjemno majhni meri. Googlaj "de novo lipogenesis" za več info.

Priporočam, da raje izpustiš kakšno drugo hrano, oz. le to nadomestiš z banano. Več špeha boš pokusil poleg tega pa boš imel tudi več energije, da boš lahko naredil tistih dodatnih 5km.

Hehe, no zdej lahko nekateri na lastni koži izkusijo, kako je debatirat z stranjo, ki se ne ozira na znanost, argumente še logika jim je tuja ... :))


Na žalost fantje res preveč na pamet govorijo. Ampak ni problema, forum je za to, da si pomagamo.
neumne argumente imaš a si retardiran? Futurjanci al kaj so so suhi ker ne dobijo mišic ker iz sadja ne moreš dobiti dovolj proteinov. Še enkrat. Če hujšaš ne jej OH. Izogibaj se vsemu sladkemu vključno sadju. Zakaj? Če ne ješ OH jemljejo mišice energijo direktno iz maščobe. Dejstvo!



seveda sem prepričan da izgleda iKst 10x bolje in je po svetu poznan ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()

wini ::

Ne govorim na pamet. Sem sam vedno imel kakšno banano s sabo ko sem šel kolesarit za več kot uro in pol.
Pa zjutraj sem si zmiksal skupaj z mlekom banano ali 2.
In sem ugotovil da če izpustim te banane shujšam prej. Sicer pa če poješ samo 1 banano se itak ne boš zredil in nabral špeh.

če potegnem črto, če daš manj kalorij v sebe jih lažje pokuriš. Če ne rabiš hujšat je jedilnik spet drugačen, torej je priporočljivo pojest tudi kaj sadja občasno.

GGGGG ::

Ja, res jih je sama kost in koža.



Pa sam sebe negiraš. Prosim, odloči se. A sadje redi ali po njem hujšaš?

če želiš hujšat je najhitreje da ne ješ OH-jev. Veliko ljudi je polno sadja in ravno zaradi tega ne more sjuhšati. Ena banana je tko kot ena žlica sladkorja.


Futurjanci al kaj so so suhi ker ne dobijo mišic ker iz sadja ne moreš dobiti dovolj proteinov.

Gapi182 ::

wini je izjavil:

Ne govorim na pamet. Sem sam vedno imel kakšno banano s sabo ko sem šel kolesarit za več kot uro in pol.
Pa zjutraj sem si zmiksal skupaj z mlekom banano ali 2.
In sem ugotovil da če izpustim te banane shujšam prej. Sicer pa če poješ samo 1 banano se itak ne boš zredil in nabral špeh.

če potegnem črto, če daš manj kalorij v sebe jih lažje pokuriš. Če ne rabiš hujšat je jedilnik spet drugačen, torej je priporočljivo pojest tudi kaj sadja občasno.

seveda. Enostavno manj kalorij v sebe kot jih porabiš ja. Sam iz teh debat prosim izključujte neke ljudi ki ne jejo mesa. Takih tle ne potrebujemo.

_IKE_ ::

Eno tako čisto lahko vprašanje :


ima tale dečko





kaj pojma o prehrani in treningu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Gapi182 ::

GGGGG je izjavil:

Ja, res jih je sama kost in koža.



Pa sam sebe negiraš. Prosim, odloči se. A sadje redi ali po njem hujšaš?

če želiš hujšat je najhitreje da ne ješ OH-jev. Veliko ljudi je polno sadja in ravno zaradi tega ne more sjuhšati. Ena banana je tko kot ena žlica sladkorja.


Futurjanci al kaj so so suhi ker ne dobijo mišic ker iz sadja ne moreš dobiti dovolj proteinov.

Če sadje zamenjaš za čokolado ali sladkarije je to dobro. Če ješ preveč sadja je to slabo. Za hujšanje zelo slabo.

_IKE_ je izjavil:

Eno tako čisto lahko vprašanje :


ima tale dečko





kaj pojma o prehrani in treningu ?

seveda ima. Kolko greva stavit da je kreatin in whey protein?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()

GGGGG ::

Če ješ preveč sadja je to slabo. Za hujšanje zelo slabo.


Ne morš pojest preveč sadja. Si že pokazal, da nimaš ravno pojma kaj govoriš. V istem stavku postaviš dve nasprotujoči si trditvi.

wini ::

GGGGG je izjavil:

Če ješ preveč sadja je to slabo. Za hujšanje zelo slabo.


Ne morš pojest preveč sadja. Si že pokazal, da nimaš ravno pojma kaj govoriš. V istem stavku postaviš dve nasprotujoči si trditvi.


Haha :) zdej sm se pa nasmejal
Moj svak je lani hujšal, imel je namreč preko 120kil. Jedu je samo meso in zelenjavo. Nč kruha in OH.
Vsak večer je pa pojedel en gajbico mandarinov, in pol on meni po 2 tednih. Pizdarija, ta dieta ni vredna nič. Namesto shujšat sem šel gor 1 kilo:)
Sej sadje ne redi kao.

Okapi ::

Prosim, odloči se. A sadje redi ali po njem hujšaš?
A lahko še bolj neumno vprašaš? Če ga poješ toliko, da dobiš več kalorij, kot jih porabiš, potem redi, če ga poješ manj, kot porabiš kalorij, pa hujšaš.

O.

Gapi182 ::

GGGGG je izjavil:

Če ješ preveč sadja je to slabo. Za hujšanje zelo slabo.


Ne morš pojest preveč sadja. Si že pokazal, da nimaš ravno pojma kaj govoriš. V istem stavku postaviš dve nasprotujoči si trditvi.

pojma nimaš več kot očitno. Ne moreš jesti kolikor hočeš sadja!!!!! Ampak si debil in si ne prideš gor kaj ti pravimo. Če katerakoli hrana pride lepo noter v tvoj macro, lahko seveda ješ kar hočeš. Ampak za tiste ki se samo okvirno držijo nekih dobrih navad za hujšanje... prosim ne poslušajte tega retarda ki daje potem primerjave z ljudmi ki jejo protein v prašku in sadje pred tem pa govori da tega sploh ne potrebuješ.

kitewing ::

A sadje redi? Če boš pojedel eno jabolko se ne boš zredil, če jih boš pa 10 na dan se pa boš.

Najprej moraš ločiti kaj so oglikovi hidrati (OH), beljakovine, maščobe...Potem si preberi kako deluje presnova in ti bo počasi malo več jasno. Najpomembnejše gorivo za telo so OH-ji. Beljakovinske diete so lahko kratkotrajne, ker so škodljive za jetra.

GGGGG ::

Vsak večer je pa pojedel en gajbico mandarinov, in pol on meni po 2 tednih. Pizdarija, ta dieta ni vredna nič. Namesto shujšat sem šel gor 1 kilo:)
Sej sadje ne redi kao.


In kako je določil, da so ravno mandarine krive? Me zanima kakšna je bila metodologija.

A lahko še bolj neumno vprašaš? Če ga poješ toliko, da dobiš več kalorij, kot jih porabiš, potem redi, če ga poješ manj, kot porabiš kalorij, pa hujšaš.


Ne, ni tako enostavno. Izvor kalorij je precej pomemben. Kalorije iz sadja npr. (veliko sladkorja) se najprej porabijo za delovanje telesa, ker naše celice pač delajo na cukr. Kar se ne porabi, se shrani v glikogen, in tega je lahko kar nekaj. Ostalo se pa precej neučinkovito pretvarja v maščobe. Precej neučinkovito.

pojma nimaš več kot očitno. Ne moreš jesti kolikor hočeš sadja!!!!!


Boš pokazal debelega frutarjanca?

Okapi ::

Preberi si, kako se presnavljajo OH, in kakšna je razlika med presnavljanjem škroba in sladkorja.

O.

TRIROG ::

...Večina ogljikovih hidratov se po zaužitju razgradi v glukozo, ki jo telo porabi kot takojšen vir energije ali shrani kot glikogen v mišice in jetra. Preostanek se skladišči v telesne maščobe. Presnovna pot fruktoze poteka drugače. Po zaužitju ta najprej potuje do jeter, kjer se je lahko shrani približno 20 gramov v obliki glikogena, preostanek fruktoze se pretvori v trigliceride, ki se akumulirajo v odvečno telesno maščobo. Za razliko od glukoze se fruktoza lahko skladišči le v jetrih in maščobnih celicah, pri njeni presnovi pa nastajajo številne odpadne snovi in toksini, med drugim tudi sečna kislina.

Po zaužitju 30 gramov glukoze (120 kalorij) se le 1 kalorija shrani v obliki maščobe. Če zaužijemo enako količino fruktoze, se v obliki maščobe shrani kar 40 kalorij, kar pomeni kar eno tretjino zaužite fruktoze...

iz članka http://www.maxximum-portal.com/Prehrana...

kitewing ::

TRIROG je izjavil:

...Večina ogljikovih hidratov se po zaužitju razgradi v glukozo, ki jo telo porabi kot takojšen vir energije ali shrani kot glikogen v mišice in jetra. Preostanek se skladišči v telesne maščobe. Presnovna pot fruktoze poteka drugače. Po zaužitju ta najprej potuje do jeter, kjer se je lahko shrani približno 20 gramov v obliki glikogena, preostanek fruktoze se pretvori v trigliceride, ki se akumulirajo v odvečno telesno maščobo. Za razliko od glukoze se fruktoza lahko skladišči le v jetrih in maščobnih celicah, pri njeni presnovi pa nastajajo številne odpadne snovi in toksini, med drugim tudi sečna kislina.

Po zaužitju 30 gramov glukoze (120 kalorij) se le 1 kalorija shrani v obliki maščobe. Če zaužijemo enako količino fruktoze, se v obliki maščobe shrani kar 40 kalorij, kar pomeni kar eno tretjino zaužite fruktoze...

iz članka http://www.maxximum-portal.com/Prehrana...



zaradi fruktoze so američani tako fajn hranjeni...

wini ::

kitewing je izjavil:

TRIROG je izjavil:

...Večina ogljikovih hidratov se po zaužitju razgradi v glukozo, ki jo telo porabi kot takojšen vir energije ali shrani kot glikogen v mišice in jetra. Preostanek se skladišči v telesne maščobe. Presnovna pot fruktoze poteka drugače. Po zaužitju ta najprej potuje do jeter, kjer se je lahko shrani približno 20 gramov v obliki glikogena, preostanek fruktoze se pretvori v trigliceride, ki se akumulirajo v odvečno telesno maščobo. Za razliko od glukoze se fruktoza lahko skladišči le v jetrih in maščobnih celicah, pri njeni presnovi pa nastajajo številne odpadne snovi in toksini, med drugim tudi sečna kislina.

Po zaužitju 30 gramov glukoze (120 kalorij) se le 1 kalorija shrani v obliki maščobe. Če zaužijemo enako količino fruktoze, se v obliki maščobe shrani kar 40 kalorij, kar pomeni kar eno tretjino zaužite fruktoze...

iz članka http://www.maxximum-portal.com/Prehrana...



zaradi fruktoze so američani tako fajn hranjeni...


ne predvsem fast food dela svoje.
Pa cocacola - ki je roko na srce polna sladkorja.

Aston_11 ::

Fruktoze je polna, to be exact, kar dela razliko pri pretvorbi v špeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

TRIROG ::

Še ena zanimiva anekdotica:

Fitnesserju, ki se je pripravljal na tekmovanje (torej je imel zelo majhen odstotek maščobe), so iz diete, kjer je bil vir OH riž, slednjega odstranili in nadomestili z, po količini OH, enakovredno količino banan. Z vidika razmerja in količin makronutrientov se torej ni spremenilo čisto nič, samo vir OH (banane namesto riža).
V slabem tednu, je bilo na trebuhu fitneserja opaziti očitno nabiranje maščobe, ki se je po ponovnem prehodu na riž ponovno začelo upadati.

Nekaj torej očitno bo na viru OH jev

Gapi182 ::

GGGGG je izjavil:

Vsak večer je pa pojedel en gajbico mandarinov, in pol on meni po 2 tednih. Pizdarija, ta dieta ni vredna nič. Namesto shujšat sem šel gor 1 kilo:)
Sej sadje ne redi kao.


In kako je določil, da so ravno mandarine krive? Me zanima kakšna je bila metodologija.

A lahko še bolj neumno vprašaš? Če ga poješ toliko, da dobiš več kalorij, kot jih porabiš, potem redi, če ga poješ manj, kot porabiš kalorij, pa hujšaš.


Ne, ni tako enostavno. Izvor kalorij je precej pomemben. Kalorije iz sadja npr. (veliko sladkorja) se najprej porabijo za delovanje telesa, ker naše celice pač delajo na cukr. Kar se ne porabi, se shrani v glikogen, in tega je lahko kar nekaj. Ostalo se pa precej neučinkovito pretvarja v maščobe. Precej neučinkovito.

pojma nimaš več kot očitno. Ne moreš jesti kolikor hočeš sadja!!!!!


Boš pokazal debelega frutarjanca?

prenehaj s tem. Takih ljudi ne omenjaj na tem forumu boš koga zmedel in ga poslal v bolnico ker bo začel eksperimentirat s tem. Taka dieta ni pod nobenim pogojem zdrava tako da prenehaj. Kot sem rekel okvirno se izogibajte sladkorjev. Ti pa že enkrat utihni ker imaš neumna vprašanja s še bolj neumnimi odgovori in argumenti.

TRIROG je izjavil:

Še ena zanimiva anekdotica:

Fitnesserju, ki se je pripravljal na tekmovanje (torej je imel zelo majhen odstotek maščobe), so iz diete, kjer je bil vir OH riž, slednjega odstranili in nadomestili z, po količini OH, enakovredno količino banan. Z vidika razmerja in količin makronutrientov se torej ni spremenilo čisto nič, samo vir OH (banane namesto riža).
V slabem tednu, je bilo na trebuhu fitneserja opaziti očitno nabiranje maščobe, ki se je po ponovnem prehodu na riž ponovno začelo upadati.

Nekaj torej očitno bo na viru OH jev

glej ti zdaj ko bo iKst prišu s svojo teorijo in vrgu en ekstremno absurden argument in vprašanje :D. Pazi se!! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()

wini ::

Recept za super postavo je v pravi prehrani in v temu da pokurimo dovolj.
Prava prehrana za hujšanje je puran, piščanec, jajca (se ne priporoča več kot dva rumenjaka dnevno) tuna, morske ribe na splošno, oreščki (ne pretiravat ker imajo močno kalorično vrednost), vsa kuhana zelenjava, nasploh zelenjava, skuta, od OH pa najraje riž.
Če zjutraj pojemo kak prepečenec z domačo marmelado (ne uno sladko) je tudi močno zaželjeno.
Zaželjeno vsaj 5 obrokov dnevno.

Okapi ::

Večina ogljikovih hidratov se po zaužitju razgradi v glukozo, ki jo telo porabi kot takojšen vir energije ali shrani kot glikogen v mišice in jetra. Preostanek se skladišči v telesne maščobe. Presnovna pot fruktoze poteka drugače. Po zaužitju ta najprej potuje do jeter, kjer se je lahko shrani približno 20 gramov v obliki glikogena, preostanek fruktoze se pretvori v trigliceride, ki se akumulirajo v odvečno telesno maščobo.
V obeh primerih se višek kalorij spremeni v špeh. Dajte malo pamet uporabit, preden nasedate na zgodbice.;((

Razlika je samo v tem, katere vrste OH telo učinkoviteje sproti porablja za energijo, ne v tem, katere skladišči v špeh. Če boš pojedel 1000 kalorij več, kot jih porabiš, bo šlo teh 1000 kalorij v špeh, pa je čisto vseeno, v kakšni obliki jih poješ. Par odstotkov razlike je zaradi različnih presnovnih poti, to je pa v resnici tudi vsa (zanemarljiva) razlika.

O.

GGGGG ::

iz članka http://www.maxximum-portal.com/Prehrana...


Tole paše v tisto kategorijo "bro science" (mens health, maxximum portal in podobno). Brez virov, kar nekaj posplošeno. A kar tako čez prst se vsem ljudem 40 kalorij pretvori v mačobo? Ne glede na vnos kalorij, na prisotnost vlaknin, ne glede na telesno aktivnost, mišično maso?

Ne se hecat no.

prenehaj s tem. Takih ljudi ne omenjaj na tem forumu boš koga zmedel in ga poslal v bolnico ker bo začel eksperimentirat s tem. Taka dieta ni pod nobenim pogojem zdrava tako da prenehaj. Kot sem rekel okvirno se izogibajte sladkorjev. Ti pa že enkrat utihni ker imaš neumna vprašanja s še bolj neumnimi odgovori in argumenti.


1. Praviš, da sadje redi. Frutarjanci pojejo 3000, 4000 kalorij na dan iz sadja, torej, ne bo težko najti enega, ki je debel.

2. Sigurno imaš kak link ali vsaj kakšno razlago, ki bo potrdila, da frutarjanska prehrana ni zdrava.

wini ::

Okapi lepo si napisal :)
Še nasvet za tiste ki bi radi kaj shujšali pa so vedno lačni tako kot jst. Vložena rdeča pesa ima cca 6kalorij na 100g če se ne motim.
Tako da če za večerjo poješ 120g rio mare in en mali važ rdeče pese garantirano ne boš lačen ker bo želodec poln. Kalorij pa malo.

jype ::

Zakaj bi pa rio mare zraven tlačil?

Okapi ::

Pa če že, zakaj 120 g? 80 g je čez in čez dovolj za večerjo.

O.

DrYuri ::

Kako pa veš za koga je za njega 80g dost? Ni za vse enako :)

jype ::

DrYuri> Kako pa veš za koga je za njega 80g dost? Ni za vse enako :)

Glede na to, da svetuje ljudem, ki bi radi shujšali, očitno ne more svetovati po svojih dimenzijah.

Okapi ::

Kako pa veš za koga je za njega 80g dost? Ni za vse enako :)
Za vsakogar, ki bi rad shujšal, je 80g tune (+ polna skleda rdeče pese) za večerjo dovolj.

O.

DrYuri ::

To si kr tko iz nekje potegnu al kako, kako pa veš kaj je jedu za malco, zajtrk, kosilo?

Okapi ::

Za večerjo ima dovolj. Če je čez dan lačen, ali če hujša prehitro, naj poje malo več za zajtrk.

O.

DrYuri ::

Taki abstraktni nasveti so itak ne pomagajo kaj dosti, jedilnik moraš celostno zasnovat ne pa neki dj mal več za zajtrk da boš loh pol sam 80g tune. Kok več nej za zajtrk poje (pa niti ne veš kaj on je za zajtrk)?

jype ::

DrYuri> Taki abstraktni nasveti so itak ne pomagajo kaj dosti

Nekomu, ki hujša, za večerjo ni treba jest tune.

Gapi182 ::

GGGGG je izjavil:

iz članka http://www.maxximum-portal.com/Prehrana...


Tole paše v tisto kategorijo "bro science" (mens health, maxximum portal in podobno). Brez virov, kar nekaj posplošeno. A kar tako čez prst se vsem ljudem 40 kalorij pretvori v mačobo? Ne glede na vnos kalorij, na prisotnost vlaknin, ne glede na telesno aktivnost, mišično maso?

Ne se hecat no.

prenehaj s tem. Takih ljudi ne omenjaj na tem forumu boš koga zmedel in ga poslal v bolnico ker bo začel eksperimentirat s tem. Taka dieta ni pod nobenim pogojem zdrava tako da prenehaj. Kot sem rekel okvirno se izogibajte sladkorjev. Ti pa že enkrat utihni ker imaš neumna vprašanja s še bolj neumnimi odgovori in argumenti.


1. Praviš, da sadje redi. Frutarjanci pojejo 3000, 4000 kalorij na dan iz sadja, torej, ne bo težko najti enega, ki je debel.

2. Sigurno imaš kak link ali vsaj kakšno razlago, ki bo potrdila, da frutarjanska prehrana ni zdrava.

strokovnjaki pravijo da prehrana ni zdrava ker ne dobiš dovolj maščob v telo in proteinov. Dieta na OH je najslabša lol. Ashton Kutcher je moral po 1 mesecu diete v bolnico lol.

"it can't supply many of the building blocks needed to maintain the structure of your organ tissue, muscles, bones, immune cells, and hormones," says registered dietitian Cynthia Sass, author of S.A.S.S. Yourself Slim: Conquer Cravings, Drop Pounds and Lose Inches.

We each need protein, fat, and carbohydrates to keep our bodies functioning properly, and fruit only provides carbs. In addition to supplying too few calories, the fruitarian diet likely won't provide adequate levels of vitamin B-12, calcium, vitamin D, zinc, iodine, and omega-3 fatty acids—which can "lead to a form of starvation and serious health risks," Sass says.

jype je izjavil:

DrYuri> Taki abstraktni nasveti so itak ne pomagajo kaj dosti

Nekomu, ki hujša, za večerjo ni treba jest tune.

kaj je narobe s tuno za večerjo Mr. Troll Trollisimo Trollinho? Okvirno se je zelo dobro držati tega da ponoči ješ samo maščobe in proteine. Seveda pa če imaš splaniran jedilnik lahko ješ karkoli doklern e presega meje kalorij ki si si jo zastavil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()

_IKE_ ::

ker je samo gapi odgovoril me zanima še mnenje ostalih:


ima tale dečko





kaj pojma o prehrani in treningu ?




Da vidimo vaše odgovore .....

Keyser Soze ::

@_IKE_
Genetik! :P

P.S.: 80g Rio Mare ima slabih 50g tune not. Džabe, za zobe umazat.
OM, F, G!

Gapi182 ::

_IKE_ je izjavil:

ker je samo gapi odgovoril me zanima še mnenje ostalih:


ima tale dečko





kaj pojma o prehrani in treningu ?




Da vidimo vaše odgovore .....

povej mi njegovo ime prosim.

Keyser Soze je izjavil:

@_IKE_
Genetik! :P

P.S.: 80g Rio Mare ima slabih 50g tune not. Džabe, za zobe umazat.

mah... obstajajo veliko boljše in manj komercialnce firme za tune kot je rio mare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()

DrYuri ::

@IKE

Gotovo živi od banan in ljubezni -.-

first_line ::

Ko hujšaš moraš fuŁ sadja jers k ma vitamine. Pa če imaš raka je sadje tud ful dobro. To še v Merkatorju vejo, tisti 5x na dan...

Gapi182 ::

first_line je izjavil:

Ko hujšaš moraš fuŁ sadja jers k ma vitamine. Pa če imaš raka je sadje tud ful dobro. To še v Merkatorju vejo, tisti 5x na dan...

zelenjava je boljša.

jype ::

Keyser Soze> P.S.: 80g Rio Mare ima slabih 50g tune not. Džabe, za zobe umazat.

Ostalo je pa šrot od rastlinskega olja, praktično najbolj zdrava hrana v vesolju.

first_line> Ko hujšaš moraš fuŁ sadja jers k ma vitamine. Pa če imaš raka je sadje tud ful dobro. To še v Merkatorju vejo, tisti 5x na dan...

Tako je.

Ne, _IKE_, tistle dečko pojma nima o ničemer.
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222401 (17930) m0LN4r
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752562 (46179) Massacra
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823632 (21065) Okapi
»

afterburn effect (workout)

Oddelek: Loža
437999 (7111) _Enterprise_

Več podobnih tem