» »

Fallout 4

Fallout 4

««
26 / 61
»»

Zmajc ::

V inventoriju v tabu za orožja na tipkovnici pritisneš na želenem orožju Q, pojvi se ti seznam slotov 1-10, klikneš na želeno številko. Voila to orožje je zdaj mapirano na to številko.

oo7 ::

Fallout 4 LEGO Recreation









Zmajc je izjavil:

V inventoriju v tabu za orožja na tipkovnici pritisneš na želenem orožju Q, pojvi se ti seznam slotov 1-10, klikneš na želeno številko. Voila to orožje je zdaj mapirano na to številko.


Najlepša hvala :)

matobeli ::

Izven pipboy-a lahko tudi pritisneš Q in se ti odpre mreža favoritsov, gor/dol levo/desno pa izberejo.

Ampak je bolje z številkami operirat, takoj menja.

lonewolf_ ::

matobeli je izjavil:

Izven pipboy-a lahko tudi pritisneš Q in se ti odpre mreža favoritsov, gor/dol levo/desno pa izberejo.

Ampak je bolje z številkami operirat, takoj menja.


Pri meni je "F", Q je za VATS

Drugače pa igra je bomba z novejšimi AMD beta driverji, ultra laufa povprečno 45-50 fps, mesta in spopadi so še vedno šibke točke...

Se nagibam k 24. uri preigranega, pravkar pa sem na poti k Glowing Sea :D

9-10/10 dam igri do sedaj, čeprav sem imel en bug, da se ena stena ni podrla ampak mogoče je to tud zarad travniške verzije. Se pa dostkrat nasmejim
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Furbo ::

Zmajc je izjavil:

Meni se najbolj nadležna območja poseljena z hordami malo močnejših feral ghoulov. Ko sploš ne veš kolko jih je pol pa z vseh špranj in lukenj naenkrat pride cela zombi horda na tebe in zapraviš tono streliva.

Še bolj nadležno je ko je quest objective na sredini tega območja.


Očitno zganjaš hrup, če se tihotapiš, jih lahko presenetiš ko hibernirajo ali kaj počnejo. Tiste ki pa od kje prilezejo, pa tudi ni težko ubiti, ker te ne locirajo takoj, če se plaziš.

Če pa uletiš nekam guns blazing, potem je pa kot v zombi filmih, ampak saj to je pa spet kul, če skačeš okoli v power armorju in kosiš.

Drugače je pa res najboljša ta 4ka, kup neumnosti iz prejšnih je šlo adijo.

Npr. granate, mine.. zakaj bi rabil skil. Nastaviš pa useka. Ne pa kot prej, je samo prdnila brez skila.

10mm pištola je dobra tudi zdaj ko sem nekje okoli levela 25 in seveda, zakaj ne bi bila?

Ni treba odpirati vsake klinčeve omarice, da vidiš vsebino, kul. In še polno tega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

matobeli ::

lonewolf_ je izjavil:

Pri meni je "F", Q je za VATS


Uh-oh, jasno Q kot Favorites ;((

Se bolj po potrebi plazim, ampak sem opazil da ni tipke za počasno plazenje?

edit: kako pa vržeš granato?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Epialt ::

CAPSLOCK = WALK

Zmajc ::

Furbo je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Meni se najbolj nadležna območja poseljena z hordami malo močnejših feral ghoulov. Ko sploš ne veš kolko jih je pol pa z vseh špranj in lukenj naenkrat pride cela zombi horda na tebe in zapraviš tono streliva.

Še bolj nadležno je ko je quest objective na sredini tega območja.


Očitno zganjaš hrup, če se tihotapiš, jih lahko presenetiš ko hibernirajo ali kaj počnejo. Tiste ki pa od kje prilezejo, pa tudi ni težko ubiti, ker te ne locirajo takoj, če se plaziš.

Če pa uletiš nekam guns blazing, potem je pa kot v zombi filmih, ampak saj to je pa spet kul, če skačeš okoli v power armorju in kosiš.

Drugače je pa res najboljša ta 4ka, kup neumnosti iz prejšnih je šlo adijo.

Npr. granate, mine.. zakaj bi rabil skil. Nastaviš pa useka. Ne pa kot prej, je samo prdnila brez skila.

10mm pištola je dobra tudi zdaj ko sem nekje okoli levela 25 in seveda, zakaj ne bi bila?

Ni treba odpirati vsake klinčeve omarice, da vidiš vsebino, kul. In še polno tega.


Ma quest sem mel na južnem delu mape kjer je blo celo mestece polno high lvl ghoulov, vse od reaverjev do ne vem česa vse. Čim sem prišel prebizu se je aktivirala cela horda ;((

oo7 ::

Pes pride kar prav, ko gre za 2-3 ghoule, da jih zamoti ali pa ga zbije na tla ti pa jih postreliš. Trenutno za ghoule uporabljam kar eno predelano pištolo in samo ciljam v glavo dvocevka se mi ne zdi tako zanesljiva dva metka sta premalo bo treba nabavit combat shotgun :)

Epialt ::

Combat shotgun je indoor broken za popizdit. Pri level 22 mi dela 120ish dmga. Skoraj vse 1 shota že metek v telo. Enkrat so kot nalašč name tekli 3je ghouli ravno prav razporejeni. Je bil 1 metek v glavo za vse 3.

Zmajc ::

Na kaki težavnosti?

Epialt ::

Normal

Izi ::

Na odprtih prostorih jaz uporabljam .45 kalibrski sniper z dušilcem, in z Ninja perkom je to večinoma 1 strel na sovražnika, če seveda ne zgrešim.
V zaprtih prostorih pa legendarni shotgun s tavelikim (40) magazinom, ki dela 130 damagea (80 kinetičnega in 50 radiacijskega)
Večinoma ves čas uporabljam VATS, saj imam 8 Agilitya in še 2 stopnji Action Boy Perka.

Imam občutek, da je pod zemljo še enkrat toliko ozemlja kot ga je na površini.
Stopim v eno hišo, sem rekel minutko dela, da pregledam če je kaj uporabnega, padem v eno luknjo in potem se odpre podzemni labirint s približno 20 levili v globino, kjer končno najdem dvigalo, ki me spet odpelje na površje. Pa gredo 2 ure za eno samo hišico :D

Pa nivoji so dostikrat tako mojstrsko narejeni, da se mimogrede izgubiš. Na začetku sem se čudil, zakaj bi kdo vzel V.A.N.S. Perk, sedaj pa vidim, da bi mi v podzemlju ali velikanskih tovarnah kar nekajkrat še kako prav prišel.

Zmajc ::

Epialt je izjavil:

Normal


Jaz že razmišljam da bi povišal na very hard, tak easy nebi mogel igrat ;((

Izi ::

Zmajc je izjavil:

Jaz že razmišljam da bi povišal na very hard, tak easy nebi mogel igrat ;((

Kot sem že nekajkrat omenil, težavnost igre določa naš level. Na vsak level, ki ga pridobiš vse skupaj postane okoli 10% lažje. Vsebina igre je narejena do level 50.
Nekje do level 25 je igra težavna, od 25 do 50 je lahkotna, od level 50 naprej si pa Bog. Med najlažjo in najtežjo težavnostjo se ta lestvica samo premakne za okoli 5 levelov gor ali dol.

Epialt ::

@Zmajc, Se strinjam... Sam vsako igro začnem z normal, ker me zanima kaj so dev-i imeli za balance.
Nasledni char bo igran na najtežji težavnosti.

@Izi, Če sem v celem špilu uporabil VATS 10x je to veliko.
Odkar sem prebral, da ga lahko uporabljaš takrat ko proti teb leti projektil pa veliko bolj pogosto.
Večkrat mi je strel v granato ali mini nuke že rešilo življenje

Izi ::

Ja VATS ti pokaže sovražnike, turrete, mine, granate, ...
Tudi ko ni nikjer videti nevarnosti se splača večkrat pritisniti Q, da ne stopiš na kakšno mino. Pa pokaže tudi sovražnike, ki se skrivajo.

Epialt ::

Za mine ni težav, mam perk, ki trapov ne sproži, če ga ne bi imel bi umru že vsaj 100x. Igram špil vedno tako utrujen, da določenih detailov sploh ne opazim haha. Pri drugem charu bom vidu kaj vse sem zamudil.

Zmajc ::

ja brez sneaka bi verjetno že 100x letel v zrak. :))

oo7 ::

Malo sem bil gor na avtocesti pa zaenkrat nisem srečal še nikogar. Hodite kaj po avtocesti?

Izi ::

V Power Armorju se ne da plavat, potoneš na dno kot kamen.
V jezerih in rekah ni problem, pač hodiš po dnu, je pa nekaj jam, kjer se moraš potopiti, da kaj raziščeš ali opraviš in potem izplavaš nazaj gor. Če to narediš s Power Armorjem si ga izgubil, saj z njim ne moreš več izplavati na površje. Edina možnost je, da ga postiš spodaj in izplavaš ven :D

SimplyMiha ::

oo7 je izjavil:

Malo sem bil gor na avtocesti pa zaenkrat nisem srečal še nikogar. Hodite kaj po avtocesti?

Na severnem koncu je ena mala postojanka, kaj več pa nisem raziskoval, ker je avtocesta bolj v kosih kot ne, tako da je mučno iskati pot gor na naslednji kos.

darkz ::

moj zadnji drop ^^ nek legendary robot.. to no bil boj to je bilo mesarsko klanje :D

|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Furbo ::

Od kje ji tako visok DMG?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SimplyMiha ::

Hardened receiver poveča dmg, ampak mislim, da ne toliko... morda od rifle perka?

sajmonmofo ::

.50 cal FTW :D

Furbo ::

Verjetno bo rifle perk ja, jaz sem level 27, pa sem šele zdajle našel prostor za 1* v pistol perk, se tudi pištolice dobro obnesejo kot sniperji, s pravim daljnogledom, dušilcem, stealth bonusi in stabiliziranim oklepom za roke. Za čistiti raiderje, ghoule in podobno nesnago so 1shot 1kill.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

oo7 ::

Mod za craftanje municije



http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/...?

Berserker ::

sajmonmofo je izjavil:

.50 cal FTW :D



Vidim da nisem edini, ki si skladišči power armorje na to lokacijo.

oo7 ::

Jaz tudi v sanctuary Hills skladiščim power armorje v bistvu imam tam vse :)


Evo pa še moje skladišče >:D

Izi ::

Furbo je izjavil:

Verjetno bo rifle perk ja, jaz sem level 27, pa sem šele zdajle našel prostor za 1* v pistol perk

A ni Rifleman mnogo bolj uporaben kot Gunslinger?
Jaz tudi ne najdem možnosti, da bi kaj vložil damage orožja. Vse je šlo v craftanje. Če hočeš biti uspešen craftar rabiš Gun Nut, Armorer in Science, vsakega po 4 točke, kar je 12 levelov samo za craftanje.

Rifleman je po moje bolj uporaben, saj vse pištole ko jih malo modificiraš postanejo puške edino 10mm vedno ostane pištola, ki pa okoli levela 30 začne opazno pešati.
V Rifleman torej spadajo tako šibrovke kot sniperji in laserske puške. Edini moda za avtomatsko streljanje ne smeš uporabiti, ker drugače padejo v Commando perk.

Furbo ::

Za armorer še ne vidim potrebe po štirih točkah, za light in shadowed armor, kar jaz rabim, je dovolj tista ena ali dve.

Seveda marsikaj posnajpam, ampak za male sovražnike mi je škoda nabojev in prenerodne so dolge puške za večerne sprehode po mestu.

Karkoli je bazirano na laserjih pa itak prezrem, preglasno in preveč opazno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

oo7 ::

Teh perkov je res ogromno potem pa imajo še v povprečju po 3-4 zvezdice to bo najbrž nemogoče vse zapolnit?

boset ::

bomo pač nabijal, dokler ne bodo vsi preki nafilani :D
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

Furbo ::

jp, ne bi smelo biti pretežko :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkz ::

hm sem lvl28 .. ja mam kr dosti v perkih glede rifle damage ker je to moj main weapon.
Za na blizu pa shotgun kateri uniči vse kar stoji 2-5m pred menoj ^^ je pa polavtomatski.. vrhunska zadeva.



Evo še moja kolekcija powerjou ^^ preselil pa sem se v castle.

|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

oo7 ::

darkz je izjavil:







to bi jaz rabil :)

Furbo ::

Jaz sem mojega še utišal.
Scope sicer ne koristim kaj dosti za streljanje, je pa fin za tagat sovrage, da ne rabim preklapljat med orožji.

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Furbo ::

Pištolica, ki opravi večino dela..



Pa še sniper, če pištola ne zaleže


(številke orožij pa pomagajo pri redu v inventoriju, za oklepe je podobno)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Furbo ::


Posodobljena pištolica, sem malce pozabil, da zdaj lahko tudi nanjo dam najboljši scope. Odlična za sandmana. :>
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

neverjetni99 ::

ma kdo podoben problem, da ko hočeš nadaljevat igro v glavnem meniju da zapiska in vrže ven??

dragonlord ::

A maš originalno igro?

Zmajc ::

Furbo je izjavil:

Za armorer še ne vidim potrebe po štirih točkah, za light in shadowed armor, kar jaz rabim, je dovolj tista ena ali dve.

Seveda marsikaj posnajpam, ampak za male sovražnike mi je škoda nabojev in prenerodne so dolge puške za večerne sprehode po mestu.

Karkoli je bazirano na laserjih pa itak prezrem, preglasno in preveč opazno.


Higher lvl armorji za shadowed rabijo več kot samo 2 piki.

Osebno pri lvl 33 tudi še nisem našel pike ki bi jo lahko vložil v dmg orožij. V končni fazi niti ne vem če bo potrebno. Včeraj sem pri lvl 33 z shotgunom ubil lvl 61 Savage Deathclawa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Isotropic ::

kakšen je ta recon scope? alpa short scope?

neverjetni99 ::

dragonlord je izjavil:

A maš originalno igro?


Ne iz partisa je, codex release vendar je igra udpejtana z zadnjim patchom ki je prišel na partis.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: XsenO ()

XsenO ::

neverjetni99 je izjavil:

dragonlord je izjavil:

A maš originalno igro?


Ne iz partisa je, codex release vendar je igra udpejtana z zadnjim patchom ki je prišel na partis.


Slab crack verjetno. Kupi pa je, za ure zabave, ki špil ponuja je poceni.
1 + 1 = 1

matobeli ::

A se da game progress oziroma savegame kako prenest iz travnika na polje?

XsenO ::

savegami so shranjeni v user\documents\mygames\fallout4
1 + 1 = 1

Izi ::

Jaz sem se pa navdušil nad avtomatskim streljanjem. Tudi v VATS je to ultimativni damage. Res da porabljaš trojno municije, ampak delaš pa dvojni damage.
Primer za Lasersko puško:
Posamezno strelja z 60 damage in v prvi potezi v VATS imam na voljo 3 strele. Skupaj torej 180 damage, porabljene pa so 3 celice.
Če ta isti laser predelaš na avtomatsko streljanje damage pade iz 60 na 40, ampak v VATS potem streljaš rafale po 3 strele. Na voljo imam tako 3 rafale po 3 strele. V prvi potezi VATS torej ustrelim 9 krat po 40 damage, kar je 360 damage, porabim pa 9 celic.
Damage se torej podvoji (iz 180 na 360), poraba municije pa potroji (iz 3 na 9).
Ker količina municija vsaj pri meni ni več problem je avtomatsko streljanje tisti pravi pristop za hitro in učinkovito čiščenje. Prej sem v eni potezi VATS ubil samo enega sovražnika, potem pa je dostikrat nastala panika med sovražniki, sedaj pa v enem VATS pobijem lahko tudi 3 sovražnike in panike ne more več biti, ker ponavadi v enem prostoru niso več kot trije sovražniki.

Za drugi del igre je po moje avtomatsko streljanje in Perk Commando najbolj uporabna zadeva, tudi za Sneak karakterje. Je pa dobro prej imeti Perk Local Leader in Cap Collector, da se utapljaš v denarju in lahko brez problema kupuješ municijo.

matobeli ::

En zanimiv način igranja:
http://www.polygon.com/fallout-4/2015/1...

Mutfruit.
««
26 / 61
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fallout 5 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11522593 (363) BigWhale
»

Fallout 76 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35770949 (6267) oo7
»

Fallout 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
43251439 (3381) oo7
»

The Outer Worlds - (Obsidian Entertainment) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20124364 (10311) oo7
»

Fallout: New Vegas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25351705 (15840) oo7

Več podobnih tem