» »

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt

««
5 / 30
»»

Izi ::

Bergyb je izjavil:

Razlog, da bi jo izključl je, ker je menda zelo OP lik.

Witcher 3 je solo igra, ki ima različne težavnosti. Omenjati "Overpower" v taki igri je popolna neumnost. Vsak si izbere težavnost, ki mu paše.
Na Easy težavnosti moraš biti močno owerpower. Na Dark težavnosti pa so sovražniki močno overpower.
Kako je lahko Ciri owerpower, če je pa značilnost teh iger, da si sam izbereš kaj bo overpower?


Sem pa malo prebiral vtise tistih, ki so do sedaj že igrali dosedanje demo verzije. Vsi so igrali na normalni težavnosti, ki je kot kaže kar težavna in samo z mečema ne opraviš nič. Obvezna je hkratna uporaba in nadgrajevanje magije.
Na višjih težavnosti pa bo nujna tudi uporaba in nadgrajevanje alkimije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Bergyb ::

Sem mislil, da je OP prava beseda...

Izi ::

Bergyb je izjavil:

Sem mislil, da je OP prava beseda...

Saj je prava beseda. Ampak nisi najbolje razložil.
V videu pravi, da so bili na začetku izdelave malo skeptični kako dodati Ciri v igro, ker gre za superpower lik, ki je dejansko precej močnejši od Geralta.

Geralt je sicer čarovnik, ampak v glavnem uporablja 2 meča srebrnega in železnega in cel kup napitkov, ker je odličen alkimist, magijo pa ima precej slabotno, tistih par skilov za napad in obrambo je samo za pomoč mečevanju.
Ciri je pa full power čarovnica tako kot Yennefer. Pomiga z roko in v večna lovišča pošlje celotno bojno polje naenkrat, da taleportiranja na drugi konec sveta niti ne omenjamo, medtem ko mora počasni Geralt naokoli kolovratiti na konjskem hrbtu.
Problem je bil torej kako tak superpower nadnaravni lik vklopiti v igro, da bo Geralt, še vedno ostal glavni lik in ne samo nek čarovniški začetnik tipa Harry Potter ;)

Lonsarg ::

Mogoče bomo pa igrali Ciri ko bo v oslabljenem stanju, da ne bomo lih čistili celih bojnih polj z enim spelom:)

yayo ::

Lahko govorim samo o Ciri iz knjig seveda: Ciri poseduje sposobnost potovanja med dimenzijami in svetovi (zato so jo v Sagi vsi lovili - med ostalimi Divja Jaga - da bi jo izkoristili oziroma ji iztrgali gen, ki ji omogoča potovanje med svetovi), magičnim močem se je odpovedala enkrat za vselej v enem izmed romanov . Kot otrok se je šolala v mečevanju pri witcherjih iz Kaern Morhena in pridobljene veščine nekajkrat s pridom uporabila v praksi, torej je v prvenstveno mečevalka, ki pa lahko uporabi trike kot npr. teleportiranje sovražniku za hrbet ipd. Ne vem pa kaj so pri CDPR dodali iz lastne malhe.

Izi ::

yayo je izjavil:

torej je v prvenstveno mečevalka, ki pa lahko uporabi trike kot npr. teleportiranje sovražniku za hrbet ipd. Ne vem pa kaj so pri CDPR dodali iz lastne malhe.

V tistem FAQ, ki sem ga zgoraj obdelal so omenili njen poseben skill "Blink". Ni omenjeno kaj bo to, ampak jaz mislim, da bo v igri točno ta teleport.

Lonsarg ::

Magicne moci je seveda dobila nazaj in jih v zadnjem trenutku knjige tudi jih uporabila, od tam se pa witcher igre nadaljujejo;)

yayo ::

Ni ravno tako no, magijo je na umirajočem Geraltu uporabila Yenefer in se pri tem toliko izmučila, da je še sama umrla ali prišla na rob smrti - to je Sapkowski nalašč pustil nepojasnjeno. Ciri se pojavi za tem in oba odpelje na Avalon s pomočjo samoroga z neizgovorljivim imenom. Kdo in kakoje oba znova oživel ali ozdravil tudi ostane nepojasnjeno. Take dvoumne konce ima Sapkowski očitno zelo rad, ker jih je v njegovih zgodbah kar nekaj.
EDIT
Drugače pa se v finalu najnovejšega romana Geralt znova pojavi živ in zdrav kakih sto let po uradni smrti. ;) Sreča ga Nimue kot dekle, ko se odpravlja na študij magije. Ni pa popolnoma jasno, če ga je le sanjala... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Bergyb ::

  • No Man's Land features 25 smaller towns, some of which are the size of Flotsam from The Witcher 2.

  • The game features two really big cities: Novigrad and Oxenfurt, both very lively.

  • passages with Ciri are like a linear action-adventure, not like a RPG, plays differently and more action-fueled than Geralt's passages (no inventory, no skill tree, depending on the scene Ciri has certain skills)

  • Ciri sequences will be (in total) 5-10h

  • Many small details such as Roach stopping to eat apples from a basket

  • All equipped items are visible in-game on Geralt

  • best items in game must be crafted

  • mutagens can be very powerful, like 40% damage enhancer for signs

  • fist fighting is without QTEs now, it's just like normal fighting with hard and fast strikes and such

  • there are horseraces similar to RDR, biggest focus on stamina management during races, you can even buy better saddles for horseraces

  • Geralts beard will grow. You have to go to a barber after a few days

  • The HUD is fully customizable. Icons and quest markers on the map can also be deactivated. Audiovisual hints (e.g. people screaming for help) will be present if you wish to do so.

  • Fluid gameplay on 1080p with everything on maximum +nvidia hairworks on GTX 980

  • game loading time is extremely short on the high-end PC

  • Ultra settings are impressive, especially the rich vegetation and character models; there can be scenes where difference between high and ultra won't be that noticeable; lighting is impressive: for instance evening light falling on vast flower fields of a parfum-maker

  • there was indeed no slider or adjustment option for the draw distance/LOD

  • They encountered very few bugs, no crashes of freezes.

Izi ::

Bergyb je izjavil:

Geralts beard will grow. You have to go to a barber after a few days

:))
Tole je pa že pretiravanje. K frizerju in brivcu bomo morali hoditi, drugače bomo hitro zgledali kot muslimanski terorist.
Kaj pa kopanje Geralta, da ne bo smrdel po švicu? ;)

yayo ::

Bathing is on the whorehouse ;)
EDIT
klinc, zgleda, da youtube video ne moreš nastavit, da igra od določene točke, ko linkaš na slo tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Bergyb ::

best items in game must be crafted To mi ni všeč, bolje je, da najdeš legendary items, je pa res, da to niso napisal developerji, ampak tisti, ki so špil že sprobal, pa mogoč niso vsega našl.

Ne vem, men je pa fighting v W2 bil všeč, bol kot v W1, sam pravijo, da je bilo preveč konzolno.

Pa upam, da bo fajn laufal na moji AMD grafični ter da ne bodo skenslal preveč efektov, ker je delano za Nvidio, saj so že pri MIN in priporočenem HW za AMD zahtevali močnejše grafične, kot pa od konkurence, res pa večkrat rečejo, da se trudijo, da bi delalo enako... Glede zgodbe me pa ne skrbi, da bi bil razočaran.

Tr0n ::

Prvih 15 minut. Baje je za cca. 200 ur contenta, tako vsaj pravi folk, ki je bil prejsni teden pri CD Project-u.

kratos ::

Je kdo kdaj ze prednarocal igre na tujih straneh? katera je najbolj zanesljiva in dokaj hitra ? bi na zavvi-ju dobil na dan izzida (glede nato da nekateri dobijo ze par dni pred izzidom)... skratka ima kdo kake izkusnje? tale spil me je cist shypal :)

m0f0x ::

Če si lastiš W1 in W2 imaš na GOG.com ceno €43.89.
Na Kinguin je cena €43.81, s tem, da je steam key, na GOG pa je DRM free.

opeter ::

Na GOG-u sta stara Witcherja + avantura spet v akciji:
http://www.gog.com/promo/the_witcher_sa...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kratos ::

Iscem fizicno igro za konzolo, verjetno bom prednarocil na zavvi, nekak jo najbolj pohvaljo.. ce ima kdo kje drugje izkusnje pa na dan znjimi :)

Tr0n ::

Za nove konzole so kr drage igre zaenkrat, edino ce dobis kje kako akcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

kratos ::

Ma ni panike cena, samo da bi dobil na dan izzida dan, dva gor/dol :) Zato tudi sprašujem če ima kdo kake izkušnje z prednaročanjem v kaki tuji spletni trgovini.

Tr0n ::

Imamo. Cakas priblizno 5-7 delovnih dni iz UKja pri navadni posiljki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

ahac ::

Lej, lej... season pass za DLC v prodaji še pred izidom igre. :))
A niso rekl, da so oni boljši in tega ne bodo delal? :))

Aja, ne... to ni DLC, to je "expansion" because: reasons!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

ahac je izjavil:

A niso rekl, da so oni boljši in tega ne bodo delal? :))

A so?

ahac ::

Ja, rekl, da bi ves DLC free, ker oni so fer do gamerjev. Ampak to zdaj pa kao ni DLC.

Se pravi... prvi "expansion" bo dodal 10 ur contenta, kar je nekje tam kot prvi DLC za Dragon Age 3. S tem, da tisto je huge ripoff, tole je pa "massive expansion"?

Kdaj je pa že expansion dodal manj kot 10% contenta igri? Nikol v zgodovini. Never ever.

To ni nič drugega kot DLC in njihov "expansion pass" je navadn DLC season pass. S tem, da EA ne prodaja season passa za DAI in ni napovedal DLCja pred izidom... CD Projekt pa dela točno to.
Nimam nič proti DLC in season passom ter verjamem, da bo tole vredno svoje cene, ampak... get off your high horse, f***ers.

edit:
V bistvu imajo oni svojo definicijo tega kaj je DLC in kaj ni, ta definicija je pa dost drugačne od tiste, ki jo imajo ostali developerji.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tr0n ::

So vsaj napisali "While we're offering the Expansion Pass now, we want to make one thing clear: don't buy it if you have any doubts. Wait for reviews or play The Witcher and see if you like it first. As always, it's your call.". :)

Izi ::

Kako malo je potrebno da padeš iz statusa najboljšega developerja na status grabežljivega založnika tipa EA.
Jaz mislim, da so se ustrelili v koleno in to predvsem zato ker so pojedli svojo besedo.

Drugače pa 30 dodatnih ur se morda na hitro zdi veliko in 20 € ne pretirano, ampak tukaj gre vendar za igro, ki ima več kot 200 ur vsebine in 30 dodatnih ur k celoti je komajda opaznih, medtem ko je 20 € že skoraj polovico nove igre.
Še najbolj nesmiselno bi bilo pa vnaprejšnje naročanje DLC-jev, ker v tem primeru gre za tako velikansko igro, da polovica igralcev verjetno ne bo končalo niti osnovne zgodbe in bi bil denar za DLC-je vržen stran.
Najprej je treba igro končati in se potem odločiš, če potrebuješ še dodatnih 30 ur vsebine za dodatnih 20 €. Najverjetneje ne, ker po 200 urah se ponavadi naveličaš še tako dobre igre. To pač ni igra tipa Diablo 3, ki jo lahko igraš več 1000 ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

scipascapa ::

Evo tole me je odvrnilo od nakupa, partis it is.

Tr0n ::

Oh please, 40 eur za toliko contenta = nic. DLC pa se kasneje odlocis, ce bos kupil ali ne. Zelo verjetno se main story line ne bos koncal. :)

ahac ::

Kako malo je potrebno da padeš iz statusa najboljšega developerja na status grabežljivega založnika tipa EA.

Na redditu jih še vedno vsi hvalijo in downvotajo vse kritike.

Je pa zanimivo kako se da to prikazat na več načinov. Če bi rekl, da bodo izdal story DLC in season pass, bi gamerji novico bolj negativno sprejel. Ker so pa isto stvar predstavil kot "massive expansion" pa ni tolk hudo. Ampak pravi expansion je ponavadi dodal vsaj 50% tolk contenta kot ga je imel original špil pa dalo se ga je kupit tudi v škatli.

Sicer pa, ja... 200 ur je ful veliko in res nima smisla že zdaj kupovat DLC. Jaz sem Skyrim večkrat prekinil za par mescev, ker sem se naveličal, pa imam še vedno ogromno za naredit. DAI z 100 urami je še šlo v enem kosu, ampak na koncu sem ga tudi že imel dovolj (in zaradi tega tudi še nisem kupil DLC).

Res bi lahko počakal s to napovedjo in mogoče namesto teh dveh DLCjev malo kasneje izdal proper expansion.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Izi ::

Jaz mislim, da se sedaj CD PROJEKT RED team tolče po glavi, zaradi te neumnosti, ker so zadevo objavili pred izidom igre.
Pod tole uradno najavo,
Announcing The Witcher 3: Wild Hunt - Expansion Pass
je v 20 urah prišlo že skoraj 700 komentarjev, ki so bolj ali manj vsi ogorčeni in večina piše, da so odpovedali prednaročilo igre.
S čustvi kupcev se ne gre igrati, povrh vsega to prednaročilo samo dveh DLCjev stane konkretnih 23 € in to kljub temu, da en DLC izide šele jeseni, drugi pa šele čez eno celo leto.

Lonsarg ::

Se osnovnosolc ima boljsi marketing. Expension pomeni da delajo kako leto ali dve in nato izdajo, konkreten cirka 50% velikosti originala zadevo. Takale po delckih stvar pa je seveda DLC.

Torej ocitno so dovolj pametni, da vidijo da je expension veliko bolje sprejet. Po drugi strani pa neumni da potem ne dajo dejansko expensiona ven, pac pa zgolj DLC rebrandajo.

Point expensionov je bil po letu ali dveh privabit kupce, ki razmisljajo da bi ponovno priginal igrali da kupijo expension in to bi bil nacin ki je v zgodovini bil uspesen in tudi ljudje so ga imeli radi.

opeter ::

Sicer off-topic, a ko se že pogovarjate o DLC-jih, preberite tole novico:
Talking Point: Nintendo's Plans for DLC and Microtransactions Point to Changed Priorities

Skratka, vsi želijo v prihodnosti preiti na DLC in mikrostranzakcije. Edino, kar lahko to potezo ustavi, so(smo) kupci sami.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

scipascapa ::

Točno tako, ne kupim več igre, ki bo imela pretirano količino dragih dlcjev...
warez ali lepo rabljene igre.

opeter ::

Žal se vse bolj premikamo v smer, ko več rabljenih iger ne boš mogel prodajat/kupit, ker so/bodo vezane na raznorazne račune.

Na PC-ju je to že skoraj nemogoče, sploh pri igrah, ki so vezane na Steam račun (večina AAA naslovov, pa tudi marsikatera manjša). Razen tistih, ki so DRM-Free.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

scipascapa ::

za PC drži, vsaj za PS4 upajmo, da se bo še dalo drugače piratstvo all the way.

kratos ::

Narod je čedalje bolj zabit, giganti to seveda izkoriščajo. Konec koncev je edina krivda na nas kupcih da dobivamo te mikrotransakcije, dlc-je in okleščene izdane špile.

The Witcher 3 je edini špil ki ga bom prednaročil, ta expansion pack me ne moti, če mi bo všeč ga nabavim če ne pa ne - na samo igro itak nima nobenega vpliva. Vse ostalo pa kupujem rabljeno ker ni vredno polne cene, pravzaprav si več kot polovica izdanih špilov dandanes ne zasluži niti polovične prodajne cene kaj šele polne ampak dokler bo narod masivno kupoval neko skurcalo od nedokončanih špilov bodo založniki in distributerji to prodajali, na bolje pa nebo šlo kot veste saj je mladina čedalje bolj zabita že zdaj, kaj šele bo.

Tr0n ::

Saj DLC je cool, dokler content/price stima. Ce je predrag oz. ima premalo vsebine, ga folk pac ne bo kupil.

Glede na to, da pa skoraj vsak vecji spil ima DLC, bi predvideval, da ga folk kr pridno kupuje. :)

kratos je izjavil:

Narod je čedalje bolj zabit, giganti to seveda izkoriščajo. Konec koncev je edina krivda na nas kupcih da dobivamo te mikrotransakcije, dlc-je in okleščene izdane špile.

Zdaj ce je zabit ali ne, bi tezko trdil. Pac enim je vsec, drugi so odvisni, tretji ne vedo bolje in samo "casual" igrajo. Bi bilo pa neumno, da t.i. giganti ne bi tega izkoristili. Free money on the table al kako ze. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Bergyb ::

Meni tudi plačljivi DLCji niso všeč, sam to je tk dodaten content, katerega ne potrebuješ, včasih smo pa kupovel dodatke... Je pa tako kot povsod, vedno lahko prebereš mnenja drugih in se odločiš, če je vredno tega denarja, drugač pa tk ne rabiš nobenega špila kupit in gledaš na youtube.

Na Kinguin majo drugače tut GOG key in kr ceneje, kokr sem js dal na GOGu, sam naj jim bo, si zaslužijo, ko sem 1. in 2. dobil za manj kot 5€.

oo7 ::

The Witcher 3 - Gameplay Trailer

Tr0n ::

Njam njam.

Pesimist ::

to singleplayer game only?

Dami ::

Pesimist je izjavil:

to singleplayer game only?

We wouldn't want it any other way :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Pesimist ::

govori za sebe.

Tr0n ::

Za mene tudi. Kaj ti bo MP v Witcherju? :)

dolenc ::

Lahko bi bil co-op, sej nisi edin witcher. Slej ko prej bodo kak mp prilimal zraven, kot je padel v Assassins creedu in Mass effect, ki sta bila čista sp špila.

Tr0n ::

Upam, da ne. :)

Pesimist ::

Tr0n je izjavil:

Za mene tudi. Kaj ti bo MP v Witcherju? :)


Arena, duel? Anyone. Best multiplayer mod ever made v heretic 2 in enem jedi knightu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

Eh, to bi postalo dolgocasno po 10 minutah in noben ne bi nikoli vec igral. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Pesimist ::

Studiram ce bi sel witcher 1 in 2 playat ali samo the movie varianto gledo iz youtuba. Cutscene in malo connected gameplay.
Grafika in animacije so big putoff za mene pri takih igrah. Samo vidim da majo remastered edicije ki ne zgledajo tak slabo sploh. Vsej 2jka ne.

Enaki blem mam z temi game of thrones in ostalimi igrami teh developerjev. Najbol annoying part je ko moras sam hodit okol in klikat. Ceprav bi vse z gamepadom spilal ampak vseeno.

V kolikor ze nabavim te igre, mislim da ni dobenega pointa jih za konzole nabavlat, sploh ce na PCju cheaper in samo singleplayer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

ahac ::

Tr0n je izjavil:

Upam, da ne. :)

Dragon Age Inqusition ima tudi coop MP. Sicer slabši kot Mass Effect 3, ampak na srečo nič ne vpliva na SP. Pač čisto optional...
Če bi Witcher imel nekaj podobnega, ne bi bilo nič hudega... ampak tud ni nič narobe, če nima. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()
««
5 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Brezplačne igre (giveaways) (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Igre
1103244763 (744) 111111111111
»

The Witcher 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11720052 (335) oo7
»

The Witcher 2: Assassins Of Kings (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
40189979 (59195) yoco

Več podobnih tem