» »

Kerbal Space Program

Kerbal Space Program

dottor ::

Ja to tudi mene moti z elektriko pa da ne veš tičko kaj moreš nardit. Lahko pa hraniš reporte in 1x ko pristaneš nazaj na zemlji in v centru rekuperiraš plovilo se ti dodajo scienece pointi med ostale (tisti iz poročil ki jih shraniš v plovilu). Pa mogoče me malo moti to, da ti kaže samo za en korak naprej kaj lahko odpreš in kolko točk rabiš.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Nagi Bator ::

Poknes samo kapsulo na vzletno ploscad, naredis crew report, posljes malega zelenega ven, vzames sample zazganih tal, naredis se EVA report - recover vessel pa mas ze 20 pik. Isto nardis se na travi, pesku, morju in mas baterije na voljo cez 15 minut. Kombiniras se malo z onimi kontejneri za sample, ki sem jim pozabil ime :) in se pike koj naberejo. Se pa ne splaca posiljat podatkov, ker zgubis v povprecju vec kot pol pik.

dottor ::

Za pošilja podatke rabiš čim prej odklenit baterije, ker če ne ostaneš hitro brez elektrike, edino če puščaš motorje odprte samo zaradi tega da ti fila elektriko kar pa je brez veze in škoda goriva. Jaz večina delam reporte in jih ne pošiljam edino ko vem da bom rabu met prižgane motorje in se bo elektrika filala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Reporte posiljas medtem, ko delas trans Munar injection, k ti motorji itak morjo laufat. :))

dottor ::

Ja samo hitro se sprazni in ponavadi lih ko je najbolj zanimivo zmanjka :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bzzero ::

Tale career mode je super, vendar sem prišel do točke, ko ne vem kaj bi naprej. Najprej sem obkrožil Mun, potem Minmus. Pristanka na obeh sta mi dala goro raziaskovalnih točk, zdaj pa se je ustavilo in ne vem kaj bi z razpoložljivo tehnologijo še raziskal. Predvidevam da je edina možnost obisk najbližjega planeta. Kaj priporočate? Eve? Duna? Predvidevam, da tak podvig ni tako enostaven kot Mun oz. Minmus.

jest10 ::

Duna je enostavna.

Truga ::

Na eve je najceneje prit, pol pa tam obkrozis planet in mal izvajas experimente, pa se pristanes na gilly, pol se pa vrnes na kerbin.

Duna je tud precej enostavna, predvsem pa se je precej lazje vrnit s povrsja.

jest10 ::

Ja do Eve je najlažje priti. Ampak potem lahko samo frčiš okoli nje>:D Za pristanek in vzlet rabiš res konkretno raketo, pa še to se ti izzide le, če pristaneš na vrhu xyz gore

bzzero ::

Eve it is then. Bom poskusil zaokrožit okrog in pristat na Gilly. Do kje ste pa vi že kaj pršli v career modu?

A je že kdo pošiljal kako deep space sondo? Predvsem me zanima, kako ste začeli - oz. okrog katerih planetov ste jo pošibali, da je dobila dovolj veliko hitrost za popotovanje.

dottor ::

Jaz sem razmišljal poslat sondo, da kroži po osončju. V sandboxu imam že eno, ki rabi 18 let da nardi en krog po osončju. Ampak me zanima, če bo taka sonda sploh prinesla kej točk.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bzzero ::

Jaz bi jo poslal kar ven iz osončja - ala Voyager, samo bi nanjo pripel čim več možnih znanstvenih gadgetov in tisti "prenosni" laboratorij, da ne bo samo temperature merila. Je pa za sondo najbrž nujen ion thruster... tega moram jaz še raziskat.

dottor ::

Meni v sandbox načinu ni uspelo poslat izven osončja, vedno začne krožit okoli sonca, čeprav za to rabi 18 let.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bzzero ::

Jep, imaš prav. Ni ničesar na drugi strani... se opravičujem, lahko bi prej malo pobrskal na to temo :8), preden sem bil pameten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzzero ()

dottor ::

Ko odprem malo več tehnologij bo poslal sondo brez posadke da kroži okoli, da ugotovim če se splača. Opremu jo bom s fotocelicami in šopom baterij, saj na neki oddaljenosti fotocelice ne proizvajajo več energije in so obvezne baterije. Sondo bom opremu z vso tehnologijo ki jo bom imel do takrat.

Kar se tiče pristajanja na planetih, mi to nekako še vedno ne leži. Vedno mi zmanjka oz. imam premalo goriva za se vrnit nazaj. Do sedaj sem v sandboxu imel 4 pristanke na luni in nikakor mi ni uspelo se vrnit nazaj. 1x sem bil tolko pameten da sem brez dodatne osvetljave pristal na temni strani lune ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Hm, bom probal dans zvecer objavit video pristanka na Mun, brez raziskane lojtre in kako sem se potem uspel spravit nazaj v orbito Mun-a. Kako bom prisel domov, pa se ne vem. Verjetno EVA v drugo ladjo, ko bom raziskal kaksno novo kapsulo. :)

dottor ::

Jaz sem razmišljal bolj z dockingom (katerega še nisem poizkusil). Do planeta in v njegovo orbito z večjim plovilom, pol spustit na planet manjše plovilo, pol pa nazaj v orbito, dockat nazaj na mother-ship in pol nazaj na kerbal, kjer bi v spustu v atmosfero najprej spustu manjše plovilo proč od mother-shipa, katera bi pol strmoglavila neznano kje, z manjšim plovilom prišel v atmosfero, pol pa odcepil samo kapsulo in pristal na kerbalu s kapsulo ostali deli bi pa po možnosti končali v oceanu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Saj, do Mun in nazaj ni problema priti z eno ladjo. Jaz sem tko zlo brihtno pristal in potem pritisnil EVA, pa se je bogi Jebbediah zbasal ven iz kapsule, se spustil in padel na tla. Nazaj gor se pa ni dal skocit. :D

Pol sem uspel ladjo prevrnit in se not zbasat. Je bil pa vzlet s tal precej neroden in sem koncal v eni zlooo inclined orbiti.

dottor ::

Jaz imam problem da mi zmanjka goriva za se domov vrnit pa ne vem kaj delam narobe ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Prevec goriva porabis za to, da prides v orbito?

En FL-T400 tank je dovolj, da iz orbite Kerbina prides na Mun in nazaj. :)

dottor ::

Verjetno je štartna konstrukcija prevelika in porabi preveč goriva za sploh plovilo spravi iz atmosfere. Bi mogu začet delat "lažja" plovila... Bo treba v sandboxu vadit pristajanje na luni :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bzzero ::

BigWhale je izjavil:

Saj, do Mun in nazaj ni problema priti z eno ladjo. Jaz sem tko zlo brihtno pristal in potem pritisnil EVA, pa se je bogi Jebbediah zbasal ven iz kapsule, se spustil in padel na tla. Nazaj gor se pa ni dal skocit. :D

Pol sem uspel ladjo prevrnit in se not zbasat. Je bil pa vzlet s tal precej neroden in sem koncal v eni zlooo inclined orbiti.



Jabadiah ima ne hrbtu jetpack, s katerim lahko poletiš - tako splezaš nazaj v kapsulo 8-) tukaj je razpored vseh tipk

Meni je uspelo priti na mun takole (slike prvotne rakete žal nimam)...

tole mi je ostalo, da sem se spravil v orbito in da sem pospešil v lunino (Mun) orbito in tam zaviral, da sem začel padati proti luni. Potem sem vse ostalo odvrgel in pristal samo z vrhnjo kapsulo
 v orbiti okrog Kerbala

v orbiti okrog Kerbala



Mesto za pristanek sem malo falil in sem pristal na klančini



srečni Jabadiah



pot nazaj domov - 2/3 poln tak je bil povsem dovolj za vzlet in izhod iz lunine orbite - nisem se trudil s kroženjem okrog planeta, ampak sem se samo dvignil dovolj visoko in pospeševal proti Kerbalu, dokler nisem spet "padel" v njegov vpliv težnosti - potem sem samo še anrahlo zaviral in pristal. Ostalo je dovolj goriva, da bi se preseraval in iskal primeren kraj za pristanek na Kerbalu.



Pristanek na Minmusu je bil dokaj podoben, s tem da sem imel že izboljšano plovilo in več izkušenj - pristal sem na ravnini, skoraj točno tako kot sem si zamislil



Upam, da bo komu pomagalo. Malo si pomagajte z vmesnim shranjevanjem - F5 za quicksave, potem pa v /saves direktoriju igre quicksave.sfs preimenuješ po želji in si tako shraniš pomembne pozicije. Če je potrebno it nekaj stopenj nazaj, samo preimenuješ pravo datoteko nazaj v quicksave.sfs in ga ponovno naložiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzzero ()

bzzero ::

ups, prva slika ni prava.. šele zdaj sem opazil ;(( Je bila pa nosilna raketa identična, le pristajalna kapsula je bila druga.

BigWhale ::

bzzero je izjavil:

Jabadiah ima ne hrbtu jetpack, s katerim lahko poletiš - tako splezaš nazaj v kapsulo.


Ja, ta jetpack ne pomaga, ce je kapsula previsoko. :) Na Minmusu bi verjetno slo, ker je sibkejsa gravitacija. NA Mun-u pa ne.

Truga ::

Sm precej sigurn da na Munu lahko letis v nedogled z jetpackom (dokler ne zmanjka fuela anyway)

BigWhale ::

Men nekak ni ratal. Weird. Mogoce zato k sem probaval skakat namest up thruster prtisnt ...

In any case, ce lahk letis na Munu, je to po mojem wrong, ker thrusterji na teh zadevah so eni prdci. :D

jype ::

Sej kerbalčki niso težke živali.

bzzero ::

Meni je uspelo na Munu. Shift za gor in ko si dovolj visoko, zgrabiš lestev.

Nagi Bator ::

Noben problem ni bilo priti nazaj v kapsulo.
Sem pa privlekel cel 360 literski tank goriva prevec s sabo in sem ga odvrgel pred pristankom.




Odhod domov:




Pristanek na Kerbinu:




Veselje ob pogledu na zbrane science points.
Kaksnih 100 je padlo pa se s prenosom podatkov iz visoke in nizke orbite Mun-a.




Tole je pa poskus vzleta letala pred izumom podvozja.
Izzum kolesa na Kerbinu pac ni prioriteta :)



Je slo v drugo, ko sem prednji nosilec pritrdil na solid booster.

Po moje raziskovanje Joolovih lun prinese na tisoce pik. A se nisem tako dalec.
V sandboxu sem sicer pristal na Laythe z one man kapsulo.
MechJab-a uporabljam samo za vzlet s Kerbina, ker mi je po stotinah uspesnih vzletov postal ta del dolgocasen.
Iskreno ga za karkoli drugega niti ne znam uporabljat.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

bzzero je izjavil:

Meni je uspelo na Munu. Shift za gor in ko si dovolj visoko, zgrabiš lestev.


Men sploh na misel mi prslo, da bi lahko to s thrusterji naredil. Ker mi je cist nelogicno. :))

bzzero ::

Nagi Bator je izjavil:


Tole je pa poskus vzleta letala pred izumom podvozja.
Izzum kolesa na Kerbinu pac ni prioriteta :)


MechJab-a uporabljam samo za vzlet s Kerbina, ker mi je po stotinah uspesnih vzletov postal ta del dolgocasen.
Iskreno ga za karkoli drugega niti ne znam uporabljat.


Zelo zanimiv poskus z letalom. Jaz imam kar en predsodek pred temi frčoplani in si ne upam probat letat z njimi :( Skrbi me predvsem kako pristati po misiji, ker že pristanek s kapsulo v bližni vzletišča mi je popolna nočna mora. :|

Kako si usposobil Mechjab v career modeu? Tudi jaz bi ga uporabljal za vzletanje, pa mi nikakor ne uspe. V sandboxu na raketo priklopiš mecjab modul in je to to, za career mode pa nimam pojma

BigWhale ::

Nehejte ze opravicevat uporabo MechJeb-a. Tud NASA ga uporablja. Sam da se mu drgac rece in da je mal vecji, pa vgrajen v vse ship-e. :>

Truga ::

V career modu moras mechjeba odklenit. Automation tech je cist na koncu treeja... :D

dottor ::

Jaz sem se odloču da bom igral stock game, zato že od samega nakupa nisme poskusu še niti enega moda, in ga niti ne mislim. Menim, če bi ble stvari iz modov tako super bi jih ustvarjalci že implementirali v igro, ali pa bodo to storili v naslednjih verzijah.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Nagi Bator ::

MechJeb je mus, ko enkrat obvladas stvari. Nekako tako, kot bi imel doma avtomatiko, ki bi ti postavla avto iz garaze.
Ker, komu se pa ljubi to pocet. Jaz ne poznam nikogar. Kdor ga pa koristi, da pocne stvari, ki jih brez njega ne zna, pa ne zna igrat tega spila.

Kako si usposobil Mechjab v career modeu? Tudi jaz bi ga uporabljal za vzletanje, pa mi nikakor ne uspe. V sandboxu na raketo priklopiš mecjab modul in je to to, za career mode pa nimam pojma

Od verzije 2 naprej ima vsak komandni modul ze avtomatsko vgrajen MechJeb (ce imas instaliran mod).
Poberi verzijo 2.0.9 (mislim, da je ta zadnja), pol pa poisci se patch za zadnjo verzijo KSP-ja in bo delal tudi v career modu.

Zgodovina sprememb…

bzzero ::

Nagi Bator je izjavil:


Od verzije 2 naprej ima vsak komandni modul ze avtomatsko vgrajen MechJeb (ce imas instaliran mod).
Poberi verzijo 2.0.9 (mislim, da je ta zadnja), pol pa poisci se patch za zadnjo verzijo KSP-ja in bo delal tudi v career modu.


KSP je sigurno zadnja verzija, ker imam steam verzijo. Bom doma še enkrat vse pregledal in poskušal ugotovit v čem je finta.

TESKAn ::

ignore...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

Nagi Bator ::

bzzero je izjavil:

KSP je sigurno zadnja verzija, ker imam steam verzijo. Bom doma še enkrat vse pregledal in poskušal ugotovit v čem je finta.

Narobe si razumel, pa tud jaz sem se dvoumno izrazil. Mislil sem na patch za MechJab-a, da pol dela v career modu zadnje verzije KSP-ja

Truga ::

Truga ::

jype je izjavil:


Truga ::

dottor ::

Že ene par dni je, pa še 43 ur bo. Tisti ki si jo ogleduje vsekakor priporočam nakup ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Še malo spoilanja glede 0.23: http://www.pcgamer.com/2013/11/06/kerba...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jest10 ::

Se pravi spet brez novih planetov/lun. Škoda.

btw, bedasto da so ustvarjalci proti modifikaciji, ki doda kup novih objektov in tudi nove zvezde.

BigWhale ::

A si ze na vseh pristal? :)

jest10 ::

Če štejem tudi potovanja brez vrnitve, potem na vseh:P

dottor ::

Prišu 0.23 ene 2 ure nazaj pravi Steam :D

Kaj je novega na linku:
http://steamcommunity.com/games/220200/...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

particle ::

Fantastičen špil! Moram pokazat svojo kreacijo :D

dottor ::

Super. Jaz morem en dan se začet igrat z dockingom, saj ga še nisem poskusu ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

particle je izjavil:

Fantastičen špil! Moram pokazat svojo kreacijo :D


Premal struts-ov imas gor... :>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na svidenje, Pluton, pozdravljen Kuiperjev pas (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8125641 (20346) bMozart
»

Krstni polet Oriona uspel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9530127 (25953) BigWhale
»

Orion Flight Test - danes 13.05

Oddelek: Znanost in tehnologija
3410015 (9007) PrimozR
»

Rusija ob izstrelitvi izgubila tri satelite Glonass (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12130081 (25699) CaqKa

Več podobnih tem