» »

T-2 draži dostop do interneta

1
2
»

filip007 ::

YouTube šteka zato, težko razložiti...verjetno vam namesto TCP povezav, deluje še kaj drugega zraven, kar je tipično za polknca. Izklopite stvari, ki jih ne rabite kot je SSDP, UPnP, vhodne povezave, IPv6, remote funkcije, itd...

Kar se optike tiče, še en lep cajt, je ne bo povsod...;((
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

win64 ::

download accelerator, remote funkcije in ipv6 upočasnuje internet?!?!?
Človeč bi take izjave pričakoval na partisu, ne pa na tehničnem forumu.

filip007 ::

Niti ne, dosti stvari priporočajo za izklop, ker niso pregledne in niti ne varne, zato.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

antonija ::

Al to, al pa T2 nima zakupljene dovolj pasovne sirine v tujino (kot vsi drugi operaterji) in zato zadeve stekajo ob vecjih peakih (popoldne/zvecer ko se vsi obesijo na comp).

Kdo bi vedel kaj je pravi razlog...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Ahiles ::

antonija ne ni problem T2 da nima zakuplejnih dost vodov v tujino. Ker jih ima vrh glave tud ob 20 zvečer se dobi 100mb iz tuje problem je pri Telii od kere T2 kupuje naprej internet Telia pa zgleda neče plačati googlu za premium storitev in zato google zavira promet do 2ndhand userjev. Po vsej evropi so problemi v franciji je še nastala celo afera iz tega ker google izsiljuje keš verjetno bo EU celo kaznovala Google zaradi tega obnašanja.

http://gigaom.com/2013/01/02/youtube-su...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

RejZoR ::

Nastavite si že QoS na routerjih. Jezst lahko furam kMule, streamam YT, downloadam nek file preko HTTP pa bo vse skupaj še vedno delovalo. Celo gaming medtem ko nekdo gleda YT oz downloada preko P2P ni nič posebnega. Ping naraste za mogoče 10-20ms, kar je zanemarljivo če ni ravno CS:GO pa še tam sem ga čist lepo igral...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Rias Gremory ::

Tisti, ki imate optiko pri T-2, prilepite Speed test, če se vam ljubi. Pa napišite še kraj. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Rias Gremory ::

Lepe hitrosti, ni kaj.

@Sergio
Smem vprašat kater predel Ljubljane? Pa koliko časa že imaš optiko?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Poldi112 ::

RejZoR je izjavil:

Nastavite si že QoS na routerjih. Jezst lahko furam kMule, streamam YT, downloadam nek file preko HTTP pa bo vse skupaj še vedno delovalo. Celo gaming medtem ko nekdo gleda YT oz downloada preko P2P ni nič posebnega. Ping naraste za mogoče 10-20ms, kar je zanemarljivo če ni ravno CS:GO pa še tam sem ga čist lepo igral...


Če je problem pri isp-ju, ti noben qos ne bo pomagal. Meni tudi zadnje čase dostikrat youtube zatakne (tako da mu moram dati pavzo za par sekund), pa imam efektivno neobremenjeno 10/4 vsdl linijo.

Romčy je izjavil:

Zdaj ko so dobili večji trzni delez, pa so začeli navijat cene, da poplačamo kar so pokradli duhovniki. Kar se tiče tv programov pa itak vemo da 3/4 je odpad


Poplačamo, kar so pokradli duhovniki? A niso ravno oni eni večjih izgubarjev v tej zgodbi?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

benetom2000 ::

Jaz svojo 2Mbit linijo na vasi za 22 EUR takoj menjam za 10Mb za kak euro več. Na žalost pa to ni možno :/

Mavrik ::

Merjenje dolžine s speedtesti je postalo malo preveč spammy. :\
The truth is rarely pure and never simple.

RejZoR ::

In kako veš da je kriv ravno T-2 ? Velikokrat so krivi tud alternativni DNS-ji, sploh iz tujine, ker potem hosting storitve ala Akamai uporabijo napačen server in imaš crap streaming. Google uporablja podobne geolokacijske funkcije in če napačno zazna tvojo lokacijo lahko namesto nemškega serverja uporabi onega iz zahodne obale ZDA in boš dobil katastrofalne rezultate.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gladi ::

Čisto slučajno se pa to dogaja večini t-2 userjev...

broken/link ::

Gladi ::

Kaj je tvoj point? T-2 je distributer, ki je dolžan zagotoviti normalno delovanje. Če je problem pri njihovih "dobaviteljih", to ni problem nas userjev.

MrBrdo ::

filip007 je izjavil:

YouTube šteka zato, težko razložiti...verjetno vam namesto TCP povezav, deluje še kaj drugega zraven, kar je tipično za polknca. Izklopite stvari, ki jih ne rabite kot je SSDP, UPnP, vhodne povezave, IPv6, remote funkcije, itd...

Ne lapaj ker nimaš pojma. To kar si napisal je ena velika bedarija.
MrBrdo

broken/link ::

dolžan zagotoviti normalno delovanje ... česa? delovanja interneta ali delovanja youtubea?

Gladi ::

Interneta. Youtube je del interneta. Težave z razumevanjem?

Da ne bo pomote. T-2 ni dolžan zagotoviti delovanje youtuba kot spletne strani, ker pa očitno youtube service deluje, je problem pri distibuciji vsebin. Kar T-2 tud sam priznava...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

s1m0n ::

Mah ta Youtube, meni prekinja, ne nalaga, kar končuje posnetke med predvajanjem... vse na T-2.
Tudi ostali problemi so kot je tehnična podpora ne priznajo, da je nekaj narobe z njihovim modemom in prelagajo probleme na mojo opremo. Že 5x mi je bilo rečeno naj naslednjič ko se problem ponovi pokličem in to se kot zgleda kar nadaljuje. A ostajam ker cenejše variante (29€ za 10/1) pri nas ni!

Rias Gremory ::

Ampak, da misliš da je kriv modem tuki nekako dvomim pa nisem omrežni ekspert.
Tako kot so omenili zgoraj, verjetno google omejuje evropi youtube hitrost.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

RejZoR ::

V na uč ene 90% primerov je problem na uporabnikovi strani. Ne bom rekel, da se ISP-ju ne more kolcnit ampak nikakor pa ne moreš posploševat, da se to kr vsem dogaja. Tud Youtube ima bedne fore in izpade za katere izveš šele ko se začne nad njimi pritoževat folk iz celega sveta. Tam pa ne more bit kriv lokalni ISP.
In če mal pogooglaš se to dogaja kar pogosto...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Poldi112 ::

Traparija. Imam tudi backup Telemach povezavo in tam na 10x počasnejši liniji youtube dela normalno.
Youtube pač ni neka zahtevna stvar (kar se tiče potrebne pasovne širine). Tako da je ocena, da je napaka v 90% primerov na uporabnikovi stran precej nesmiselna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

s1m0n ::

Nisem rekel, da je za YT kriv modem :) Za vse ostale probleme, ki jih imam, prekinjanje, slab prenos...

BaToCarx ::



Siol 360p, speed dela "normalno" prvo max peak, potem pa naloži do konca z 150kb/s. Probal zdaj 1080p, ne gre live, 720p pa lahko, linija 4/1.
   DNS Servers . . . . . . . . . . . : 193.189.160.13
                                       193.2.1.66
                                       193.2.1.72


Siol dns sem dodal zaradi problema za akamaiom ker me je vrglo na "darknet" (tisti geant2 al kaj majo že univerze) in ni je bil fail z par ~1 kb/s update adobe pa tko.

Malo me čudi da vam na 10/x linijah ne dela 1080p pri recimo "popularnih" yt posnetkih.

Perfgraph3 to mam za live router gledat (SNMP), čene pa NetWorx ali pa kak DU Meter, pa glejte kako se obnaša yt in ostali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

broken/link ::

s1m0n je izjavil:

prekinjanje, slab prenos...


prekinjanje se da preverit, ker se itak beleži vsaka prekinitev modema, ravno tako se da preverit prenos, s katero se poveže modem. s strani ISPja, seveda.
Drgač če ti KC ne zna pomagat, pa se obrni na neuradni forum pa bo :) je pa točno tako kot ti je Rejzor povedal.

s1m0n ::

broken/link, saj ko bi le preverili prenos! 2x so me poklicali in mi pravli naj sam preverim a se jim ni dalo dopovedat, da je to stanje začasno in je po resetu modema ali čez čas (brez reseta) vse 1A. Se bo že nekak rešilo, večje probleme dela YT, ki se vsako dnevno uporablja in mi že gre na živce da video po par sekundah kar neha nalaga in ga prekine.

Hayabusa ::

RejZoR je izjavil:

In kako veš da je kriv ravno T-2 ? Velikokrat so krivi tud alternativni DNS-ji, sploh iz tujine, ker potem hosting storitve ala Akamai uporabijo napačen server in imaš crap streaming. Google uporablja podobne geolokacijske funkcije in če napačno zazna tvojo lokacijo lahko namesto nemškega serverja uporabi onega iz zahodne obale ZDA in boš dobil katastrofalne rezultate.

http://www.monitor.si/clanek/google-omr...
Kako deluje
Celoten sistem GGC deluje le na preusmeritvah DNS. Ko v Youtubu kliknemo povezavo do filma, naš brskalnik zahteva vsebino http, ki se glasi nekako takole:

Google najprej preveri, ali je uporabnik, ki je zahteval ta video posnetek, povezan prek internetnega ponudnika, ki ima infrastrukturo GGC, in nato še, ali je ta posnetek tudi dejansko že v posredniških strežnikih. Če je, potem prenos videa steče neposredno iz centra lokalnega ponudnika, če ne, pa se bo vsebina začela pretakati iz enega od Googlovih podatkovnih centrov in se nato na GCC shranila za morebitne kasnejše poizvedbe. V resnici prenos vedno teče iz strežnika cache.google.com, le da je ta v primeru GCC pač pri lokalnem internetnem ponudniku, sicer pa kje dlje, v katerem izmed svetovnih Googlovih centrov.

Najpomembnejši del vsega je torej razvrščanje zahtevkov uporabnikov glede na njihovo zemljepisno lego in vrsto poizvedbe, in nato njihovo preusmerjanje na najbližji GGC strežnik. Google za tako usklajevanje DNSja z vsakim uporabnikom uporablja tehniko IP-2 GEO.

PARTyZAN ::

T-2 očitno nima googlovih cache serverjev, enako kot siol. Ostali operaterji jih imajo.

Hayabusa ::

Samo pri Siolu kakor berem so v pol leta uspeli situacijo spraviti na operativno (delujočo) raven.

SloBiscuit ::

Če maš možnost optike in ne pri T2 se ne pritožuj bod vesel, da maš opcijo pri drugem ponudniku in se ne pritožuj na tistega ponudnika, ki nima optike.
Men je youtube pri T2 delal super zadnjih par mesecev pa zelo slabo.
Cenovno je T2 veliko bolj ugoden, namreč imam T4 optiko 100/10 malo več kot 200 TV programov(potem pa še dodatnih 15-20 rad.), 100MB prenosa v mobilno omrežje, dobil sem stacionarni telefon(dela super), zastonj klicanje v T2 omrežja za 41EUR oz. po tanovem 43EUR na mesec(pa še to je da imajo za nove uporabnike polovično ceno za polovico leta že polovico leta).
Amis ima trojka Optika XXL
49,00 EUR
Internet
100 Mbps/25 Mbps
Televizija
AmisTV, 130 TV in 15 RA programov
Telefonija
Slo-brezplačno

TopTrio optika
Internet 50 Mb / 20 Mb
Napredne funkcije na SiOL TV
Dodatek SiOL Nogomet
SiOL BOX že za 1 EUR
Več kot 150 programov
Cena: 52,00EURna mesec (26EUR za nove naročnika za prvih 9 mesecev)

Jest nevidim kako je pri optiki T2 dražji...


p.s
neznanec555

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

@SloBiscuit
cene paketov se NE spremnijo. cena za internet se spremeni samo tistim, ki imajo net posebej naročen.

fosil ::

Siol optika 20/20 + telefon + kabelska TV = 41 EUR
Ob tem pa lahko vklopiš še popust za zvestobo.
Pri kabelski imaš okrog 100 digitalnih programov (kar nekaj programov je HD) in 50 analognih (če imaš še kakšen star tv), ter 30 radijskih.
Ob tem ne rabiš nobenih boxov in imaš lahko priklopljenih več TV-jev.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

MrStein ::

Hmm, pri telemach so trojčki tisti MIX paketi? (imajo 5 različnih vrst...)

Ni mjasna logika cen pri paketih MIX M, MIX L in MIX XL
XL se mi zdi pedrag.
Cene so namreč (zaokroženo na 1 EUR, ker so vse x,90 EUR): 40, 46, 60

Pri prehodu z M na L doplačaš 6 EUR in dobiš dodatno:
- 12 HD programov (2 -> 14)
- dvojno hitrost interneta, za 10 več (10 -> 20 Mbps)
- dodaten digitalni sprejemnik (1 -> 2)

Pri prehodu z L na XL doplačaš 14 EUR in dobiš dodatno:
- Paket HD (8 novih HD programov, vsebuje sicer 15, ampak 7 jih je že v prejšnji shemi)
- Paket POP NON STOP
- +10 Mbps (30 Mbps) interneta
- Paket SLO 200 za telefonijo

Aha, zdaj vidim, Paket POP NON STOP "prispeva" 12 EUR k tej ceni! :(

Vir: http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora...

Je možno uredit višji internet, brez nakupa TV paketov in dodatkov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PARTyZAN ::

Na žalost ne. S pop non stopom te posilijo, če hočeš met hitrejši internet...

mtosev ::

hehe mi pa imamo samo njihov net pa tv trojčka pa nimamo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Od T-2 ali Telemach?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

telemach
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Samo internet? Preko kabla?
TV je pogoj, koliko vem. (in potem je trojček dejansko cenejši kot TV+Internet)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

ne net pa tv mamo od njih. nimamo pa trojčka. in ne tv ni pogoj za internet. phone pa mamo od telekoma. telesmeh ip phoni imajo razne probleme, da si zaseden, ko si v resnici na voljo, dost slabša je linija kot pri telekomu.očitno telesmehu ne gre IP telefonija dobro
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PARTyZAN ::

Kabelski internet je možen le, kjer je tehnično izvedljivo in na aktivnem kabelskem priključku z L paketom ali z začetnim paketom digitalne televizije.


Pojma nimaš mtosev. Tudi telefonija tukaj dela brez težav.

mtosev ::

ne govorim o telefoniji sedaj. pred 2-3leti so kateri so šli na njihovo ip telefonijo so imeli dost problemov. frendi pa še kdo drug so meli težave.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

valuk ::

mtosev je izjavil:

ne net pa tv mamo od njih. nimamo pa trojčka. in ne tv ni pogoj za internet. phone pa mamo od telekoma. telesmeh ip phoni imajo razne probleme, da si zaseden, ko si v resnici na voljo, dost slabša je linija kot pri telekomu.očitno telesmehu ne gre IP telefonija dobro

TV je pogoj za internet.

mtp2 ::

Bi vprašal: Imamo luknjo za optiko do hiše za T2 že par let, kabla pa ne in ne... Sedaj imam samo njihov net VDSL 4M. (tv samo prek zraka)
Rad bi imel nek osnovni/normalni TV paket in internet vsaj 4M. Do hiše imamo tudi novo napeljavo Telemacha.
Imate kake izkušnje kaj se splača, ali slika, net zmrzujeta pri enih, drugih?
Pa ne bi preveč plačeval...
ThxM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtp2 ()

Jst ::

Jaz ne razumem, kaj (namen dodatne omarice) imam na hiši. Takrat, ene 5 let nazaj, so mi rekli, da polagajo optiko. Ampak opcije optike nimam... (Verjetno delavci sploh niso vedeli kaj delajo.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mtp2 ::

To maš isto kot mi, imaš gradbeno pripravljeno, da se napelje optika, torej cevi. Sedaj pa mora nekdo s kablom (v našem primeru) v jašek pred hišo in v vse cevi hiš napeljat še kabel. No pa je pet let mimo, pa nikoli ne vedo, ali nameravajo končat...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejši ponudnik solo interneta

Oddelek: Omrežja in internet
2412775 (3085) Groove
»

T-2 z junijem draži storitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5821481 (14774) Alexius Heristalski
»

Telekom mora optično omrežje dati v najem konkurenci by APEK

Oddelek: Omrežja in internet
355864 (4581) enota13
»

Davek na optiko v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
728124 (5789) Matako
»

t2, optika 10/10 za ceno 1/1 od 1.10.07 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13716095 (9164) Sergio

Več podobnih tem