» »

NVIDIA Shield

NVIDIA Shield

««
17 / 17
»
»»

Ganon ::

Robert je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zunaj je nova nadgradnja, Shield Experience 9.1.1. Kar precej stvari je na seznamu. Bravo, Nvidia.

https://www.xda-developers.com/nvidia-s...


Ta update imam že dolgo časa (9.1.1. (33.2.0.157)) razen če je v sklopu tega prišlo do novega, a trenutno mi Nvidia Shield Pro ne ponudi nobene nove verzije.


1. novembra je bil na voljo, nič prej. Razen, če si se ti kdaj v preteklosti pridružil beta testerjem in ti ga je zato naložilo.

darck ::

Mene zanima ali ima Nvidia Shield več aplikacij na izbiro kakor Android televizor in to mislim za aplikacije za igre.Saj recimo na telefonu imaš na tisoče iger a na TV imaš pa samo nekaj in to je zato,ker televizor ni prav namenjen za igranje ali kak so že rekli. Nvidia Shield je pa namenjena za igranje in zato sprašujem ali ima na izbiro toliko aplikacij kot telefon

GupeM ::

Ne, nima. So samo tiste igre, ki podpirajo android TV. Razlika je predvsem v tem, da ti bo Shield gnal tudi nekaj zahtevnejše igre (Asphalt 8 ali Asphalt 9 recimo), medtem ko ti jih TV ne bo.

SerC ::

Živjo vsem,

Naročil sem Nvidia shild in air mouse wechip w3 :P gledam bom EON (na telemahu imam dostop do enega "smart TVja"), uporabljam bom VLC player za gledanje filmov z računalnika (na računalniku imam FTP server).
Kako je sedaj z temi posodobitvami? Berem, da nekaterim po posodobitvi ne dela EON aplikacija več...

Vzel sem Nvidia shild pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SerC ()

Robert ::

Imam tudi Nvidio Shield TV Pro pa mi EON deluje brez težav tudi ogled za nazaj, me pa zanima kje si naročil Nvidio in po kakšni ceni.....

SerC ::

Vzel sem jo na italjanskem amazonu dal sm pa 236 eurov mislim da...
Air mouse sm pa vzel na ameriskem amazonu dal 47 na hitro dostavo
Gledu sm kje najhitrej dobim robo 11. narocil danes imam vse doma

Drugace pa sm updejtu na 9.1.1 mislim da pa vse deluje brez problema tud gledanje filma 4k brez stekanja z vlcju playerju preko racunalnika (ftp server)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SerC ()

Robert ::

Hvala za info, boš videl boš zelo zadovoljen.

Ganon ::

Ne bi raje uporabil Plex? Mnogo boljše.

Scorpy84 ::

Jaz sem pa, kar razočaran nad shieldom pro. Daljinec zdaj nekaj nagaja, osvetlitev gumbov se več samodejno ne izklopi, v nastavitvah sem to izklopil, baterije pa vseeno žre, očitno daljinec ne gre več v pripravljenost. Ponastavitev ni pomagala, ok ni problem sem navadil se prek daljinca od tv-ja uporabljati shield. Drugo, nekaj mu delajo problemi kodeki od dolby vision in hdr10+, ene video formate lepo predvaja druge spet ne. Mi ni bil problem, sem drug format dobil, dokler včer ponoči nisem želel gledati film, pa seveda ni podpiral kodeka, vlc tudi ne, celo tokrat zvok ne. Ok za foro dam disk na tv, sony modelno leto 2021 in začuda vse deluje in še predvajanje je bilo tekoče, ker je šlo za res veliko datoteko. Še bolj zanimivo, hitreje je odprl in začel predvajati, tv ni zaštekal, če si želel prevrteti naprej in še hitreje ter tekoče prevrtel, brez da bi se matral. Shield se je matral, da sploh prevrtiš naprej in gledaš tisti krogec buffering, da sploh kam prideš. Pol leta imam tv in nisem probal kako deluje na njemu, ker sem bil mnenja, če se shield matra, na tv nima smisla gledati, pa še prešnji tv ni bil zmožen predvajati, velikih datotek. In evo, kakšno presenečenje... se pa uporablja prenosni disk, usb3 da se razume, na računalniku in po novem na tv, lepo deluje, tako da disk ni problem.

GupeM ::

Zanimivo. Imam občutek, da je s tvojim Shieldom nekaj narobe. Lahko daš kaj več informacij, kateri kodek uporablja ta tvoj film? Ali pa povej, kje ga lahko snamemo, da probamo.

polde66 ::

S katerim predvajalnikom odpiraš datoteke na disku?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Scorpy84 ::

Sem napisal dolby vision mu dela probleme, nisem edini s tem problmom.
https://www.google.com/url?sa=t&source=...

Uporabljam mxplayer, vlc, probal se x drugih k jih na store dobsi... vsi so tudi slabo odzivni, ce je film 4k, velik 30gb in vec, nima veze ali je x264/5.
Igre pa tekoce predvaja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

polde66 ::

Inštaliraj si Just player
polde

darck ::

Zanimivo,da imate problem z Nvidio shield,ko pa bi moralo delati kot raketa res pa,da je bila neka nadgradnja pred časom. Kako da lahko šteka,ko pa veliko jajc od teh android škatlic za malo denarja delujejo, tukaj ni logike tukaj nekaj ne štima. Mater s telefon najbrž deluje gladko večina pa potem z Nvidio shield ne bi pa ne ga srat

https://www.nvidia.com/en-us/shield/com...

https://www.androidpolice.com/best-stre...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

polde66 ::

darck je izjavil:

Zanimivo,da imate problem z Nvidio shield,ko pa bi moralo delati kot raketa res pa,da je bila neka nadgradnja pred časom. Kako da lahko šteka,ko pa veliko jajc od teh android škatlic za malo denarja delujejo, tukaj ni logike tukaj nekaj ne štima. Mater s telefon najbrž deluje gladko večina pa potem z Nvidio shield ne bi pa ne ga srat

https://www.nvidia.com/en-us/shield/com...

https://www.androidpolice.com/best-stre...

Nimamo problema z Shieldom, imajo pa nekateri problem z njegovo uporabo. To je velika razlika. Sicer pa ti kot velik poznavalec vsega bi lahko dal kakšen nasvet.
polde

darck ::

polde66 je izjavil:

darck je izjavil:

Zanimivo,da imate problem z Nvidio shield,ko pa bi moralo delati kot raketa res pa,da je bila neka nadgradnja pred časom. Kako da lahko šteka,ko pa veliko jajc od teh android škatlic za malo denarja delujejo, tukaj ni logike tukaj nekaj ne štima. Mater s telefon najbrž deluje gladko večina pa potem z Nvidio shield ne bi pa ne ga srat

https://www.nvidia.com/en-us/shield/com...

https://www.androidpolice.com/best-stre...

Nimamo problema z Shieldom, imajo pa nekateri problem z njegovo uporabo. To je velika razlika. Sicer pa ti kot velik poznavalec vsega bi lahko dal kakšen nasvet.


Rade volje bi dal takoj kakšen nasvet samo pač ne morem,ker nimam Nvidia Shild. Iz prve roke lahko povem samo tisto kar imam ali sem imel tako pač je ali pa napišem tisto kar drugi povedo-objavijo po netu.
Naj pove Scorpy84 kaj mu točno dela preglavice,kateri filmi,vsebine štekajo in podobno pa potem vi probajte na svojem Nvidia Shield kako pri vam to deluje jaz pač ne morem ker nimam Nvidia shield.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

polde66 ::

Ja stari če nebi bilo tebe in pravih navodil se spolh ne bi znajdli. Kapo dol kakšno napredno razmišljanje. To je to.
polde

Ganon ::

Scorpy84 je izjavil:

Uporabljam mxplayer, vlc, probal se x drugih k jih na store dobsi...


Očitno si testiral vse, samo najboljših ne. Plex si že odkril?

Scorpy84 ::

Ganon je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Uporabljam mxplayer, vlc, probal se x drugih k jih na store dobsi...


Očitno si testiral vse, samo najboljših ne. Plex si že odkril?


V cem so ostali boljsi? Vsi uporabljajo kodeke ki jih naprava podpira. Plex sem slisal ja, pa ne bos verjel, tudi mrezno s kompa znam predvajati. No sej nima veze, danes sem se malo igral kaj kdo predvaja in tudi na spletu sem nasel tezavo, da shield 2015 in 2017 ne podpira dolby vision, 2019 pa samo v kombinaciji z plexom, netflix... skratka tv je use prebavil, shield pa leti v spalnico namesto mibox-a.

polde66 ::

Kater je tvoj, in če je 2019 kar verjetno je če si napisal pro ali si si inštaliral Just player? Ker na mojem shildu just player predvaja vse verzije dolby vision. Tudi tiste kateri so na drugih predvajalnikih piniki zelene barve. Tudi predvajalnik na moje oledu lg vse prebavi brez kompliciranja. Ne prdvajajo pravilno pa mx playe pa vmc pa kodi sploh ne, pa tudi plex teh pinki zelenih ne prebavi drugače kot pinki zeleno. Druga stvar je stream preko netflixa, appple tv+, hbo maxa. Pri teh zeleno pinki zadevah gre za neko nezdružljivosd DoVi .mkv datotek. Kako in zakaj je pa google odgovor.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

En povzetek: Pure Dolby Vision
Ta vsebuje samo tok DolbyVision, tega ni mogoče predvajati na običajnih monitorjih ali televizorjih, tudi če imajo podporo za HDR. Proizvajala bo vijolične ali zelene barve in izgledala bo vse vrste narobe. Ni združljiv nazaj s HDR. Vaš medij bo videti se ve zeleno pinki.
Hybrid Dolby Vision:
V bistvu gre za videoposnetek, ki ima tako DolbyVision kot HDR tokove in je nazaj združljiv s HDR ter bo dobro deloval na predstavnostnih predvajalnikih, ki pretvorijo HDR v SDR.
Poleg tega meni velike datoteke od recimo 60 gb na shildu delujejo čisto ok. To geldam predvsem s kodijem. Kodija sem se navadil vem kam kaj in kako, všeč mi je baza podnapisov, všeč so mi inštalirani buildi...pa še vsa moja mreža je preko SMB sherana iz PC.

Uporabljam: 3x m2 nvme ssd od 120 do 500 gb 1x m2 navaden pa zraven še ene 8x 2.5 prenosnih diskov od velikosti 750 gb do 3 tb, večina njih je 1 tb, en je pa 2tb. Formatirani so različno tako v ntfs kot v exfat in tukaj ni razlike. Torej hočem povedat, če bi me zafrkaval en disk oz datoteka na disku bi to datoteko prenesel na drug disk in probal še od tam, če dela. Včasih se najde nek pokvarjen fajl in ne veš, da je to samo pokvarjen fajl. Najprej misliš da je box zanič pa ga zresetiraš pa spet nič ... dokler ne ugotoviš da je fora v fajlu. Take so moje izkušnje, nikakor nočem na kaj namigovat. To se je meni zgodilo in evo izkušnja več. In moji diski so vsi 3.0 usb.
polde

Scorpy84 ::

2017 je in na skatli pise da je pro. Le daljinec je od novejsega modela.
Just sem probal in ga imam ze dolgo gor, ker sem se ze prej zafrkaval s tem dolby vision.
Imam se en disk in je isto, probal sem se s tretjim in odzivnost je vseeno obcutno slabsa proti televizorju.
Tv z neverjetno lahkoto dela z velikimi datotekami, ampak se pozna razlika, ce pa primerjam shield in mi box, pa slednji sploh pogrne.

polde66 ::

No tako da se vsaj ve kaj se je storilo in kaj se je oz se uprablja, ker potem je lažje najti rešitev če je več podatkov. Naj te potolažim, prihaja nov Xiaomi mi box, ki bo imel x4 procesor, žal samo en usb nič lan vhoda bo pa podpora dolby atmos in vision.
polde

Scorpy84 ::

polde66 je izjavil:

No tako da se vsaj ve kaj se je storilo in kaj se je oz se uprablja, ker potem je lažje najti rešitev če je več podatkov. Naj te potolažim, prihaja nov Xiaomi mi box, ki bo imel x4 procesor, žal samo en usb nič lan vhoda bo pa podpora dolby atmos in vision.


Zdaj ne rabim novega, shield bo za spalnico overkill, ampak ga bom dal izkljucno zaradi lan-a, ker ze en čas gledam kateri box kupiti, pa da ima lan. Rešilo se ni nič, kot to, da gre v spalnico.

cordoba ::

Zdravo. Zanima me, je ta xiaomi mi box že zunaj? Rabil bi napravo, ki podpira true hd in je malo novejša zadeva, kar nvidia shield ni, pa da ni glih xbox seria x?

Ganon ::

Kdo ti je rekel, da ne podpira? Seveda podpira. Shield je še vedno kralj androidnih TV škatel.

Za ostalo imaš ločeno temo: Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

mat xxl ::

Ja še vedno poleg Beelinkovega GT Kinga, kateri tudi nekam zgineva iz ugodnih ponudb, vendar dela pa še v nulo piko imam enega Pro in navadnega, ki je manj v uporabi, ker sem šel na TV z Androidom in EON in ostalo deluje tam.

AllStarc ::

Shield TV je vrhunska naprava, jaz ga imam že leta. Nobene starosti ne kaže, kot da je kupljen včeraj. Vreden denarja.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things

ruski76 ::

1. Morda nvidia shield (pro) morda res ni glih "najnovejsa zadeva", a se vedno je v spici, kar se tice posodobitev sistema, stabilnosti, hitrosti delovanja, ...
2. "Novi" Xiaomi mi box je ZE zunaj. Se vedno ima zgolj WIFI, se vedno ima zgolj USB2.0 - skratka nic osupljivega...
3. Namesto Xiaomi-a si poglej Nokia Box 8010 ...
4. Nvidia Shield (pro) - "skatla" in ne "tuba" - je pa se zmeraj brez konkurence :)
««
17 / 17
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348224 (1117) viharnik72

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561085969 (345976) Mavrik
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232487 (21852) sasoe
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236063 (5040) Erzo

Več podobnih tem