» »

Kako se zrediti

Kako se zrediti

«
1
2

Dajarra ::

Lp.

Visok sem 185 in imam 68 kilogramov. Nikakor ne morem dobiti kakšne kile, zaradi zdravstvenih težav v zadnjem času pa sem še izgubil kakšno.
Prosim za kakšen nasvet kako se zdravo malce zrediti. Predvidevam, da je potrebno jesti večkrat na dan, sam jem 3krat in takrat res veliko. Zanima me pa predvsem kakšna hrana je primerna..Razne skute itd in ne junk food, predvidevam?
Športam približno 3krat na teden.

Hvala.

Looooooka ::

Skuta ma velik beljakovin. Ok..razen ce je polnomastna ma se mascobo. Ampak brez vecjega vnosa kalorij s pomocjo mascob in ogljikovih hidratov ne bo nic iz tega.
Orescki, testenine, riz....
Ce se ti pa ne da tokrat na dan jest oz fizicno ne znese, ker nimas takega apetita si pa kksn gainer kup. Jst recimo tud pojem ko konj ce je treba ampak...njeeh...brez gainerja zello tezko in zelo pocasi.
Pa ce si mel zdravstvene tezave zna dejansko bit dobr, da se ene 3x na dan spijes kksn shake(v bolnici ti iz istega razloga ob obroku dajo se visoko kaloricen drink...).

Probi jest vec kot 3x na dan. Se posebej ce mas tako prebavo, da gre "vecina cez tebe".

Zgodovina sprememb…

Dajarra ::

Ja apetita mam veliko. No ok, zajtrki niso moj priljubljen obrok, ker nekako mi ni zjutraj preveč za pojesti. Kosila imam običajna..kaj pa priporočate za popoldansko malico in večerjo?
A proteinske šejke, da bi pil recimo po športu ali pa kar tako? Mogoče kakšno proteinsko ploščico?

mr1two ::

Če se boš lotil pitja raznih sokov bogate mešanice, kakšno energijsko tablico, čipsi ipd, potem bi se moralo poznat.
Pomni- zrediti se tako na hitro ni spet tako trivialno, še posebej, če se redno ukvarjaš s športom. Mogoče bi ti pomagal kakšen nasvet nekoga, ki se resno ukvarja s fitnesom. Tam namreč "morajo" zaužiti veliko količino kalorij, ki se hitro presnovijo, ne obremenjujejo tako zelo želodca ipd, tako da bi lahko zadevo pospešil na ta način.
Najbolj enostavno bi bilo(vendar za božjo voljo, ne delaj tega), če bi enostavno nehal športat. Verjetno bi se kaj kmalu zgodilo, da bi pridobil na teži, saj ko si v formi zelo težko pridobivaš na teži. Govorim iz osebnih izkušenj, ko sem se lansko leto med prazniki zihr zredil za kakšno kilo ali dve(0 športa), letos pa nič(>0 športa). Vnos hrane je bil jasno praznikom primeren in ni bil v zdravih mejah :).

IMO pri pridobivanju teže pomagajo tudi obilne večerje. Ni pa nujno, da se pri temu počutiš dobro.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Dajarra ::

Ja športam približno 2-3 krat na teden in tega res ne mislim opustit. Nočem biti nek mišičnjak, samo kakšni 2 kili da bi dobil, verjetno bi bilo dovlj, da bi res jedel 5 obrokov na dan(energijsko zdravih), ne junk fooda. Res pa, da nisem človek za v fitnes, a vseeno bi doma s sklecami in utežmi delal vaje 2krat na teden, če bi bilo potrebno, a kaj ko nimam pojma koliko sklec naj delam in koliko dvigov uteži..vem, da gre postopoma, a vseeno..

pegasus ::

Verjetno si še mlad, tako da pusti času čas. Čez 10-15 let se boš spraševal, kako shujšati.

Win8NonGrata ::

Ko sem bil pod 20 sem žru dobesedno vse in imel tip top formo, potem pa sem z isto prehrano šel na +30 kg, večino sem potem odpravil z fitnesu in bolj zdravo prehrano, ampak se še vedno borim, ker pač tudi zdrave prehrane je količinsko preveč :D

Dajarra ::

Ma saj se ne obremenjujem niti več toliko kako sem suh..vseeno bi pa rad recimo 2krat na teden z domačo vadbo in malo bolj energijsko polno hrano poizkusil, pa rabim samo kakšno smernico..

In pa predvsem kaj jesti za malico in večerjo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dajarra ()

driver_x ::

Pojej ta velik kozarec nutele vsak dan.

Aston_11 ::

Kolk si star? Ponavadi v določenih letih lahko poješ štruco kruha za sendvič in lonc pašte, pa ti ne bo nič.

Smernico rabiš? Jej mastno, sladko in pazi, da se ti cuker pretvori v špeh. Če ti je to nek cilj, da si nabereš špeh. ALi pa pozabi na to in živi dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

shadeX ::

točno enaka tema že obstaja

Kako se zrediti?

Mipe ::

 Nuff said

Nuff said

Aston_11 ::

Ja, če z mcdonaldsom ne deluje, potem z ničemer ne deluje.

Win8NonGrata ::

Mipe, pri drugem imaš vsaj kaj za prijet :)) Kaj vse si eni ne izmislijo samo, da se potolažijo

Aston_11 ::

Win8NonGrata je izjavil:

Mipe, pri drugem imaš vsaj kaj za prijet :)) Kaj vse si eni ne izmislijo samo, da se potolažijo



Pojem prijeti je bil mišljen za dekleta, ne pa za dece. Za dece to nekako ni in. Pri dekletih pa se to šteje pod barok.

Aston_11 ::

Win8NonGrata je izjavil:

Mipe, pri drugem imaš vsaj kaj za prijet :)) Kaj vse si eni ne izmislijo samo, da se potolažijo



Pojem prijeti je bil mišljen za dekleta, ne pa za dece. Za dece to nekako ni in. Pri dekletih pa se to šteje pod barok.

einstein :P ::

"Razne skute itd in ne junk food, predvidevam?"

je že bolj zdravo ampak če se hočeš res zrediti, ti priporočam junk food, sicer ni glih zdrav ampak po tvoji izbiri. pa saj tako grozno suh tudi nisi, jaz imam 178cm in imam cca. 70kg, še ne dolgo nazaj sem imel še 65kg.

veliko uspeha :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Win8NonGrata ::

Aston_11 je izjavil:

Win8NonGrata je izjavil:

Mipe, pri drugem imaš vsaj kaj za prijet :)) Kaj vse si eni ne izmislijo samo, da se potolažijo



Pojem prijeti je bil mišljen za dekleta, ne pa za dece. Za dece to nekako ni in. Pri dekletih pa se to šteje pod barok.


Sem tudi slišal za dece od žensk, ki tudi niso bile najbolj izklesane

amigo_no1 ::

OP
Starost ?
Do 50-tih se jih 9/10 zredi, tako da brez panike.

JC Denton ::

Jaz bi nehal športat za kak teden, hamburgerji, kebabi, pica, testenine, čipsi, smokiji, kokice vsak večer ob kakšnem filmu, vsak dan vsaj kak liter znane "ameriške" pijače. Pri mojem sorodniku deluje, vsaj 5kg v slabih dveh tednih, ampak poleti, pozimi se nebo tolk poznalo.

mikena ::

Lahko si začneš kupovat "Ensure-plus" napitke. Jaz sem se s tem zredil 7 kg v dveh mesecih.
Prej sem vse živo poskušal, ampak se nisem mogel zredit niti za kilo, potem pa mi je zdravnica svetovala te napitke, in glej ga zlomka - kilogrami so načeli naraščati.

Če te zanima več o tem -> klik.

Yosh ::

Dajarra je izjavil:

Ja športam približno 2-3 krat na teden in tega res ne mislim opustit. Nočem biti nek mišičnjak, samo kakšni 2 kili da bi dobil, verjetno bi bilo dovlj, da bi res jedel 5 obrokov na dan(energijsko zdravih), ne junk fooda. Res pa, da nisem človek za v fitnes, a vseeno bi doma s sklecami in utežmi delal vaje 2krat na teden, če bi bilo potrebno, a kaj ko nimam pojma koliko sklec naj delam in koliko dvigov uteži..vem, da gre postopoma, a vseeno..



Sklec naredi koliko lahko in tudi z utezmi. Na youtube mas tono filmckov za vse vaje skor.

Jej 5 krat dnevno veckrat po malem, imej te majhne obroke, snacks pa to.. Laufaj, pa utezi, pa nehi se ukvarjat s tem.

Rutina.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

einstein :P ::

@yosh

in kako se bo potem zredil, če bo sklece delal in uteži dvigoval, jedel pa le neke snacke? na ta način bo samo še shujšal.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Win8NonGrata ::

Zato, ker vsak pameten bo želel pridobiti mišice, ker sam špeh dobit ni glih zdravo in pa željeno. Mišice ti pa samo od hrane ne bodo rastle, tudi steroidi te zalijejo z špehom če ne kvihtaš ...

einstein :P ::

Win8NonGrata je izjavil:

Zato, ker vsak pameten bo želel pridobiti mišice, ker sam špeh dobit ni glih zdravo in pa željeno. Mišice ti pa samo od hrane ne bodo rastle, tudi steroidi te zalijejo z špehom če ne kvihtaš ...



in od česa bo dobil mišice? od snackov, kakor je yosh napisal? če se hoče zrediti in pridobiti mišice, bo moral žreti ko pri norcih, ne pa jesti snackov.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

freesty ::

Misice bo dobil. Misice so tezje od speha. Takda mu bo masa sla gor.

Najbol za zredit pomaga fitnes in OH prehrana. V fitnesu delat seveda vaje za maso.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

nuclear ::

Dajarra je izjavil:

Lp.

Visok sem 185 in imam 68 kilogramov. Nikakor ne morem dobiti kakšne kile, zaradi zdravstvenih težav v zadnjem času pa sem še izgubil kakšno.
Prosim za kakšen nasvet kako se zdravo malce zrediti. Predvidevam, da je potrebno jesti večkrat na dan, sam jem 3krat in takrat res veliko. Zanima me pa predvsem kakšna hrana je primerna..Razne skute itd in ne junk food, predvidevam?
Športam približno 3krat na teden.

Hvala.


Hojček betonček.

V glavnem, v lajfu se nisem nikoli mogel zrediti. Vedno sem sam sebe slepil, kako ni mogoče itd.

Razlogi zakaj ne dobiš kil:
- 3x na dan je premalo, glede na to da tudi treniraš
- maš verjetno mali želodec, ker nikoli nisi bil debel
- imaš prepričanje da ješ dosti, ampak v bistvu ne
- nimaš apetita za več kot 3 obroke na dan, ker si takoj sit(mali želodec)

Rešitev:
Naredi si jedilnik z 5-6 obrokov na dan manjših. Zajtrk, malica, kosilo, malca, večerja, pa še kaj..

Manjši obrok ne pomeni, da poješ japko pa greš stran. Manjši obrok pomeni, da ne poješ 2 krožnika testenin naenkrat, ker je slabo manj večjih obrokov jest. Bolje je jesti večkrat, ampak standardne obroke.

Zajtrk: 2 polnozrnata kosa kruha s piščančjo salamo/prsi
Malca: ovseni kosmiči s 250g skute
Kosilo: whatevs
Pop malca: kako sadje s skuto(oziroma drugim virom proteinov)
Večerja: whatevs
Pred spanjem: poješ nekaj nvem kako banano al karkol, neki na hitr al pa spiješ mlek ko mali otrok.

V glavnem povečaj obroke, to je to.
Težko ti bo na začetku, ker si hitro sit. Cilj pri tebi je, da si na začetku zadaš cilj, da moraš jesti več, in tako povečaš želodec. Ti imaš težavo se zrediti, ker imaš premali želodec. Debeli ljudje pa imajo težavo shujšati, ker imajo prevelik želodec in niso nikoli siti. Naredi si average želodec in boš zmagovalko leta 2013.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Matija82 ::

nuclear je izjavil:

ker je slabo manj večjih obrokov jest. Bolje je jesti večkrat, ampak standardne obroke.


Ne, ne in še enkrat ne ! Povečana frekvenca obrokov ni bolj zdrava. Prosimo nehajmo ponavljat ta butast mit.

Tvoja teorijo o velikosti želodca pozabi upoštevati, da volumen ni povezan s kalorijami. Krožnik zelenjave (velik volumen)je kalorično boren proti decilitru sladke smetane (majhen volumen).

Dajarra,

http://cronometer.com/

Vpisuj en teden vse obroke, zapiši si kalorije po dnevih, dvigni za 500kcal (sladka smetana je dosti lahek način).

einstein :P ::

freesty je izjavil:

Misice bo dobil. Misice so tezje od speha. Takda mu bo masa sla gor.

Najbol za zredit pomaga fitnes in OH prehrana. V fitnesu delat seveda vaje za maso.


že, že ampak samo s snacki ne bo mogel dobiti mišic, če je suh, bo moral veliko žreti, da bo lahko dobil mišice.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Matija82 ::

einstein, ne gre se zgolj za količino temveč za tip (beljakovine) makronutrienta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

einstein :P ::

rabi tudi ostale snovi, ne samo beljakovine, če hoče dobiti težo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Matija82 ::

Npr. ?

Govorimo pa zgolj o povečanju količine beljakovin na ~2g/kg v obstoječi prehrani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

einstein :P ::

vse, telo potrebuje veliko snovi za življenje, tudi OH ampak vsega v določeni količini.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Matija82 ::

Jao, a nisem napisal povečanje beljakovin v obstoječi prehrani ? Ne govorimo o zgolj-beljakovinski dieti.

einstein :P ::

ja, nisem prebral, ker sem ravno pisal svoje besedilo. torej bo imel ene 2-3 jajca na dan zraven dovolj beljakovin? predlagam tudi veliko vode, ker jo mišice ponucajo precej.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Matija82 ::

Jaz ne bi pretiraval z vodo. Pij ko si žejen, po potrebi povečaj.

3 jajca ne bodo dovolj, ker je to ~200g oz. 25g beljakovin. Seveda, če želi iti na nivo 2g/kg.

Win8NonGrata ::

Matija82 je izjavil:

nuclear je izjavil:

ker je slabo manj večjih obrokov jest. Bolje je jesti večkrat, ampak standardne obroke.


Ne, ne in še enkrat ne ! Povečana frekvenca obrokov ni bolj zdrava. Prosimo nehajmo ponavljat ta butast mit.


+1

Pa še veliko lažje je jesti kadar ti paše, ne pa tisto ko sem se skoraj štopal kdaj grem jest :D

einstein :P ::

Matija82 je izjavil:

Jaz ne bi pretiraval z vodo. Pij ko si žejen, po potrebi povečaj.

3 jajca ne bodo dovolj, ker je to ~200g oz. 25g beljakovin. Seveda, če želi iti na nivo 2g/kg.


torej 15+ jajc na dan?! 8-O
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Yosh ::

einstein :P je izjavil:

@yosh

in kako se bo potem zredil, če bo sklece delal in uteži dvigoval, jedel pa le neke snacke? na ta način bo samo še shujšal.


Mišično maso bo pridobil.

einstein :P je izjavil:

Win8NonGrata je izjavil:

Zato, ker vsak pameten bo želel pridobiti mišice, ker sam špeh dobit ni glih zdravo in pa željeno. Mišice ti pa samo od hrane ne bodo rastle, tudi steroidi te zalijejo z špehom če ne kvihtaš ...



in od česa bo dobil mišice? od snackov, kakor je yosh napisal? če se hoče zrediti in pridobiti mišice, bo moral žreti ko pri norcih, ne pa jesti snackov.



Dej preber lepo kaj sem napisal, rekel sem jej 5 krat na dan, pa vmes snacke.. kaj ti ni jasno?
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Win8NonGrata ::

einstein :P je izjavil:

Matija82 je izjavil:

Jaz ne bi pretiraval z vodo. Pij ko si žejen, po potrebi povečaj.

3 jajca ne bodo dovolj, ker je to ~200g oz. 25g beljakovin. Seveda, če želi iti na nivo 2g/kg.


torej 15+ jajc na dan?! 8-O


Jah zato pa so proteini, ker drugače za tiste zahtevane B požreš enostavno preveč kcal. Sicer se pa sam ne držim 2g/kg, ampak lepo 1g/kg in dokler bodo rezultati ne bom ničesar spreminjal, ker nekako sumim da gre tukaj tudi za promocijo prodaje.

echo ::

Ne z jajci dvigat vnos beljakovin, zaradi holesterola v rumenjakih.

Telo niso lego kocke - za pridobivanje mišic ne nucaš nujno večjega vnosa beljakovin, za pridobivanje špeha ne nucaš nujno večjega vnosa maščob. Škodi pa ne.
Vprašanje pa je, če prednosti dodatnih beljakovin odtehtajo slabosti. Bo jype razložil :)

Najlažje je vnos kalorij povečati na račun sladkih pijač. Če ne maraš gaziranih, je dober tudi kak 100% sadni sok. Poglej malo etikete zadaj.
Poleg tega prav pridejo tudi razne energijske tablice, ker imajo zelo visoko energijsko gostoto.

S športom se pa kar ukvarjaj. Poveča apetit in spodbuja rast mišic, da o hormonih zadovoljstva ne govorimo :D

Matija82 ::

Holesterol, ki pride iz hrane predstavlja le delček vsega holesterola, ki je prisoten v telesu in sam dvig ni problematičen (povezava s srčnimi boleznimi se danes ugotavlja z drugimi faktorji kot zgolj količina ; podtipi LDL-la).

Ne razumem pa čemu bi se nekdo bal jajc toda priporoča sladke pijače ? Iz dežja pod kap.

Glede slabosti beljakovin pa upam, da jype ne bo privlekel Campbella. Poznejše analize kažejo, da so ugotovitve iz knjige primer "kreativnega računovodstva".

http://www.cholesterol-and-health.com/C...
http://healthcorrelator.blogspot.com/se...

Avenger ::

Dajarra je izjavil:


Prosim za kakšen nasvet kako se zdravo malce zrediti..


Povečaj predvsem vnos hidratov(riž, ovseni kosmiči, špageti) in maščob (olivno olje).
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

energetik ::

Dajarra sploh ni napisal, kako bi se rad zredil - špeh ali mišice. Če bi rad špeh, je stvar zelo enostavna. Pij samo sokove namesto vode, jej nutelo in ves čas zobaj čokolado. Oz. jej tisto kar ti je všeč, in to kadarkoli ti zapaše. :)
Če hočeš mišice, je stvar precej bolj zahtevna. Preberi tistih miljon tem na forumu, v katerih je to že napisano.

einstein :P ::

Yosh je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@yosh

in kako se bo potem zredil, če bo sklece delal in uteži dvigoval, jedel pa le neke snacke? na ta način bo samo še shujšal.


Mišično maso bo pridobil.

einstein :P je izjavil:

Win8NonGrata je izjavil:

Zato, ker vsak pameten bo želel pridobiti mišice, ker sam špeh dobit ni glih zdravo in pa željeno. Mišice ti pa samo od hrane ne bodo rastle, tudi steroidi te zalijejo z špehom če ne kvihtaš ...



in od česa bo dobil mišice? od snackov, kakor je yosh napisal? če se hoče zrediti in pridobiti mišice, bo moral žreti ko pri norcih, ne pa jesti snackov.



Dej preber lepo kaj sem napisal, rekel sem jej 5 krat na dan, pa vmes snacke.. kaj ti ni jasno?


No: "Jej 5 krat dnevno veckrat po malem, imej te majhne obroke, snacks pa to"

Vidiš, kaj si napisal? Naj je 5× na dan male obroke (snacks pa to). Nikjer nisi napisal, da naj samo dodaja sancke.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Yosh ::

Rekel se: Jej 5 krat dnevno veckrat po malem, imej te majhne obroke, snacks pa to.. Laufaj, pa utezi, pa nehi se ukvarjat s tem


Kar pomeni, jej 5 krat na dan večkrat po malem, imej te majhne obroke( torej dodatne; te;( se nanašna na snacks pa to..)), laufaj, pa utezi, pa nehi se ukvarjat s tem.

Ali takole; jej 5 krat na dan večkrat po malem. Imej te majhne obroke( snacks pa to). Laufaj. Uteži. Nehi se ukvarjat s tem.

evo, fantek, zdaj razumeš?

Ti si zmišljuješ po svoje, in mi mečeš besede v usta.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

einstein :P ::

@yosh

ne punčka, ti ne znaš napisat, s tem, ko si napisal: "imej male obroke, snacks pa to" je več kot očitno mišljeno, da naj bi jedel male obroke (snacki), nikjer pa nisi napisal, da so ti mali obroki mišljeni, kot dodatek h glavnim obrokom.

nauči se pisati tako, da te drugi razumejo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Ni ga čez dobra kokošja jajca.

Yosh ::

einstein :P je izjavil:

@yosh

ne punčka, ti ne znaš napisat, s tem, ko si napisal: "imej male obroke, snacks pa to" je več kot očitno mišljeno, da naj bi jedel male obroke (snacki), nikjer pa nisi napisal, da so ti mali obroki mišljeni, kot dodatek h glavnim obrokom.

nauči se pisati tako, da te drugi razumejo.



Našteval sem; jej 5 krat, imej majhne obroke;snacks pa to, laufaj, utezi..

Ne, to je sam tebi bilo očitno,, ti se nauči brati z razumevanjem.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

einstein :P ::

ko si omenil majhne obroke, je že več kot očitno, da govoriš o snackih pa o tem.

kakorkoli že, prej bo dobil maso z manj obroki na dan, kot pa s 5 obroki na dan.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615237 (13461) goldenratio
»

Zelo sem suh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13731986 (24832) metikameti
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24772865 (63100) thramos
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037436 (27841) CleanPower

Več podobnih tem