» »

Smrt ali zapustitev?

Smrt ali zapustitev?

draciel ::

Recimo da si z eno osebo 40 let. To osebo imaš zelo zelo rad in seveda si z njo preživel večino svojega življenja. Recimo da pride do 2 primerov:

1Primer: Oseba te pusti in s tabo prekine vse stike

2Primer: Oseba umre

Ali je primer1 enak primeru2 ? Saj vemo zgodbe iz resničnega življenja kako neka oseba "zlomi" srce drugi osebi, ker jo zapusti itd. Nato je prvi osebi itak hudo, solze tečejo itd. Isto kot če bi druga oseba umrla.

Ali je res potem občutek kot če te nekdo pusti enako občutku kot če bi ta oseba umrla? Ali je kakšen primer zgoraj več od drugega?

vorantz ::

ni isto
1.) obstaja šansa da to osebo še kej vidiš okoli in te prime da bi jo zadavu
2.) obdobje žalovanja, potem pa move on

pa tudi čustva bodo drugačna...v prvem bo jeza, v drugem mogoče malo jeze na začetku potem pa pač žalost

Win8NonGrata ::

Že zato ni isto, ker ko oseba umre te zapusti neprostovoljno(in te ima verjetno še vedno rada), medtem pa te v prvem primeru da na čevelj in s tem pokaže, da ne čuti kaj dosti pozitivnega do tebe ....
V glavnem meni je bolj hudi za osebami, ki so me imele rade in so me zapustile, kot pa za nekomu, ki me ne prenese ...

Zgodovina sprememb…

draciel ::

Win8NonGrata je izjavil:

Že zato ni isto, ker ko oseba umre te zapusti neprostovoljno(in te ima verjetno še vedno rada), medtem pa te v prvem primeru da na čevelj in s tem pokaže, da ne čuti kaj dosti pozitivnega do tebe ....
V glavnem meni je bolj hudi za osebami, ki so me imele rade in so me zapustile, kot pa za nekomu, ki me ne prenese ...


dobro razmišljanje ja. Nisem niti pomislil na to..

blackbfm ::

To da te oseba zapusti ne pomeni nujno da te nima rada ampak da se mogoče cilji ali pa način življenja preveč razlikuje od tvojega.

Win8NonGrata ::

Ja to je res, samo tu je zdaj vprašanje če gre za partnerja, oziroma avtor ni nič konkretnega napisal o temu kaj zanj pomeni, da je bil s to osebo skupaj.
Nekako sem sklepal, da gre za partnerja, ki te da na nogo in te noče več nikoli videti(lahko tudi družinski član ali prijatelj s katerim si se smrtno sporekel), ker je za alternativo ponudil smrt. V resničnem svetu pa skoraj ne vidim neke realne situacije, kjer bi te neka oseba imela rada a bi hkrati morala prekiniti popolnoma vse stike s teboj.

Zgodovina sprememb…

galu ::

Zapuščina in življensko zavarovanje druge osebe je tudi pomemben faktor. :)
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volilna pravica || Odvzeta opravilno sposobnost

Oddelek: Problemi človeštva
111665 (1109) primoz4p
»

kaj je fora da se v filmih ne znajo pogovarjat po telefonu?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547926 (4008) Unknown_001
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31554115 (49478) jype
»

Deterministično vesolje in svobodna volja - miselni poskus (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15420137 (18409) Saladin

Več podobnih tem