» »

S 1. januarjem dražje subvencionirane mesečne vozovnice za dijake in študente

S 1. januarjem dražje subvencionirane mesečne vozovnice za dijake in študente

martincek1 ::

Kot so v sporočilu za javnost zapisali na Uradu vlade RS za komuniciranje, je "izjemno dobro sprejet model subvencioniranja javnega prevoza za dijake in študente", ki ga je ministrstvo za infrastrukturo in prostor (MzIP) uvedlo prvega septembra letos in ki je občutno pocenil javni prevoz šolajoče se populacije, ogrožen, vozovnice pa se bodo 1. januarja 2013 podražile.

vir siol.net

kombinezon ::

Najprej vzamejo vse dodatke za prevoz pri štipendijah, da lahko pocenijo mesečne karte. Nato pa karte spet podražijo. Bravo.

Zgodovina sprememb…

SplitCookie ::

Subvencioniran promet očitno ni dovolj subvencioniran.

Kot, da je to nekaj novega
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

black ice ::

Jaz sem v času SŠ plačeval za mesečno karto 120€ (brez subvencije je karta bila okrog 150€).
Brat sedaj plačuje 20€. Četudi bodo sedaj dvignili ceno za 10-15€ se še da potrpeti, ker je na letni ravni razlike za dve slovenski delavski plači - kar ni tako malo.

Mipe ::

Tako je. Če se boste dijaki in študentje bunili zaradi tega, se zavedajte, da vam je še vedno lažje kot je bilo nam, ki smo stradali, da smo lahko študirali.

Gladi ::

SplitCookie je izjavil:

Subvencioniran promet očitno ni dovolj subvencioniran.

Kot, da je to nekaj novega

Letos so ogromne subvencije, sploh za te iz oddaljen krajev.

amigo_no1 ::

martincek1 je izjavil:

Kot so v sporočilu za javnost zapisali na Uradu vlade RS za komuniciranje, je "izjemno dobro sprejet model subvencioniranja javnega prevoza za dijake in študente", ki ga je ministrstvo za infrastrukturo in prostor (MzIP) uvedlo prvega septembra letos in ki je občutno pocenil javni prevoz šolajoče se populacije, ogrožen, vozovnice pa se bodo 1. januarja 2013 podražile.

vir siol.net

Vlada je začela z nizkimi udarci, sedaj enačijo referendum z začasnima financiranjem proračuna.Kaj sledi ?
Da NEbranje Demokracije, Reporterja in Siola znižuje državni bdp ;(( ?


JJ tipična reakcija:
blame others !
http://www.siol.net/novice/slovenija/20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dope1337 ::

Mipe je izjavil:

Tako je. Če se boste dijaki in študentje bunili zaradi tega, se zavedajte, da vam je še vedno lažje kot je bilo nam, ki smo stradali, da smo lahko študirali.


khm ... a si vse za pijačo zapravu?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Mipe ::

Vozač. Vlak vsak dan. Iz Dolenjske. Sedaj pa preračunaj, koliko to stane.

ramiz?! ::

Mipe je izjavil:

Tako je. Če se boste dijaki in študentje bunili zaradi tega, se zavedajte, da vam je še vedno lažje kot je bilo nam, ki smo stradali, da smo lahko študirali.

Glede na to, da si se tko slikovito izrazil, predvidevam da si bil odličnjak in si imel krito in mesečno karto in dovolj denarja za pijačo...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

Mipe ::

Odličnjak ravno ne, štipendija pa je komaj zadostovala za prevoz, tako da dostikrat sem lačen šel mimo menze.

black ice ::

Mipe je izjavil:

Tako je. Če se boste dijaki in študentje bunili zaradi tega, se zavedajte, da vam je še vedno lažje kot je bilo nam, ki smo stradali, da smo lahko študirali.

Prepričane ne moreš prepričati. Razumem kako hudo neprijetna zadeva je to, sem tudi sam bil nekaj časa v podobni situaciji.

dope1337 ::

Verjamem da so bile IZJEME, ki jim seveda ni bilo prijetno. Kakor se dandanes tudi najdejo takšni primeri kot od Mipe in black ice ... Vendar prosim, ne mi posploševati, češ kak je blo vam (vsem študentom vaše generacije) za x faktor težje kot nam ... Vsi smo v isti brozgi. Ko se menim z ljudmi cca. 10 let starejšimi od mene, ki so študirali in jim opišem trenutno situacijo (subjektivno imho), bi si upal reči celo, da je včasih bilo bolj "prijetno" študirati kot sedaj.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Mipe ::

Niti ne. Ljudje se pač spomnijo samo ta bolj prijetnih spominov, ko so se naeksali in povaljali v postelji z večimi mičnimi študentkami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

šernk ::

Lani je bil avto cenejši od avtobusa in vlaka za študente, letos je obratno. Pred 4 leti sem dal za vlak s članskim popustom (kartico je bilo treba seveda plačat!) 5€ v eno smer. Nato sem se odločil, da je poln avto cenejši, kar je bilo res. Drugi so mi namreč popolnoma pokrili bencin in ostale stroške (260km in med 30 in 40€ povrnjenih stroškov) poleg tega pa še nisem 6-7ur tedensko zapravil na vlaku.

10 voženj je sedaj koliko 15-20€? 1,5€ vožnja...pač prelepo, da bi v teh časih šlo skozi, ampak super da se pridobi rajo na svojo stran.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dope1337 ::

šernk je izjavil:

Lani je bil avto cenejši od avtobusa in vlaka za študente, letos je obratno. Pred 4 leti sem dal za vlak s članskim popustom (kartico je bilo treba seveda plačat!) 5€ v eno smer. Nato sem se odločil, da je poln avto cenejši, kar je bilo res. Drugi so mi namreč popolnoma pokrili bencin in ostale stroške (260km in med 30 in 40€ povrnjenih stroškov) poleg tega pa še nisem 6-7ur tedensko zapravil na vlaku.

10 voženj je sedaj koliko 15-20€? 1,5€ vožnja...pač prelepo, da bi v teh časih šlo skozi, ampak super da se pridobi rajo na svojo stran.


Res je, ampak kolikor jz vem, ni več otroških dokladov zaradi tega? Naj me kdo popravi če sem narobe informiran.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Looooooka ::

Manjka samo se kaksen oce/mama/dedek, ki je moral pes hoditi cez hribe in doline, sredi zime brez cevljev, sred poletja brez vode, sred vojne s 70x70 cm velko tarco na glavi, sred izbruha crnih koz brez cepiva...in zaceti pot ze ob polnoci, kljub polni luni in napadom volkodlakom...prekrit s cesnom, da se je varoval pred vampirji, tak...posten clovek, da studentom razlozi, da jamrajo za brezveze. Da jih preprica, da bi danes kljub socialni drzavi in napredku iz nekega cudnega razloga morali malce bolj trpeti, ker brez trpljenja ni zivljenja or smth? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

sidd ::

To je več kot očitna politična igra. Isto je bilo z zastonj malico. Kdo temu nasede, pač nasede. Vozovnice so vedno bile subvencionirane. Kaj pa se ta vlada gre (ni prvič), je pač populizem. Najprej dajo, česar itak že , tako sami trdijo, ni, potem pa to, v okviru izsiljevanja, zahtevajo nazaj, češ, da oni pa oni blokirajo to pa to. Svojo nesposobnost vodenja prikrivajo z raznimi nebulozami. Zgodovina se ponavlja.

Odrastite že enkrat....do takrat pa seveda pokoristit poceni prevoze, dokler trajajo. ;((
no idea for signature
signed
I

PrimozR ::

dope1337 je izjavil:

šernk je izjavil:

Lani je bil avto cenejši od avtobusa in vlaka za študente, letos je obratno. Pred 4 leti sem dal za vlak s članskim popustom (kartico je bilo treba seveda plačat!) 5€ v eno smer. Nato sem se odločil, da je poln avto cenejši, kar je bilo res. Drugi so mi namreč popolnoma pokrili bencin in ostale stroške (260km in med 30 in 40€ povrnjenih stroškov) poleg tega pa še nisem 6-7ur tedensko zapravil na vlaku.

10 voženj je sedaj koliko 15-20€? 1,5€ vožnja...pač prelepo, da bi v teh časih šlo skozi, ampak super da se pridobi rajo na svojo stran.


Res je, ampak kolikor jz vem, ni več otroških dokladov zaradi tega? Naj me kdo popravi če sem narobe informiran.

Otroških dodatkov ni več nad 18. letom, je pa zato kao več državnih štipendij nad 18. letom. Ampak so tem štipendijam, kot je bilo povedano, z letošnjim letom vzeli dodatek za prevoz.

sidd ::

Denar za štipendije pa "dobili" od dodatne obdavčitve štud. dela. In je kdo nazadnje pogledal ponudbo štud. del? Jih praktično ni ...
no idea for signature
signed
I

cen1 ::

Naj mi en razloži kako bo blokada ali zavrnitev proračuna pomagala tej zahojeni državi? Vse bo samo še slabše. Strašenje gor ali dol, če ti urediš subvencije in ti nato propade finančni načrt za naslednje leto je logično da nekje ne bo šlo.

SplitCookie ::

Sej so že dvignili cestno takso, pa še ni blo dost

Jebiga

Starih krip se včasih ne splača več popravljati
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

NissanGTR ::

Subvencioniran prevoz???? Kaj sploh to je?? Jaz sem se vsak dan vozil na faks na relaciji KR-LJ in o čem takem sem takrat lahko samo sanjal. In potem se bunite, da imamo danes neoliberalizem, včasih smo pa imeli čudoviti komunizem. Očitno je ravno obratno, da imamo danes kumunizem, ki subvencionura prevoze mularije, da se do 30 leta zajevebava in ga žura, zraven pa še malo protesrira proti kapitalizmu.

m0LN4r ::

Jup, jaz sem mel tut 100EUR povprečno za bus. Sestra pa še več. Busov na voznem redu pa 2-3. Glede štipendije se pa strinjam, da majo zelo glupe kriterije. Upoštevajo se njive pa parcele (od katerih nimaš nobenih koristi) in jim pripišejo visoko vrednot in te ocenijo za bogatega. Parcele so pa nekje v nekem zaraščenem logu, znebit se jih pa ne moreš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gladi ::

sidd je izjavil:

Denar za štipendije pa "dobili" od dodatne obdavčitve štud. dela. In je kdo nazadnje pogledal ponudbo štud. del? Jih praktično ni ...

Ali si si mogoče kdaj ogledal stran študenskega servisa?

Phantomeye ::

Še ena poteza, da bi narod skregal med sabo :D

Vzameš enim in kot vzrok kriviš druge in valjda, bodo prvi jezni na druge... in potem se sesuje. :D

sidd ::

Gladi, ne, ker mi ni več treba. No, sem šel sedaj gledat. Za celotno podravsko regijo je izpisalo 42 del. Res, presežek, res ...
Sicer pa mesečno za bus pa sem za 7 km plačeval, pazi to, z subvencijo vred 52€. Nekje 4 leta nazaj.
Je pa kolega bil brez štipendije, pa je mel 120€ mesečno. Pa smo vsi preživeli. Tako da če sedaj podražijo mesečne za tistih 10€ ne bo nobenega konc!! Vlada spet nekaj muti, kot vedno ...
no idea for signature
signed
I

butters81 ::

Tudi subvencionirana lpp se je podražila od lani iz 17€ na 20€. Da pa isto stane samo lpp mesečna za take iz ljubljane in pa lpp + primestni je pa tudi nesmiselno. Včasih so bili pa drugi ekstremi, da so bile lpp posebej, malo cenejše, priti v ljubljano pa drago.
Dodal bi pa še to, da se podobne stvari izkorišča za osnovnošolske otroke, da se pol očka pride kregat na lpp, da bi pa mel za svojo hčerko za 20€ iz vrhnike + urbano. Subvencija velja samo za dijake in študente. Osnovna šola se obiskuje v občini stalnega prebivališča. Pol so pa zaposleni na lpp žleht in nehumani, ker sosedov otrok iz vrhnike pa ima za 20€ primestni + mestni, njegova hči pa ne. Ljudje so pa čakal v vrsti 20 min za njim.

Kamran ::

Pozdrav,

m0LN4r je izjavil:

Upoštevajo se njive pa parcele (od katerih nimaš nobenih koristi) in jim pripišejo visoko vrednot in te ocenijo za bogatega. Parcele so pa nekje v nekem zaraščenem logu, znebit se jih pa ne moreš.

Temu se reče demoniziranje premoženja.

Še moja napoved: S 1.1.2013 bodo dražje plenice za odrasle. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917473255 (12983) History
»

Praksa in plačilo?

Oddelek: Šola
349263 (4040) MadMicka
»

mesečna vozovnica po novem sistemu

Oddelek: Šola
4012556 (9168) lebdim
»

LPP in stalno prebivališče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12015983 (13508) Ramon dekers

Več podobnih tem