» »

zvočniki DTT2200 in moja nerodnost...

zvočniki DTT2200 in moja nerodnost...

akulp ::

Tkole je..doma mam Creativov sistem 5.1 (DTT 2200) in ko sem pospravljal mi je skozi okroglo odprtino na wooferju padel noter en delček neke živce , ki je nisem mogel dobiti ven drugače kot da sem woofer odprl....vendar pa budala jest, pri tem polomil tisti plastični tulec ki je vstavljen v tisto okroglo odprtino.

Tulec je BIL cca. 10 cm dolg (del ki je segal v zvočnik) , sedaj ga je ostalo samo še kakšen cm, v bistvu samo še toliko da pride po robu tiste okrogle odprtine, noter sega le še kakšen cm.


Sedaj me pa zanima ali to kaj vpliva na zvok..ker zdej ne vem a mam jeaz to bolj v glavi al se res mal bolj čudno base sliši.

TNX , Luka

the_unborn ::

to je bass reflex cev, ki sluzi nevem cemu (basom seveda), ce kje dobis novo neakih mer kar noter z njo

akulp ::

am sam še to...a bi blo pametn dat notr isto plastično al je recimo ql tud kovinska al pa lesena?

akulp ::

kaj pa karton, trd?

Jok3r ::

Mora biti plastična cev ali iz kakšnega trdnejšega materiala. Mora popolnoma se prilegati tisti luknji, ki je vrezana v les (dihtat;) ) če ne bo tako bojo basi šli !!!

sash ::

zadeva je namenjena določitvi "barve" zvoka -> basa. Zadeva ne rabi biti plastična (videl že alumunjaste in lesene:D ), je pa pomembna dolžina in premer te "cevi" in seveda da je fiskno montirana v izvrtino.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

akulp ::

če bi bla stvar narejena iz "rostfreja" a bi blo ql, trdno je....ker verjetno plastika tud ni lih "best of" rešitev pa je zato plastičo da je cenej, kaj menite "rostfrej"?

jest10 ::

Glavno je da je prave dolžine in premera. Materjal ni važen! Važno je da so mere prave in da sama ceu ne oddaja zvoka(doni).

akulp ::

ok tnx fantje, zaenkrat sem zlimal staro skupaj, sicer ne opaim nobene razlike od prej vendar je kaksen cm krajsa...bo pa fotr postimal pa mi naredil iz "rostfreja"

tnx se enkrat, ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17236280 (19739) čuhalev
»

S čim naj zaflikam manjšo luknjo v zidu?

Oddelek: Loža
244723 (4392) jype
»

Pretakanje tekočin

Oddelek: Loža
172563 (2239) dzinks63
»

rastlinjak

Oddelek: Loža
107431 (7190) tsh2
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27622882 (13755) LittleDevil

Več podobnih tem