» »

problem z Windows 8

problem z Windows 8

killa bee ::

a mi lahko nekdo razloži zakaj imam spodi na sliki napisan Matevž Foltek, pa jst tega nism inštaliru?

Lonsarg ::

Nima to veze z tvojimi windowsi. Tisto ima nekdo na tvojem omrežju ne nekam računalniku vkloplen nek media server. Najbolj pogosto je to kak Windows Media Player, ki včasih če kaj klikaš kar sam vklopi to zadevo, čeprav potem ni nič gor, oziroma sploh ne da dostopa.

killa bee ::

a se to ne da zbrisat?

Lonsarg ::

V nadzorni plosci po omrezne nastavitve lahko izklopis sharanje. Kar pomeni da do nicesar na tej mrezi ne bos mogel dostopat, recimo ce si delite fajle preko mreze.

killa bee ::

Potem imam pa še en problem.
Ko prižgem računalnik mi velikokrat noče pridt notr v windowse ampak se obesi na začetnem zaslonu, ubistvu ne morem niti v bios. Če pa imam USB ključek-(bootable win8) v računalnik priključen mi pa požene windowse normalno.
Kaj bi bilo lahko narobe in ali ga moram odnest na servis?

Miha20 ::

Verjetno slabi kontakti med matično ploščo meni učasih to nardi pol pa ugasnm pa pa sam mal potovčm in dela spet.
Ti odsvetujem da tolčeš sam men sam tko dela.

killa bee ::

kontakt med čem in matično ploščo ? Kako je pa to povezan s tem da dela samo če je notr USB ključk(na katermu je win8 bootable)?

Miha20 ::

Nevem možno je da je narobe windows inštaleran. Kontakt med diskom in matično ploščo (saj pri meni je tako)ali zjeban disk.

AvtoR ::

Meni pa kar naenkrat, ne deluje več funkcija sleep. Ko dam računalnik v spanje se prebudi iz hibenate načina se pravi iz BIOS, to pa traja in traja.
Zanimivo je da je ob instalaciji ta stvar delovala, po kakem tednu pa zadva ne deluje ve. Poskusil sem sistem restore pa nič.
Sem čekiral če so kaki novi driverji za grafo, pa nič! Še kakšna ideja kaj je lahko nerobe?

Miha20 ::

Hm kakšen računalnik pa maš grafa pa procesor ram takrat je procesor najbolj obremenjen in dolgo časa, meni jo to delalo na win 7 na 8 je pa precej hitrejše prebujanje

AvtoR ::

Dobre 4 leta star PC, poc je Q9300, grafa je nvidia 9600GT, 4gb rama. ssd disk Samsung 830, plata je Asus ep45ds3.
Prej sem imel visto in je sleep delal BP. Potem sem na novo namestil windows 8 in je na začetku tudi tu delalo BP, kar naenkrat pa ne deluje več!
Mogoče je pa windows update kriv?

RuskiSnajper ::

kuj nekaj, kaj lahko premakneš toti error da se vidi sploh na kaj si klikno

Miha20 ::

Ja mogoče pri visti sem imel ta sranje. Ker windows 8 pa maš jz mam enterprise pa use lepo dela. sam za normalno delovanje morš me od win 8 pro naprej.

Jz mam piratskega pa use ok dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

AvtoR ::

Orignalni upgrade na Win8 pro. Imam pa dual boot. Win8 imam na novem SSD, Visto pa na starem HDD. V Win 8 hkrati laufata oba diska, HDD kot podatkovni.
Za win 8 imam na plati vklopljen AHCI driver, za visto pa tega nimam, zato moram vedno za preklop sistema prenastaviti BIOS, sicer se ne zažene željeni sistem.
Najbolj me čudi, da je v štartu delalo BP, sedaj po inštalaciji nekaj programov, pa to ne dela več!

AvtoR ::

Čudno se mi obnaša računalnik. Dam na Shutdown pa mi dejansko dela restart, dam na Sleep pa mi dejansko dela Hibernate... WTF?
Cel komp sem prečekiral na viruse pa nič?

Alessio983 ::

Tile win 8 so čudni. Sem jih sam naložil, pred tem sem imel Win7 ki so delali BP. Sedaj imam tudi sam probleme z ugašanjem, kot omenjeno zgoraj in ne dela mi več EuP. Torej ko ugasnem računalnik, mi miška, tipkovnica, zunanji disk še vedno gorita, čeprav imam v biosu izklopljeno da naj se ugasne usb napajanje.

AvtoR ::

Jaz pri meni za probleme sumim AHCI bios driverje na plati. Ali bo kaj vplivalo na življensko dobo SSD če ga priklopim brez AHCI podpore?

Miha20 ::

Poskusi če bo delovalo brez bios na življensko dobo ni kaj vplivat samo slabše deluje ali pa tudi ne sej grafične ti tud ni treba inštalerat pa duluje sam kšna igra pa ne

Jaz mam windows 8 entarprise, pa dela ok čeprov nimam aktiveranga lepo enga piratskiga z neta pabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

Alessio983 je izjavil:

Tile win 8 so čudni. Sem jih sam naložil, pred tem sem imel Win7 ki so delali BP. Sedaj imam tudi sam probleme z ugašanjem, kot omenjeno zgoraj in ne dela mi več EuP. Torej ko ugasnem računalnik, mi miška, tipkovnica, zunanji disk še vedno gorita, čeprav imam v biosu izklopljeno da naj se ugasne usb napajanje.

Izklopi čist, če negre drugače

Alessio983 ::

ja to mi je edina opcija sedaj. Ubistvo je lahko kaj narobe če skos izklapljam in vklapljam elektriko ?

AvtoR ::

AvtoR je izjavil:

Orignalni upgrade na Win8 pro. Imam pa dual boot. Win8 imam na novem SSD, Visto pa na starem HDD. V Win 8 hkrati laufata oba diska, HDD kot podatkovni.
Za win 8 imam na plati vklopljen AHCI driver, za visto pa tega nimam, zato moram vedno za preklop sistema prenastaviti BIOS, sicer se ne zažene željeni sistem.
Najbolj me čudi, da je v štartu delalo BP, sedaj po inštalaciji nekaj programov, pa to ne dela več!


Sem naredil represh sistema in sedaj sleep spet deluje:)
Je bilo pa potrebno skoraj vse programe na novo namestiti:(

ManDriver ::

A kdo ve kaj narest proti spacanim fontom v IE 10 v Win 8?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Looooooka ::

AvtoR je izjavil:

Meni pa kar naenkrat, ne deluje več funkcija sleep. Ko dam računalnik v spanje se prebudi iz hibenate načina se pravi iz BIOS, to pa traja in traja.
Zanimivo je da je ob instalaciji ta stvar delovala, po kakem tednu pa zadva ne deluje ve. Poskusil sem sistem restore pa nič.
Sem čekiral če so kaki novi driverji za grafo, pa nič! Še kakšna ideja kaj je lahko nerobe?

Mel isti problem. Pojavljati se je zacelo ta mesec...zadeva se je zbujala iz sleepa...ce sem dal hibernate se je pa zbudila in zacela pri biosu.
No v mojem primeru je bil kriv scheduled task, ki ga je tja dal en program in ga oznacil z "wake computer up to run this task".
Mam feeling, da je hibernate crknil, ker ga je zadeva zbujala prehitro oz to + kombinacija mojega drkanja po biosu z S2 in S3 nacinom zbujanja.
Preveri BIOS in poglej ce mas S2,S3,S4...in potem pod task schedulerjem poglej taske ce je slucajno kateri oznacen z "wake the computer to run this task" (pod conditions tabom).

AvtoR ::

Od refresha naprej mi že kak mesec deluje vse BP!
Pred časom se mi je dogajalo, da se je računalnik sam zbujal.
Zadevo sem preveril z ukazom powercfg -lastwake in ugotovil kateri program sproža zagon sistema. Od takrat zelo zadovoljen z osmico :)

ManDriver ::

Windows 8 mi ne spi. Če v CMD vpišem Powercfg/requests pravi "An audio stream is currently in use". Kakšna ideja?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Dober dan ::

Je kdo že kdaj brisal tiskalnike v Windows 8 pro? No sam sem sformatiral računalnik in nanovo naložil windows8 pro sedaj imam pa problem. Tiskalnik je naložen kar sam od sebe ampak ob uporabi tiskalnika javi napako da je slednji izklopljen. Gonilnikov ne morem izbrisati, saj stalno javlja da je gonilnik v uporabi in bla bla bla. Zna kdo to odstranit, da lahko nanovo inštaliram gonilnike kot je potrebno, da bo tiskalnik deloval? Namreč tiskalnik imam preko wirelesa ušmekan in drugače deluje čisto brez problemov na vseh računalnikih v bajti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420238 (3877) jedateruk
»

Acronis True Image - problem z clone disk...

Oddelek: Pomoč in nasveti
153368 (3119) Mare2
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081376 (65763) phone8
»

Mnenja o Oknih 8 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1304197183 (134175) Markl
»

Windows 8 RTM nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8821917 (17335) Sc0ut

Več podobnih tem