» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
2 / 27
»»

dronyx ::

Trenutno jih imam čez 200 in vse pridejo na en ekran in se čudovito znajdem. Kako naj to naredim v Metroju?

Architect ::

200 bližnic imaš? torej potrebuješ bližnice do bližnic, da se znajdeš? :D

Kako v metroju? še bolj preprosto. V metroju boš imel ikone v kvadratkih, ki jih boš razdelil na več območij. Območja bodo od leve proti desni, med njimi pa se boš premikal z drsnikom. Perfektno kajne? Vse bo pospravljeno, namizje boš urejeno kot boš TI želel.

Na tak način, samo da boš imel pač manjše ikone. Boš pa imel lahko tako razdeljeno na določene dele kot je na tem posnetku. Seveda boš imel delov lahko bistveno več kot jih je tu:

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Aja, za tiste, ki mislite da je win8 nekaj novega, ukaz ver pravi da gre za windows 6.2
V vednost je tukaj treba povedat da je vista 6.0, win7 pa 6.1, windows xp so bili pa 5.1.
Tako je!

Architect ::

je kdo rekel da je kaj novega?

je pa bistveno bolj optimizirana kot win7, dela lepše. Še v virtualki dela povsem brezhibno, kaj šele na dejanski mašini.

Zakaj bi razvijali nekaj novega, če je staro že brezhibno? Pač so dodelali star OS, dodali nekaj featurjev, izboljšali uporabniški vmesnik in voila, nov OS je tu. Zkaj bi morala biti vsaka verzija OS nekaj novega, če so uporabniki tako leseni da se niti na nov uporabniški vmesik ne morejo navaditi?

Mavrik ::

je pa bistveno bolj optimizirana kot win7, dela lepše. Še v virtualki dela povsem brezhibno, kaj šele na dejanski mašini.


To sem jaz tudi opazil - preklapljanje s Starta in nazaj je zelo hitro in gladko... kar pomeni da namesto da bi mel ikone pinane v taskbar (ali na namizje) mi je dejansko jih ljubše meti v Metro Startu, ker jih je lažje poiskat in kliknit.
The truth is rarely pure and never simple.

fosil ::

Zakaj torej postavljati neumne omejitve, če ni nič novega?
Zakaj je bilo treba onesposobit start, če je cel sistem dejansko prilagojen za delovanje z startom?
Tako je!

Architect ::

ker so ljudje nesposobni in 20 let niso znali starta uporabljati. Pa so ga dali ven.

dokaz je onyx, ki ima 200 bližnic na namizju. (brez zamer, namizje imej kakšrno želiš...samo razlagam zakaj so se odločili prenoviti uporabniški vmesnik).

Start meni je bilo do zdaj nekakšno nepotrebno odvečno odložišče, kjer je bilo toliko sranja da se nihče ni znašel. Zato so imeli uporabniki uničeno namizje saj so imeli gor 5 let stare slike, nepotrebne rar mape in med vsem tem sranjem celo bližnice do programov.
Zdaj tega ne bo več. bližnice do programov bodo v metroju, na namizju pa bo imel uporabnik karkoli bo želel.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Mavrik je izjavil:

To sem jaz tudi opazil - preklapljanje s Starta in nazaj je zelo hitro in gladko...

Na kakšnem računalniku? Menda ja nisi mislil, da bo na i7 ali i5 procesorju z 8 GB ram in SSD diskom preklapljanje med meniji delalo tako kot na Windows 3.1! Če na takem računalniku letijo zahtevne računalniške igre brez zatikanja s 100 FPS minimalno, potem pa vsaj OS sam s sabo ne bi smel imeti nobenih težav. :)

Architect ::

windows 8 bo deloval bolje kot windows 7, ki dela lepše kot windows xp. (po recimo 1 letni uporabi računalnika).

Celo strojne zahteve ima win8 nižje kot win7. Samo nabijaš, da bi očrnil ime še preden pride OS dejansko na trg.

Zgodovina sprememb…

TechBeats ::

ker so ljudje nesposobni in 20 let niso znali starta uporabljati. Pa so ga dali ven.


mogoče ga niso znali oz niso hotli v winXP, jaz zase vem da v WinXP je bil no go, samo sedaj v win7 ga pa owna.
AciD TriP

Mavrik ::

dronyx je izjavil:

Na kakšnem računalniku? Menda ja nisi mislil, da bo na i7 ali i5 procesorju z 8 GB ram in SSD diskom preklapljanje med meniji delalo tako kot na Windows 3.1! Če na takem računalniku letijo zahtevne računalniške igre brez zatikanja s 100 FPS minimalno, potem pa vsaj OS sam s sabo ne bi smel imeti nobenih težav. :)


Približno štiri leta star Dell XPS M1330 s C2D@2.5 GHz, 4GB rama in mehanskim 7200rpm diskom. Kar je precej švoh mašina v letu 2012. Še posebej v luči tega da se Ubuntu precej bolj zatika.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

dronyx ::

Architect je izjavil:

Samo nabijaš, da bi očrnil ime še preden pride OS dejansko na trg.

Če to leti name je dejstvo, da je Windows 8 že v tem trenutku nova Microsoft Vista, brez da jaz karkoli še dodatno očrnim.

fosil ::

Nekateri pač uporabljamo še kakšen program poleg internet explorerja in si radi stvari organiziramo po svoje.
Če nas zanima ali sije sonce ali dežuje, pa pogledamo skozi okno.
Tako je!

Architect ::

zakaj naj bi bila to nova Vista? Daj 1 sam razlog? Ker nesposobni uporabniki niso zmožni doumeti novega uporabniškega vmesnika, ki je odličen?

Predstavljaj si to: ISTI UPORABNIŠKI VMESNIK za telefone, tablice, prenosnike, namizne. Povsod bo uporabnik vedel kako ravnati z napravo, nobenih dvomov, nobenega privajanja na novo napravo. to smo čakali.

Fosil, ti nikoli ne spremljaš vremenske napovedi za nekaj dni naprej? eni radi vemo vsak dan kakšno vreme bo pojutrišnjem.

In tudi v win8 si boš lahko vse uredil kot boš želel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VSE bližnice boš lahko imel na namizju, če boš želel.

Start menija pa nista uporabljala niti ti niti onyx, zato mi razložita zakaj zaboga ga bosta pogrešala?!?

fosil ::

Ne vem od kje ti da ne uporabljam start menija?
Jaz ga uporabljam kar naprej.
Tako je!

Architect ::

potem si eden redkih, ki so zmožni uporabljati start meni.

potem ti izrekam sožalje, pač se boš moral navaditi na nov videz. Onyx na drugi strani pa bo imel povsem identično namizje kot do sedaj.

In še vedno se bo dalo popolnoma vse bližnice dati direktno na namizje, če bo uporabnik pač tako želel. V tem primeru uporabnik metroja pač nikoli ne bo uporabljal. tudi prav.

Kaj točno pa počneš v start meniju? Iščeš bližnice, ali samo v iskanje napišeš ime programa in pritsineš enter? Ker slednje bo brez problema delovalo tudi v win8.

dronyx ::

Architect je izjavil:

Predstavljaj si to: ISTI UPORABNIŠKI VMESNIK za telefone, tablice, prenosnike, namizne. Povsod bo uporabnik vedel kako ravnati z napravo, nobenih dvomov, nobenega privajanja na novo napravo. to smo čakali.

To je Microsoftovo razumevanje računalniškega socializma. Saj včasih so tudi imeli ideje, da bi standardizirali daljinske upravljalce in bi kupci znali takoj delati z vsako novo napravo. Samo ljudje imajo dokaj solidno razvite možgane z veliko potenciala, tako da jim običajno ne dela težav upravljati različne naprave in uporabniške vmesnike. Tistemu, ki to dela težave, pa ponavadi ne pride niti do Metroja, ker običajno popoldneve preživlja raje ob pivu v vaški gostilni. ;)

Si pa ne predstavljam nikogar, ki danes uporablja Applovo tablico ali telefon, ki bi prestopil na Metro. Za te naprave je Metro tretja liga, pa ne maram Appla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mavrik ::

fosil je izjavil:

Nekateri pač uporabljamo še kakšen program poleg internet explorerja in si radi stvari organiziramo po svoje.
Če nas zanima ali sije sonce ali dežuje, pa pogledamo skozi okno.


Kul. Zakaj hočeš drugim prepovedat da delajo na drugačen način? Ti še vedno lahko po svoje.
The truth is rarely pure and never simple.

Architect ::

onyx, sori, ti potrjuješ nasprotno.

poglej, nov uporabniški vmesnik je, ti pa stočeš kot star nončko ker ga ne znaš uporabljati.
Zakaj te primerjam s 70 letnik nončkotom? ker se oni prav tako pritožujejo ko dobijo nov televizor z novim menijem in ga ne znajo uporabljati. Potem pa 5 minut pritiskajo brezvezne tipke in rečejo da je tv zanič in da ga nihče ne bo sposoben uporabljati.

and they are wrong.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Mavrik je izjavil:

fosil je izjavil:

Nekateri pač uporabljamo še kakšen program poleg internet explorerja in si radi stvari organiziramo po svoje.
Če nas zanima ali sije sonce ali dežuje, pa pogledamo skozi okno.


Kul. Zakaj hočeš drugim prepovedat da delajo na drugačen način? Ti še vedno lahko po svoje.

Ravno v tem je težava, ne morem, ker so mi drugi prepovedali da delam na moj način.
Nič nimam proti novim stvarem, ne vem pa zakaj je treba postavljati umetne prepreke, ki preprečuje da bi si nekateri lahko stvari uredili po svoje.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Architect ::

zato, ker če tega ne storijo, bodo ljudje še vedno silili na star način.

Poglej, v win7 so ponudlili pinanje bližnic, pa so imeli ljudje vseeno nasmeteno namizje, v taskbaru pa bedne pine ki jih niso nikoli uporabili.

dronyx ::

Architect je izjavil:

onyx, sori, ti potrjuješ nasprotno.

poglej, nov uporabniški vmesnik je, ti pa stočeš kot star nončko ker ga ne znaš uporabljati.

Po pravici povedano sem se z njim igral celih 15 minut, ker več nisem imel časa. Po tem času je težko dati resno oceno, da vmesnika ne znam uporabljati. Priznam pa, da za moj okus deluje po prvem vtisu zelo zmedeno, če nimaš ves čas pred očmi, da so to projektirali še za tablice in telefone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

Tko kot delujejo zmedeno 70letnemu nončkotu, ki 15 minut pritiska napačne gumbe, ne najde teletexta in potem tv nese nazaj v trgovino ker ga ni sposoben uporabljati, prijateljem pa govori kako je Samsung beden.

fosil, še enkrat te vprašam: zakaj tako stočeš? kaj si delal v startu takšnega, da se počutiš tako grozno? Če si imel tam bližnice, jih boš imel tudi v metroju. Če si uporabljal le iskanje, bo to tudi v win8. Kaj točno te sploh moti?

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::


Ravno v tem je težava, ne morem, ker so mi drugi prepovedali da delam na moj način.
Nič nimam proti novim stvarem, ne vem pa zakaj je treba postavljati umetne prepreke, ki preprečuje da bi si nekateri lahko stvari uredili po svoje.


Win8 ti prepreči gledat ven nad okno? Maš pa čudne probleme :P
The truth is rarely pure and never simple.

bluefish ::

A se je že kaj spremenilo glede tega, da v Metro vmesnik ob namestitvi programa le ta doda vse, kar smo tudi do sedaj videli v Start meniju (bližnjica do programa, orodje za odstranitev, razne Readme datoteke,...)?

dronyx ::

Architect je izjavil:

Tko kot delujejo zmedeno 70letnemu nončkotu, ki 15 minut pritiska napačne gumbe, ne najde teletexta in potem tv nese nazaj v trgovino ker ga ni sposoben uporabljati, prijateljem pa govori kako je Samsung beden.

Govoriš tako kot modeli na Microsoftovi tehnični pomoči, ki ti za vsako težavo svetujejo da najprej iztakni mrežni kabel.:))

Zadnjič sem z nekom prebil več kot pol ure glede problema aktivacije Office 2010, ker je bil računalnik kloniran in nisva rešila zapleta. Potem pa v google vpišem samo dve pravi ključni besedi in takoj najdem rešitev kako se stvar deaktivira in ponovno aktivira. Ne vem no kdo je tu 70 letni nončko.:D

Architect ::

Zaenkrat le doda vse. To bodo morali urediti proizvajalci programov. Metro pač doda kar program hoče dodati..moralo se bo urediti, da se doda le bližnica in ne tudi vse ostalo. Glede tega microsoft žal nič ne more storiti.

onyx, bravo. Google znaš uporabljati, na nov uporabniški vmesnik, ki je dejansko zate povsem identičen staremu, pa se nočeš navaditi? Lej, verjemi mi, ti boš to reč uporabljal na povsem isti način. Bližnice boš imel na metroju kot si jih imel do zdaj. Razlike dejasnko ne bo.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

bluefish je izjavil:

A se je že kaj spremenilo glede tega, da v Metro vmesnik ob namestitvi programa le ta doda vse, kar smo tudi do sedaj videli v Start meniju (bližnjica do programa, orodje za odstranitev, razne Readme datoteke,...)?


Aplikacije, ki so Win8-aware in so bile posodobljene ne dodajo vsega. Pri ostalih moraš un-pinat dodatne stvari.
The truth is rarely pure and never simple.

fosil ::

Mavrik je izjavil:


Ravno v tem je težava, ne morem, ker so mi drugi prepovedali da delam na moj način.
Nič nimam proti novim stvarem, ne vem pa zakaj je treba postavljati umetne prepreke, ki preprečuje da bi si nekateri lahko stvari uredili po svoje.

Win8 ti prepreči gledat ven nad okno? Maš pa čudne probleme :P

Poskušaj sledit debati pa ti bo jasno v čem je težava.
Tako je!

Phantomeye ::

Moje zadovoljstvo z metrotom je vidno na tem screenshotu:
 ...

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Architect ::

screenshot ni viden.

techfreak :) ::

fosil je izjavil:

Težava je v tem, da te aplikacije ni na namizju, ikone se ne inštalira na namizje ampak samo v metro, torej morem it iz namizja v metro da jo zaženem in potem me vrže nazaj na namizje.
Neumnost brez primere.

Včasih si pa moral, saj ne morem verjeti, v start meni, tam zagnati in potem nazaj na namizje. Kako si lahko pa tisto preživel?

bluefish je izjavil:

A se je že kaj spremenilo glede tega, da v Metro vmesnik ob namestitvi programa le ta doda vse, kar smo tudi do sedaj videli v Start meniju (bližnjica do programa, orodje za odstranitev, razne Readme datoteke,...)?

Ne, še kar je isto. Sicer niti ne vidim kakšne možne rešitve. Mar se naj OS sam odloča kaj je dovolj pomembno, da pusti tam in kar ni? Ne pozabi, da iskanje po aplikacijah deluje s pomočjo teh bližnjic.

dronyx ::

Meni se pri Metroju zdi samo to v redu, da se človek po uporabi počuti kot pravi metroseksualec in bi si šel najraje kupiti taka očala s stilskim roza okvirjem , kot jih nosi Radovan Žerjav.

Mavrik ::

fosil je izjavil:

Poskušaj sledit debati pa ti bo jasno v čem je težava.


Meni je zelo jasno v čem je težava, pa to ni Metro ;) Pač boš ostal na Win7 ker nisi se pripravljen privajat na kaj novega, to je čist OK. Škoda ker boš verjetno eno leto spamal vsako temo kot je bilo pri Visti, sam noben te pa ne sili na upgrade kot tudi noben ni silil upgrada na 6.x Windowse.
The truth is rarely pure and never simple.

Mr.B ::

Kot kaže, so eni tu malo v zaostanku s časom, sploh kot kaže tudi na "IT tehničnem" forumu....
Če hočeš, lahko delaš v konzolnem načinu, metro gor ali dol....
Če pa te, kot uporabnika, ki dela ne zanima kaj je zadaj, in kako del, te boli k za vse skupaj. Jaz kliknem v službi na isti kvadratek delam kar mam za delat, ko se dižem s stola, vzamem telefon, kliknem nasiti kvadratek, in delam dalje, ko pridem domov, kliknem na x napravi na isti kvadratek in delam dalje.

Mene kot uporabnika ne zanima, in nima želje ždeti za nekim kosom cenene plastike in razmišljati kaj dela, kako dela, in na kakšen način dela, jaz samo hočem, za to kar delam, da dela zadeva najbolje, in sem zato bolj produktiven, bla bla bla, se počasi počutite fouš, ker tega Applu ni uspelo, ali pa googlu (še ne).

Mene boli k, če imam vsak drugi dan novi ce cream sandwich verzija +0.1, mene zanima da tisto kar dela s katerim si služim denar delam. ČE pa je bistvo Oken razporejanje ikon na namizju, pa to kar delajte, dokler vam pač država to plača.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Architect ::

phantomeye, zakaj imaš pinanih milijon programov, ki so tam brez potrebe. Zakaj bi imel 3 brskalnike pinane?:D

Daj, uporabljaj metro vmesnik, je boljši.

fosil ::

Mavrik je izjavil:

fosil je izjavil:

Poskušaj sledit debati pa ti bo jasno v čem je težava.


Meni je zelo jasno v čem je težava, pa to ni Metro ;) Pač boš ostal na Win7 ker nisi se pripravljen privajat na kaj novega, to je čist OK. Škoda ker boš verjetno eno leto spamal vsako temo kot je bilo pri Visti, sam noben te pa ne sili na upgrade kot tudi noben ni silil upgrada na 6.x Windowse.

Treba je ločit med uporabnimi novostmi in novostmi, ki so tam samo zato da je nekaj novega.
Če ti nekritično požreš vse kar ti servirajo je to tvoja stvar, nekateri pa še znamo razmišljat s svojo glavo in stvari ocenjujemo z lastnega vidika uporabnosti.
Tako je!

dronyx ::

Mr.B je izjavil:

ČE pa je bistvo Oken razporejanje ikon na namizju, pa to kar delajte, dokler vam pač država to plača.

Jaz sem bil včasih precej jezen na zaposlene, ki so imeli namizje do konca zapolnjeno z ikonami in bližnjicami do datotek in map. Na živce so mi šli pa predvsem zato, ker so se ob menjavah računalnikov in raznih migracijah hitro pojavile težave, ker bližnjice niso več delovale in si moral študirat, kje se dejansko datoteke nahajajo. Samo potem sem se nehal jeziti, ker sem opazil, da sam počnem čisto isto. Ne moreš pričakovati, da bo nekdo, ki mora dnevno odpreti več deset oz. sto datotek in popravljati v njih kakšne podatke to počel prek raziskovalca in vsak znova študiral, kje na mreži se posamezna datoteka zares nahaja in to v strukturi, ki ima več sto map in podmap.

Ljudje si pač z razporejanjem ikon na namizju lahko tudi olajšajo delo in to ne počnejo za lastno zabavo.

Architect ::

fosil, zate bo ta stvar povsem enako uporabna kot je bil start meni. Seveda nihče ne govori da MORAŠ kupiti win8, če si že kupil win7.

onyx wtf je narobe s tabo? resno? bližnice do map bodo lahko delali tudi na namizju win8. Daj ne bluzi no.
V čem bo razlika????? V TEM DA BODO BLIŽNICE DO PROGRAMOV V METROJU, BLIŽNICE DO SRANJA PA NA NAMIZJU. DO ZDAJ PA SO IMELI VSE POMEŠANO.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Architect je izjavil:

phantomeye, zakaj imaš pinanih milijon programov, ki so tam brez potrebe. Zakaj bi imel 3 brskalnike pinane?:D

Daj, uporabljaj metro vmesnik, je boljši.


Pinned apps = appi, ki jih zelo pogosto uporabljam.

Ne vem, vmesnik sem tako rekoč skenslal, ker sem porabil 2x toliko časa, da sem zagnal/poiskal željeno zadevo. Mogoče znam dat metroju novo priložnost.

amigo_no1 ::

Phantomeye je izjavil:

Moje zadovoljstvo z metrotom je vidno na tem screenshotu:
 ...

...


V Nokia ovi suite so ikone sumljivo podobne 8-).

dronyx ::

Architect je izjavil:

onyx wtf je narobe s tabo? resno? bližnice do map bodo lahko delali tudi na namizju win8. Daj ne bluzi no.V čem bo razlika????? V TEM DA BODO BLIŽNICE DO PROGRAMOV V METROJU, BLIŽNICE DO SRANJA PA NA NAMIZJU. DO ZDAJ PA SO IMELI VSE POMEŠANO.

Ne štekam, zakaj bi imel dva namizja? Lojze iz Oplotnice se bo sigurno čisto zmedel in ni mi jasno kako mu razložit, da moraš na prvem namizju kiliniti nek kvadrat, da prideš na pravo namizje. Tam se pa potem čisto izgubiš, ker ni niti gumba za shutdown (slučajno sem ga našel nekje med settings LOL!).

Architect ::

Lojze naj uporablja še vedno svoje stare piratske windows XP. Ti pa naj bi bil član tehnološkega foruma in te je lohk sram da se nisi psosoben navaditi na novosti.

fosil ::

Sedaj sem pogledal vse metro aplikacije, ker se jih ne da zapret in sedaj vse tečejo v ozadju, je zadeva ratala precej počasna.
To ogromna slabost, ki nima veze z navajanjem na novosti.
Tako je!

Architect ::

SE JIH DA ZAPRET NO omg.
pojdi z miško levo spodaj in klikni mislim da z levim ali desim gumbom. Se ti bodo na levi odprle vse aplikacije ki jih maš odprte. Nato samo klikni z desno na aplikacijo in jo zapri. Sem testiral win8 pred 2 tedni in se ne spomnim kater gumb sem pritiskal. Mi je prišla ta reč v kri in sem počel avtomatsko tak oad niti nevem kater gumb točno sem pritisnil.

tutorial za lesene:


poleg tega, če imaš 20000000 metro aplikacij odprtih, ki so zravn win8 zaenkrat, to nima NOBENE veze. ker ko so v ozadju, ne uporabljajo procesorja, zato računalnik zaradi njih NI počasnejši.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

@onyx: desno spodaj, Settings in maš tam gumb za shutdown.

fosil je izjavil:

Sedaj sem pogledal vse metro aplikacije, ker se jih ne da zapret in sedaj vse tečejo v ozadju, je zadeva ratala precej počasna.
To ogromna slabost, ki nima veze z navajanjem na novosti.

Še eden tistih, ki so trdili da so App Killerji na Android nekaj nujno potrebnega, ker drugače postane telefon katastrofalno počasen?

Še namizne aplikacije, ki jih že nekaj časa (nekaj ur ali več) nisi uporabljal ne bi smele imeti vpliva na performanse računalnika, kaj šele Metro, kjer je celotna platforma narejena za to, da tečejo v ozadju?

dronyx ::

techfreak :) je izjavil:

@onyx: desno spodaj, Settings in maš tam gumb za shutdown.

OK, samo to ne bi nikdar pričakoval pod settings. Čudno da niso dali v XP shutdown gumb nekam v Control Panel med Power Options in Scanners and Cameras.:D

darkolord ::

Ker shutdown vedno rabiš sredi ekrana?

fosil ::

Win8 je v osnovi našminkana Windows Vista ne pa sistem, ki bi bil že v osnovi narejen tako da se aplikacije na zapirajo.
To se lepo vidi tudi v task managerju kjer te odprte aplikacije porabijo kar nekaj rama.
Tako je!

Architect ::

pa si poizkusil 1x pritisniti gumb za vlop/izklop naprave? Kaj se zgodi, ko to storiš?

to seveda lahko proizkusiš le če si instaliral zadevo. Jaz ne morem ker sem testiral v virtualki.

se mi pa v win7 prikaže pogovorno okno, ki me vpraša kaj želim storiti. (reset, power off, sleep...)

fosil, zakaj imaš ram? da se hvališ pred frendi da ga imaš, ali zato da ga porabiš? Jaz sem ram plačal zato, da ga sistem uporabi.
metro aplikacije pa porabijo le nekaj mb rama po aplikaciji. Tudi če imaš le 2 gb rama, ni šans da bi to zapolnil z metro aplikacijami ki so priložene win8. Ah kje. Celo če imaš 1 gb rama, je to več kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

««
2 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518513 (15248) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19745954 (38927) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636310 (32153) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937782 (32356) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42198290 (80235) techfreak :)

Več podobnih tem