» »

Acronis True Image - problem z clone disk...

Acronis True Image - problem z clone disk...

novuporabnik ::

Živjo

Imam novi SSD disk (250gb) z naloženim win 7. Ta disk je v prenosiku. Stari HDD (1TB) disk, ki je bil prvotno v prenosniku z prednaloženim sistemom WIN 8 imam v zunanjem ohišju priklopljenega preko USB vhoda na prenosnik.

Rad bi naredil clone disk z HDD na SSD, se pravi, da bi zdaj imel win 8 na SDD.

1.) Ali moram SSD predhodno formatirati?
2.) Ali se ob kloniranju SSD formatira ali se samo prepiše vse skupaj?
3.) ALi bo delovalo, če je HDD disk priklopljen preko USBja.
...

Mare2 ::

Z Acronis True Image se naredi posnetek C: diska. Če je predhodno na SSD narejena particija, ni potrebno formatirat, posnetek se lahko prenese na SSD. Seveda se lako zgodi, da v določenih primerih ne dela.

Si kaj spreminjal v biosu? ACHI? Pa primarni disk je treba določit.

Meni so priporočali, da naj raje na novo naložim operacijski sistem. Jaz vedno upoštevam navodila slo-tech-ovcev. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

r3dkv1c4 ::

" Jaz vedno upoštevam navodila slo-tech-ovcev. :)"

tale stavek me je pa kar popteno nasmejal....:))

drugače pa ja, svež install je edina opcija za maksimalen izkoristek ssd-ja

MIHAc27 ::

Ja, včasih je mal tečno, ampak večinoma bi moralo delovati BP.

Če imaš CD od Acronisa samo bootaj iz njega. Pred tem imej 1T na usb že priklopljen.. in to je to.
Program bi moral zaznati oba diska. Izbereš kopiranje (pazi seveda, da izbereš primarni sorce disk 1T, destination pa SSD).
Kaj je na SSD-ju je povsem vseeno, ker bo itak povozilo.

Zakaj je kloniranje dobro: Če ne znaš namestit gonilnike, ali pa če prenosnik ni prišel z licenco za 8 (ponavadi je ena nalepka win 8 na spodnji strani prenosnika) temveč samo z preinstal licenco. To ne moreš ponovno oporabit za reinstall.

Drugače je pa skoraj enako hitro, če na novo inštaliraš. Imaš kup brezveznih programov manj, edino gonilnike moraš ponovno namestit.

novuporabnik ::

MIHAc27 je izjavil:

Ja, včasih je mal tečno, ampak večinoma bi moralo delovati BP.


MIHAc27 je izjavil:

Če imaš CD od Acronisa samo bootaj iz njega. Pred tem imej 1T na usb že priklopljen.. in to je to.
Program bi moral zaznati oba diska. Izbereš kopiranje (pazi seveda, da izbereš primarni sorce disk 1T, destination pa SSD).
Kaj je na SSD-ju je povsem vseeno, ker bo itak povozilo.


Ok, če prav razumem v primeru, da bi imel na na starem sistemu virus bi ga z sliko povozil, se pravi, da bi se zbrisal?

MIHAc27 je izjavil:

Zakaj je kloniranje dobro: Če ne znaš namestit gonilnike, ali pa če prenosnik ni prišel z licenco za 8 (ponavadi je ena nalepka win 8 na spodnji strani prenosnika) temveč samo z preinstal licenco. To ne moreš ponovno oporabit za reinstall.


Točno tako, kloniranje je dobro izključno zaradi prednaloženih licenčnih Win 8. Sicer ne razumem ravno te politike Microsofta oziroma se mi zdi tole že malce skregano z zakonom, ampak pustmo to...

MIHAc27 je izjavil:

Drugače je pa skoraj enako hitro, če na novo inštaliraš. Imaš kup brezveznih programov manj, edino gonilnike moraš ponovno namestit.


Seveda je enako hitro, ampak vsakdo, ki kupi nov računalnik s prednaloženim sistemom verjetno poskuša ob menjavi diska na vse načine ohraniti v bistvu KUPLJENE originalne Windowse. Zdaj ali je boljše na novo inštalirati ali narediti sliko niti ne vem, je pa dejstvo, da tisti, ki tako zelo zagovarjajo novo namestitev verjetno še nikoli niso kupili računalnika s prednaloženim sistemom, ker drugače bi verjetno 2x razmislili ali bodo delali clean install z Winsi pobranimi s pašnikov ali bodo imeli originalne, ki so jih dejansko plačali. Moje menje:)

Zgodovina sprememb…

novuporabnik ::

Še tole bi vprašal ali so nastavitve v Biosu ok? Moram, biti pozoren še na kakšne druge nastavitve v Biosu? Vem, da sem imel med možnostmi bootanja tudi UEFI vendar je zdaj zginila ta možnost....

 Slika1

Slika1



 Slika2

Slika2

AngelOfDeath ::

Glede na to da je koda od Win8 shranjena v biosu ne vem zakaj nena na novo naložiš win 8.
edit: Slovnica

MIHAc27 ::

noviuporabnik... nastavitve so videti ok. Po BIOS-u čim manj spreminjaj, če ne veš kaj spreminjaš.

solatko ::

S tem programom enostavno migriraš OS na drugi disk HDD, SSD in ima celo optimizacijo prenosa za SSD. Freesh instal je pri OS-ih od Viste dalje nepotrebno opravilo, celo med računalniki različnih performans in sestave.

http://www.disk-partition.com/free-part...

Nekateri še vedno živite v časih XP.
Delo krepa človeka

novuporabnik ::

AngelOfDeath je izjavil:

Glede na to da je koda od Win8 shranjena v biosu ne vem zakaj nena na novo naložiš win 8.


Mi lahko razložiš ta postopek??

Mare2 ::

Če si imel prej original WIN 8 jih lahko samo naložiš iz
http://windows.microsoft.com/en-us/wind...
po navodilih iz

Windows 8.1 ISO uradno na voljo
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

novuporabnik ::

A pa tole preverjeno deluje? Tudi, če si imel vmes gor že win7 je licenčna koda še vedno zapisana v biosu in ni zbrisana?

GTX970 ::

Licenčna koda velja za 1 os, tisti ki ti ga prodajo skupaj s prenosnikom.

Mare2 ::

novuporabnik je izjavil:

A pa tole preverjeno deluje? Tudi, če si imel vmes gor že win7 je licenčna koda še vedno zapisana v biosu in ni zbrisana?


Moja konfiguracija.
Optimizacija prenosnika HP Z Book 15 i7
Pred enim mesecem sem kupil nov SSD disk in naložil win 8.1 iz tistega linka. Nisem rabil nič kode vpisovat. Dela BP. Je pa plačano Microsoft® Windows™7 Pro 64 (Win 8 Pro licenca).
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

novuporabnik ::

GTX970 je izjavil:

Licenčna koda velja za 1 os, tisti ki ti ga prodajo skupaj s prenosnikom.


To naj bi bil odgovor na moje zgornje vprašanje?

Mare2 je izjavil:

novuporabnik je izjavil:

A pa tole preverjeno deluje? Tudi, če si imel vmes gor že win7 je licenčna koda še vedno zapisana v biosu in ni zbrisana?


Moja konfiguracija.
Optimizacija prenosnika HP Z Book 15 i7
Pred enim mesecem sem kupil nov SSD disk in naložil win 8.1 iz tistega linka. Nisem rabil nič kode vpisovat. Dela BP. Je pa plačano Microsoft® Windows™7 Pro 64 (Win 8 Pro licenca).


Če nimaš nadgrajeno na 8.1 bi moralo vseeno delovati?

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Dela, ker je 8.1 itak zastonj nadgradnja 0smice. Na tisti link so pa dali iso, da se ne bi pri vsaki instalaciji zajebavali z nadgradnjami. Odlična zamisel Microsofta. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja OEM windows 7 na win 10

Oddelek: Operacijski sistemi
305942 (2148) starfotr
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716410 (9902) opeter
»

Inštalacija Win na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
453838 (2905) Mare2
»

Se vedno pocasno delovanje laptopa - fresh install

Oddelek: Pomoč in nasveti
252216 (1847) hojnikb
»

Kakšen je natančen postopek.instalacija win na ssd disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
366567 (5466) creed

Več podobnih tem