» »

Nokia prodala svoj sedež

1
2
»

nekikr ::

damjanll je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ideja je, da ljudem ponudijo nekaj med priljubljenim Applom in priljubljenim Androidom.


Evo, sem popravil :)

Ne, ker ne razumeš bistva. Obstajajo ljudje, ki ne marajo Appla (ali zaradi previsoke cene enega in edinega telefona ali zaradi tega, ker je to trenutno pač v modi). Med njimi jih je veliko tudi takih, ki so ali so bili na Androidu, pa pravijo, da je še vedno en polizdelek in da ga ne marajo. WP8 cilja v prvi vrsti na te. Jaz bi šel na WP8, ker sem sit iPhona, ki ga imam že leta in leta, Android mi je pa bistveno slabši (uporabljam oba sistema). Če bi bila Lumia 920 lažja bi takoj zamenjal. Razumeš zdaj kaj bolje kje je "catch"?

damjanll ::

Razumem, torej tisti 1% prebivalstva, ki sovrazi oba sistema?

Ce je 99% procentov navdusenih nad svojim applom/androidom in jih 1% ne mara, je tezko posplosit da sta ta dva sistema nepriljubljena.

nekikr ::

Škoda, ker tako slabo bereš. Nisem posplošil, da sta oba sistema slaba, ne laži. In ta procent je težko izmeriti (ti si ga seveda potegnil iz riti). Že samo če okoli sebe pogledam je nekaj kandidatov za WP8. Kaj je v splošnem pa ne vem, ampak tako idejo pač imajo.

zeleni ::

@trnvpeti

Ja se ukvarja s cim drugim kot z nepremicninami in tudi teh 170M ni neka vrednost. Samo s prodajo se znebijo tudi stroskov vzdrezevanja in podobnega sranja. Naj se nekdo drug ukvarja s tem. Oni poklicejo, da pusca cev v drugem nadstropju in naj lastnik to popravi.

@damjanII
99% navdusenih? Se zadovoljnih ni 99% kaj sele navdusenih. In mnogi imajo radi kaj takega, kar nima glih vsak najstnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zeleni ()

damjanll ::

nekikr je izjavil:

Škoda, ker tako slabo bereš. Nisem posplošil, da sta oba sistema slaba, ne laži. In ta procent je težko izmeriti (ti si ga seveda potegnil iz riti). Že samo če okoli sebe pogledam je nekaj kandidatov za WP8. Kaj je v splošnem pa ne vem, ampak tako idejo pač imajo.

Se opravicujem, bom bolj natancen, hotel sem reci 99% ljudi ki ne sovrazi svoj apple/android/drugo. 1% wp navdusencev je pa povprecna statistika analiticnih firm (IDC, Gartner, Strategy Analytics and Canalys) ki jo najdes tukaj:
http://communities-dominate.blogs.com/b...
poscrollaj do INSTALLED BASE OF SMARTPHONES BY OPERATING SYSTEM AS OF Q3 2012.

Lonsarg ::

Ti bi bil slab analitik, če bi imel nalogo oceniti delež WP telefonov čez 1 leto. Bi ocenil kar kot 1% ane haha.

Trg mobilnih telefonov je VELIK, vsekakor prevelik za samo dva OSa, od katerih je eden še dodatno omejen na 1. proizvajalca(Apple). Tretjega igralca, kar bo očitno WP bo trg sprejel takoj! Navdušeni so poleg uporabnikov brez skrbi tudi proizvajalci telefonov, jim ni prav nič všeč biti omejen na Android, vsaj večini ne.

To je pač kmečka logika men, če teb ni, in meniš da bo WP ostal pri 1% potem kaj naj rečem, čakaj pol leta, da boš videl, da si se motil. Moja groba ocena za Q4 2013 je 5-15% delež WP, bolj natančno si ne upam ugibat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nekikr ::

damjanll je izjavil:

nekikr je izjavil:

Škoda, ker tako slabo bereš. Nisem posplošil, da sta oba sistema slaba, ne laži. In ta procent je težko izmeriti (ti si ga seveda potegnil iz riti). Že samo če okoli sebe pogledam je nekaj kandidatov za WP8. Kaj je v splošnem pa ne vem, ampak tako idejo pač imajo.

Se opravicujem, bom bolj natancen, hotel sem reci 99% ljudi ki ne sovrazi svoj apple/android/drugo. 1% wp navdusencev je pa povprecna statistika analiticnih firm (IDC, Gartner, Strategy Analytics and Canalys) ki jo najdes tukaj:
http://communities-dominate.blogs.com/b...
poscrollaj do INSTALLED BASE OF SMARTPHONES BY OPERATING SYSTEM AS OF Q3 2012.

Preberi Azgardov post, imaš lepo razloženo. Analitko zganjati po nekaj tednih in nesrečno ugotavljati, da je šele 1%, je pa malo trapasto, se ti ne zdi?

damjanll ::

Moja groba ocena je 2-3% wp. Kar niti ni tako slabo, to je 100% rast :)

T-h-o-r ::

še vedno uporabljam prvo izdajo n95, go nokia
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

amigo_no1 ::

Če dam primerjavo z ZDA strankami: demokrati (android), republikanci (apple) in marginalnim Ralph Naderjem (nokia).

nekikr ::

Točno tako. Ali pa nazaj v tehnične vode pred nekaj leti: Symbian, in-house skropucalo in marginalni iOS. Hmmmm.

amigo_no1 ::

FlyingBee ::

nimajo šans, čeprav je to slabše za nas kupce, ampak bodimo realni ... sedež prodati je velika medijska izpostavitev finančnih problemov, žal ... izumrejo dinozavri, nimaš kaj, mislite, da bo npr. Apple kar nadaljeval trend ... NOT ... ali pa Samsung?

Zgodovina sprememb…

zeleni ::

damjanll je izjavil:

Moja groba ocena je 2-3% wp. Kar niti ni tako slabo, to je 100% rast :)


Mislim, da bo to dosegel precej pred koncem leta 2013. Ze sama Nokia bi znala to doseci.

Griffith ::

Nokiji bi lahko bil za lep zgled Sony. Še do pred nedavnim so imeli bedne telefone.

FlyingBee ::

še vedno pa izgleda kot da se hecajo ... TN matrike bašejo v high-end telefone, debela ohišja s preveč špranjami kamor se nabira prah, še vedno niso na 4 jedernih, saj se jih sicer ne rabi, pa vseeno ... sramota, da Japonce Korejci šišajo
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956527 (15280) Buggy
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504109961 (62934) tommy300
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123252 (19960) M.B.
»

Zakaj bi se bogati Apple zadolžil za 17 milijard dolarjev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7429363 (25182) Gladi
»

Google izdal svoje prve obveznice

Oddelek: Novice / Ostale najave
165735 (4567) kitaj

Več podobnih tem