» »

Delo

Delo

«
1
2

detroit ::

Da ne bomo samo jambral kako je sistem v -insert random spolni organ-. Kdo je zadovljen v službi, kdo z veseljem pride v službo in se rad nauči kar zahtevajo od njega. Sevead to pomeni, da so odnosi v službi zelo dobri. Koliko je takih tu?
Skero

ZoroX ::

Jaz sem zadovoljen. Zavedam se, da delodajalec nekaj zahteva od mene, da pa moram sam tudi pokazat nekaj samoiniciative.
Ne zdi se mi samoumevno, da mi podjetje plača šolnino za višjo izobrazbo, sam pa delam enako delo kot prej za večje plačilo, kot se to dogaja v veliko državnih ustanov.
Ob delu sem naredil še faks, hkrati z njim pa se mi je povečala tudi zahtevnost dela, tako da sem podjetju ob stroški tudi nekaj doprinesel.

detroit ::

Še moje: Ko sem doma (pri sebi, ne pri deklini) komaj čakam da je pondeljek. Zjutraj letim v službo, ker bo zihr dobra družba pa kaj zanimivga. Korektni odnosi, plače vedno zgodaj v mesecu.
Edini problem je da niso dovolj visoke (pač slovenija recesija in ostali razlogi/izgovori), da bi človek lahko razmišljal o stanovanju/hiši.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

jype ::

Jaz živim z dekletom in imam kljub temu velik problem: V službi je tako super, da z velikim veseljem tam preživim ogromno časa. Tako moram imeti v telefonu tudi opomnik, da bo treba domov.

Seveda so tudi dnevi, ko bi raje bil doma, predvsem tisti, ko cel dan presedim na sestankih. K sreči so takšni redki.

estons ::

Jaz. Imam normalne šefe, ki razumejo, da delo ni edini smisel življenja. Plačo imam solidno, čeprav malo manjšo od npr. ex sošolcev v podobnih službah. (No, podobno kot ostali, žal to ni plača, s katero bi človek brez pomoči staršev ali kredita za 30 let kupil stanovanje/hišo. Se pa da čist lepo živet, če se ne preseravaš.) Ampak ko razmišljam, da bi šel kam delat za več denarja, primerjam zgodbe kolegov iz teh podjetij s svojimi izkušnjami, pa se raje odločim za manj denarja in manj stresno življenje. Če bi imel več veselja do bolj stresnega življenja in več sekiranja okrog poslov in denarja, bi že imel mesto šefa oddelka. Sama vsebina dela bi lahko bila bolj zanimiva, ampak delamo tisto, kar lahko prodamo, drugače bi temu rekli hobi in ne služba.

Je pa tako, da ko je treba kaj naredit, se dela. Ni kavic, čekiranja mailov cel dan, ni plačanih nadur (ti rečejo, da naj pač naslednji mesec malo kasneje hodiš zjutraj in tako "zglihaš" ure). Pričakuje se, da se boš izobraževal in napredoval - če komu ponudijo izobraževanje ali obisk konference in ga odkloni, je tak človek podzavestno zbrisan s šefovega seznama za napredovanje. Pričakuje se, da boš pri delu samostojen in ne boš za vsako stvar, ki je ne veš, šel spraševat nadrejenega. Imaš možgane, imaš Google, znajdi se.

Odnosi so dobri, razen s par izjem, ampak pri večji skupini ljudi itak ne morejo vsi biti v odličnih odnosih. Ampak ni kakšnega tlačenja nožev v hrbet ali metanja polen - tudi, če te kdo ne mara, še vedno sodeluje s tabo, samo ne bo tako sproščen/vesel.

Edit: delovne dobe imam skupaj s študentskimi leti cca 10 let. Uradne delovne dobe pa veliko manj - standardna zgodba, vlečenje študija in delo na napotnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

ZoroX ::

Ko govorite o plačah in stanovanju... Zanima me kaj pomeni za vas plača, ki bi zadovoljila nakup stanovanja.
In koliko let delovne dobe že imate?

bdoxx ::

delovna doba pol leta :), plača 700-800€ (za delo ki ga trenutno opravljam bi mogel dobit kamot čez 1k €, ampak dobro malo boljše je kot pa doma sedet), sicer bi še vse šlo, samo da mi nebi vsak mesec sproti podaljševali pogodbe...

Tako da lahko rečem da sem kar zadovoljen

jype ::

ZoroX> Zanima me kaj pomeni za vas plača, ki bi zadovoljila nakup stanovanja.

V gospodinjstvu (v najemu) s 4k prihodkov neto lahko v 60 mesecih (5 let) prihraniš za precej veliko bajto. Če je prihodkov 3k neto se reč podaljša na 10 let.

Če je prihodkov manj kot 2k neto, potem nikoli ne prideš do bajte, razen če se odločiš, da ne boš imel otrok, najameš kredit, dobiš pomoč od staršev ali karkoli tretjega.

Smurf ::

Delam leto in pol (po koncanem faksu, po polovici leta dobil redno zaposlitev). Delo je top, v tem casu sem spoznal vrhunske inzenirje s vsega sveta in z njimi sodelujem, zmeraj je nekaj novega, podjetje spodbuja inovativnost. Place so super, zraven so tudi dodatki na uspesnost. Ne morem se pritozevati :).

ZoroX ::

Moja plača je 1k, živim sam. Po 7 letih zaposlitve sem si omislil stanovanje, ki ga bom v naslednjem letu dokončno odplačal (8 let kredita), imel sem nekaj prihrankov, za ostalo sem se zakreditiral.
Pomagal mi ni nihče, oziroma sem sam pomagal mami, ki je bila nekaj časa v nezavidljivem finančnem položaju, zaradi izgube službe.
To mnenje me zanima, ker imam kup kolegov s podobno plačo, ki zelo jamrajo, da si stanovanja ne morejo omisliti. Zdaj pa ne vem če sem jaz preveč varčen ali pa samo oni preveč trošijo.

estons ::

ZoroX, očitno je odvisno od cene stanovanja in sposobnosti varčevanja (npr. življenje pri starših brez stroškov ipd). No, da ne bo zašla debata na cene stanovanj, nazaj na vprašanje - plača: moja plača je cca 1,4K neto, pa sem v najboljšem primeru lahko prišparal 700€ na mesec. S familijo in malo luksuza tu pa tam (če 1tedenskim počitnicam 2x na leto lahko rečemo luksuz) pa ne gre več šparat.

jype ::

ZoroX> Po 7 letih zaposlitve sem si omislil stanovanje

Koliko te je pa stalo? Ker "stanovanje" je vse od 30k za majhno garsonjero v slabo izoliranem starem bloku nekje v prekmurju do sveže renoviranih 200 kvadratov v mansardi ogromne vile v centru Ljubljane za 2 miljona.

ZoroX ::

jype je izjavil:

ZoroX> Po 7 letih zaposlitve sem si omislil stanovanje
Koliko te je pa stalo?

Govorim o stanovanju 60m2 za 65k, kar se mi zdi za popolnoma znosna kvadratura vsaj za 3 člansko družino.

jype ::

Priplavajte gor! Učite se reči, ki se dobro plačajo!

ZoroX ::

Komur ni všeč plača, naj gre za vodovodarja, keramičarja, polagalca parketa. Mu zagotavljam, da bo pokasiral vsaj 1500€ na mesec.

bluefish ::

Niso vsi za to, pa tudi do dobrega keramičarja, vodovodarja,... je dolga pot.

ZoroX ::

Se strinjam. Ampak za vsako delo se je potrebno potrudit. Najlažje pa je sedet, čakat na dober posel in jamrati.

Mavrik ::

Ej, debate o najemu/nakupu in vaših stanovanjih že obstajajo v drugih temah. Dajte ne to vleč v tisto smer prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

Smurf ::

Ce od 4k neto, zapravis 1.5k neto za stroske, prisparas na leto 30k, kar je v 5 letih 150k. Meni izgleda vredu izracun.

Apofis ::

Pri mojem delovnem mestu me najbolj veseli pot do njega...z biciklom seveda...pol se pa zabava konča in se začne sanjarjenje o naslednji vožnji na šiht...

Mavrik ::

Offtopic ste. Če ste v dvomih si preberite še enkrat originalno sporočilo, kjer je jasno napisano da OP noče jamranja.
The truth is rarely pure and never simple.

klemenSLO ::

Rad grem v službo. Odnosi so uredu. Plača zadovoljiva. Ženska kvota premajhna :) --> posledično mam 'avtoličarski' koledar na steni :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Šmorn ::

V službo občasno hodim rad, drugič pa že v soboto čisto mine, da bi sploh vstal v ponedeljek. Odnosi so ok, vendar se vrsta del vedno bolj odmika od tega, kar bi dejansko rad delal oz. sem vmes že delal v večjem obsegu. Ni problem večja odgovornost, vendar pisanje prijav na razpise za neke fiktivne projekte in podobno je pa čisti šit. Posledično počasi razmišljam o novi službi, kjer bi bil bolj orientiran v programiranje oz. načrtovanje programske opreme. Podjetje ni IT, tako da verjetno tega v trenutni službi ne bom doživel.

detroit ::

jype je izjavil:

ZoroX> Zanima me kaj pomeni za vas plača, ki bi zadovoljila nakup stanovanja.

V gospodinjstvu (v najemu) s 4k prihodkov neto lahko v 60 mesecih (5 let) prihraniš za precej veliko bajto. Če je prihodkov 3k neto se reč podaljša na 10 let.

Če je prihodkov manj kot 2k neto, potem nikoli ne prideš do bajte, razen če se odločiš, da ne boš imel otrok, najameš kredit, dobiš pomoč od staršev ali karkoli tretjega.

ne poznam para ki bi imel 3k neto na žalost. Drugače pa ja mal ste steeral offcourse;)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Isotropic ::

Smurf je izjavil:

Ce od 4k neto, zapravis 1.5k neto za stroske, prisparas na leto 30k, kar je v 5 letih 150k. Meni izgleda vredu izracun.

za hiso IN parcelo to ni lih dost.
sicer je bilo pa misljeno, da imata skupaj 3-4k place. relativno verjetno, ce sta pridna in s faksom oba.

svizec12 ::

ZoroX je izjavil:

Komur ni všeč plača, naj gre za vodovodarja, keramičarja, polagalca parketa. Mu zagotavljam, da bo pokasiral vsaj 1500EUR na mesec.


Leta 2008, danes je gradbeništvo komaj kaj še na nogah. Sem govoril s tistimi, ki so imeli pred leti dela čez vrh glave, danes pa komaj kaj še dobijo posla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svizec12 ()

@nny ::

svizec12 je izjavil:

ZoroX je izjavil:

Komur ni všeč plača, naj gre za vodovodarja, keramičarja, polagalca parketa. Mu zagotavljam, da bo pokasiral vsaj 1500EUR na mesec.


Leta 2008, danes je gradbeništvo komaj kaj še na nogah. Sem govoril s tistimi, ki so imeli pred leti dela čez vrh glave, danes pa komaj kaj še dobijo posla.


To drži, vzrok pa je da končni uporabniki enostavno nimajo sredstev, da bi si privoščili novo kuhinjo ali kopalnico...

Služba? - pekel in nebesa so drugi ljudje. Delo je ok!
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

ZoroX ::

@nny je izjavil:

svizec12 je izjavil:

ZoroX je izjavil:

Komur ni všeč plača, naj gre za vodovodarja, keramičarja, polagalca parketa. Mu zagotavljam, da bo pokasiral vsaj 1500EUR na mesec.


Leta 2008, danes je gradbeništvo komaj kaj še na nogah. Sem govoril s tistimi, ki so imeli pred leti dela čez vrh glave, danes pa komaj kaj še dobijo posla.


To drži, vzrok pa je da končni uporabniki enostavno nimajo sredstev, da bi si privoščili novo kuhinjo ali kopalnico...
!


Dober in zanesljiv mojster, ki spoštuje dogovorjeno, bo vedno dobil delo. Majstri, ki jih čakaš 2 meseca, zamudijo 3 ure, potem jih pa po možnosti vmes še na telefon ne dobiš, pa so druga štorija. Hišnih opravil je kot toče. Doma sem praznil bojler, pa sta me 2 ustavila ob poti do kontejnerja, ko sem nosil ajmer vodnega kamna... Sicer pa so takšna drobna opravila najboljša, ne porabiš veliko časa, uporabnika ne odreš, zaslužiš pa precej.

metikameti ::

Upam da spada to v isto debato vendar ali pozna kdo kaksno delo za orodjarja Mogoče v grosuplju ali bliznji okolici :P

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Zadnje čase delam po cele dneve, ampak i'm happy. Malo mi je le žal, ker nimam veliko časa zase po šihtu oz sem kr zjeban, da bi resno počel kaj drugega.

detroit ::

vse je v ravnovesju nimaš časa da bi denar zapravljal ki ga nimaš:D
Skero

Pithlit ::

Meh... povprečna plača, 3 mesece plačanega dopusta, popoldanski sp da je življenje bolj zanimivo...

Zakaj pa naj se nebi dalo bajte zrihtat pri prihodku pod 2k na gospodinjstvo? Midve imava nekje 1.7-1.8k... pa otroka... Pa bajto kupljeno ravno ko je postalo jasno da je naša ekonomija nekje deep down the rabbit hole. Ampak OK. Treba trošit če hočemo ekonomijo nazaj na noge spravit.
Life is as complicated as we make it...

Isotropic ::

jah jype je uposteval, da mas 1500 mesecnih stroskov, ostalo prisparas. do the math, koliko casa rabis do 150k.
se vedno pa rabis parcelo.

jype ::

Pithlit> Zakaj pa naj se nebi dalo bajte zrihtat pri prihodku pod 2k na gospodinjstvo?

V Ljubljani zelo težko.

Gladi ::

V Ljubljani tudi po tvoji računici zelo težko. Seveda govorim o samem mestu in ne raznih prislekih.

No, kakšna manjša in starejša že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

globalna80 ::

Jaz sem zadovoljen ampak mi ni vseeno za druge, ki niso. Želim si dobro za vse, ne mislim samo nase.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Pithlit ::

jype je izjavil:

V Ljubljani zelo težko.

Še dobro da Ljubljana ni edino kar je na razpolago.
Life is as complicated as we make it...

svizec12 ::

Če smo že pri pridobitvi nepremičnine. Osebno poznam kar nekaj ljudi, ki so delali, gradil in so sedaj v hiši pa vam povem od vseh teh poznam samo enega, ki je z golimi rokami in z lastnim delom kupil majhno parcelo na vasi in si zgradil hišo ter se vselil notri. Ampak star je 40 let ostali, ki jih poznam so pa dobili pomoč tako s prodajo kakšnega stanovanja ali pomoč staršev.

jype ::

Pithlit> Še dobro da Ljubljana ni edino kar je na razpolago.

Ja, jaz sem dal primer izračuna za Ljubljano, ker to poznam. K sreči jaz nisem človek, ki bi hotel imeti nepremičnino v lasti.

globalna80> Jaz sem zadovoljen ampak mi ni vseeno za druge, ki niso. Želim si dobro za vse, ne mislim samo nase.

Ustanavljaj podjetja in jim omogočaj delo.

_Dormage_ ::

Zadovoljen!

detroit ::

jype kolk daš na mesec za bajto informativno
Skero

jype ::

600 za 60 kvadratn flat.

sidd ::

Služba je odlična, po 1 letu so še kar nove in nove stvari, se razvija, nadgrajuje, izobražuje. Delovni pogoji so več kot odlični, razumevanje šefov tudi. Prilagodljivost dela odlična. Delovni team sproščujoč, vedno pripravljen pomagat. Nikoli ni človeku dolgčas. Skratka, res se ne morem pritoževat. Tudi plača je malce nad povprečno, kar je za uvajanje čist ok. Ok, računalnik bi lahko bil hitrejši, ampak tudi to pride na vrsto drugo leto :)
no idea for signature
signed
I

3p ::

Zadovoljen. Odnosi dobri, delo pa zanimivo. Samo preko glave ga je včasih (kar pa si spet ni ravno slabo v teh časih).

MIHAc27 ::

Hm jaz teško rečem... po moje sem rahlo bolj zadovoljen kot nezadovoljen.
-Plača bolj slaba (ampak imam stanovanje rešeno tako da gre)
-Odnosi v službi OK (itak zelo majhen kolektiv. Če se skregaš z enim je to že skoraj pol firme)
-Organizacija na psu
-Samoiniciativnost nezaželena (spet drugič, ko nič ne narediš je pa narobe)
-Nadur načeloma ni, pa tudi če so niso plačane (na dan je treba kakih 10-20 minutk podaljšat)
-Fino ker so vikendi prosti in ni kakih dežurstev (V prejšnji firmi sem imel non stop telefon, klicali so me tudi že ob 23h)
-Plača in regres sta (na kaj drugega pa lahko pozabiš (Npr. božičnica))
-Nobenih izobraževanj

gendale ::

jaz sem s trenutno službo zadovoljen - zanimivo delo, spodobna in redna plača, dobri odnosi s sodelavci, nobenih for s prostovoljno obveznimi neplačanimi nadurami
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jalovec09 ::

jype je izjavil:

600 za 60 kvadratn flat.



Dolgoročno je to metanje denarja stran.

jype ::

jalovec09> Dolgoročno je to metanje denarja stran.

A tko kot plačevanje za internet, telefon, vodo in elektriko?

ales85 ::

jype sicer sem prepričan, da veš kam cilja jalovec09 ampak vseeno. V kolikor odplačuješ kredit imaš na koncu stanovanje/hišo/parcelo v lasti in lahko vložena sredstva delno/v celoti/ali pa še več pridobiš nazaj. Pri telefonu in internetu je vsekakor drugače, ker si ne moreš kar sam postaviti infrastrukture za to, si primoran "najeti" storitev.

jype ::

Tudi pri stanovanju si primoran najeti kredit, stanovanje, ali pa se odpovedati donosu precejšnjega kupa denarja, če ga imaš (in ga zapraviš za stanovanje).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413128401 (12169) Old Spice
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565088 (46329) Okapi

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620171514 (117987) chort

Več podobnih tem