» »

Microsoftovec o DRM-ju

1
2
»

nekikr ::

Mavrik: kakšnih 140 iger imam, niti enkrat se mi ni kaj takega zgodilo, niti ne poznam nikogar, ki bi se mu. Se to dogaja? Ne. Se to zgodi? Da. Veš kje je razlika?

Kar se tiče pa internetne povezave pa vsaj meni osebno ni nikdar to predstavljalo nobenega problema...v teh časih je to bolj jalov izgovor. A ljudje smo različni.

Gregor P ::

Meni se je to zgodilo že pri programih; ravno takrat, ko sem ga nujno rabil, je hotel imeti povezavo z internetom, jaz pa sem bil ravno brez (in to je bil program, ki je zadeval področje varnosti računalnika). To je nedopustno!;(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Tear_DR0P ::

nekikr je izjavil:

Mavrik: kakšnih 140 iger imam, niti enkrat se mi ni kaj takega zgodilo, niti ne poznam nikogar, ki bi se mu.

statistično povsem relevanten vzorec :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

PARTyZAN ::

Tudi jaz ne poznam nikogar, ki bi se mu to zgodilo.

nekikr ::

Tear_DR0P je izjavil:

nekikr je izjavil:

Mavrik: kakšnih 140 iger imam, niti enkrat se mi ni kaj takega zgodilo, niti ne poznam nikogar, ki bi se mu.

statistično povsem relevanten vzorec :D

Do konca pa nisi prebral kajne? Nisi sposoben ali pač rad nabijaš tja v tri dni kot jype?

JesusChrist ::

Mavrik je izjavil:

nekikr je izjavil:

Kaj pa manjka Steamu recimo? Kaj pa manjka Ubisoftu? A sva to enkrat že imela na tapeti?


Recimo da boš enkrat registriral igro, za katero Steam misli, da si dobil key s shady virov (kar se dogaja) in boš ostal brez vsega in brez možnosti pritožbe. To se ljudem kar redno dogaja. Ni lih malenkost no.


Maš kakšen dokaz al je vse skupaj to na majavih nogah? Ker mam precej dobro izkušnjo s Steam support-om, kar se tiče lastništva računa, key-ev itd. Tudi od drugih nobene pripombe še nisem slišal, pa imajo vsi prijatelji 90% iger na Steamu.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Tear_DR0P ::

nekikr je izjavil:

Tear_DR0P je izjavil:

nekikr je izjavil:

Mavrik: kakšnih 140 iger imam, niti enkrat se mi ni kaj takega zgodilo, niti ne poznam nikogar, ki bi se mu.

statistično povsem relevanten vzorec :D

Do konca pa nisi prebral kajne? Nisi sposoben ali pač rad nabijaš tja v tri dni kot jype?

uuuu - še osebni napad. morda pa to zaleže kot argument.

sam sicer nisem gamer in nimam pojma o steamovem DRMju. Sta pa tako Amazon, kot BN uspela pokazati, kako uspešno deluje njun DRM, ter se nekajkrat samovoljno odločila spremeniti vsebine pod DRMjem. Kadar so zajebali in spremenili vsebine dovolj veliki množici, da je to bilo odmevno, se je njihov user suppot še kaj zganil, ko so pobrisali račune posameznih uporabnikov in jim dodelili naziv persona non grata, pa niso dovolili niti pritožbe več.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

nekikr ::

Glede na to, da je še vedno bistveno več tistih, ki jim je to ok (oziroma jih sploh ne moti) kot tistih, ki delajo paniko (še posebej tisti, ki sploh ne vedo o čem gre debata, ampak vedo, da je modno da si proti), je očitno sistem čisto dober. Najboljši? Hell no. Dovolj dober? Očitno.

Gregor P ::

... misliš reči, tisti ki sploh ne vedo, da ga imajo in ne razumejo, zakaj jim kaj ne deluje in potem po cele dneve iščejo rešitve (ker so kot običajni uporabniki pač na žalost neuki računalništva):|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nekikr ::

Ne, ne mislim tega. Steam, kot ena najbolj razširjenih platform, deluje. Deluje izredno dobro. Že zgoraj sem napisal: se dogajajo problemi? Ne. Se zgodijo? Da. Če bi bilo drugače potem Steam in ostali podobni servisi na drugih področjih ne bi bili tako množično uporabljani. Če pa poznaš kakšen sistem, ki deluje vedno za vse in povsod, potem si pa najbrž edini človek na svetu in v vsej zgodovini, ki se lahko pohvali s tem. Odpri svetovalno firmo, obogatel boš.

jype ::

nekikr> Do konca pa nisi prebral kajne? Nisi sposoben ali pač rad nabijaš tja v tri dni kot jype?

Sine, če kakšnih daljših in bolj zapletenih besed ne razumeš, vprašaj. Naj ti ne bo nerodno.

nekikr ::

Ah daj no, saj veš kaj sem mislil. Še čudno, da nisi kar takoj prišel z neko Linux statistiko, popolnoma nepomembno za to temo, na plan. Mogoče je bilo res preveč direktno napisano, se opravičujem.
Ne spremeni pa tega, da najbolj čez DRM pluvajo tisti, ki z njim sploh nimajo opravka. Ker je to trenutno pač v modi. Milijoni in milijoni ostalih pa gredo lepo s karavano naprej. Tisti "prodajalci", ki svoje izvedbe DRMja niso ustrezno postavili za večino ljudi, so pa seveda propadli ali pa propadajo. Dobri (kolikor je to pač v tem trenutku lahko) pa žanjejo dobičke.

jype ::

nekikr> Milijoni in milijoni ostalih pa gredo lepo s karavano naprej.

Dokler ni prepozno - potem pa, ko ni več poti nazaj, se tolčejo po glavi.

Dobro je, da nekdo pljuva čez DRM in se mu hkrati aktivno izogiba.

nekikr ::

Absolutno. Lepo je samo, če ta oseba ve o čem govori, kje so tiste resne pomanjkljivosti in predvsem da tudi predlaga kaj bi bilo dobro izboljšati. Parole v stilu "DRM je slab ker je to trenutno in, izkušenj s tem pa nimam nobenih" pač niso ne vem kako zaželene v neki argumentirani debati. Definitivno pa je, ne samo dobro, ampak nujno potrebno, da kdo kriči tudi čez to.

Mavrik ::

JesusChrist je izjavil:

Maš kakšen dokaz al je vse skupaj to na majavih nogah? Ker mam precej dobro izkušnjo s Steam support-om, kar se tiče lastništva računa, key-ev itd. Tudi od drugih nobene pripombe še nisem slišal, pa imajo vsi prijatelji 90% iger na Steamu.


Recmo gimperial je zgubil približno ~$1500 vrednosti iger, support mu ni hotel povedati zakaj.

Tule se je recimo izkažzalo, da če se je VAC odločl da cheataš (pa če tudi ne), si ostanel brez iger in so te pri Steamu preprosto ignorirali. Kasneje so se sicer odločili da pa cheatanje morda ni dovoljšen izgovor, da ti poberejo vse igre, ki si jih kupil.

Če ti to ne da malo misliti o posledicah dajanja dostopa do par sto (ali tisoč) evrov vrednosti iger v roke ene firme z enim računom... pa bo morda treba it kam na pregled.
The truth is rarely pure and never simple.

Tear_DR0P ::

nekikr je izjavil:

najbolj čez DRM pluvajo tisti, ki z njim sploh nimajo opravka. Ker je to trenutno pač v modi.

res je. z DRMjem nimam opravka. Sem kupil Bioshock 2 in Fallout 3, ter ju hotel igrati. Sistem mi je sporočil, da ne bo šlo, ker nimam optičnega pogona v računalniku. Sedaj imam dve lepi škatli na polici, poleg starejših.

Steam ni all bad. Po super akcijah mi daje dostop do starih špilov, ki jih kot mulc nisem mogel ali hotel kupiti. Pri masah ljudi je blazno uspešen zaradi svoje integracije s sistemom, kjer z nekaj kliki dobiš igro in jo igraš, brez zajebavanja s škatlami na polici, premetavanjem CDjev, ugibanjem zakaj ne dela. Razen ko ne dela steam :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Glugy ::

nekikr je izjavil:

Ah ja, še ena preroška ugotovitev in še en posiljen piratski članek brez vsebine. Če se postavimo na realna tla je stanje tako kot pri piscih virusov, vsak z malo računalniškega znanja lahko to aplicira tudi na igre. Sama cena za potrošnike, ki je dvakrat izpostavljena kot nekaj najbolj groznega, je pa identična že leta in desetletja. Kljub DRMju (ki je tako grozen, da določeni uporabniki STja pred spanjem pogledajo v omaro in pod posteljo, da se prepričajo, da ga ni tam) cena ni nič višja in nič manjša kot je bila včasih.
Edino pohvalno pri tej novici je, da ni naslov zapisan v stilu: "Microsoftovec o DRM-ju, medtem ko Apple propada, njegovi delavci pa skačejo iz oken". To bi bilo bolj v koraku s časom in trendom tule gor.


Dej ne nabiji mudel. Vse več je folka, vse na več trgov gre, vse več jih kupuje igrce. Kar pomen da majo vse več zaslužka ki bi ga namest dodatno v zaščito namenil v kvalitete igr. Tko da ne nabiji kao da je brezveze.

JesusChrist ::

Mavrik je izjavil:


Če ti to ne da malo misliti o posledicah dajanja dostopa do par sto (ali tisoč) evrov vrednosti iger v roke ene firme z enim računom... pa bo morda treba it kam na pregled.


Zamisli se malo na povdarjen del, glede na to, da si admin. Oz: sramota od admina.

- Kar se tiče VAC: mel tak problem, nisem ostal brez iger
- mel problem ko so mi spizdili acc, kljub temu da sem vstran vrgel vse ključe (nisem mel dokazila o nakupih), sem account dobil nazaj ravno zaradi steam supporta

Odzivnost je vedno bla 1-3 ur. Drugače pa si je dosti uporabnikov krivih samih (recimo slaba gesla). Ko so računi dosti vredni je verjetnost, da ostaneš brez precej velika. Pohekajo, Iteme (ki so vredni veliko - sploh redki) si razpošljejo ali sprodajo, gifte če maš si tudi strejdajo. Itd itd. To ni krivda Steam-a, če si zaradi tega ostal brez vsega - četudi dobiš sam račun nazaj.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ti si statistično popolnoma nepomemben. Nikogar ne zanima, kaj se je zgodilo tebi - zanima nas, kaj se je zgodilo tistemu promilu, ki ima resne težave, ker ta vzorec predstavlja temelj za oceno tveganja.

JesusChrist ::

jype je izjavil:

Ti si statistično popolnoma nepomemben. Nikogar ne zanima, kaj se je zgodilo tebi - zanima nas, kaj se je zgodilo tistemu promilu, ki ima resne težave, ker ta vzorec predstavlja temelj za oceno tveganja.


Torej en primer izgube vrednosti 1500$ (ki je mimogrede recimo 5 redkih itemov v TF2), pa je statistično pomembno? Nekoga, ki je sam kriv za izgubo se šteje v tako statistiko? LOL. Ne me hecat jype.

Brez accounta ne boš ostal drugače kot po svoji krivdi (ker ti na mail pošljejo potrditveno kodo ob prijavi na novi lokaciji). To pomeni al si loj, da si pustil loginan account na javnem mestu, al so ti pohekali account ali pa si sam trosil geslo naokrog. Smešno, da je potem to Steam kriv po vaši logiki :D
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

jype ::

ninjeti> Torej en primer izgube vrednosti 1500$ (ki je mimogrede recimo 5 redkih itemov v TF2), pa je statistično pomembno?

Ja, je, ker je ekstrem.

ninjeti> Nekoga, ki je sam kriv za izgubo se šteje v tako statistiko? LOL. Ne me hecat jype.

Meni se zdi precej žalostno, da ti ne vidiš težave v tem, da zasebnemu podjetju podeljuješ možnost, da te materialno kaznuje.

ninjeti> Smešno, da je potem to Steam kriv po vaši logiki :D

Ne, žalostno je, da se je po tvojem mnenju očitno treba kar sprijazniti s tem, da se možnosti uporabe programja (v tem primeru iger) znatno krčijo.

JesusChrist ::

jype je izjavil:

ninjeti> Torej en primer izgube vrednosti 1500$ (ki je mimogrede recimo 5 redkih itemov v TF2), pa je statistično pomembno?

Ja, je, ker je ekstrem.


5 itemov je ekstrem? Če je mel za e-kapo toliko denarja, potem to ni ekstrem. So računi vredno po par deset tisoč eur. Pa če je za izgubo kriv sam nima kaj praskat.

jype je izjavil:

ninjeti> Nekoga, ki je sam kriv za izgubo se šteje v tako statistiko? LOL. Ne me hecat jype.

Meni se zdi precej žalostno, da ti ne vidiš težave v tem, da zasebnemu podjetju podeljuješ možnost, da te materialno kaznuje.


Kako že? Če si hekal si hekal. Pač veš ne boš onlajn igral. Simple as that. Dejansko si TI tisti, ki oškoduje druge za fer igro.

jype je izjavil:

ninjeti> Smešno, da je potem to Steam kriv po vaši logiki :D

Ne, žalostno je, da se je po tvojem mnenju očitno treba kar sprijazniti s tem, da se možnosti uporabe programja (v tem primeru iger) znatno krčijo.


Spet kako že? Če si sam nesposoben držati jezik za zobmi in ne govoriti gesel naokrog ali pa si nesposoben uporabljat knof "izpiši se" na javnem mestu je to tvoj problem in ne krčenje možnosti uporabe.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

BigWhale ::

Z vstopom v Steam podpises pogodbo v stilu:

"ce se bo nam zdelo, da te ne maramo vec, ti bomo vse vzeli, moznosti pritozbe pa ne bos imel"

To je to, kar je narobe s taksnimi DRM sistemi.

nekikr ::

Najbrž ne bo težko citirati tega dela pogodbo, kajne?

BigWhale ::

nekikr je izjavil:

Najbrž ne bo težko citirati tega dela pogodbo, kajne?


Itak, da ne:

http://store.steampowered.com/subscribe...

"Valve may terminate your Account or a particular Subscription for any conduct or activity that Valve believes is illegal, constitutes a Cheat, or which otherwise negatively affects the enjoyment of Steam by other Subscribers. You acknowledge that Valve is not required to provide you notice before terminating your Subscriptions(s) and/or Account, but it may choose to do so."

Sem okrepil text, ki ga je potrebno izpostaviti. Mas dost? Ne? Na, se vec.

"C. Termination by Valve.
Valve may cancel your Account or any particular Subscription(s) at any time. In the event that your Account or a particular Subscription is terminated or cancelled by Valve for a violation of this Agreement or improper or illegal activity, no refund, including of any Subscription fees, will be granted."

No, men se zdi totalno neprimerno (improper), da imajo ljudje v nickname-u dve crki K in eno crko R. Zdaj bomo te accounte terminiral.

Odstevam cas, do takrat, ko bo nekdo rekel: "sej ne rabis sprejet pogojev". Res jih ne rabis in to je del problema.

PS: Aja, pa to, da moram igrat s crnci in kitajci zlo negativno vpliva na mojo igralno izkusnjo na Steamu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

JesusChrist ::

Kaj pa kak primer, kjer so zaradi takih banalnosti (kot so tvoji primeri) dejansko nekomu disejblali account?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

A mojih linkov nisi prebral?
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

JesusChrist je izjavil:

Kaj pa kak primer, kjer so zaradi takih banalnosti (kot so tvoji primeri) dejansko nekomu disejblali account?


Ljudje so imeli tezave zaradi voice chat programov. Sistem se je odlocil, da gre za cheat.

http://neonpulse.net/2008/10/07/punkbus...

Ampak v bistvu ne vidis problema, da tukaj ne gre za to, da se nikogar niso bannali zarad tega ker ima trenirko obleceno. Gre za to, da ga lahko, ce se tako odlocijo.

JesusChrist ::

Mavrik: Če je account bil bannan je bil najverjetneje zaradi goljufanja. To pa ni kriv Steam ampak človeška naumnost (pa vsi vemo kaki so rusi):
Steam decided to ban his account for a terms of service violation.

In tudi VAC sistem deluje tako, da te nekajkrat dobi pri hekanju preden te bana. Torej: Human stupidity. Pri toliko igrah, toliko zapravljenem denarju in se spravi večkrat hekat ter drugim kvarit igro? Mislim da je pri njem pravica našla pravo mesto.

BigWhale: res je, lahko če se tako odločijo, ampak se niso. V tem je namreč razlika. Ker s tem tudi sebi delajo škodo in slabo promocijo. + napaka na linku se je našla in odpravila.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

BigWhale ::

JesusChrist je izjavil:

(pa vsi vemo kaki so rusi)


Ne, ne vemo kaksni so rusi. Razlozi nam, kaksni so vsi rusi?

A vidis, ze sam potrjujes, da je tak sistem napacen. Kaj hudica bi bilo, ce bi imel taksne zakone? VAC te lahko dobi desetkrat zaradi goljufanja, ker si uporabil 'TeamSpeak 5 chat overlay'. In ti zaklene account, ostanes brez vsega in brez moznosti pritozbe. Ne pomaga ti kaj dosti, ce cez pol leta stvar popravijo.

nekikr ::

Pa saj imamo take zakone. Tvoja svoboda se konča s svobodo drugega. Nisem namreč zasledil, da lahko počnem kar me je volja na škodo drugih ljudi. Tale Steam politika je enaka stvar, samo da velja za igre. Če goljufaš potem drugim kvariš izkušnjo in zato ti zaprejo račun. Se dogajajo nepravilnosti? Ne. Se zgodijo? Da. Konec koncev za Steamom stojijo ljudje, ki hočejo dobiček, ne pa podjebavanje nedolžnih ljudi.

BigWhale ::

Kateri zakon pa pravi: "mi te bomo zaprl, ce se nam bo zdel, da neki ne delas prav. Moznosti pritozbe pa ne bos imel" ??

nekikr ::

Zdaj se boš obregnil na "improper" kajne? Sigurno je kje zapisano kaj je improper vedenje, nisem pa nikoli gledal tega. Kot drugo bi te spomnil, da sem napisal, da sistem ni idealen, ker takega ni. Napisal pa sem tudi, da so kapitalisti, ki hočejo več in več in da se računi ne zapirajo zaradi banalnosti. Se zaprejo, se pa ne zapirajo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trusted Computing na pohodu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
24519520 (15073) Skip
»

Večina monitorjev ne bo predvajala HD-DVD filmov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12612007 (8232) scala
»

Nov vmesnik za priklop monitorjev na poti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
829413 (7386) aljazh
»

Konec Microsofta, kakor ga poznamo?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
152237 (2237) andrej
»

Kako bi lahko izgledal Longhorn

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
202942 (2942) andrej

Več podobnih tem