» »

München s prehodom na Linux in OpenOffice prihranil 10 milijonov evrov

1
2
3 4 5

pegasus ::

Grumf je izjavil:

so fouš microsoftu ker bi oni radi bili tam kjer je on

Ti sploh ne razumeš poante.

Grumf ::

O razumem, bolj kot večina linuxašev tule. Sploh vse skupaj nima nobene veze z linuxom ampak z dejstvom, da je
windows ekosistem prenatrpan in za razne nove firme ni več zaslužka na storitvah. No kakor tudi ne za ostale, ki
so 100% stavili na linux. No ti drugi so ugotovoili, da bi tudi oni radi denar in ker ne morejo zraven, delajo
negativno propagando kjerkoli se že da, v skladu z linux doktrino biti-najbolj-glasen-in-sovražiti-vse-ostalo.

Razumljivo je, da bi z uvajanjem linuxa nekaj (malo število) firm svinjsko zaslužilo in dobilo veliko prednost
pred vsemi ostalimi, med drugim pa izbrisalo .net developerje (kar sicer ni slaba stvar, težava je, da s tem
ne bi izbrisali tudi java developerjev) in imeli veliko možnost da obogatijo.

"Just follow the money trail"

Imajo samo en problem... zagovarjajo os, ki ni primeren za na workstatione ampak to jih ne zanima, saj se bodo
pač kasneje zgovorili na nesposobne userje.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

LuiIII ::

Glede na to, da sem še 6 let nazaj delal v javnem sektorju (inštitut) nekako vem kako poteka nabava računalniške opreme in programja. Na koncu leta je bilo potrebno zapraviti vse kar je ostalo od proračuna in se je kakšno leto precej stihijsko in brez resnega razmisleka zapravljalo. Glede na to da se sredstva v tem sektorju krčijo, tega upam, da ni več oz. čim manj.
Danes, ko pa sem v gospodarstvu je pa situacija taka, da poznam nekaj firm, ki imajo seveda dovolj izobražen in fleksibilen kader, ki uporabljajo pri svojem delu libre office brez težav. Pravzaprav imajo tudi bazo podatkov in še veliko drugih pomembnih stvari (web, mail) na open source rešitvah.

Bananovec ::

pegasus je izjavil:

Grumf je izjavil:

so fouš microsoftu ker bi oni radi bili tam kjer je on

Ti sploh ne razumeš poante.

saj je tudi jype po drugi strani ne, pa vseeno piše bedarije. Zatorej lahko tudi njemu dovolimo pisanje.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

alexa-lol ::

LuiIII je izjavil:


Danes, ko pa sem v gospodarstvu je pa situacija taka, da poznam nekaj firm, ki imajo seveda dovolj izobražen in fleksibilen kader, ki uporabljajo pri svojem delu libre office brez težav. Pravzaprav imajo tudi bazo podatkov in še veliko drugih pomembnih stvari (web, mail) na open source rešitvah.


Ja ampak za to bi mogli javni uslužbenci uporabiti tisto kar imajo med ušesi. "To je seveda nesprejemljivo.. zahtevamo dodatek in konec takega krutega kapitalističnega izkoriščanja intelekta", bi vzklikali sindikalisti.

desperados ::

Nekateri se ne zavedajo, da je potrebno pri Microsoft kombinaciji porabljati malce zmogljivejšo strojno opremo, zakar je že pri serverski infrastrukturi že na začetku nekaj 100000€ višji strošek. Potem pa še programska oprema server AD exchange lync to ni zastonj!

Kar se izobraževanja tiče je enako tako pri enih kot drugih.

Kratkoročno za obdobje nekaj let je že mogoče kaka rešitev pri M$ cenejša, a na dolgi rok se odprti sistemi še vedno izplačajo tako finančno kot tudi iz vidika obvladljivosti, razširljivosti... Vsaj meni je administracija M$ serverskih sistemov precej zahtevna, pri alternativi pa nikoli nisem imel problemov, tudi ko se kompleksnost in število sistemov poveča.
Potem je pa še pozitiven vidik iz tega, da se lahko rešitve obvladujejo z lokalnim kadrom, to prinese vaj del denarja nazaj v proračun, pri alternativi pa odnese vse čez lužo.

Ogromen problem je v mešanih okoljih, le tem se je potrebno izogniti, saj vsi vemo, da M$ meče polena pod noge vsem alternativam. Zato bi bilo pri kakih naših podobnih projektih potrebno temeljito preučiti kako bi se reševalo probleme uporabnikov na enovit način.

jype ::

-io-> O razumem

Ne, niti sanja se ti ne. Bistvene razlike med eno in drugo možnostjo so:

- neodvisnost od ponudnika storitev in programja,
- podatki v zapisih, ki niso lastniški in jih smeš brati in pisati brez vseh omejitev,
- podpiranje razvoja ekosistema z zgornjimi lastnosti v lastni državi in
- podpora, ki nima popolnoma nobenih omejitev pri reševanju kakršnihkoli težav.

To so glavni plusi, ki jih je Microsoft do zdaj šenkal izključno precej velikim državam, ne pa nekim piškavim mestnim upravam.

šernk ::

Google zagotovo nima pojma kaj delajo, ker ne uporabljajo MS serverjev :D

najboljsmešno mi je koliko stane izobraževanje ljudi, da znajo delat openoffice. če gledam sebe...precej manj kot, da bi moral iti na izobraževanje za MS office 2007 ali 2011. Ker ima openoffice z MS office 2003 precej precej več skupnega z open office, kot pa z MS office 2007. Izobraževanje ostaja na obeh straneh!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

antonija ::

Meni tud ni jasno zakaj se nekateri (dva?) dereta da je novica izmisljena, in da je M$ najboljsa stvar po narezanem kruhu.

Pri nas se resda vsako leto sproti ugotoi, da je prehod na non/M$ programje za naslednje leto predrag (ker je res), nemci so pa pac malo bolj daljnovidni in racunajo za vec let (verjetno imajo vec zaupanja v svoj obstoj in verjamejo, da bojo cez 10 let se vedno obstajajli). Zdej so objavili primerjalne stevilke in M$ fanboyem se je dvignil pritisk ker njihov najljubsi mali mahki ni najcenejsi (kot da je kdaj bil) in najboljsi (odvisno od potreb).

Face it: za tipkanje dopisov in stamplanje obrazcev je opren source vec kot dovolj dober, pa se cenejsi je lahko ce je prav izveden. V Munchenu so zgleda stvari pravilno zastavili in projekt izpeljali kot se gre. Pri nas bomo pa naredili se kaksno studijo kaksni bi bili stroski za naslednje leto ce probamo zamenjat software pa bo problem resen. Pa se dnar za naslednjeletno studijo se bo spet najdu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Grumf ::

Oh Antonija, v bistvu samo ne razumeš, ne "derem" se, da je microsoft najboljša zadeva po narezanem kruhu,
trdim samo, da Linux to absolutno ni...

jype je izjavil:

Ne, niti sanja /.../

To je en kup blebetanja, ki se na papirju sicer super sliši, je pa zgolj še en bullsh1t, ki ga uporabljate
kot npr. ceno, zato da bi svoja mizerna 2% v workstation svetu povečali. In Munich je čisti primer do kaksnih
globin grejo fame okrog linuxa, če je treba tudi napihnete cene konkurence in spustite svoje...

Sicer je pa tudi android prav lepo pokazal, koliko je vredna ta odprtost itd, kdo od vas, velikoustnežev si
je zamenjal rom na telefonu s svojim kustumiziranim (mimogrede, jaz sem si ga)? Koliko jih še poznate? 1 promil
uporabnikov? In to je ta zadeva, ki prevaga proti microsoftu... ne me hecat.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

antonija ::

Oh Antonija, v bistvu samo ne razumeš, ne "derem" se, da je microsoft najboljša zadeva po narezanem kruhu, trdim samo, da Linux to absolutno ni...
Sej noben ni trdil da je, pa tudi novica ni napisana da bi dajala tak vtis. Pise samo, da so s prehodom prevarcevali 10m EUR in da imajo pol manj ticketov na help desku. Za njihovo podrocje se je linux iskazal kot boljsa in cenejsa resitev.

Sploh pa vecino casa porabis za nabijanje o cenah licenc, ki s tem nimajo glih veliko veze. Ce bi se slo samo za ceno licenc, potem open source zmaga vedno in povsod (ker stane 0 EUR). Ampak ker se (sploh) ne gre za ceno licenc, ti pa zmanjka argumentov takoj. M$ je drag ko prasica za stvari, kjer je opensource cenejsi. Ne nudi ti dovolj fleksibilnosti, onemogoca resitve drugih proizvajalcev (sploh open source) in pa vecino stvari shranjujej v lastniskem formatu.

Pred samo imas dokaz za vse to, pa se znas samo dreti da vsi lazejo. Razen M$ fanboyi, tisti imajo pa vedno prav. Pateticen si ;(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

darkolord ::

Ne nudi ti dovolj fleksibilnosti
:))

jype ::

-io-> kdo od vas, velikoustnežev si
-io-> je zamenjal rom na telefonu s svojim kustumiziranim

Vidiš, točno zato - ni mi ga bilo treba zamenjati, ker že tisti, ki pride s telefonom, omogoča _vse_.

-io-> zato da bi svoja mizerna 2% v workstation svetu povečali.

Zakaj bi si pa tega želeli? Saj Linux že poganja 90%+ vsega programja, ki ga uporabljate (in vseeno mi je, če večina reči, ki jih uporabljate, ne teče na vaših računalnikih). To je čisto dovolj dobro zame.

Dejstvo je, da je Linux precej zmogljivejši in hkrati cenejši in da je že čas, da se naš denar neha lopatat skozi Microsoftova okna, glede na to da ne ponujajo popolnoma ničesar, kar bi ceno upravičilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Grumf ::

antonija je izjavil:

Oh Antonija, v bistvu samo ne razumeš, ne "derem" se, da je microsoft najboljša zadeva po narezanem kruhu, trdim samo, da Linux to absolutno ni...
Sej noben ni trdil da je, pa tudi novica ni napisana da bi dajala tak vtis. Pise samo, da so s prehodom prevarcevali 10m EUR in da imajo pol manj ticketov na help desku. Za njihovo podrocje se je linux iskazal kot boljsa in cenejsa resitev.


No dokazujem, da lažejo. Boš dokazala nasprotno, ajde, kalkulator v roke in na juriš.

antonija je izjavil:

Sploh pa vecino casa porabis za nabijanje o cenah licenc, ki s tem nimajo glih veliko veze. Ce bi se slo samo za ceno licenc, potem open source zmaga vedno in povsod (ker stane 0 EUR). Ampak ker se (sploh) ne gre za ceno licenc, ti pa zmanjka argumentov takoj. M$ je drag ko prasica za stvari, kjer je opensource cenejsi. Ne nudi ti dovolj fleksibilnosti, onemogoca resitve drugih proizvajalcev (sploh open source) in pa vecino stvari shranjujej v lastniskem formatu.


Ampak, imeli so postavljen obstoječ sistem na windowsih. In morali so premetati celo infrastrukturo in razviti svojo distribucijo IN TO STANE,
več kot licence Microsofta. Torej ne morejo govoriti, da so kaj privarčevali, trenutno NISO.

antonija je izjavil:

Pred samo imas dokaz za vse to, pa se znas samo dreti da vsi lazejo. Razen M$ fanboyi, tisti imajo pa vedno prav. Pateticen si ;(

Tole bom pa prijavil moderatorjem, samo tako za provokacijo, da vidim ali zapise brišejo samo meni.

jype je izjavil:

Vidiš, točno zato - ni mi ga bilo treba zamenjati, ker že tisti, ki pride s telefonom, omogoča _vse_.

Heh, tudi windowsi, pa bi jih vseeno menjal.

jype je izjavil:

Zakaj bi si pa tega želeli? Saj Linux že poganja 90%+ vsega programja, ki ga uporabljate (in vseeno mi je, če večina reči, ki jih uporabljate, ne teče na vaših računalnikih). To je čisto dovolj dobro zame.

Za strežnike ni bilo nikoli govora. Mi je vseeno kaj laufa gor dokler ima definiran remote interface.

jype je izjavil:

Dejstvo je, da je Linux precej zmogljivejši in hkrati cenejši in da je že čas, da se naš denar neha lopatat skozi Microsoftova okna, glede na to da ne ponujajo popolnoma ničesar, kar bi ceno upravičilo.

Je tudi lepši, in boljši, bolj transparenten, bolj barvit in hkrati bolj črnobel... a si res iz SDSa ušel?
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

-io-> Heh, tudi windowsi, pa bi jih vseeno menjal.

Ne, windowsi pa ne, sorry. Ne le, da je zajebano, dejansko je z Windows prepovedano počet reči, ki jih jaz lahko počnem z Androidom.

Piše v EULA, ampak ti verjetno nisi prebral, pa se te zato ne tiče.

-io-> Za strežnike ni bilo nikoli govora. Mi je vseeno kaj laufa gor dokler ima definiran remote interface.

Seveda je bilo govora za strežnike. WTF? Saj sploh nič več razen browserja ne teče nikjer drugje kot na strežnikih.

-io-> Je tudi lepši

Tega ne vemo, ker ne moremo videt kode od Windows. Mogoče je.

-io-> in boljši,

Je boljši, ker ponuja več za nižjo ceno.

-io-> bolj transparenten,

Obviously.

-io-> bolj barvit

Kdorkoli bere komentarje v izvorni kodi jedra se bo s tem strinjal takoj, ko Microsoft objavi kodo za Windows.

-io-> in hkrati bolj črnobel... a si res iz SDSa ušel?

Če bi kdaj bil not, bi res ušel ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Grumf ::

jype je izjavil:

Ne, windowsi pa ne, sorry. Ne le, da je zajebano, dejansko je z Windows prepovedano počet reči, ki jih jaz lahko počnem z Androidom.

Pa jih počneš? Lahko bi, če bi,... ampak tega ne počneš, hočeš pa to imeti, ker to nujno rabiš in je strašno fino če to imaš. ;((

Enako kot cela linuksaška naveza, ki jo poslušam enako že 10 let. Cel OS je progural do kamor je, samo zaradi vaše glasnosti.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

-io-> Pa jih počneš?

Preden so objavili API, s katerim OpenVPN deluje, sem jih. Zdaj mi ni treba več.

-io-> Enako kot cela linuksaška naveza, ki jo poslušam enako že 10 let. Cel OS je progural do kamor je, samo zaradi vaše glasnosti.

Kr daleč:

sidd ::

Da se ne omenja obvezne uporabe M$ produktov, ker pač odprtih formatov recimo naša država ne zna prebrat, in tako more navaden frizer obvezno nabavit M$ produkt.
-io-, dokazal si že večkrat tule, da ne vidiš the big picture!
Open source je odličen! Mi mamo na firmi bazirano vse na opensource, kaj se IT tiče, razen samih delovnih postaj, saj CAD programje žal ne deluje brez M$ priveskov, ter zaradi tega posebej M$ server. Če je kaj na opensource narobe, se samo kontaktira našega IT človeka, in porihta zadevo v par minutah...če gre kaj narobe pri M$ (cloud rešitve, PDM, ...), pa pride tipson iz avstrije za jurja na dan, pa vzpostavi zadevo nazaj. Beat that.

Drugač pa kdor je že kaj bil v Münchnu, bi vedel da to mesto ve kaj počne...
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

@nny ::

Veliko manjših podjetnikov gura opensource oziroma o tem glasno razmišljajo. Če ne zaradi VELIKO manjših stroškov pa zaradi obiskov inšpekcije in bedastih dopisov BSA, kot je bil tisti v temi nedolgo nazaj. Glavobol pa povzroča poslovanje z elektronskimi servisi države - e-gov, e-Davki, e-Vem ipd, ki so totalno, TOTALNO narejeni da favorizirajo MS. Nekdo bi moral razvijalce oz. tiste, ki odločajo o taistih aplikacijah, konkretno okrog kepe...parkrat!
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Grumf ::

sidd je izjavil:

razen samih delovnih postaj

In to je točno kar jaz trdim.

@nny je izjavil:

Veliko manjših podjetnikov gura opensource oziroma o tem glasno razmišljajo. Če ne zaradi VELIKO manjših stroškov pa zaradi obiskov inšpekcije in bedastih dopisov BSA, kot je bil tisti v temi nedolgo nazaj. Glavobol pa povzroča poslovanje z elektronskimi servisi države - e-gov, e-Davki, e-Vem ipd, ki so totalno, TOTALNO narejeni da favorizirajo MS. Nekdo bi moral razvijalce oz. tiste, ki odločajo o taistih aplikacijah, konkretno okrog kepe...parkrat!

Hja zoprno je, večino developerjev je danes stacioniranih na windowsih, težko jim je razmišljat izven tega. Polega tega
je bilo večino tega spisano nekaj let nazaj, ko je bil linux samo promil, takrat so pa tako ali tako vsi za windowse delali.
Takrat ni nihče niti razmišljal o drugih OSih, ker je bilo price performance nesmiselno podpirat neke obskurne OSe, ki jih
je uporabljalo samo par zanesenjakov.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

@nny ::

Grumf je izjavil:


Hja zoprno je, večino developerjev je danes stacioniranih na windowsih, težko jim je razmišljat izven tega. Polega tega
je bilo večino tega spisano nekaj let nazaj, ko je bil linux samo promil, takrat so pa tako ali tako vsi za windowse delali.
Takrat ni nihče niti razmišljal o drugih OSih, ker je bilo price performance nesmiselno podpirat neke obskurne OSe, ki jih
je uporabljalo samo par zanesenjakov.


Situacija se spreminja hitreje, kot so si mislili; danes sta recimo Chrome in Android daleč od kakšne obskurnosti.
Treba je težiti,težiti...e-Davki mi javljajo napako. Poslala sem prtscr in opis na tehnično pomoč - do danes nobenega odgovora. Čas bo za kokretno pritožbo na višjo inštanco.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

darkolord ::

(Chrome na Windows dela z IE vtičniki)

jype ::

IE pa na Linuxu ne.

damjanll ::

Dolgorocno imajo odprte resitve vsekakor prednost!

darkolord ::

Kakšno?

damjanll ::

Financno, tehnicno, neodvisnost od enega samega prizvajalca, vec moznosti zasluzka lokalnim it podjetjim ter zmanjsanje monopolnega vpliva ms velikanu.

jype ::

darkolord> Kakšno?

Bistveno.

Številni so primeri, ko so ponudniki rešitev propadli, za njimi pa ni ostalo ničesar, kar bi lahko uporabnikom rešitev olajšalo prehod na alternativne rešitve.

Pri prostem programju ta dilema ne obstaja.

Grumf ::

@nny je izjavil:

Chrome in Android daleč od kakšne obskurnosti.

Ah no ja, ne bi šel predaleč. ;((

To meglo pa zelo radi mešate, govorimo o linuxu ne o OSSu na splošno.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

-io-> Ah no ja, ne bi šel predaleč.

A, hočeš rečt da sta brskalnik in operacijski sistem z največjim deležem v večini sveta obskurna?

Tko kot Windows, torej.

-io-> govorimo o linuxu ne o OSSu na splošno.

Aha, o Linuxu!

Linux poganja največ računalnikov na svetu in omogoča vsem, posameznikom in podjetjem, da ga prilagodijo svojim potrebam (in to tudi počnejo) brez administrativnih omejitev in stroškov licenčnin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Grumf ::

jype je izjavil:

A, hočeš rečt da sta brskalnik in operacijski sistem z največjim deležem v večini sveta obskurna?

Hja po linuxaško, vsak vendor je customiziral svojo verzijo androida in pisci native aplikacij imajo zaradi tega celo štalo,
testerji še večjo, edina zadeva, ki sceno rešuje je dalvik.

Saj je vseeno, kot da bi se z Balmerjem pogovarjal, ne da se mi več.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

jype ::

-io-> Hja po linuxaško, vsak vendor je customiziral svojo verzijo androida in pisci native aplikacij imajo zaradi tega celo štalo,
-io-> testerji še večjo, edina zadeva, ki sceno rešuje je dalvik.

Neverjetno, da mora nekdo "sceno reševati", ko ima najvišji tržni delež, ki tudi najhitreje raste - in to na popolnoma ploščatem trgu, kjer si lahko vsak vendor po svoje naštrika čisto popolnoma kar želi. No, razen Nokie, ki jo je kupil Microsoft.

-io-> Saj je vseeno, kot da bi se z Balmerjem pogovarjal, ne da se mi več.

Fino. I win!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

antonija ::

No dokazujem, da lažejo. Boš dokazala nasprotno, ajde, kalkulator v roke in na juriš.
Uf, najprej bo treba kaksen dokaz podat, ne pa nabijat o cenah licenc ki tukaj nimajo veze.

Ampak, imeli so postavljen obstoječ sistem na windowsih. In morali so premetati celo infrastrukturo in razviti svojo distribucijo IN TO STANE, več kot licence Microsofta. Torej ne morejo govoriti, da so kaj privarčevali, trenutno NISO.
Glede na novico se jim na dolgi rok zadeva izplaca. MOgoce so prvo leto ali dve imeli vec stroskov (zaradi migracije), zdaj so pa v plusu v primerjavi z M$ programjem. A imas kaksen dokaz da niso?

Tole bom pa prijavil moderatorjem, samo tako za provokacijo, da vidim ali zapise brišejo samo meni.
Nisi special, tud meni pridno brisejo poste ko se potrudim trollat. Tukaj te je samo zmotilo ker si ugotoviil da imam prav... pa bi rad da se grem pred svoj blok igrat da bos ti se vedno glavni na vasi. Prav res si pateticen.

Bi si upal stavit da bo tvoj naslednji odgovor v stilu "vi itak nic ne razumete, jaz imam prav in se ne mislim vec prerekat" ali nekaj podobnega.

EDIT: Aha, sej si to ze napisal. Nimas argumentov in poskusas "castno stisniti rep med noge" in pobegniti.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Grumf ::

Poslušajta kekca, obadva, na začetku imata izračune, vse ostalo se vrti okrog tega, da bi rada pokazala da imata
večjega, pri čemer pa porabim 10x več teksta, da vama odgovarjam, pa še dva sta. Ne da se mi več.

Če se na glavo obrneta, Munich je zračunal, da ima na en računalnik čez 2000EUR stroška z microsoftovim softwarom, in seveda
potem ugotovil, da je z migracijo na nov sistem še prišparal 10 miljonov. Does not compute, dokler mi ne dokažeta s številkami
nasprotno smatram, da vidva svoja moda vlečeta ven, pa lahko pišeta karkoli hočeta.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Kac ::

trnvpeti je izjavil:

ce je samo eno mesto toliko prihranilo
koliko bi mi kot drzava


Cela Slovenija je približno za en München s primestjem. Tako da so te cene primerljive z našimi državnimi stroški.

trnvpeti ::

Kac je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

ce je samo eno mesto toliko prihranilo
koliko bi mi kot drzava


Cela Slovenija je približno za en München s primestjem. Tako da so te cene primerljive z našimi državnimi stroški.

Torej cela slo drzavna uprava 15000 rac?

jype ::

You wish.

MrStein ::

LuiIII je izjavil:

Glede na to, da sem še 6 let nazaj delal v javnem sektorju (inštitut) nekako vem kako poteka nabava računalniške opreme in programja. Na koncu leta je bilo potrebno zapraviti vse kar je ostalo od proračuna in se je kakšno leto precej stihijsko in brez resnega razmisleka zapravljalo. Glede na to da se sredstva v tem sektorju krčijo, tega upam, da ni več oz. čim manj.
Danes, ko pa sem v gospodarstvu je pa situacija taka, da poznam nekaj firm, ki imajo seveda dovolj izobražen in fleksibilen kader, ki uporabljajo pri svojem delu libre office brez težav. Pravzaprav imajo tudi bazo podatkov in še veliko drugih pomembnih stvari (web, mail) na open source rešitvah.

Kaj pa OS na PC-jih?

jype je izjavil:

-io-> kdo od vas, velikoustnežev si
-io-> je zamenjal rom na telefonu s svojim kustumiziranim

Vidiš, točno zato - ni mi ga bilo treba zamenjati, ker že tisti, ki pride s telefonom, omogoča _vse_.

Ja, vsi ti custom ROM-i so neka kaprica, nepomembna, a ne?
(te dni bom menjal FW na enem mandroid* telefonu, pa sploh ni moj)

Koliko custom Windows-ov pa je? Če je original tak omejujoč? TinyXP? Še kaki? Koliko folka jih uporablja?


* dokler si ne popravi sloves, oziroma bolje rečeno, lastnosti, Android, ga bom tak imenoval (po enem filmu...)

jype je izjavil:


-io-> Enako kot cela linuksaška naveza, ki jo poslušam enako že 10 let. Cel OS je progural do kamor je, samo zaradi vaše glasnosti.

Kr daleč:




(slika je iz leta 2009, ampak razen podajanja procentov med "Windows ta" in "Windows oni" se ni kaj bistvenega spremenilo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jype ::

Aha, to je tisti tržni delež, kjer se sešteva kolk dolarjev je pobral vsak OS?

MrStein ::

Ne, to je dejanski.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mipe ::

Huh, toliko razdrobljenih Unix variant, vsaka predstavljena, Linux pa naenkrat. Kakšna bi bila dejanska slika, če bi ga razdrobili na dejanske distribucije?

pegasus ::

Kakšna? Pravilna.

Število distribucij predstavlja svobodo izbire.

jype ::

Mipe> Huh, toliko razdrobljenih Unix variant, vsaka predstavljena, Linux pa naenkrat. Kakšna bi bila dejanska slika, če bi ga razdrobili na dejanske distribucije?

Čak mal, SLES9, SLES10 in Centos so vse Linuxi (pa so na grafu posebne kategorije).

MrStein> Ne, to je dejanski.

Ni videt, da bi bil dejanski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

Graf je vseeno zavajajoč. Koliko distribucij je v tistem oranžnem polju? In katere?

jype ::

Mipe> Graf je vseeno zavajajoč. Koliko distribucij je v tistem oranžnem polju? In katere?

Težko rečt. Pejt pogledat:

http://www.top500.org/statistics/overti...

http://www.top500.org/list/2012/11/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

@nny ::

Tukaj je zanimiva primerjava.

MS se na dolgi rok ne piše nič dobrega.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Mipe ::

Čakaj malo, jype, tisto so superračunalniki. Torej gre za top 500 superračunalnikov. Potem ni presenetljivo, da na njih linux zavzema vse večji delež.

Vendar tukaj govorimo o "delovnih postajah", torej namiznih računalnikih, ne superračunalnikih. To so računalniki za pisarniško delo (bolj ali manj).

Mavrik ::

@nny je izjavil:

Tukaj je zanimiva primerjava.

MS se na dolgi rok ne piše nič dobrega.


V okviru spoštovanja 2. člena pravil - a lahko prosim izpostaviš relevantno primerjavo za to temo in ne naključno nabijanje? Torej - operacijski sistemi v relevantni za profil uporabe v javnih upravah. Kaj moramo gledati?

Isto velja za jype-a, MrSteina in ostale. Tole naključno nakladanje je šlo že čez mejo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

jype ::

Mipe> To so računalniki za pisarniško delo (bolj ali manj).

Ja. Vse, kar gor teče, je brskalnik. No, al pa oracle forms, saj ni bistvene razlike.

Čemu bi torej potreboval Windows?

Mavrik> Tole naključno nakladanje je šlo že čez mejo.

Ti nisi tapravi čas brisal Rožleta zgoraj, ko je vztrajno zahteval dokaze, ki so polinkani v izvorni novici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

jype je izjavil:

Mipe> To so računalniki za pisarniško delo (bolj ali manj).

Ja. Vse, kar gor teče, je brskalnik. No, al pa oracle forms, saj ni bistvene razlike.

Čemu bi torej potreboval Windows?

Nisi nekaj postov nazaj nekoga pobaral, če je kdaj delal z večjim omrežjem? Evo ti kontra, očitno nimaš pojma, za kaj uporabljajo te računalnike.

Evo:

- e-poštni klient (Outlook, teženje šefov in sodelavcem, naphano s pasivno agresijo)
- pisarniški paket (Word, Excel, PowerPoint... Poročilo bo treba napisat!)
- namenski programi (knjigovodstvo, itd.), odvisno od delovnega mesta
- enkripcijski programi (PGP, itd. - vsaka resna firma kriptira podatke, celo interno)
- protipožarni, protivirusni, resne firme na individualne računalnike panično nameščajo ogromne protivirusne programe, čeprav jim IT sektor zagotavlja, da je internetna pipca filtrirana
- brskalnik (za Facebook)

Torej nekaj več kot le brskalnik in oracle forms. Povprečen računalnik iz večjega podjetja, ki ga dobim pod roke, je poln navlake. Ko boš kdaj delal v servisu ali IT sektorju, boš že spoznal kruto resničnost. Tem ljudem uspe spraviti še tako sodoben računalnik na kolena.

Aja, pa pozabil sem omeniti razne programe za snemanje telefonskih pogovorov, ki jih obvezno uporabljajo telefoniske (ter telefonisti, da mi nauš očital seksizma).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

CitroX ::

Zanimiva debata.
Strinjam se, da bi se dalo z odprtokodnimi rešitvami začeti tudi pri nas, vendar brez dobrega nčrta uvajanja ne gre. Malo tu malo tam ... to ni izvedljivo. Vsaj v večjem delu šolstva ne vidim nobene potrebe po licenčnih rešitvah, kki jih sedaj tako drago "ugodno" plačujemo.
Pa še nekaj problemov odprte kode, ki o popolnoma jasni: ni jasna strategija razvoja. Veliko sprememb za povprečnega neukega uporabnika. Stvari pač ne delujejo na klik - razna razširjena namizja, zapiranje prenosnika in ponovno zbujanje pri tem (sicer večina tega ne uporablja), pa kak problem z zvokom, pa recimo "domače omrežje" z enostavnim predvajanjem na TV ipd. Jezi me, da je že pred leti zgledalo, da se bodo take malenkosti popravile, pa enostavno ni pravega napredka pri tem.
OO je pa kar malo zabluzil. Po razcepu, ki mogoče ni bil niti slučajen, imamo sedaj dve (ali eno) verziji? kam nej sedaj preidejo navadni uporabniki? Veliko dobrih idej, napredek pa kar malo stoji. Orodja enostavno niso dodelana. Kolikor smo delali z OO in slogi, kazali ipd. je v primerjavi z MSO prava žalost ...
Sicer pa ... ali je debata o OS sploh smiselna?
Zakaj ne kar android (pa me ne sedaj napasti, da je tako opensource)? Ali pa mac-ka?
Saj ni pomembno, samo spletne aplikacije postaviti, pa je.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Münchnu bo povratek na Windows stal 90 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
23779211 (72422) xmetallic
»

Münchenski mestni svetniki ne znajo uporabljati Linuxa (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
20171118 (61760) Ghost7
»

München s prehodom na Linux in OpenOffice prihranil 10 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22450641 (45368) kitaj
»

München z migracijo na Linux privarčeval štiri milijone evrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10428362 (24582) Ashrack

Več podobnih tem