» »

München s prehodom na Linux in OpenOffice prihranil 10 milijonov evrov

1 2 3
4
5

Invictus ::

Če daš denar namesto za licence za ljudi, ki razvijajo Linux rešitev (ali kako drugo recimo Haiku), potem ti v letu, dveh tako ali tako naredijo vse.

In ja, vse lahko teče na strežnikih in uporabniki to uporabljajo preko browserja.

Tako odpade cel kup butaste programske opreme ali antivirus, firewall, spam, malware in osalega sranja, ker to sploh ni več potrebno.

Večina uporabnikov bi bila prav zadovoljna že z tekstovnim ekranom (80x24), ker je to vse kar rabijo. Neko vnosno formo za svoje delo. In kar nekaj uporabnikov je ki to še vedno delajo. Čeprav v browserju :D. Ker so jim skrili terminal ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

@Grey:
Ah dej no, za Božjo voljo!
Aero?
Po enem letu ga je sam Microsoft skenslal. (treh letih, z naslednjo izdajo Windows)
Aero je na nivoju Bob-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

Po enem letu ga je sam Microsoft skenslal.
Ne bluzi, Aero je čisto lepo v osemki. Skenslali so "Aero Glass" temo.

MrStein ::

In kaj potem še ostane? Druga defolt barva roba okna?
Je pa res, da sem kot prvo pomislil na Glass zadevščino.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

Copy pasta:

- Taskbar Thumbnails - Hovering over the taskbar button of a window displays a live preview of that window in the taskbar.
- Aero Peek - hovering over a taskbar icon shows the thumbnail of that program. Hovering over the thumbnail shows a preview of that program in full view.
- Aero Shake - Shaking (quickly dragging back and forth) a window minimizes all other windows. Shaking it again brings them back.
- Aero Snap - Clicking and dragging a window to the right or left side of the desktop causes the window to fill the respective half of the screen. Snapping a -window to the top of the desktop maximizes it. Resizing a window to touch the top or bottom edge of the screen maximizes the window to full height, whilst retaining its width; these windows will then slide horizontally if moved by the title bar, or can be pulled off, which returns the window to its original height. - Touch UI enhancements - Windows Aero was revised to be more touch-friendly.[4] For example, the title bar buttons are now slightly bigger.
- When hovering over the taskbar button for a running program, the button glows the dominant RGB color of its icon. Also, a shining effect follows the mouse as it moves across the icon of active programs.[5]
- When moving windows, the CPU and GPU load is reduced by limiting the frame rate that the Aero part is rendered in order to provide better performance to applications and programs.
- Progress bars can be used in the program's taskbar buttons. If a program is executing a process which takes significant time, its taskbar button will act as a progress bar by filling up with green as the operation progresses.

cryptozaver ::

jype je izjavil:

cryptozaver> po mojih izkušnjah MS Exchange ŽAL nima konkurence.

Za večino podjetij to drži. V upravah je Exchange zelo redka žival, ker tam "kraljuje" IBM.


S katero aplikacijo, ki uspešno nadomešča MS Exchange?

In ne provociram. Sem bolj kot ne zagovornik open sorsa ampak do trenutka ko je ta uporaben. Resno me zanima torej...

Mipe ::

Fantje, ponuja se vam izjemna poslovna priložnost. Lahko bi bajno zaslužili s konkretno alternativo Exchange! :O Kaj bi se samo pričkali, da take ni?

pegasus ::

Exchange je pussy proti Lotus Notes ;)

Grumf ::

kitaj je izjavil:


34.000.000 (stroški različice z uporabo Windows in Office)
-22.000.000 (stroški integracije in izobraževanja)
------------
12.000.000
-2.000.000 (ocena stroškov razvoja LiMux)
------------
10.000.000 / 15.000 = 666.66 na računalnik za nakup/nadgradnjo strojne opreme, 6 let licenc za Windows, 6 let licenc za Office, 6 let licenc za strežnike, 6 let licenc za CAL, in verjetno še kaka druga stvar, ki je potrebna v tako obsežnem Microsoft okolju.

Torej 111EUR / delovno postajo / leto


No, to sem rabil, številke... se pravi, za že postavljen sistem in za uporabnike windowsov, katerih 80% jih
uporablja windowse od samega začetka uporabe računalnika, pride izobraževanje in reintegracija 22 miljonov.
Za Linux, kjer je treba celo infrastrukturo na novo postavit, na novo izobraziti uporabnike iz nule, ker jih
velika večina še nikoli ni nikoli videla OSS offica ali linuxa, za postavitev lastne distribucije, ki jo bo
treba lastno flikat z rednimi popravki, pa prišparaš 10 miljonov manj, kolikor pač pride cena softwarja.
Ne-me-smejat!

pegasus je izjavil:

Exchange je pussy proti Lotus Notes ;)

Res je! Vsaj bilo je tako, ne morem primerjati zadnjih verzij ker jih še nisem videl.

Mipe je izjavil:

Fantje, ponuja se vam izjemna poslovna priložnost. Lahko bi bajno zaslužili s konkretno alternativo Exchange! :O Kaj bi se samo pričkali, da take ni?

Še bolj res. Tudi konkretne zamenjave za Outlook še nisem videl, pa bi jo prav rade volje uporabljal.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Invictus ::

cryptozaver je izjavil:


S katero aplikacijo, ki uspešno nadomešča MS Exchange?

In ne provociram. Sem bolj kot ne zagovornik open sorsa ampak do trenutka ko je ta uporaben. Resno me zanima torej...

Lotus Notes. Precej močnejša platforma Kot MS Exchange. Ker je bil v osnovi narejen kot Application Server in ne Mail Server. To so dodali kasneje.

Dovolj pove to da je MS kaki 2-3 leta nazaj "ukradel" okoli 200 Lotus Notes razvijalcev, ker so poskušali "skopirati" Lotus Notes Application Server.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Grumf ::

Invictus je izjavil:

cryptozaver je izjavil:


S katero aplikacijo, ki uspešno nadomešča MS Exchange?

In ne provociram. Sem bolj kot ne zagovornik open sorsa ampak do trenutka ko je ta uporaben. Resno me zanima torej...

Lotus Notes. Precej močnejša platforma Kot MS Exchange. Ker je bil v osnovi narejen kot Application Server in ne Mail Server. To so dodali kasneje.

Dovolj pove to da je MS kaki 2-3 leta nazaj "ukradel" okoli 200 Lotus Notes razvijalcev, ker so poskušali "skopirati" Lotus Notes Application Server.


Samo lotus notes kolikor vem ni niti open source niti zastonj.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

kitaj ::

Grumf je izjavil:

No, to sem rabil, številke... se pravi, za že postavljen sistem in za uporabnike windowsov, katerih 80% jih
uporablja windowse od samega začetka uporabe računalnika, pride izobraževanje in reintegracija 22 miljonov.

No, se mi je zdelo, da se ti zdi sistem, v katerem se uporablja "21 verzij Windows in več sto namenskih aplikacij" čisto v redu in se ga ni potrebno niti dotaknit. Tako štalo imamo tudi v slovenski javni upravi in zaradi tega vse deluje tako kot pač deluje.
22 milijonov so seveda porabili, da so to zmedo razvozlali in zvezali v en celovit sistem in ljudi izobrazili za delo z njim. Vsakomur mora biti jasno, da bo zaradi tega Münchenska javna uprava mnogo bolj učinkovita. Ne Linux ne Windows nimata nič pri tem.
Nemci pač vedo, da je to bolj pomembno, kot pa "povečana" produktivnost, ki naj bi jo v pisarne prinesel Microsoftov Office.

Grumf ::

kitaj je izjavil:

Grumf je izjavil:

No, to sem rabil, številke... se pravi, za že postavljen sistem in za uporabnike windowsov, katerih 80% jih
uporablja windowse od samega začetka uporabe računalnika, pride izobraževanje in reintegracija 22 miljonov.

No, se mi je zdelo, da se ti zdi sistem, v katerem se uporablja "21 verzij Windows in več sto namenskih aplikacij" čisto v redu in se ga ni potrebno niti dotaknit. Tako štalo imamo tudi v slovenski javni upravi in zaradi tega vse deluje tako kot pač deluje.
22 milijonov so seveda porabili, da so to zmedo razvozlali in zvezali v en celovit sistem in ljudi izobrazili za delo z njim. Vsakomur mora biti jasno, da bo zaradi tega Münchenska javna uprava mnogo bolj učinkovita. Ne Linux ne Windows nimata nič pri tem.
Nemci pač vedo, da je to bolj pomembno, kot pa "povečana" produktivnost, ki naj bi jo v pisarne prinesel Microsoftov Office.


Čakaj, se mi je zdelo da nekaj ne razumem in bo nekdo bolje razumel. Dajmo ponovit, da bo bolj vidno, za 10 miljonov manj
so postavili:

- celotno omrežno infrastrukturo na novo
- naredili svojo distribucijo linuxa in sistem za updatanje
- reinstalirali vse računalnike
- portali vse podatke na oss alternative
- reimplementirali vse custom rešitve
- izobrazili vse uporabnike, katerih 80% je bilo uprorabnikov windowsov na
nekaj kar še nikoli videli niso
- naredili zastonj reklamo linuxu po celi evropi

Pa te nemci so pa res pravi mađioničari... 8-O V bistvu so tako zelo poceni, da so kitajci resno ogroženi,
ne vem zakaj imajo sweat shope v aziji, če je pa nemčija tako blizu. Matr vedno sem se čudil čemu je namenjen
tale ikonca v gnome in kde desktopih:

Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

Grey> Torej, priznal si, da je res.

OMG, "priznal", wtf. Kot bi se s prvošolčki pogovarjal.

A sem kdaj trdil karkoli drugega? Seveda ne.

Grey> Če bi rekel, gre takole OS X, Windows 7 Aero, Linux.

Ker pojma nimaš, ja.

-io-> - izobrazili vse uporabnike, katerih 80% je bilo uprorabnikov windowsov na

Me zanima koliko let ti hodiš v avto šolo ko prodaš Forda in kupiš Volvota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Grey ::

MrStein je izjavil:

@Grey:
Ah dej no, za Božjo voljo!
Aero?
Po enem letu ga je sam Microsoft skenslal. (treh letih, z naslednjo izdajo Windows)
Aero je na nivoju Bob-a.

Hehe, ne slediš ravno novicam ane? Razlog zakaj so ga skenslali je ta, da stilsko ni šel z njihovo predstavo o Windows 8 in novim "Metro" Start oknom. ;)

Aero ali pa kakšen bolj 3D orientiran vmesnik bi bil še boljši od Metroja...

Bob? Kakšen Bob?

jype ::

Grey> Seveda to ne upravičuje namestitve okornih odprtokodnih programov, ki samo otežujejo delo uporabnikom.

Kretenske izjave običajno podajajo predvsem... kreteni. Mogoče si pa samo prodajalec Microsoftovih izdelkov in potem po službeni dolžnosti take klatiš. Tudi to je možno.

Grey> Naj najamejo nekoga, ki jim bo pomagal pri oblikovanju uporabniške izkušnje in tehtnica se lahko kaj kmalu obrne v prid odprtokodnemu programju. Do takrat pa...MS Rules.

Čemu bi ga? Uporabniško izkušnjo delavca v upravi narekuje samo eno: Workflow ki izhaja iz protokolov. Čemu MS rules smo pa že razložili: Ker zaradi preteklega položaja na trgu lahko še vedno izsiljuje (in ničesar drugega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Grumf ::

jype je izjavil:

Me zanima koliko let ti hodiš v avto šolo ko prodaš Forda in kupiš Volvota.

jype je izjavil:

Kot bi se s prvošolčki pogovarjal.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

jype ::

No, povej, koliko časa potrebuješ da se prešolaš z Windows delovne postaje na Linux delovno postajo? 7 sekund? 25 minut? 4 ure?

Grumf ::

jype je izjavil:

No, povej, koliko časa potrebuješ da se prešolaš z Windows delovne postaje na Linux delovno postajo? 7 sekund? 25 minut? 4 ure?

jype je izjavil:

Kot bi se s prvošolčki pogovarjal.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Grey ::

jype je izjavil:

Grey> Seveda to ne upravičuje namestitve okornih odprtokodnih programov, ki samo otežujejo delo uporabnikom.

Kretenske izjave običajno podajajo predvsem... kreteni. Mogoče si pa samo prodajalec Microsoftovih izdelkov in potem po službeni dolžnosti take klatiš. Tudi to je možno.

Hahaha, madona, kako si me nasmejal! Potem pa ti meni o prvošolčkih...
Ti si pravi borec za uporabo OpenSource programja, če sem ti takole stopil na žulj s tem enostavnim, a resničnim stavkom. Ne nisem prodajalec MS opreme (poznam pa jih), sem samo osebek, kateremu praktičnost, uporabnost in uporabniška izkušnja veliko več pomenijo kot pa nekaj €. Če nekaj rabim, analiziram ponudbo in potem kupim.
Če mi dokažeš, da je nasprotno res glede uporabljanja(a si že sam rekel, da OpenSource programi niso tako dovršeni kot MS produkti), takoj zamenjam za OpenSource programje...'till then, ostajam na MS. Pa nisem FanBoy. Če se eventuelno pokaže kdo boljši, zamenjam za boljšega. Simple facts.

jype ::

Grey> stopil na žulj s tem enostavnim, a resničnim stavkom.

Če bi bil stavek kjerkoli blizu resničnega, bi jaz uporabljal Windows. Pa ne morem, ker so daleč, daleč, _daleč_ preštorasti.

Grey> Če mi dokažeš, da je nasprotno res glede uporabljanja(a si že sam rekel, da OpenSource programi niso tako dovršeni kot MS produkti)

Spet si si kar nekaj izmislil. Rekel sem, da je MS Office najboljši pisarniški paket ta hip. Nič drugega. Ničesar ti ne bom dokazoval, ker kot informacijsko nepismen človek itak nisi sposoben interpretirati česarkoli, kar bi ti lahko napisal.

Grey> Če se eventuelno pokaže kdo boljši, zamenjam za boljšega. Simple facts.

Mhm, potem mi pa pokaži izdelek, ki mi na Windows omogoča to, kar mi yum ali apt omogočata na Linuxu. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Grumf ::

jype je izjavil:

Mhm, potem mi pa pokaži izdelek, ki mi na Windows omogoča to, kar mi yum ali apt omogočata na Linuxu. Hvala.


Microsoft Market. In še plačaš lahko [rofl]
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

-io-> Microsoft Market.

Dobra šala.

NeMeTko ::

Zakaj nebi v JU kar odprodali vso uporabniško mašinerijo in se šli BYOD ?

V tem primeru bi bil (navidezni) prihranek maksimalen.

Aja linuxašem to ni po godu, ker potem spet nebi bil linux na vseh mašinah ampak kvečjemu neka mešanica Windows, Androida in kakšen iOS bi se še našel vmes?

Vse na Linux.... hja, saj še niti ni tako dolgo tega, ko je večina stvari tekla na raznih UX-ih, VMS in podobnih platformah. Vse te so bile zmožne tega, kar zmore Linux - pa so jih zmetali ven, upokojili,...

Če samo pomislim, kako mi je poskočilo srce, ko sem pred leti vstopil v nek prostor na takratnem SDK-ju, kjer so imeli testno postavljene in povezane vse UX serverje, ki so jih kasneje namestili po raznih podružnicah širom Slovenije. Kam je vse to šlo? Pa naj kdo reče, da je denar problem. Več kot očitno IT politikom denar ne predstavlja nobenega problema!

S tega vidika je prihranek v primeru München tudi zgolj politična kategorija, s pomočjo katere se vladajoča CDU dela varčno v očeh volivcev. Kaj če se jutri zamenja vlada in se izkaže, da je bilo poročilo 'rahlo frizirano' in se ni upoštevalo 'določenih aspektov', ki bi lahko bili voda na mlin opozicije?

@jype - tebi pa zamerim pristranskost. Trdiš, da je Linux nujen, ker je odprta koda, čeprav odprtost te kode izkorišča kvečjemu en promil uporabnikov. Istočasno pa negiraš argument Windows uporabnikov, ki želijo imeti na voljo funkcionalnosti, ki jih uporablja kvečjemu en promil uporabnikov.

antonija ::

Me veseli da -io- nenehno opozarja se na en velik problem: da se v solah uci smao delo na widows. Jaz osebno menim da je to nedopustno in da s tem poneumljamo nas narod. Navsezadnje, ce lahko v soli ucimo razlicne jezike, razlicne poglede na svet, potem pa ni hudica da je treba cimprej uvesti tudi ucenje razlicnih OSjev da ne bomo imeli naroda zarukanih [vsatvi_najljubso_firmo] fanboyev. Na vse solske compe cimprej se druge OSje in pa ucitelje obvezno usposobit za druge platforme. Pa ker itak ze vsi zanjo widowse (ker jih imajo doma), delez casa porabljenega za windowse znizat na 10% ucnega programa.

Pa ne vem od kje se vzamejo vsi anti-linux fetisisti. Kdo sploh trdi da je linux tisto pravo? A je kdo od vas sploh prebral novico? (za -io- vem da je ni) A je kdo sploh prebral odgovore na novico? Izbiro imamo, denar pa zapravljamo za nekaj, za kar sploh ne vemo ce to res rabimo, in hkrati ne poznamo nobenih alternativ. Ker kao "M$ itak ze vsi znajo".

Nimate sans, ne za moj dnar. Pokazi argumente za vas predagi M$, ali bo pa naslendji dnar namesto za office licence sel raje za studijo zakaj bi sploh kdo v JU rabil office.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

NeMeTko> @jype - tebi pa zamerim pristranskost. Trdiš, da je Linux nujen, ker je odprta koda, čeprav odprtost te kode izkorišča kvečjemu en promil uporabnikov. Istočasno pa negiraš argument Windows uporabnikov, ki želijo imeti na voljo funkcionalnosti, ki jih uporablja kvečjemu en promil uporabnikov.

Neverjetno, ane, da se mi ne zdi isto, če država za protokolarno vozilo kupi avto za miljon evrov, ali pa če si ga kupi zasebnik.

To, koliko ljudi izkorišča možnosti, ki jih prosto programje ponuja, nima nobene zveze s tem, da je ta možnost točno to, kar je Minhnu omogočilo prihranit okroglih deset milijonov.

NeMeTko> Zakaj nebi v JU kar odprodali vso uporabniško mašinerijo in se šli BYOD ?

Ker ne bi bilo učinkovito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kitaj ::

Grumf je izjavil:

kitaj je izjavil:

Grumf je izjavil:

No, to sem rabil, številke... se pravi, za že postavljen sistem in za uporabnike windowsov, katerih 80% jih
uporablja windowse od samega začetka uporabe računalnika, pride izobraževanje in reintegracija 22 miljonov.

No, se mi je zdelo, da se ti zdi sistem, v katerem se uporablja "21 verzij Windows in več sto namenskih aplikacij" čisto v redu in se ga ni potrebno niti dotaknit. Tako štalo imamo tudi v slovenski javni upravi in zaradi tega vse deluje tako kot pač deluje.
22 milijonov so seveda porabili, da so to zmedo razvozlali in zvezali v en celovit sistem in ljudi izobrazili za delo z njim. Vsakomur mora biti jasno, da bo zaradi tega Münchenska javna uprava mnogo bolj učinkovita. Ne Linux ne Windows nimata nič pri tem.
Nemci pač vedo, da je to bolj pomembno, kot pa "povečana" produktivnost, ki naj bi jo v pisarne prinesel Microsoftov Office.


Čakaj, se mi je zdelo da nekaj ne razumem in bo nekdo bolje razumel. Dajmo ponovit, da bo bolj vidno, za 10 miljonov manj
so postavili:

- celotno omrežno infrastrukturo na novo
- naredili svojo distribucijo linuxa in sistem za updatanje
- reinstalirali vse računalnike
- portali vse podatke na oss alternative
- reimplementirali vse custom rešitve
- izobrazili vse uporabnike, katerih 80% je bilo uprorabnikov windowsov na
nekaj kar še nikoli videli niso
- naredili zastonj reklamo linuxu po celi evropi

Pa te nemci so pa res pravi mađioničari... 8-O V bistvu so tako zelo poceni, da so kitajci resno ogroženi,
ne vem zakaj imajo sweat shope v aziji, če je pa nemčija tako blizu.

Aha, torej te moti zgolj to, da so izbrali cenejšo rešitev.

NeMeTko ::

jype je izjavil:

NeMeTko> Zakaj nebi v JU kar odprodali vso uporabniško mašinerijo in se šli BYOD ?

Ker ne bi bilo učinkovito.

Uvajati Linux bi bilo učinkovito, BYOD pa kao nebi bilo?

Kar tako pavšalno? Ali meriš učinkovitost po številu nameščenih Linux sistemov?

Kaj pa lahko ti ponudiš uporabniku na Linuxu, kar on nebi imel na svojem privatnem prenosniku?
Takointako se zagovarja prehod na web browser, tega pa ima danes že vsaka še tako butasta naprava z displayem. Zakaj bi torej moral imeti Linux mašino pred seboj, ki jo financira država, če takointako potrebujem samo web browser, ki ga pa imam tudi na moji tablici?

Se ti ne zdi, da zdaj kontraš na BYOD s podobnimi argumenti, kot Windows uporabniki, ki si ne predstavljajo, da bi Linux lahko bil nek resnejši napredek, kaj šele prihranek?

jype ::

NeMeTko> Uvajati Linux bi bilo učinkovito, BYOD pa kao nebi bilo?

Tako je.

NeMeTko> Kar tako pavšalno? Ali meriš učinkovitost po številu nameščenih Linux sistemov?

Ne. _Jaz_ ne merim ničesar. Minhenska mestna uprava je izmerila, da je od prehoda na Linux manj incidentov, ki zahtevajo posredovanje IT osebja (kar jasno daje vedeti, da se zaposleni zdaj bolje znajdejo in imajo manj težav).

NeMeTko> Se ti ne zdi, da zdaj kontraš na BYOD s podobnimi argumenti, kot Windows uporabniki, ki si ne predstavljajo, da bi Linux lahko bil nek resnejši napredek, kaj šele prihranek?

Zdelo se mi je, da si BYOD predlagal kot resno alternativo temu, kar je minhenska mestna uprava zgradila. BYOD kjerkoli, kjer je to smiselno (recimo na Zemanti, kjer imamo zastopane praktično vse sisteme), se mi zdi popolnoma smiseln način organizacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Grumf ::

kitaj je izjavil:

Aha, torej te moti zgolj to, da so izbrali cenejšo rešitev.

Ostrina tvojega uma je legendarna...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Grumf ::

jype je izjavil:

NeMeTko>Zdelo se mi je, da si BYOD predlagal kot resno alternativo temu, kar je minhenska mestna uprava zgradila. BYOD kjerkoli, kjer je to smiselno (recimo na Zemanti, kjer imamo zastopane praktično vse sisteme), se mi zdi popolnoma smiseln način organizacije.


Ma kaj se potem trudis s propagiranjem na pol narejenih sistemov ker v bistvu rabiš samo browser. Sploh ne vem, kaj
se vtikaš v te debate o linuxu, za butaste terminale je vsak od OSov odličen.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

jype ::

-io-> za butaste terminale je vsak od OSov odličen.

Samo da so eni cenejši in prilagodljivejši kot drugi.

Grumf ::

jype je izjavil:

-io-> za butaste terminale je vsak od OSov odličen.

Samo da so eni cenejši in prilagodljivejši kot drugi.

Pa lahko noč strokovnjak za brezpomenke, res razmisli o karieri pri SDSu, lahko daleč prideš, vsekakor
dlje kot z linuxom.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

-io-> Kakšno prilagajanje nekaj

Poljubno. Vse tisto, ki ga pri Windows nimaš, ker ti ne dovolijo, ker se jim poslovno ne splača.

-io-> Oni vsaj nekaj imajo, da se s tem bahajo, vi pa niti tega.

90%+ market share = something to brag about.

darkolord ::

Vse tisto, ki ga pri Windows nimaš, ker ti ne dovolijo, ker se jim poslovno ne splača.
Tistega nihče ne potrebuje.

jype ::

darkolord> Tistega nihče ne potrebuje.

Turns out they do in Munich.

NeMeTko ::

Ne razumem, zakaj naj bi bilo to nekakšno presenečenje, da imajo vzdrževalci sistemov na Linuxu manj dela.

Mene to sploh ne čudi, saj uporabniki imajo na voljo izključno to, kar dobijo ponujeno v okviru distribucije. Stvar je zaprta, prilagajanje odpade.

Za razliko od windows platforme, kjer ima vsak uporabnik še neka svoja dodatna orodja, ki jih je bog vedi kje spoznal, pa si to navleče na računalnik, kar pa prej ko slej privede do težav.

jype ::

NeMeTko> Za razliko od windows platforme, kjer ima vsak uporabnik še neka svoja dodatna orodja, ki jih je bog vedi kje spoznal, pa si to navleče na računalnik, kar pa prej ko slej privede do težav.

Pravzaprav bi moral ti dobro vedeti, da to ne drži, če je okolje v domeni pravilno omejeno z ustreznimi group policyji.

NeMeTko> Mene to sploh ne čudi, saj uporabniki imajo na voljo izključno to, kar dobijo ponujeno v okviru distribucije. Stvar je zaprta, prilagajanje odpade.

Ja, to je v določenih okoljih lahko tudi minus, ampak tudi Linux se da pustiti dovolj "odprt", da ljudje lahko nameščajo programje po svoji želji.

Grumf ::

jype je izjavil:

-io-> Oni vsaj nekaj imajo, da se s tem bahajo, vi pa niti tega.

90%+ market share = something to brag about.



jype je izjavil:

Kot bi se s prvošolčki pogovarjal.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

NeMeTko ::

jype> Pravzaprav bi moral ti dobro vedeti, da to ne drži, če je okolje v domeni pravilno omejeno z ustreznimi group policyji.

Prav si napisal: ČE

jype> Ja, to je v določenih okoljih lahko tudi minus, ampak tudi Linux se da pustiti dovolj "odprt", da ljudje lahko nameščajo programje po svoji želji.

Možno že mogoče - vendar za razliko od windows programja, le malo kdo premore znanje o tem, katero orodje bi mu na Linuxu lahko še prav prišlo. Orodja, ki jih poznajo od doma (kjer imajo večinoma windows) ne pridejo v poštev. Med malico pa tudi ne bodo brskali po raznih Lunix-Utility straneh, da bi odkrili kaj novega.

NeMeTko ::

Bolj ko spremljaš to debato, bolj ti postaja jasno, zakaj imaš na sodišču možnost zahtevati izločitev sodnikov in da to sploh ni slaba stvar.

Povsem logično je, da imaš dva tabora uporabnikov, ki vsak zase dokaj neobjektivno hvalita svoje kumarice.

Po drugi strani, pa obžalujem, da si ne moreš nikjer v živo ogledati sistema, kakršnega so nekoč imeli v Delu, o katerem je govoril Pegasus. Kadar se pogovarjamo o 'corporate desktop' uporabnosti nekega OS, se ne moremo pogovarjati na osnovi poznavanja nekega omrežja z desetimi računalniki, saj se tako omrežje srečuje s popolnoma drugačnimi izzivi, kot omrežje tisočih in desettisočih računalnikov.

b3D_950 ::

Ima kdo podatek kakšno je razmerje med št. računalnikov v naši javni upravi in med Münchnom? Vsaj približno?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

trnvpeti ::

nekdo je trdil, da je isto :)
samo stevilo osnovnih sol v slo https://krka1.mss.edus.si/registriweb/S...
450 x vsaka ima recimo vsaj 10racunalnikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

opeter ::

b3D_950 je izjavil:

Ima kdo podatek kakšno je razmerje med št. računalnikov v naši javni upravi in med Münchnom? Vsaj približno?


Realno? Nekajkrat več ... Če poleg ministrstev, DURS-a, upravnih enot zraven računaš še št. občin, ki tudi spadajo pod javno upravo/lokalna samouprava, potem smo že zelo hitro do- oz. presegli 15.000.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Looooooka ::

Haha...pridem na net pogledat nekaj na svojmu padu pa sem ze povecal statistiko androida/linuxa?
Get real no :D

kitaj ::

Grumf je izjavil:

kitaj je izjavil:

Aha, torej te moti zgolj to, da so izbrali cenejšo rešitev.

Ostrina tvojega uma je legendarna...

Grumf je izjavil:

- izobrazili vse uporabnike, katerih 80% je bilo uprorabnikov windowsov na nekaj kar še nikoli videli niso

Kaj naj ti rečem drugega, če pa stalno izpostavljaš to izobraževanje. Glavnina izobraževanja je bila zagotovo namenjena delu z novim sistemom. Tudi osnove dela z Linuxom so seveda morali pokazati, kar pa bi morali storiti tudi za Windows 7 in Office 2007/10.

b3D_950 ::

Realno? Nekajkrat več

Se pravi, smo boljši od deutschlanderjev.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

jype ::

NeMeTko> Orodja, ki jih poznajo od doma (kjer imajo večinoma windows) ne pridejo v poštev. Med malico pa tudi ne bodo brskali po raznih Lunix-Utility straneh, da bi odkrili kaj novega.

Ker jim ni treba, ker na Linuxu 99% programja pride z distribucijo (in ga lahko "odkriješ" tako da vpišeš "zip" ali "pdf" v iskalno polje priljubljenega upravljalnika s programjem), preostali odstotek pa lahko normalno namestiš s spletnih strani.

Looooooka> Haha...pridem na net pogledat nekaj na svojmu padu pa sem ze povecal statistiko androida/linuxa?
Looooooka> Get real no :D

Tudi če z windows desktopa prideš nekaj na net pogledat si v več kot devetih od deset primerov povečal statistiko uporabe linuxa.

NeMeTko> Povsem logično je, da imaš dva tabora uporabnikov, ki vsak zase dokaj neobjektivno hvalita svoje kumarice.

To je nonsense. Eni ljudje imajo očitno odpor do Linuxa zaradi nekih težkih psiholoških travm. Vse, kar sem jaz zapisal v to temo, drži kot pribito, nikjer pa nisem "hvalil svojih kislih kumaric".

Navsezadnje je nekdo celo vzkliknil, kako "priznam" nekaj. Kot da sem se tri mesece upiral mučenju, potem pa končno priznal, da je Microsoft Office najbolj dovršen pisarniški paket na trgu ta hip, kot da ni popolnoma in kristalno jasno, da to drži že dolgo časa - hkrati pa v ničemer ne spremeni ostalih dejstev.

NeMeTko> Po drugi strani, pa obžalujem, da si ne moreš nikjer v živo ogledati sistema, kakršnega so nekoč imeli v Delu, o katerem je govoril Pegasus.

Jaz sem ga videl v živo in razen tega, da je nudil dostop do popolnoma vsega kar so ljudje tam potrebovali, ni bilo na njem nič posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

trnvpeti ::

ja nevarno je tole za ms
zacetek teze, da pac ne potrebujes prav ms office
pac, da potrebujes samo nekaksen browser client
in potem, ce ugotovis, da ne potrebujes ms office, potem je se lazje reci, da ne potrebujes windows

Manu ::

Grumf je izjavil:

Pa te nemci so pa res pravi mađioničari... 8-O V bistvu so tako zelo poceni, da so kitajci resno ogroženi,
ne vem zakaj imajo sweat shope v aziji, če je pa nemčija tako blizu.


Ne samo, da so manjši stroški mestne uprave, ampak tudi denar, ki ga porabijo za IT gre v žepe lokalni IT industriji, ki se potem v mesto ponovno vrača z davki.

Nemci niso ravno neumni.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Münchnu bo povratek na Windows stal 90 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
23779168 (72379) xmetallic
»

Münchenski mestni svetniki ne znajo uporabljati Linuxa (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
20171098 (61740) Ghost7
»

München s prehodom na Linux in OpenOffice prihranil 10 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22450627 (45354) kitaj
»

München z migracijo na Linux privarčeval štiri milijone evrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10428337 (24557) Ashrack

Več podobnih tem