» »

apple ali pc

apple ali pc

1
2
»

turbolenca ::

Poglej za "workstation" notebooki. Ti povem iz prve roke. Pa glej da ima notebook sistem locenega hlajenja grafe in cpu-ja (dva ventilatorja ). Res se ti splaca pogledati za dell precision m4700 serijo z ati graficno kartico.

m0LN4r ::

@turbolenca
Ta dell serija je ful kul glede ločenega hlajenja. Zanima me le, če veš od kod vleče ventilator noter zrak. Če ga čez tipkovnico je to bv, punca ma enga takega pa se čez mesec dva vedno zapolni tipkovnica z umazanijo pa treba pucat, ker vleče not prah pa vse kaj je v luftu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

r3dkv1c4 ::

damn shit 2k na razpolago pa ne ves kaj bi.....to pa je preseravanje....

za 2k € sestaviš top pc-ja pa se res hudga laptopa kupiš.....jebes jabuk.....

moj stari hp je delal 5 let 24/7 365 dni v letu na polno z 0 problem, edini problem se je pojavil, ko so mi ga ukradli.
Sedaj se zgodba ponavlja z prenosnikom lenovo.

Prijatelj ima maca 4 lezta, baterija drzi max urco pa pol....nič bolj odziven.....je pa res da je pa kar precej drazji.

Cervantes ::

24/7 100% !

Pa se ste nori. Razen če misliš poganjat GFS program za modelsko napoved vremena.

Na laptopu.:))

54j0 ::

Kako ste se razpisali, hehe. OP očitno nima pojma, kaj je eno in drugo. Odgovor je v tem primeru preprost: kupi si hofer laptop za 500€ in ga "uniči". Med postopkom boš ugotovil, kaj zares potrebuješ in si nekoč, v prihodnosti, kupi "pravi" računalnik.

Dromar ::

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_3...

Ta link reši vse tvoje težave. Dal boš 600€, dobil pa zelo zelo hiter računalnik, z ogromnim diskom, originalnim windows 8, originalnim wordom in excelom in originalnim kasperskyjem, pa še Hoferjevo nepremagljivo triletno garancijo dobiš zraven.
Za tak denar ne moreš dobiti niti približno tak dobrega paketa kot je to, pa ti lahko folk naredi 100 sestav, pa bo zmer manjkal al Windows, al tako velik disk al pa vsaj garancija.

Zraven boš dobil visokokakovostno miš in tipkovnico, kišta sama je pa majhna in izredno izredno tiha, ker imajo vsi Hoferjevi računalniki res super fine hladilne sisteme. Poleg tega lahko komponente menjaš, dodaš, odvzameš po svoji volji brez da bi s tem prekinil garancijo.

Ta računalnik je sposoben mimogrede še dosti več kot ti potrebuješ - odigrati bi verjetno šlo vse današnje igre, čeravno mislim, da bi pri nekaterih moral resolucijo znižat, za kakšno renderiranje je povsem dovolj zmogljiv (je pa seveda priporočljivo imeti v takem primeru kakšen mogočen i7, ampak če nisi totalni pro v Premieru ali After Effectsu, bi tole moralo zadostovat za vse!)

r3dkv1c4 ::

Cervantes je izjavil:

24/7 100% !

Pa se ste nori. Razen če misliš poganjat GFS program za modelsko napoved vremena.

Na laptopu.:))

ne govorim o 100%, od kje ti ta podatek....kaj blodiš!!!

govorim o uporabi kot je net, razni programi špili , itd....

addy93 ::

Jaz sem pred 1 tednom kupil Macbook Pro 13"-NO RETINA in sem zelo zadovoljen. 3 dni po nakupu sem kupil SSD zraven katerega sem dobil še ohišje za "stari" disk 500gb, tako da ga lahko uporabljam kot zunanji trdi disk.
Baterija zdrži dlje, sistem deluje hitreje, ni toliko toplote...

Pri navadnih MacBook PRO 13, lahko nadgrajuješ HDD-SSD, RAM in to je tisto kar je pri meni igralo vlogo, ob enem me je pa mikalo, da preizkusim OSX v daljšem obdobju.

Bil sem celo življenje na Windowsih in moram reči, da pri obeh najdemo dobre in slabe stvari. Dejstvo je da zivimo v nekem Wins okolju. Pa res je, da so PCji dost bolj poceni.
Se mi pa zelo dopade "I life", ki je fenomenalen za vsakdanjo uporabo. Tako enostavnega programa za urejanje slik v Wins ni.

Pogrešam standardni CRTL ALT DEL :-D

...:TOMI:... ::

Samurai je izjavil:

Kupiš navaden PC za 600€ s 128GB SSD in glej da vzameš napajalnik kot se zagre (antec, corsair) in ne navadnih LC Power, ki jih šenkujejo zraven ohišij za 30€



Meni dela LC power že nekaj let brez napake. Kaj je sploh fora dražjega napajalnika?
Tomi

freesty ::

Razlika je sam v izkoristku in pa, ce imas recimo slab 500W napajalnik in bos gor priklopu 500W bo pocepnu, ce bos imel pa kvalitetnega bos pa lahk dal gor 600W pa bo se vseen boljs delu kot slabsi z 400W.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

...:TOMI:... ::

Pa je vredno najmanj 2x vrednosti? Meni se ne zdi.
Tomi

turbolenca ::

m0LN4r je izjavil:

@turbolenca
Ta dell serija je ful kul glede ločenega hlajenja. Zanima me le, če veš od kod vleče ventilator noter zrak. Če ga čez tipkovnico je to bv, punca ma enga takega pa se čez mesec dva vedno zapolni tipkovnica z umazanijo pa treba pucat, ker vleče not prah pa vse kaj je v luftu.


Ajga, osebno si lastim dell-a m4600 serijo, in ti lahko povem, da zrak vleče od spodaj, tako da tvoja "kvazi" teorija odpade. Če te še kaj zanima si preberi M4600 Owner's Manual.

Lp.

m0LN4r ::

@turbolenca
Ne ni to moja teorija, konkretno me je zanimalo, ker mi je prenosnik resnično všeč. Hvala za info.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

turbolenca ::

m0LN4r je izjavil:

@turbolenca
Ne ni to moja teorija, konkretno me je zanimalo, ker mi je prenosnik resnično všeč. Hvala za info.


ma ja, glej ni panike......ne bo ti žal, če si ga ubodeš.

Lp.

gendale ::

...:TOMI:... je izjavil:

Samurai je izjavil:

Kupiš navaden PC za 600€ s 128GB SSD in glej da vzameš napajalnik kot se zagre (antec, corsair) in ne navadnih LC Power, ki jih šenkujejo zraven ohišij za 30€



Meni dela LC power že nekaj let brez napake. Kaj je sploh fora dražjega napajalnika?

meni so crkovali že oboji, ne vem, če imam dovolj velik vzorec, da bi potegnil ven kak pameten zaključek (razen da so proizvajalci zviti in izdelke dizajnirajo tako, da crknejo par mesecev po poteku garancijske dobe :) )
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ripmork ::

Ker tudi sam firbcam zadnje čase za Mac-i, prebiram teste (Cinebench zame osebno najbolj relevanten), sem prišel do naslednje ugotovitve:
pod 2000€ pri jabolku nimaš kaj praskat. Vsaj za resno delo ne. Plus tega ima večina Apple produktov (z izjemo ridiculously overpriced Mac Pro-ja) laptop komponente v skrajno majhnih in ozkih ohišjih, kar ob resni in dolgotrajni obremenitvi definitivno ni dobro za življenjsko dobo komponent.

morda ne bi bila slaba tale kombinacija:
- Mac mini kot multimedijska/everyday usage lahko prenosljiva osebna zverca (nov je pod 700€)
- budget PC za delo, ki po performansah poseka večino jabolk (cca 800€)

in imaš za 1.5k best of both worlds:)

oziroma morda celo kak rabljen mb air, namesto minija.

Lozinka ::

ripmork je izjavil:

Ker tudi sam firbcam zadnje čase za Mac-i, prebiram teste (Cinebench zame osebno najbolj relevanten), sem prišel do naslednje ugotovitve:
pod 2000€ pri jabolku nimaš kaj praskat. Vsaj za resno delo ne. Plus tega ima večina Apple produktov (z izjemo ridiculously overpriced Mac Pro-ja) laptop komponente v skrajno majhnih in ozkih ohišjih, kar ob resni in dolgotrajni obremenitvi definitivno ni dobro za življenjsko dobo komponent.

morda ne bi bila slaba tale kombinacija:
- Mac mini kot multimedijska/everyday usage lahko prenosljiva osebna zverca (nov je pod 700€)
- budget PC za delo, ki po performansah poseka večino jabolk (cca 800€)

in imaš za 1.5k best of both worlds:)

oziroma morda celo kak rabljen mb air, namesto minija.


Narediš hackintosh (http://tonymacx86.blogspot.com/) za ta denar, pa dual boot - ZVERINA!

einstein :P ::

freesty je izjavil:

Razlika je sam v izkoristku in pa, ce imas recimo slab 500W napajalnik in bos gor priklopu 500W bo pocepnu, ce bos imel pa kvalitetnega bos pa lahk dal gor 600W pa bo se vseen boljs delu kot slabsi z 400W.


ne vem a eni tok radi trolate al kaj? do zdaj sem imel že nešteto lc-jev in še noben ni crknil niti pri velikih preobremenitvah. pretiravaš pa tok, da bolj nebi mogel... če bi že kateri zdržal preobremenitve je to lc.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Jakob_X ::

Osebno nimam LC powerja, ampak sem jih ze kar nekaj moral zamenjati znancem. Nobeden pa ni tip uporabnika ki bi jih obremenjeval. Posledično seveda nimam dobrega mnenja o LC powerju.

Sam osebno vedno za napajalnik dam več denarja, kot je verjetno potrebno. Trenutno Corsair AX serija. (preimenovan seasonic ubistvu)

m0LN4r ::

Ne rečem, da so lc smešno poceni in sam bi verjetno za kako boljšo mašino, ki bi bila po možnosti namenjena navijanju in delu dal več za napajalnik, ampak imam podobno izkušnjo.

V mojem 7 let starem računalniku je še vedno isti lc in še vedno dela, prav tako v nekaterih od mojih kolegov iz srednje šole majo še vedno delujoč lc.

Se pa strinjam, da za mašino vredno 1k€ bi dal tut več € za napajalnik.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil nove iPad, MacBook Air in Mac Mini (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
51672240 (60589) leiito
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27052072 (41893) Nummy
»

Hackintosh ali Mac

Oddelek: Pomoč in nasveti
182400 (1720) techfreak :)
»

Apple prenovil macbooke pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18442851 (36749) BlueRunner

iMac i7 27" SSD ali PC + 27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5312341 (10462) jazbec

Več podobnih tem