» »

iMac i7 27" SSD ali PC + 27" monitor

iMac i7 27" SSD ali PC + 27" monitor

«
1
2

e-gor ::

iMac i7 27" SSD ali PC + 27" monitor

Lep pozdrav!

Kupujem nov računalnik, na voljo imam dovolj denarja - ciljna cena sistema naj bi bila med 2.5 in 3k evrov. Kupil bi ga na podjetje. Uporabljal bi ga za obdelavo fotografij, domačega videa, branje strokovnih, grafično in slikovno bogatih člankov in le občasno (ko me domači pustijo pri miru:-)) igranje kakšne novejše streljačine, npr Modern Warfare. Najpomembnejša komponenta sistema naj bi bil monitor.

Apple-a si nisem nikoli lastil, so pa v zadnjih nekaj mesecih na iMac-a presedlali vsaj štirje prijatelji - in so res navdušeni. Tudi meni je iMac všeč, kolikor sem ga pač imel možnost preizkusiti. Skoraj sem ga že kupil. Ker imam kar nekaj originalnih win programov, sam še nisem prepričan. Vem za BootCamp in Parallels-e, ampak vseeno...
Iščem torej ustrezno alternativo. Z razvojem računalništva sem v zadnjih letih izgubil stik, ne vem več kaj je dobro in kaj ne, tako da prosim vas poznavalce za mnenje in nasvet.

Navijal nisem nikoli, tudi sestavljanja (in razstavljanja) računalnikov nisem več vajen. Zato bi sistem, takšen kot je, moral zdržati vsaj tri leta. Tudi pretiranega ukvarjanja s sistemom si ne želim, enostavno bi rad računalnik prižgal, naredil kar moram in ga ugasnil. Tukaj se mi zdi, da je Apple v prednosti. Se pa zavedam, da se Wow! faktor pri njih doplača.

Prosil bi torej za predloge oziroma sestave sistemov. Nikakor si ne želim sprožiti prerekanja med zagovorniki enega ali drugega sistema, želim argumentirana in uporabna mnenja.

Pa še sistemi, ki sem jih gledal:

http://www.cyberport.de/pc-hardware/pc-...
in
http://www.cyberport.de/pc-hardware/tft...
http://www.cyberport.de/?EVENT=itemsear... (cenejša alternativa?)

ali

http://www.cyberport.de/apple-und-zubeh...


Hvala!
  • zaklenil: bluefish ()

klinker ::

Nardis hackintosha in imas hudga maca za 1000EUR ;)

Drugace pa...s PCjem prides precej ceneje skozi in imas winse, mac je pa drag in lep, komponente pa podobne, oz v primeru novih Sandy Bridge CPUjev "slabsi".

zee ::

Če si vezan na programsko opremo za Windows, potem je PC edina izbira. Nakup iMac-a zgolj zato, da boš nanj namestil Windows, je metanje denarja skozi okno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RazzorX ::

Odvisno kaj bolj potrebuješ, "raw power" ali stabilen/enostaven sistem. Za zahteve rendiranja videa, grafičnih programov (2D in 3D) se največ uporablja procesor, grafika pri vsem skupaj nima neke veze, edino CUDA pri 3D zadevah. Torej, če se bolj resno ukvarajš s prej naštetimi stvarmi, je izbira, po mojem mnenju od zgoraj naštetih sistemov, PC, že zaradi same moči (krajši časi rendiranja in ostalih preračunavanj). Če se z videem in grafiko ukvarjaš bolj amatersko in res le za domačo uporabo, ti lahko Mac prinese bolj svojevrstno izkušnjo, mogoče celo boljšo od same moči PC-ja. Če pa bi se odločil za Mac Pro, je pa izbira očitna (vendar te bo po mojem mnenju zadeva koštala preveč). :)

e-gor ::

Hvala za nasvete.
@klinker: nekaj sem sestavljal na funtechu:
1 x Procesor Intel Core i7 2600 3.4GHZ 8M LGA1155 BOX
Cena: 290,09 EUR
1 x Matična plošča ASUS P8P67 S1155, P67
Cena: 152,36 EUR
1 x RAM Kingston HyperX DDR3 8GB 2X4GB (KHX1600C9D3K2/8GX)
Cena: 157,21 EUR
1 x Trdi disk SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 F3 (HD502HJ)
Cena: 40,73 EUR
1 x SSD OCZ VERTEX 2, 50GB, SATA2, 2.5"
Cena: 129,49 EUR
1 x Grafična kartica GIGABYTE NVIDIA GeForce GTX 570 1,28GB (GV-N570D5-13I-B)
Cena: 395,22 EUR
1 x DVDRW SONY/NEC AD-7260S-0B SATA črn
Cena: 19,48 EUR
1 x Napajalnik Corsair 600W GS (CMPSU-600GS)
Cena: 79,32 EUR
1 x Ohišje Antec Three Hundred EU
Cena: 64,55 EUR
1 x Sestava komponent in testiranje kompatibilnosti
Cena: 18,00 EUR
Prihranek: 18,00 EUR (50,00%)
1 x Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit ANG DSP (GFC-00599)
Cena: 100,22 EUR
1 x Instalacija operacijskega sistema Windows
Cena: 28,80 EUR
1 x Antivirus NOD32 Polni paket 1 letna licenca OEM ob nakupu novega računalnika
Cena: 23,33 EUR
1 x Hladilnik COOLER MASTER V8
Cena: 61,63 EUR
1 x Navijanje računalnika
Cena: 36,00 EUR
SKUPAJ: 1.596,43 EUR

Kakršnekoli pripombe so dobrodošle. Če mi proporočate kaj boljšega, pametnejšega (ampak v eni trgovini - sestavljati se mi ne da) vam bom hvaležen.
@zee: saj programje niti ni tako ključno, da bi moral ostati vezan na winse.
@RazzorX: ukvarjam se bolj amatersko. Za izkušnjo, bi doplačal, recimo, 20%, me je pa Mac OS prijetno presenetil.
Huh, upam, da ne morim. Hvala še enkrat za nasvete.

Nwanko ::

2600 verzijo boš težko navijal,saj ne gre spreminjat množilnika tako da to navijanje lahko izklučis iz ponudbe,CM v8 je škoda kupovat,saj za pol cene manj dobis mugen2,yaysa,ninja3 ki so precej boljši hladilniki. tut z sestavljanjem in instalacijo prišparaš če maš kakega kolega ko bi ti to za 6pack naredil :P Če si ki blizu MB se ti priporočam.

Zheegec ::

Ne vem, zakaj bi navijal... Človeka zanima plug & play sistem, navijanje in testiranje stabilnosti pod to ravno ne spada...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jazbec ::

evo eno



če hočeš, da ti navijajo rabiš k verzijo
pomoje se ti navijat ne splača
dinokomp ti ga tudi sestavi

licence pa kupiš drugje
imaš pa pri mojem 120gb ssd
1tb disk
dober napajauc-pri naslednjem pc-ju ga ne rabiš kupovat, isto velja za ohišje
skoraj neslišen hladilnik

ps:napajauc bo zdržal tudi gtx570 sli, če se odločiš dodat še eno

edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

OnFire ::

Mogoče Hackintosh, če se ti da ubadat z inštalacijo oz. poznaš koga ki bi zrihtal, da bi OSX delal ?

Tac20 ::

A je komu uspel ta hackintosh, sem se ukvarjal s to stvarjo, sprobaval razlicne verzije, formatiral 10x, nastavljal stvar, ampak mac os se ne zboota.

So kje ksna fool proof navodila, oz. res podrobno opisan postopek, nekatere sem na spletu našel in jim sledil, ampak stvar ne dela.

Ontopic: na tvojem mestu bi se odločil za maca, ampak samo zato ker kot praviš te scene računalniške ne spremljaš in želiš, da stvar dela, ter se ne želiš ukvarjati z delovanjem sistema. Mogoče bo samo malo trajal, da se navadiš na drgačen operacijski sistem, drgač pa ne bi smelo bit panike.

Edina stvar, ki bi jo menjal je miška, ki je grozna ostalo pa je super pr macu. Programe ma dobre in uporabne, tud sistem je hiter in odziven prav tako software, pomoje ne morš zgrešit z nakupom + to da zavzame res malo prostora pa še lep je.

_koki_ ::

Kupi imac-a brez ssd-ja in ločeno kupi ssd disk in naj ti ga vgradijo, boš ziher ceneje prišu skoz, to bi sam naredil na tvojem mestu...

jazbec ::

zakaj bi kupoval maca če dobi za isti denar dosti boljšega stacionarca
drugo je če ga bo nosu cel cajt okoli

e-gor ::

Nwanko: hvala, sem iz Celja. Če se odločim za takšno varianto, te bom držal za besedo :-)

ALIEn3001: točno tako, pri izbirnikih sem se zmotil - navijal ne bi. Plug and play.

Jazbec, hvala za konfiguracijo. Upam edino, da imajo komponente na zalogi. Toliko časa že tuhtam in tehtam možnosti, da sem že nestrpen. Nova 'igrača' pač. Mac ima tudi svoj 'appeal', vem pa, da se ga preplača...

enemy404 in Tac: namestiti hackintosh bi bilo zame verjetno preveč. Bolj s stališča časa, ki bi ga za hack porabil. (Ker se pretvarjam , da bi še bil zmožen izpeljati kaj takšnega, lol) Si pa Tac lepo povzel moje razmišljanje, preden sem sploh začel gledati za iMac-a.

koki: Sem že razmišljal tudi o tem, ampak kdo bi to lahko naredil brez da bi izničil garancijo?
http://www.geek.com/articles/chips/appl...

Hvala Vam fantje, res ste super!

_koki_ ::

@e-Gor: V imac-u je vgrajen tudi standarden 3.5" disk na sata vodilu, kupiš tak ssd disk in eno zunanje ohišje za vgrajen disk in narediš zunanjega za storage, če ti na pooblaščenem servisu nebi zamenjali diska jih pa pošleš nekam in poiščeš drug pooblaščen servis in daš njim vgradit da ne izgubiš garancije!!!
Bi pa v vsakem primeru dokupil še podaljšano garancijo!!!
Če si preračunaš, malce zmogljivejša kišta in primerljiv monitor + operacijski sistem, pa si na približno isti vsoti s tem da nimaš še cele kište zraven!
Osebno bi pri sosedih vprašal, če bi mi vgradili disk v imac-a če bi vse kupil pri njih...
Imac 27: 2000EUR
http://geizhals.at/a554402.html
Trdi disk: 185EUR
http://geizhals.at/a550645.html

klinker ::

e-gor je izjavil:

Hvala za nasvete.
@klinker: nekaj sem sestavljal na funtechu:
1 x Procesor Intel Core i7 2600 3.4GHZ 8M LGA1155 BOX
Cena: 290,09 EUR
1 x Matična plošča ASUS P8P67 S1155, P67
Cena: 152,36 EUR
1 x RAM Kingston HyperX DDR3 8GB 2X4GB (KHX1600C9D3K2/8GX)
Cena: 157,21 EUR
1 x Trdi disk SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 F3 (HD502HJ)
Cena: 40,73 EUR
1 x SSD OCZ VERTEX 2, 50GB, SATA2, 2.5"
Cena: 129,49 EUR
1 x Grafična kartica GIGABYTE NVIDIA GeForce GTX 570 1,28GB (GV-N570D5-13I-B)
Cena: 395,22 EUR
1 x DVDRW SONY/NEC AD-7260S-0B SATA črn
Cena: 19,48 EUR
1 x Napajalnik Corsair 600W GS (CMPSU-600GS)
Cena: 79,32 EUR
1 x Ohišje Antec Three Hundred EU
Cena: 64,55 EUR
1 x Sestava komponent in testiranje kompatibilnosti
Cena: 18,00 EUR
Prihranek: 18,00 EUR (50,00%)
1 x Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit ANG DSP (GFC-00599)
Cena: 100,22 EUR
1 x Instalacija operacijskega sistema Windows
Cena: 28,80 EUR
1 x Antivirus NOD32 Polni paket 1 letna licenca OEM ob nakupu novega računalnika
Cena: 23,33 EUR
1 x Hladilnik COOLER MASTER V8
Cena: 61,63 EUR
1 x Navijanje računalnika
Cena: 36,00 EUR
SKUPAJ: 1.596,43 EUR

Kakršnekoli pripombe so dobrodošle. Če mi proporočate kaj boljšega, pametnejšega (ampak v eni trgovini - sestavljati se mi ne da) vam bom hvaležen.
@zee: saj programje niti ni tako ključno, da bi moral ostati vezan na winse.
@RazzorX: ukvarjam se bolj amatersko. Za izkušnjo, bi doplačal, recimo, 20%, me je pa Mac OS prijetno presenetil.
Huh, upam, da ne morim. Hvala še enkrat za nasvete.


Za design pa res ne rabis GTX570 ;)

Evo nekaj iz dinokomp.si...malo ceneje pa se sestavijo baje gratis ;)

ASUS P8P67 - Intel P67/DDR3/CFX/1155/ATX 150.00 €
Intel Core i7 2600K (3,40Ghz, 8MB) BOX 328.40 €
CPU hladilnik Coolink Corator DS (775, 1156, 1366, am2/+, am3) 49.20 €
Kingston ValueRAM 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 90.00 €
Gigabyte GeForce GTX 460 1GB OC 180.00 €
OCZ Vertex 2 Extended 120GB 2,5" SSD 214.80 €
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 60.00 €
SATAII Samsung SH-S223 20.40 €
Cougar A450 - 89% Efficiency - 450W 58.90 €
Cooler Master Sileo 500 76.80 €
Windows 7 Home Premium 64-bit SLO DSP 112.80 €
Antivirus pa je od MSa MSE cisto vredu, pa se free je ;)
Navijanje je mogoce le s K verzijo in je precej enostavno, programje za testirat pa dobis in uporabljas tudi z lahkoto.

Skupaj: 1341,30€

Tac20 je izjavil:

A je komu uspel ta hackintosh, sem se ukvarjal s to stvarjo, sprobaval razlicne verzije, formatiral 10x, nastavljal stvar, ampak mac os se ne zboota.

So kje ksna fool proof navodila, oz. res podrobno opisan postopek, nekatere sem na spletu našel in jim sledil, ampak stvar ne dela.


Glej moj podpis ;) drugace sem jih pa naredu 4 do sedaj...je pa pri hackintoshu bistvo da vzames pravo maticno in pa pravo grafo. Dosti info imas na wiki.osx86project.org in pa tonymacx86.

_koki_ ::

klinker je izjavil:



Glej moj podpis ;) drugace sem jih pa naredu 4 do sedaj...je pa pri hackintoshu bistvo da vzames pravo maticno in pa pravo grafo. Dosti info imas na wiki.osx86project.org in pa tonymacx86.

Seveda pa z najnovejšimi komponentami lahko le sanjaš da boš uspešno namestil osx in bo delal še kako drugače kot le v varnem zagonu, kar se pa grafične kartice tiče pa imaš največ možnosti za uspeh z referenčnimi izvedenkami ki so prisotne tudi v mac-ih, z linki ki jih je podal klinker najdeš veliko koristnih informacij in če si sestaviš računalnik z izbranimi ter preverjenimi komponentami imaš skoraj zagotovljen uspeh za uspešno namestitev ter da bo računalnik deloval brezhibno tudi po posodobitvi sistema.

gendale ::

zanimivo kako človek napiše da se mu ne da zajebavat z računalnikom in mu eni predlagate da proba namestit osx na navaden računalnik :)

retron ::

gendale je izjavil:

zanimivo kako človek napiše da se mu ne da zajebavat z računalnikom in mu eni predlagate da proba namestit osx na navaden računalnik :)

Če je pripravljen plačat za namestitev winsov, potem lahko tudi nekomu plača dam u namesti hackintosh.

Pripomba:
Grafična kartica GTX 570 se da dobit za 330€, kar je 70€ ceneje kot v tvojem prvem izboru.

opeter ::

Potem je že bolje, da kupi pravega Maca. Čeprav bo imel slabše komponente, kar se surove hitrosti tiče. Bo mu pa vsaj MacOS X deloval tako, kot je uradno previden, pa še garancijo na delovanje bo imel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CyberDuck ::

iMac, itak ;) iMac i7 27 je prava zverina in dela res ko šus! Pozabi na te komponente in sestavljanje in 100 kombinacij itd... Apple kombinacija dela najbolje! ;) Škoda časa, med tem bi že lahko laufal osx ;) Če se odločiš za windows mašino si dje na stran še cca. 120EUR za upgrad ena win8 :) za 120EUR boš imel na osx ene 5 upgrejdov ;) :)

Zvezdica27 ::

lp,

oprosti, ampak če tole sprašuješ, maca ne rabiš. Ostalo pa je, če si ga želiš (je že fajn igrača).

Lahko prihraniš precej denarja in si kupiš vrhunski PC (res pa je da težko v tako lični škatli kot iMac). Sam sem imel appla. Imel PC, seveda. Sedaj mam laptop z linuxom.

Vsi PC in maci in winsi in osX in linux so isto fakino sranje samo drugo pakovanje. Moraš se sam odločit, ali te bodo zajebavali gonilniki, virusi in glupe nastavitve (win), ali te bodo jebali novi programi, cena in težave pri normalnih standardih (mac osx) ali pa te bodo jebali odgovori, ki jih boš moral dnevno iskati po forumih, na malenkosti za katere ne moreš verjet da jih ne porihtajo (v linux).

Mac je lep in dober. PC je manj lep in ponavadi malo boljši (p/p). Linux na PC je boljši OS (v bistvu je isti shit kot OSX), ki slabše izkoristi določen hw. Če se profi ukvarjaš z grafiko (če bi se tega ne bi spraševal, ker bi imel programe že kupljene) je skor najboljš res iti na Mac - sam tam boš vse programe plačeval, so pa ponavadi res dobri.

Odloči se, ne pozabi pa , da je zadaj za fasado Mac OSX unix (isti shit kot Linux v bistvu), ki ga po moje preplačaš.

Delalo ti bo pa vse troje.

zz

CyberDuck ::

Zvezdica27 a na PC-ih pa ne plačuješ programov? Mislim, da ima MAC več dobrih brezplačnih programov in kakor tudi zelo dobrih poceni programov, glede na PC in win.

klinker ::

Zvezdica...pozabljas da linux nima nobenega profi softwareja za design, za kar avtor novice v bistvu sprasuje. Sicer pa je vsak OS dober, ce se ga le navadis uporabljat in podpira to za kar PC rabis. Win7 je tudi zelo napredoval in vsaj jst nisem mel problemov z njim sploh, pa ga ze od RC verzije dalje uporabljam. Linux kot vem je odlicen za programiranje in na splosno kar sem ga probal je precej dober, podoben OSXu, le da so grozni problemi z vecino zunanjih naprav (razne zvocne, kljucki za net, ipd). Osebno pa meni najbolj lezi OSX...dela prakticno vse out of the box, vedno se najde odlicen software za vse, precej odporen na nesnago, enostaven za uporabo in pa se kar nekaj iger je za meca, ceprav jih skoraj da ne igram. Sam sem mislu da se hackintosh ne bo prevec obnesu, ampak dela u nulo, le na izbiro hardwareja je treba bit pozoren ter si par dni casa si vzet.

axee ::

Zvezdica27 je izjavil:

Vsi PC in maci in winsi in osX in linux so isto fakino sranje samo drugo pakovanje. Moraš se sam odločit, ali te bodo zajebavali gonilniki, virusi in glupe nastavitve (win)


Načeloma se strinjam z tvojimi trditvami, ampak "zajebavali gonilniki", praktično pri Win7 dela vse out of the box, samo za grafično kartico se splača dati zunanje gonilnike. Tako da mislim da skrbi za težave z gonilniki (več) ni.

e-gor ::

Hvala še enkrat za mnenja!

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

oprosti, ampak če tole sprašuješ, maca ne rabiš. Ostalo pa je, če si ga želiš (je že fajn igrača).


Sprašujem pač za mnenje pametnejših in bolj podkovanih uporabnikov. Če bi mi bilo vse jasno, verjetno ne bi tukaj moril. Tako pa zbiram informacije. Več informacije, boljša odločitev. ( Ali pa si samo bolj zmeden ;))

Klinker, hackintosh bi mi vzel preveč časa. Z leti imam vedno manj pojma in časa. Je pa hackintosh verjetno 'missing-link' med minijem in mac projem. Škoda.

Pa še nekaj sem razmišljal: v iMac-u 27" je dober monitor. Monitor bi načeloma lahko zdržal precej dlje kot ostali hardware. Kaj narediti čez, recimo, 5 let, ko bi sistem nadgradil/zamenjal? Rabljeni Mac-i verjetno ne dosegajo takšnih cen, da se ti vsaj del nove 'naložbe' pokrije, ali pač? Tu pa je velik plus za PC...

Lp, e

zee ::

@axee:
Ne drzi povsem. Ravno prejsnji teden sem rihtal prenosni racunalnik, za katerega je bilo potrebno prakticno vse gonilnike pretociti iz interneta z uporabo programske opreme proizvajalca prenosnika.

@Zvezdica27:
Koliko casa si uporabljal/-a GNU/Linux, Windows 7/XP, OS X ? Ce se tega ne meri ravno v letih, je tvoj komentar povsem irelevanten.

@e-Gor:
Rabljena oprema od Appla bistveno bolje drzi ceno kot PC (poglej si cene rabljenih iPhonov & ostale Apple opreme). Zanimiv podatek je sicer se to, da lahko 27'' iMac-a uporabis tudi samo kot monitor, ker njegov DisplayPort lahko deluje tudi kot vhod (video-in). V praksi to pomeni, da lahko cez pet zamenjas racunalnik, iMac pa uporabis samo kot monitor.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

trnvpeti ::

Cez 5let bo 27" monitor smesen

bedak ::

trnvpeti je izjavil:

Cez 5let bo 27" monitor smesen


hahaha :D

janezek67 ::

Najprej nekaj - monitor na Imacu je IPS in tudi podoben monitor v PC svetu je tam vsaj okoli 800EUR. Če lahko preživiš s TFT matriko, pa je soliden 27'' monitor do 400EUR.

Drugače je graično IMAC malce podhranjen, mislim da je najmočnejša grafika ATI 5750. Drugače je tista Klinkerjeva sestava za osnovo čisto vredu, čeprav bi osebno vzel kar I5 2500K (razlika med I5 in I7 sploh ni velika), v ceni pa več kot 100 EUR. Malce me tam moti tudi hladilnik, pa napajalnik in ohišje, ampak to so že subjektivne ocene.

Se ti pa mogoče izplača kupiti najcenejši imac s 27 inčnim monitorjem (i3), ki je 1.779,44 EUR.
Ni zdaleč tako hiter kot Klinkerjeva mašina, ampak vedi, da imaš vrhunski monito v tej ceni. Pa mislim, da boš s tem najcenejšim imacom čisto solidno delal to, kar si si zamislil.

klinker ::

janezek67 je izjavil:

Se ti pa mogoče izplača kupiti najcenejši imac s 27 inčnim monitorjem (i3), ki je 1.779,44 EUR.


Ko pomislim da sem za kisto v podpisu dal slabih 450€, zgubu 2 dni za sestavit, instalirat OSX in potestirat sem prav vesel :D

axee ::

Moje mnenje, predvsem glede uporabnosti operacijskega sistema. Tako na PC (doma) kot tudi v službi sem se močno že ukvarjal z obema sistemoma, vse od photoshopa in ilustratorja kot tudi do premiere-a in after effect-sov. Govorice, da na OSX deluje vse hitreje ker je adobov komplet optimiziran za OSX so napačne. Razlik praktično ni. Na tak način lahko razbereš sporočilo, če se splača za Jabolko dati več denarja zaradi produktivnosti: zelo cenejši sistem (z kvalitetnim monitorjem) je zmogljivejši in obdelava vsebin poteka bolj tekoče.

Upravljanje z okni je meni osebno največja razlika med sistemoma in tudi zakaj sem se za vso medijsko produkcijo izbral PC. OSX je poln vizualnih učinkov (expose, minimiranje), ki morda ljudem pašejo, a ko si sredi dela zadeva postane malenkost okorna, izbiranje oken je praktično mogoče samo z expose (poglej si na youtubu kaj to pomeni), ki pa je izredno počasen in celo "šteka" ko je računalnik med delom obremenjen. V windows 7 klikneš na ikono programa, katerega okno iščeš, in izbereš okno, med delom deluje stvar preverjeno (na kolegih) hitreje. So pa to osebne preference, meni se samo zdi manipulacija z okni v Win7 veliko hitrejša, v OSX pa nekoliko raztresena in "nepopredalčkana". Toliko o delu na obeh sistemih.

V končni fazi se moraš samo odločiti na podlagi dosedanjih izkušenj:

-imaš probleme z virusi? (v zdajšnih časih lahko večina srfarjev na viruse pozabi, razen če se potikaš po sumljivih straneh)
-imaš problem si vzeti 1 uro, da si porihtaš sistem, nastaviš particije in inštaliraš driverje (praktično potrebuješ samo za grafično kartico)
-ali se v Windowsih hitro znajdeš, ali ko delaš na OSX hitreje prideš do cilja (mape, okna itd).

Če izkušenj z OSX nimaš ti toplo priporočam, da poskusiš, mnogim odgovarja, mnogim pa tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

trnvpeti ::

27" monitor , cetudi tft, pa resolucija 2560x1440, za 400e??
kje?
kupim!

Zheegec ::

trnvpeti je izjavil:

27" monitor , cetudi tft, pa resolucija 2560x1440, za 400e??
kje?
kupim!

Kje pa dobiš monitor, ki ni TFT dandanes??
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zvezdica27 ::

lp,

da ne bo pomote: Maci so super (iMac pa je še lep in vse v enem kosu). Tud PC je super. Vprašanje res samo kaj rabiš (in če si to pripravljen plačat). To je bolj pozitivna verzija reka isto sranje drugo pakovanje.

saj sem napisal, mel mac, mel PC (žal nikoli w7) in se ne ukvarjam profi z grafiko. Pač odločaš se med Imprezo in recimo Land Roverjem. Oba sta vrhunska. Za mac samo vedi, da res vsak šit plačaš in da dobiš samo kar oni hočejo (recimo sanjaš lahko usb3) - še NTFS podporo moraš kupit (ntfs3g) ker zastonjska verzija nekaj jebe. Najbolj hecno pa je, da se na macu na to navadiš, ker vse tako lepo fino dela. user experience vrhunski. Karkoli boš izbral bo super, če boš ibral Maca se boš lahko še vrgel v čudoviti svet unix-a (če boš hotel).

Poudarjam samo da je povsem absolutno vseeno. Kar boš izbral boš pač uporabljal. Vojna v Darfurju se bo nadaljevala. Borut Pahor bo še predsednik vlade. Koliko te bo kdo olupil si pa sam izračunaj (cena hw, programi itd.). Spet trdim, da če bi vedel, da rabiš maca bi ga že imel doma.

zz

psyke ::

Imam dual boot in moram povedat da je Leopard OS eno veliko sranje proti Win 7 64 bit(skoraj nikoli ne poženem leoparda... ;) ). Če imaš res hudo mašinco jst sploh več nevem zakaj bi se ukvarjal s temi Mac-i. Ker so ql? win7 7 je bolj ql ;) hitrejši? haha kot da se kaj opazi, razen če modeliraš ali si res neka studijska pošast...Eni rečejo da so maci bolj uporabniku prijazni jaz pa menim drugače.. ta čudovet svet unixa kot ga pa opisujete pa sploh ni nič tako posebnega, meni so windowsi dosti bolj prilagodljivi in lažji za uporabo. Od explorerja do nadzorne plošče, do vsega!

Preizkusil sem vse pa ti res priporočam da narediš ali hackintosh in sprobaš kakšen je sploh ta mac svet ali pa greš direkt na win 7. Ne bo ti žal, če imaš vsaj malo več znanja... Men Leopard os zgleda kot vrtec proti windowsom, narejen za neke pussyje , ki nimajo pojma o programih in računalnikih.

Evo to je moje "agresivno" mnenje. In nobenega WOW efekta ni. To je samotolažba tistih ki so kupili mace in odšteli preveč denarja. Raje si omisli Mac kompatibilen pc sistem ki ga vedno lahko pretvoriš v hackintosh. Ne vidim razloga da bi nabavil MAC edino če boš poganjal kake "ekskluzive" ali si res totalen začetnik na tem področju.... ampak win 7 so že čist user friendly tko da daj nehajmo že enkrat nakladat ;) mac-a bi ti priporočal edino če bi bil kak DJ ali bi preko njega izvajal live act-e in to zavoljo največje stabilnosti...kaj drugega mi ne pride na misel. Win 7 se mi še enkrat ni porušil ali zablokiral.. Dejstvo je, da so Mac-i preveč opevani. Pika. Ende.

Raje daj več za neka mega mašino(i7) z dobrim ssd in sekundarnim diskom ter 12GB rama pa te ne bo nikoli pustil na cedilu. Zverino dobiš za okoli 1500EUR in daš še 1000EUR za en hud monitor pa je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

RazzorX ::

Glej v vsakem operacijskem sistemu imaš svoje (seveda večinoma vizualne) bombončke in efekte. Navajenost večinoma naredi svoje, zato se ti drugi operacijski sistemi že zaradi drugačne podobe in efektov zdijo osvežujoči in lepši. Tukaj se zadeva ustavi. Vsak OS ima svoje prednosti in svoje slabosti. Mac je za večjo prodajo povrhu še lično zapakiran, pod pokrovom pa ima vsa ta mašinerija isti namen, isto sestavo. Torej če si navajen na Windows in omenjaš, da časa bistveno nimaš, ter da bi zadeve rad imel poenostavljene, bi po mojem mnenju raje ostal na Windows sistemu. Tudi navajanje na nov sistem vzame nekaj časa in učenja, čeprav ob kratkočasni uporabi (ala bigbang, klik gor, klik dol) niti ne dobimo tega občutka. Veliko je odvisno od tebe, kakšne imaš zahteve, koliko si pripravljen plačati in kaj pričakuješ. Vedno bodo neki Windows/linux/mac fani, ki bodo glumili in težili na svojo brez razloga, take je težko poslušati. :) Torej, za amatersko delo (in tvojo navedeno mejo v evrih) bi bila mašina za 1500EUR ter monitor za 500EUR+ povsem zadovoljiva, še več. Kakovosten HP/Dell monitor pa bo zapolnil še tisto slikovno praznino, seveda IPS ali PVA matrika, verjetno boš z LED osvetlitvijo težko dobil, ampak se ne sekiraj glede tega. Če želiš osvežitev, nekaj novih bombončkov, kompaktnost, mogoče malo enostavnejše delo in predvsem ličnost, izberi iMac.

Hackintosha ti, glede na tvoje poste (plug&play...) ne priporočam. Najprej je tu kompatibilen hardware (novejši to NI), potem mučenje z inštalacijo in primernim delovanjem. Saj v končni fazi se to da porihtat če je hardware malo starejši bo delovalo, ampak nekako to meni ni to. Nekako ni polna izkoriščenost sistema s temi nepopolnimi driverji itd.

Seveda, izbira je tvoja, nekaj nasvetov uporabnikov imaš, le še odločitev pa po novo igračko. ;)

e-gor ::

Hvala fantje! Nisem se še čisto odločil, sem se pa kar nekaj naučil ;-)Nagibam se k PC-ju, z dell-om u2711.
Carji ste!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-gor ()

opeter ::

Pojdi še na jabuk.si, da ti bodo še tam malo glavo oprali. Dejansko v Sloveniji, s povprečno slovensko plačo ... Maca se splača kupit edino v primeru, da veš, da ga nujno potrebuješ za določene programe (recimo, zaradi Final Cut Studio ali pa Logic).

Za vse ostalo pa ne.

Kajti, za isto vsoto (zaračunan s kakšnim Windows 7 Home Premium ali pa več, odvisno od potreb), lahko dobiš dosti boljšo surovo moč, kot osnovni iMac za 1419 EUR.

Morda PC res ne bo tako "lep" kot jabolčna varianta "vse v enem", morda bo imel kakšen glasen ventilator, vendar ti bo Adobejeva Kreativna Zbirka enako (oz. še bolje) delovala, seveda odvisno od procesorja in ostalih komponent.

Sicer pa lahko za ceno (ali pa celo manj) osnovnega Mac minija lahko sestaviš računalo (skupaj z OS) podobne zmogljivosti kot jo ima iMac.

Primer:
1. Procesor AMD Athlon II X4 635 AM3 (ADX635WFGIBOX) - 88,90 EUR
2. Matična plošča GIGABYTE GA-880GM-UD2H, AM3, 880G/HD 4250 - 66,31 EUR
3. RAM ADATA DDR3 4Gb 1333Mhz PC10600 (AD3U1333C4G9-R) - 36,65 EUR
4. Trdi disk SAMSUNG 1TB SATA2, 32/7200 F3 (HD103SJ) - 57,38 EUR
5. Grafična kartica Powercolor ATI HD5670, 1024MB DDR5, VGA/DVI/HDMI - 85,19 EUR
6. DVDRW Sony/Optiarc AD-7261S-0B (30663290) - 19,90 EUR
7. Ohišje Chieftec SD-01B-B-355 355W - 55,63 EUR
8. Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit SLO DSP (GFC-00618) - 102,04 EUR

Skupna vrednost naročila: 512,00 EUR

Tipkovnico in miško si pa izbereš po želji. Isto velja za ekran.

Funtech sestava



Cene so iz www.funtech.si (malo pa poglej na druge strani - enaa.com, mimovrste.com, nakupi.net, agt.si, dinokomp.si itn.).

Če rabiš kaj več, recimo Intelov i7 (ali najnovejši Sandy Bridge procesorje), 8 ali več GB RAMa, SSD diske, boljšo matično, grafično, močnejši napajalnik, Pro ali Ultimate verzijo Windows sistema ipd. se bo cena seveda povečala.

Res pa je, da ta PC ne bo imel MacOS-a, pa tako lepe tipkovnice, pa Magic Mouse in ostale "bonbončke".

Če pa že govorimo o Macih:
O USB trojki, BlueRay pogonu, eSata vmesniku ipd. izrazih lahko pri Steve Jobsovih umotvorih lahko le sanjaš.

V vsakem primeru boš itak moral kupiti Adobejevo zbirko programov, če boš želel s temi legalno delati.

Odločitev in denar pa je seveda tvoj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

CyberDuck ::

opeter je izjavil:

Pojdi še na jabuk.si, da ti bodo še tam malo glavo oprali.


Kdo komu pere glavo? :)

trnvpeti ::

naj nekdo sestavi podoben pc, 27", pa eno maticno, da lahko das notri 4x4G rama
potem naj sestavi mal mocnejsi pc
pa koliko se dobi glede na povecanje surove moci( v sekundah, minutah)
potem se bo pa clovek lazje odlocil
in nihce mu tako ne bo mogel samponirati glavo

psyke ::

antec p190
i7 950
x58a-ud5 rev. 2.0
12 gb corsair dominator (3x4 gb kit)
ssd ocz vertex 2 extended 120gb
f3 1TB
corsair 750HX

+ grafa po izbiri = več kot boš rabil
;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

klinker ::

1366 je slaba izbira glede na performance 1155. Poleg tega pa je marsikaj tu overkill in metanje denarja v "kos".

Lucifer Tanatos ::

Zdravo, ker sm tudi sam pred podobno odlocitvijo imam eno vprasanje. Sam bi nucal macOs predvsem za publishanje aplikacij za iOS. Je to mogoce tut na hackintoshih? K cene imacov so svinske, sploh ker bi zelel imeti ssd navadn hd.
Les yeux sans visage

klinker ::

Zakaj pa nebi blo mozno? So kaka preverjanja ce imas original Maca?
Drugace dela hackintosh enako kot pravi Mac...treba je samo skrbno sestavit konfiguracijo in prebrat nekaj pejgev.

damirez ::

Jao jao človek ne more niti enega normalnega mnenja dobit.
Če se ti ne da zajebavat z računalnikom in imaš dosti denarja, kaj sploh kompliciraš kupiš maca in to je to. Winse maš lahko na macu! SPloh nevem če mu debata.

slikca

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

jazbec ::

damirez je izjavil:

SPloh nevem če mu debata.


da dobiš za isti denar dosti boljši hardware

tejca ::

če misliš dosti boljši hardware hmmm sam sem imel skoraj isti hardware PC-ja kot imam sedaj iMac-a. Prednost PC-ja je da lažje nadgrajuješ oz menjaš tisto kar se menjati da.
Pri nekaterih 27" iMac-ih se še da celo procesor menjati (iz i5 na i7) samo isto podnožje mora bit.Meni podpora za ntfs dela odlično. Če boš ga uporabljal na firmi je SW problem ,ker je dražji drugače pa se da na netu dobiti zelo dosti programov z serijskimi številkami in crack programi.
Pri PC-ju dobiš še bonus .... eno kišto in en kup kablov. Nekdo je napisal da lahko pri iMac-u sanjaš o USB 3.0 ... v najnovejših imaš thuderbolt, ki je zelo hitrejši od USB 3.0.
No stvar je v tem da pri USB 3.0 rabiš oz. moraš imeti obe napravi USB 3.0 ker drugače nič ne profitiraš, saj bo hitrost tako hitra kot najslabši člen.
No v glavnem če hočeš imeti lep dizajn in da ti zavzema čim manj prostora, prižgati računalnik in narediti kar treba brez kakšnih drugih posegov v sistem ti priporočam iMac-a letošnjo verzijo.
Če pa imaš prostor za kišto in čas da se poigraš z windows-i in se ti ne gre za dizajn ali kakšne firme je PC potem pa kupi PC, ki so ti ga svetovali ostali uporabniki na tem forumu.
Odločitev je tvoja.
Lp

eieieie1 ::

Prvo kot prvo, moraš vedeti da je veliko ljudi tukaj nastrojenih kontra Applu in ti ne bodo v objektivno pomoč. Pričakovati enako uporabniško izkušnjo z hackintoshom, kot jo dobiš z mac-om je pa seveda iluzija. Tretja zadeva pa je to, da ni vse v številkah. Nekateri ljudje tukaj so prav obsedeni s tem če ima nek procesor 100 MHz več kot drugi in mislijo da bo razlika ogromna.

To da Appla veliko preplačaš je bullshit, res pa je da za podobno ceno dobiš nekoliko slabši mac kot pc. Ljudje pozabljajo, da tudi to da je vse skup zapakirano tako kot je zgoraj damirez pokazal nekaj stane ane? In ker je seveda vse zapakirano v monitorju morajo gledati na to, da se vse skup ne pregreva in nemorejo dat not nekih komponent, ki se preveč grejejo. Zato pa dobiš nekoliko slabše zadeve, ki so bolj varčne/se ne grejejo tako močno.

za 2.5k € dobiš zelo podoben imac, kot si si sam sestavil pc. In če tistemu pcju dodaš tak monitor kot ga ima mac, boš prišel do zaključka da neke velike razlike v ceni ni. Pri imacu še maš zraven Magic Trackpad, ki ti zelo poenostavi delo, ko se enkrat naučiš vseh bližnjic, še posebej zdaj ko pride nova verzija mac osa - pa še za nadgradnjo OS-a boš plačal mislim da le 30€.

Glavna prednost pc-ja je to da ga lažje nadgradiš, medtem ko iMace ljudje ponavadi nakoncu prodajo in kupijo novejše...

Nimam Mac-a in ga verjetno nebom imel. Ampak vem da je lepo z njim delati, pa tudi veliko preračunov sem že delal o ceni in o tem koliko ga "preplačaš". Mi je pa pač vseeno če imam miljon kablov na mizi ali pa 2 in na nekaj časa menjavam grafične kartice, kar je pa pri iMacu težje saj so tam mobilne verzije grafičnih, ki pa so nekoliko dražje in slabše od tistih ki jih daš v pc.

Glede na to, da večini tistih ki si kupijo mac-a, le-ta postane zelo všeč in jim ni žal za denar, potem že verjetno mora biti nekaj na tem, da Mac-os deluje vredu. Lahko si še pogledaš predstavitev novega mac-osa... Meni je všeč :)

Od 6 minute naprej...
http://events.apple.com.edgesuite.net/1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

opeter ::

jazbec je izjavil:

damirez je izjavil:

SPloh nevem če mu debata.


da dobiš za isti denar dosti boljši hardware


Hardware je, uporabniško izkušnjo pa nekje polovično.
Sicer je Windows 7 odličen, jaz sem z njim zelo zadovoljen.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

eieieie1 ::

Pusti Jazbeca, ker je nastrojen proti applu in drugo ne vidi kot številke pri hardware-u, medtem ko mu uporabniška izkušnja ne pomeni nič, ker nima pojma kako zgleda in deluje Mac-os.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

naj alternativa za iMaca

Oddelek: Strojna oprema
223746 (2517) SmeskoSnezak
»

i5 ali i7 procesor ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9112029 (11134) SuperVeloce
»

Nakup: iMac ali PC? :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
456464 (5300) Mr Hilter
»

Kateri iMac, ce sploh?

Oddelek: Kaj kupiti
396707 (6064) klinker

iMac ali PC za 1200€

Oddelek: Kaj kupiti
476463 (5648) bluefish

Več podobnih tem