» »

brnenje ali vodno hlajenje-alternativa

brnenje ali vodno hlajenje-alternativa

bps1421 ::

vsekakor je brnenje moteče.
vodno hlajenje je pa dobra varjanta kar pa ne pomeni da najboljša. razmišljam o kaki alternativi. na pamet mi je padlo da bi zmontiral kompresorsko varjanto in sicer iz odrabljenega kuhinjskega hladilnika.
edino težavo vidim(zaenkrat) v kondenzaciji same vlage zunaj sistema kar pomeni v ohišju računalnika.
ima kdo kako idejo.:8)

Vesoljc ::

sam narest kompresorsko hlajenje ni tolk simpl, ker je en kup fizikalnih zadev ki jih morš upoštevat , še posebaj če hočeš narest "dobro" zadevo... kolkr sem jest seznanjen je velik problem pravlino narest "plinski" blok ki gre na cpu, le-ta mora bit zelo natančno narejen da stvar pravilno funkcionira...
mislm da se temu bloku reče uparjalnik :) pač spremeni "kapljevino" iz tekočega stanja v plinasto.
kar se pa kondenzacije tiče... na netu je ogromn člakov o raznih "insulacijah" prostora okoli cpu-ja (peltieri, itd...).
kondenz lahko nastane ko se srečata dva "objekta" ki mata različno temperaturo,recimo cpu in "plinski" blok ter okoliški zrak, kar morš narest je da okoliškemu zraku preprečiš dostop do cpu-ja... do kondenza nej ne bi prihajoalo, če imaš omejeno/zaprto količino zraka, recimo tist kar ostane "ujetga" med izolacijo in cpu-jem. najbolše zadeve za izolacijo so rezni armaflexi, itd...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

bps1421 ::

sistem nebi sestavljal na novo. od "uparjalnika dalje bi razporedil hladilne elemente -na cpu,napajalec in na grafično

Vesoljc ::

ummm... ne vem točno kaj mislš, ampak hladit več komponent z "enim" kompresorskim hlajenjem ni simpl (se sploh da - direktno?), kar morš narest je v biti "chiller", kar je kombinacija vodnega hlajenja + kompresorski cooling, s katerim oddvajaš toploto, ki jo voda iz vodnga sistema prevzame z cpu-ja, grafe, itd... vendar je tuki spet ista fora, narest morš spet ene vrste uparjalnik (exchanger)... mislm da je morphling meu ene zamisli kako to narest... jest sam pametujem :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Blup ::

Jst pa nimam čist nč pojma o tem...

... vem pa da je hladilnik glasn... al je sam moj tok glasn? :\

Blup
:\

bps1421 ::

tukaj ne gre za vodno hlajenje!!!
tukaj gre za hlajenje s plinom-freon-ali kakimi olji, ki so se začeli uveljavljati v ind.hladilnikov in zmrzovalnih skrinj

bps1421 ::

kompresor hladilnika brni, še posebej malo starejši. prednost pa je v tem, da ga ni treba imeti pod nogami. vse hladilne omare ali skrinje, npr v trgovini z živili,imajo kompresor na zunanji steni.

metro ::

Pa nared tko: Hladilnik za hlajenje vode daj izven kište zraven hladilna rebra od gospodinjskega hladilnika tko da se bo en druzga dotikal, na drugo stran pa en venatilator , ki ti bo zrak vleku iz vodnega hladilnika ven. Teoretično bi moglo funkcionirat, kar je pa v praksi pa ti ne znam povedat, ker še nisem probu. Bom pa v roku enga mesca al pa 2. Če ti bo kaej pal na pamet pa napiš.
Kar se tiču tiče najlepš poje veverca. Najlepša roža je bor!

bps1421 ::

predvidevam, da si mislu na notranje kolektorje v hladilniku. ampak point je v tem, da se ognem vodni varjanti. iščem možnosti v kolektorjih iz frižiderja

Vesoljc ::

kolektor(spet uparjalnik?) v hladilniku je ploščat (vsaj pr men) 20x30 cm približno. in, to uporabt kot hladilno sredstvo, zna bit problem, še posebi če hočeš hladit več komponent naenkrat...
torej, toploto ki jo "grelci" proizvajajo morš sparvt do "kolektorja", kako, pa se odloči sam... če bo zrak prenosnik, potem zadeva po vsej verjetnosti ne bo delala... če pa nameravaš "pritrdit" kolektor direkt na cpu in gpu ter po možnosti še na oba diska ter napajalc... :) to bi rad vidu :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Blup ::

bps1421: hvala za razlago :D ... sej mal sm se hecu, da nimam pojma, da sm pač poudaru to, da je kompresor hladilnika kr glasn... in če ga boš dau na okensko polico, ga boš lih tko slišu... vodno hlajenje daš pa lih tko tut lohka mal bl stran... pa je bl tiho k pa kompresor... pa še več komponent lahko hladiš z enim procesom...

Blup
:\

frenk ::

nadaljevanje debate tukaj:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sharpova kaskada (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
15826273 (12818) drejdrej
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27622883 (13756) LittleDevil
»

Water chiller!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
23419477 (13114) steev
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487706 (6996) frenk
»

Računalnik v kuhinskem hladilniku!

Oddelek: Strojna oprema
152027 (1661) morphling1

Več podobnih tem