» »

Voda po Sloveniji-slikee :(

Voda po Sloveniji-slikee :(

1
2
3

Apofis ::

D3m je izjavil:

coder7 je izjavil:



Škoda Golfa. ;)

Ah, sam da je armaturka cela:)

prox ::

:/
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

mailer ::

Gledal novice na 24ur. Groza, groza, groza. :'(

Xserces ::

Zdaj se folk na 24 ur pizdi na Avstrice... :) Kaj si mislete o tem kar so naredil?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

D3m ::

Xserces je izjavil:

Zdaj se folk na 24 ur pizdi na Avstrice... :) Kaj si mislete o tem kar so naredil?


Nič. Mi bomo spustili vse na hrčke. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pithlit ::

lebang1 je izjavil:

Razgled nad Tolmin:

So pa fajn zrihtal tisti končič ceste ki naj bi preprečeval poplave.

Life is as complicated as we make it...

flameir ::

Na 24ur na poročilih sem gledal, ko je po telefonu reku un glavni od avstrijcev, da če nebi spustili vode, da bi meli poplave. Ja bravo res, zdej jih bomo mel pa mi. :D
Drgač jih razumem, samo nekaj mi ni jasno: Zakaj za vraga niso že prej spuščali vode? Ob vsej tej tehnologiji, ne morjo predvidevat, da je bo tok?!

krneki0001 ::

Ker potem imajo pa jezera prazna, pa se ne morejo s čolni vozit po njih.ž
Boli njih briga za to kok bomo mi imel škode. Sej to ni njihova država, važn da se oni rešijo s čimmanj škode.

Enako pa delamo mi hrvatom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Normalna stvar.
Očitat avstrijcem, da niso seb delal škode, da bi škodo prihranili nam, je čista hinavšna.
Kot da bomo mi kej posebej šparal hrvate. Dobil bojo tolk vode tolk na hitr, kot jo le prenesejo struge z minimalno možne škode na naši strani.
Zbogom in hvala za vse ribe

Xserces ::

pri nas je malo drugač ker je vmes maribor... nemorjo vso vodo naenkat spustit ^^ ali pač?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

Xserces kako kaže v domžalah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Xserces ::

baje je bistrica že udarla vn... vsaj take informacije sm dubu. Zgleda da ni blo neki katastrofalnga ker sem še zmer doma...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

WarpedGone ::

Xserces je izjavil:

pri nas je malo drugač ker je vmes maribor... nemorjo vso vodo naenkat spustit ^^ ali pač?

Je niso. Dokler so mel še kej placa za jezovi, so jo zadrževali in spuščal tolk velik kolikor so jo le lahk brez škode - da se je jezero polnilo tolk počas kot je le šlo. Ko pa je jezero polno, pa lahk le še odprejo jezove tolk, da jim jezera nehajo naraščat. To nujno pomeni porast na naši strani.

Sej niso zdej kr na full odprl vse in nam naenkrat vse zlili na glavo. Bi itak najprej nardil poplavo že pr seb.
Zbogom in hvala za vse ribe

Siddh ::

niagarski slapovi imajo povprečen pretok malo pod 2000m^3/s, samo tolko za info :D Drava pa trenutno skoraj 3000


Brane22 ::

Kaj je zdaj, a je to forum techfreakov ali ni ?

Kje mate zdej ekstremne overclocke na vodnem hlajenju ?

vorantz ::

jh je odneslo :(

Massacra ::

D3m je izjavil:

Xserces je izjavil:

Zdaj se folk na 24 ur pizdi na Avstrice... :) Kaj si mislete o tem kar so naredil?


Nič. Mi bomo spustili vse na hrčke. :))


Kako vse? A ni šlo veliko vode ven že v Sloveniji in naredilo veliko škode?

Anney ::

Zdaj bo elektrika cenej, ker je blo toliko pretoka. :)

Kaboom ::

Saj niso Avstrijci nic krivi, bo kar delo narave vse skupaj...

"Hrvati bodo postavljali enaka vprašanja, kot jih mi sedaj Avstrijcem"


SiOl: Avstrijci z regulacijo Drave ravnali v skladu s protokoli, poplave neizogibne
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Xserces ::

Anney je izjavil:

Zdaj bo elektrika cenej, ker je blo toliko pretoka. :)


ne ker so elektrarne ugasnjene.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Anney ::

Poplave na Koroškem iz zraka:

šernk ::

Ko je enkrat jezero zadaj polno je potrebno jez odpreti, nimaš kaj. Dvomim da se avstrijci niso pripravili na zadevo. Danes je bila Soča do 8 ure še obvladljiva, potem je pa začela zadeva le še naraščati in naraščati. Ko ti začne za jezom poplavljati na veliko, lahko le še vse skupaj počasi sputiš naprej. Nadzora imaš glede na velikost jezera lahko precej, lahko zelo malo, vendar ko je enkrat polno je polno.

pretok Soče je bil danes nad 2000m3/s od 10 zjutraj do 19 zvečer...torej celih 10 ur in toliko časa je nemogoče nadzorovat pretok naprej od jezu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WarpedGone ::

Lahk nadzoruješ pretok a lahk le balansiraš med škodo pod jezom in škodo nad jezom ter se nekak trudiš da sta obe primerljivega ranga - i.e. da niso pod/nad jezom pod vodo strehe, nad/pod jezom pa le kak ovinek ali travnik.
Zbogom in hvala za vse ribe

JC Denton ::

Anney je izjavil:

Poplave na Koroškem iz zraka:


Moj domaci kraj je sneman. Jebat ga. Dravograd in Šentjanž pri Dravogradu.

Malajlo ::

Bistrica je pri magistralki še dober meter do roba. Tudi podhod pod mostom je suh in še kake pol metra na varnem.
So pa gasilci letel proti Jaršam :/

amigo_no1 ::

Če imaš na 3/4 polno jezero, napovedane padavine + vremenske fronte, ki bodo prinesle segrevanje ozračja v gorah, kar povzroča taljenje snega (dodatne količine vode), potem nimaš kaj čakati do zadnjega, temveč jo spustiš naprej takoj, da do naslednje "špice" ta voda že nadzorovano odteče brez pretiranih poplav.Kot če bi pri spil 1 liter kokakole na eks oz bi jo počasi pil cel večer.
Seveda mora biti taka akcija usklajena z onimi nižje ob reki.


Kakor se hvalijo v projektih, naj bi s HE preprečili poplavljanje rek.

Robi :P ::

JC Denton je izjavil:

Anney je izjavil:

Poplave na Koroškem iz zraka:


Moj domaci kraj je sneman. Jebat ga. Dravograd in Šentjanž pri Dravogradu.

aja iz kod si? js sm bukovska...

JC Denton ::

Selovec tisti del nad Kogradom.

Robi :P ::

JC Denton je izjavil:

Selovec tisti del nad Kogradom.

aha napiš mi ime pa priimek u zs mogoč te poznam

;-) ::

Imam eno vprašanje za takšne podobne ljudi, kot sem jih danes srečal po okolici Maribora-ker so pač poplave in je to prvič v mojem življenju pa me je zanimalo... Že ko je suho in se peljem čez Malečnik mi je slabo kje folk živi ponekod so celo nižje od gladine kanala ali drave.

Potem pa jokajo na televiziji.Približno vsake 10let poplavlja Drava in vsake 10 let jokajo ...nebi reko da bi to blo 1x na 250let al pa kak vesoljni potop da se nebi preneslo iz roda v rod informacij da bojo na tem in tem placu piz******. Ne mi rečt da bo pameten človek šel zidat bajto točno tja ko je poplavo območje in da že ob nakupu zemljišča ne vpraša sosedov kaj je narobe z parcelo da jo je za đabe dobo. Naj se tam živeči sprijaznejo, da je prva bla tam Drava pol pa vsi ostali, vsaka čast gasilcom sploh prostovoljnim in ostalim da se trudijo za take, ki vedno in vedno "hčij***" proti vetru. Boljše približno 10 let plačevat zavarovalnino za elementarne nezgode pa 1x skasirat ko 10let kredit plačevat pa svojo rit na "varno" spravit ?

s1m0n ::

Na Ptuju trenutno kar visoko Drava!

1


2


Slike od kolega kakšno urco pa pol nazaj.

Prav tako zapora mostu za ves promet (peš most in ta star). Puhov prevozen.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

JC Denton ::

A je videl kdo kakega krokodila zdaj v Dravi? Takrat bi šele bila panika.

Upam, da to čimprej mine in se stanje umiri. Ne predstavljam si, da bi zdaj ostal brez stanovanja ali hiše.

folfy ::

Kakšen kilometer pod HE Vuhred (pogled na Brezno):

Brezno igrišče:


Most Lovrenc na Pohorju:


Med Lovrencom in Fala (mislim da je Šturm kraj):


HE Fala:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

šernk ::

Če imaš na 3/4 polno jezero, napovedane padavine + vremenske fronte, ki bodo prinesle segrevanje ozračja v gorah, kar povzroča taljenje snega (dodatne količine vode), potem nimaš kaj čakati do zadnjega, temveč jo spustiš naprej takoj, da do naslednje "špice" ta voda že nadzorovano odteče brez pretiranih poplav.


pa ti zastopiš koliko je 2500 kubičnih metrov vode na sekundo? Lahko imaš popolnoma prazno jezero...ti ga bo napolnilo praktično v trenutku, ko prestopi rob jezera se lahko potem še razliva in pridobiš ponavadi še ogromnih kapacitet, ko pa si nekje na zgornji meji in bo zadaj vse pod vodo, ti ne preostane drugega kot spustiti vodo naprej. Ko si na zgornji meji nimaš kaj več. Za več si poglej slike Mosta na Soči in Tolmina, katera sta preden pride soča sploh do jezu. Most na Soči je ogromno jezero, ki sprejme ogromno vode, ampak ko je vode preveč je vode preveč.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Janac ::

Društvo za zaščito živali Maribor: PO ZADNJIH INFORMACIJAH BI SE NAJ GLADINA VODE ŠE VEDNO DVIGOVALA NA OBMOČJU PTUJA. VELIKO ŽIVALI JE UJETIH V HLEVIH. PTUJ NAS POTREBUJE! RAZMERE SE BODO PONOČI ŠE SLABŠALE! POMAGAJTE! ŽIVALI, KI SO ZAPRTE OZ. PRIKLENJENE, SO ODVISNE OD NAS!

s1m0n ::

Ja, na območju Ptuja ne kaže dobro (Markovci in pod jezom)...

EDIT: Drugače bi pa lahko Avstrijci že prej postopoma spuščali ne pa da so imeli že prej polna jezera. Saj so pa ja vedeli kaj se bliža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Janac ::

noraguta ::

WarpedGone je izjavil:

Lahk nadzoruješ pretok a lahk le balansiraš med škodo pod jezom in škodo nad jezom ter se nekak trudiš da sta obe primerljivega ranga - i.e. da niso pod/nad jezom pod vodo strehe, nad/pod jezom pa le kak ovinek ali travnik.

ne čez jez ali okoli jeza se voda sploh ne sme razlivat. sicer lahko oslabiš jez pa je cele zgodbe konec. če popusti cela akumulacila...
je pa vprašanje zakaj so jih vzdržavali poprej na tolk visoki ravni. ampak najbrž imajo neke dolgoročne hidloške študije.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

;-) ::

Se na območju Maribora kaj umirja stanje ? Danes sploh mariborskega otoka "ni bilo". 2m za ograjo na drugi strani mostu vse v vodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

noraguta ::

amigo_no1 je izjavil:

Če imaš na 3/4 polno jezero, napovedane padavine + vremenske fronte, ki bodo prinesle segrevanje ozračja v gorah, kar povzroča taljenje snega (dodatne količine vode), potem nimaš kaj čakati do zadnjega, temveč jo spustiš naprej takoj, da do naslednje "špice" ta voda že nadzorovano odteče brez pretiranih poplav.Kot če bi pri spil 1 liter kokakole na eks oz bi jo počasi pil cel večer.
Seveda mora biti taka akcija usklajena z onimi nižje ob reki.


Kakor se hvalijo v projektih, naj bi s HE preprečili poplavljanje rek.

pri predvidenih padavinah to dela, sicer ne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Janac ::

SaXsIm ::

HESS že ves teden preventivno spušča nivoje jezov, pa bo krško čez nekaj ur vseeno pod vodo. Kadar so pretoki preveliki, so pač preveliki. Pa drugače obstajajo tudi direktive, za koliko se v določenem času sme sprazniti jezove ter dvigniti / spustiti nivoje rek. Zelo dvomim, da se v Avstriji tega niso držali. Me pa zanima, če bo tudi danes NEK prisilno zaustavljen.
SaXsIm

vorantz ::

kašna frišna slika s ptuja?
baje je že čez un most

6151 ::



Še nekaj posnetkov z Dravograda
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

s1m0n ::

vorantz je izjavil:

kašna frišna slika s ptuja?
baje je že čez un most


Čez most bi težko bilo :) Mora prej kar nekaj poplavit.

;-) ::

Saj ni povedal čez keri most :)

Dajte povedat mariborčani če se je kaj umirlo al je huje ?

vorantz ::

ta most sem mislu

s1m0n je izjavil:

1



ma cimr sliko kjer je dobesedno na robu

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

s1m0n ::

Prilimaj a ne :)

Drugače pa je kar sem zadnje videl višje kot je bilo pred 1h nazaj!

vorantz ::

toti most



sej če se ne motim je ta isti

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

mirage ::

https://www.facebook.com/video/video.ph...
Baje je začel slabet ta zid in so zdaj ob njem nasipali pesek, če to spusti bo staro mestno jedro pod vodo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost reke Drave

Oddelek: Loža
132542 (1637) Yossarian
»

Hidroelektrarne na vzhodu

Oddelek: Znanost in tehnologija
493400 (2047) mertseger
»

Nemci pomagajo Rusom obiti Ukrajino ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20248937 (44067) AC_DC
»

Čiščenje vodotokov - rešitev za poplave (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14421188 (17458) dronyx
»

Poplave (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
45975707 (54252) lexios

Več podobnih tem