» »

Poplave

Poplave

««
3 / 10
»»

lonz ::

Vreče zadržijo večino blata in večjo umazanijo pri vdoru vode v objekte, če so pravilno naložene. Priporočam.
...arrrrrr, shiver me timbers...

para! ::

Kako je z objekti, ki imajo upravitelja? Spada to morda pod njihove storitve?

lp
Death before dishonor!

Aston_11 ::

Čakaš in gledaš, kdaj upravitelj pride.

joze28 ::

LordTado je izjavil:

folk že piše kako je stanje in že poplavla tam dol...

"pri nas in dveh sosedih je že zalilo kleti... Smo klicali gasilce, pa so samo rekli, da mormo počakat, da morajo oni dobit komando od zgoraj, kdaj grejo lahko na teren. Čez nekaj časa pa slišim kako grejo s polno opremo v treh tovornjakih k enemu sosedu, najbogatejšemu v vasi, prijatelju od župana...

Smo jim mahali in kazali na našo poplavljeno klet ko so se mimo peljali, pa niti pogledali niso... Ta slovenija... Ne vem kaj naj rečem... ČE MAŠ VEZE SI CAR, DRUGAČE SI NIKOME NIŠTA..."


Gasilce se kliče na 112.

Seljak ::

Jebat ga,narava bo itak naredila svoje in takrat ko si v smrtni nevarnosti denar nič več ne pomaga ;)
Sicer pa mi dol visi za poplave,jaz sem na hribu :))

joze28 ::

benji: tipično slovensko; naj sosedu krava crkne.
Denar pomaga če je pametna preventiva.
Te bo plaz odpeljal v dolino.:D

ZaLoMaT ::

benji: + 1
Hribi FTW ! :D

V primeru, pa da bo kaj narobe za celotno regijo pa absolutno pomagamo.

Tarzan ::

NO, odrezan od sveta, samo še net mi preostane. Celoten jugozahoden del LJ pod vodo, obvoznica off... Na kratko - rega, rega kvak.

Kar se hribov tiče - vse super, lepo in prav, ko pa se plaz sproži, pa gre hiša in pol hriba mimogrede v dolino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Ramon dekers ::

Tarzan je izjavil:

NO, odrezan od sveta, samo še net mi preostane. Celoten jugozahoden del LJ pod vodo, obvoznica off... Na kratko - rega, rega kvak.

Kar se hribov tiče - vse super, lepo in prav, ko pa se plaz sproži, pa gre hiša in pol hriba mimogrede v dolino.



zato pa so drevesa...seveda če jih niso človeški idioti vseh posekali.

Bob Rock ::

lonz je izjavil:

Kako je kaj z Savinjo v Celju?


ravno sem se s starsi pogovarjal...bojda cca 2.5m pod robom

edit: gledal so na otoku
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Ramon dekers ::

kakšno je kaj stanje v garažah stadiona v Stožicah?

Vajenc ::

Prejle sem bil v tavelikem Šparu na Viču. Še kak cm in voda bo vdrla v trgovino z zahodne strani, zahodno parkirišče je že lep čas pod vodo. Tisti potoček ob Šparu pa zgleda kot podivjana reka. V Ljubljani ne pomnim kaj takega.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

BALAST ::

Dajte še regato v Ljubljani narest, če so jo na Krvavcu (jezero na Zvohu), boste tudi vi zmogli. :))

Ramon dekers ::

BALAST je izjavil:

Dajte še regato v Ljubljani narest, če so jo na Krvavcu (jezero na Zvohu), boste tudi vi zmogli. :))



ne naj nabavijo gondole, še boolje, da se vzpostavi linija benetke - ljubljana, ljubljana - benetke. Mislim da bi se to bolj obrestovalo na turizmu.


Se mi pa ob teh poplavah res zdi škoda vseh tovarn ki jih je zalila voda. Če jih ne izropa in pokrade naša banda, jih pa narava uniči. Super.

Tarzan ::

zato pa so drevesa...seveda če jih niso človeški idioti vseh posekali.


Na žalost je večinoma za to lepo poskrbljeno.

jest10 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: hamax ()

Okapi ::

Tisti potoček ob Šparu pa zgleda kot podivjana reka. V Ljubljani ne pomnim kaj takega.
Tisti potoček je Gradaščica. Skoraj natanko te dni (27. septembra) leta 1926 je bil vzrok za največjo poplavo v Ljubljani v zadnjih 100 letih. Cel Vič je bil pod vodo, po Tržaški so se lahko s čolni vozili, ker je bila enih pol metra pod vodo. Na trafo postaji zraven osnovne šole je spominska tablica, ki kaže, do kod je takrat segala voda.



O.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: hamax ()

lexios ::

Okapi, ravno prihajam s terena! Na Viču ne manjka dost za ponovitev leta 1926! Še 2-3 noči takšnih padavin in Ljubljana bi bila 70% pod vodo! Gradaščica je že sedaj skoraj na meji, marsikje je predvsem zaradi napačne gradnje in projektiranja že standardno zalila hiše in ceste...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

vorantz ::

Sem se malo sprehodu po Viču pa poslikal...WTF 8-O

tbilisijska


tbilisijska


tbilisijska


špar vič


jamova pri šparu


jamova z druge strani


pekarna


zravn prekarne


cycling in the rain :D


špar parkirišče


špar parkirišče


špar parkirišče


špar vhod


tbilisijska


garaže na jamovi


pred viško cerkvijo


pred viško cerkvijo


kafič tera

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: hamax ()

Steinkauz ::

Daaamn :O
Pr nas ni tolk hudo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

Vajenc ::

Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

vorantz ::

Najhujše je tam na križišču na koncu tržaške, sam tam še nism slikal. Sem videl da so zej 2 čolna peljali v tisto smer 8-O

MonkeyHead ::






Majšperk Dravinja

Slikano s fonom na poti v/iz službo/službe.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ahac ()

Jebac18 ::

jao to sploh nmorš vrjet kok je to ene vode pa seveda škode ...imam srečo sem na hribu imam pa nedaleč stran gradaščico in lublanico ki sta poplavle velik del vrhovcev in predel viča.. ta del ljubljane je najbol poplavljen kolikor vidim po infromacijah in slikah..

Blazz ::

Pr nas v LJ-Polje ni ničesar, razn verjetno spet zalit podvoz na Zaloški proti Zalogu

vorantz ::

Počakte še malo pa bo tudi vas na hribu poplavlo :D

Jebac18 ::

ja ta predel ljubljane vič in okolica najbol poplavljen..

lexios ::

Najhujše je tam na križišču na koncu tržaške, sam tam še nism slikal. Sem videl da so zej 2 čolna peljali v tisto smer 8-O


Jep, tm se bo kmal plaval, če se razmere ne umirijo! Evo še par slik s terena dopoldne:

Vič Tržaška



Vič Tržaška



Gradaščica


...level vode skoraj na levelu mosta!

Pr Noni!


Pa še malce reklame! Obisk priporočam v večernih urah!;((

Se pa še zdj sprašujem kdo izdaja gradbena dovoljenja!! Novogradnje so se gradile na poplavnih področjih kot po tekočem traku! Lavrica, Brezovica, Murgle... Praktično vse na barju! Starejše hiše pa tik ob strugi, stranske ceste brez požiralnikov vode ob straneh vozišča, da o levelu cestišča ali hiš ne govorimo! Vsekupaj marsikje deluje podobno kot v Rudniku, 50 cm višinske razlike na parih kvadratnih metrih! Ni čudno, da poplavlja in sploh ni čudno, da gre marsikomu iz Ljubljane v nos hiša v kakšni urejeni vasi daleč stran od Ljubljane in bi jo 2x bolj obdavčil, kot svojo 3x precenjeno podrtijo sredi močvirja! ;((

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ahac ()

Blazz ::

lexios popravi linke

vorantz ::

Zakaj nisi nrdil še kakšno sliko une ceste na desni od tega jezera. Kar sm tam vidu zravn bencinske me je tut zabilo o_O

Double_J ::

Heh pri nas je poplavilo sosede v ulici, vendar tiste, ki so bolj oddaljeni od malega grabna kot mi. Teče po polju pred hišami, potem pa gre nekje na drugem delu ulice, kjer je nižji nivo še čez cesto direktno v hiše ljudem.
Dve šivanki...

LuiIII ::

Bo pa zanimivo primerjati rezultate poplavnih študij za Gradaščico in Mali graben z dejanskim stanjem danes. Kolikor vem je bilo omenjeno območje predmet študije in zajema prostorskih podatkov v letu 2009. Si lahko mislim, da če bodo bistvena odstopanja, da so vrli analitiki zopet malo preveč generalizirali prostorske podatke zaradi lažje in cenejše storitve? Hudir je v detajlih so govorili modri in stari.

Zheegec ::

V Lj še ni tako hudo, pridite v Zagorje mal pogledat :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

opeter ::

Hehe, žabarji ste naposled le dobili svojo mlako. :D /s
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Double_J ::



Tkole priteče h nam iz Ceste dveh cesarjev.



Pol teče ob cesti naše ulice.



Nekje na drugi polovici ulice pa začne tečt ljudem v hiše.

Zanimivo zarotirane slike haha...;(
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

opeter ::

A še vedno dežuje tam?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Double_J ::

Dve šivanki...

bluefish ::

Ja, in to se sprdnejo govoriti pred volitvami, ne da bi vsaj malo pametovali lani ali med letom. Nič novega.

Double_J ::

Mogoče pa takrat nisi bil dovolj pozoren, oziroma novinarji niso bili dovolj pozorni.
Dve šivanki...

vorantz ::

Majo pač srečo, da se zgodi naravna katastrofa pred volitvami :D

Matev ::

so pa res nizko padli teli slamnati kandidati župansko funkcijo

...

bluefish ::

Double_J je izjavil:

Mogoče pa takrat nisi bil dovolj pozoren, oziroma novinarji niso bili dovolj pozorni.
Na njih je, da skličejo tiskovno konferenco, tako kot so jo sedaj. In če jim to ni uspelo do sedaj, potem se človek vpraša o njihovih kompetencah.
Sicer je pa tako stanje pri nas normalno - opozicija (pa naj bo leva ali desna - smo že v drugi temi ugotovili, da je eno in isto sranje), se spomni kritizirati takrat, ko je že prepozno.

Pa pustimo politiko pri strani, ker v tem trenutku ne bo spremenila nič, najbrž tudi kasneje ne.

V Ljubljani se je dež prej malo umiril, sedaj pa se spet uliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Matev ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

vorantz ::

Visoke vode so začele na Viču v Ljubljani zalivati transformatorske postaje. Trenutno je izklopljenih 13 postaj, to pa je približno 3.000 odjemalcev, so za 24ur.com sporočili iz Elektra Ljubljana.


FFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUU...bom še brez elektrike ostal :(

bluefish ::

Heh, zato je stran FE nedosegljiva, skupaj z estudentom.

Steinkauz ::

Am FE je verjetno zaradi istega razloga kot FRI in sicer:

Zaradi vzdrževalnih del na napajalnem omrežju bodo vse IT storitve in omrežje FRI nedosegljivi od petka 17. 9. 2010 od 15h do sobote 18. 9. 2010 zvečer.

Double_J ::

Na njih je, da skličejo tiskovno konferenco, tako kot so jo sedaj. In če jim to ni uspelo do sedaj, potem se človek vpraša o njihovih kompetencah.


Sem gotov, da se je to omenjalo že zdavnaj na kakšni konferenci, samo da pač ni bilo slišano. Kot nebi bilo slišano, če bi zdaj opozarjali na požare.

Sicer pa kritizira naj se tiste na oblasti, to je pač najbolj zdravo. Da boš zdaj krivil opozicijo, da ni prej opozarjala Jankoviča, ki bi jih seveda zagotovo upošteval, je pač neumnost.
Dve šivanki...

harvey ::

bluefish je izjavil:

Ja, in to se sprdnejo govoriti pred volitvami, ne da bi vsaj malo pametovali lani ali med letom. Nič novega.


Kolikor sem sledil Jazbinšek to tumba ves čas, vendar njegovega govorjenja ne prepozna nihče v smislu, da bi se premaknilo kaj od tega. Načrti so stari za LJ že preko 30 let.

"Novodobna gradnja" in vode so z vidika izpostavljenosti/ranljivosti zelo šibke točke, ker se ponavi njihova gradnja zlobira in se na ta način "podceni" ogroženosti.

harvey ::

Matev je izjavil:

so pa res nizko padli teli slamnati kandidati župansko funkcijo

...


Vsi kandidati so enako "slamnati", če prav razumemo pojem slamnati, ki se nanaša na nekoga, ki pri svojem ravnanju ni samostojen. Torej želiš povedati, da je samo Zj samostojen vsi ostali so pa nesamostojni.

Matev ::

želim povedati da tisti ki izkoriščajo stisko ljudi za nabiranje političnih točk

tisti so zame *******

se je pokazal njihov pravi obraz

še pravi čas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje vodotokov - rešitev za poplave (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14421238 (17508) dronyx
»

Ogrevanje, kurilno olje vs. plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5620002 (18123) zrataj4201
»

Etična banka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6511539 (10068) Okapi
»

Voda po Sloveniji-slikee :( (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12120357 (14046) menjalnik
»

Mura grozi

Oddelek: Loža
412860 (1720) sid911

Več podobnih tem