» »

Nakup računalnika (MAC or PC)

Nakup računalnika (MAC or PC)

SLO gamer ::

Odločam se za nakup prenosnika. In me zanima kaj menite da je boljše: MAC ali Windows?

Pa zanima me še če ima kdo izkušnje z novim Macbook Pro-jem (retina).
Gamer PC & game on

matejceh ::

Mbp Retino 15" (base model) uporabljam že nekaj časa in je daleč najboljši prenosnik, katerega sem kdaj uporabljal. Hitrost in ekran sta naravnost odlična.

Tukaj je potem še lep design, super tipkovnica in trackpad (standard pri MB), razmeroma lahek in zelo tanek.
Poudariti moram tudi ventilatorje, kateri ostanjejo zelo tiho tudi pri zelo zahtevnih grafičnih nalogah (igranje iger, 3d modeliranje etc.). Edina star, katero se moraš navaditi je vročina, prenosnik postane zelo vroč ob večji uporabi aplikacij, katere zahtevajo več grafične moči.

Brez problema dela z zunanjimi monitorji (tudi 3 naenkrat).

Če imaš denar ne izbiraj prav veliko, MBP Retina is the only way :)

SLO gamer ::

Kak pa je SSD? A je hiter, ker kolikor vem, ga ne gre menjat.
Gamer PC & game on

b4d ::

Vsaj zahteve/potrebe bi lahko definiral ce ze hoces da se nekdo drug zate odloci :P
b4d.sablun.org

Xserces ::

"Poudariti moram tudi ventilatorje, kateri ostanjejo zelo tiho tudi pri zelo zahtevnih grafičnih nalogah (igranje iger, 3d modeliranje etc.). Edina star, katero se moraš navaditi je vročina, prenosnik postane zelo vroč ob večji uporabi aplikacij, katere zahtevajo več grafične moči."

Tole 2 negre skupaj. Valda da bojo ventilatorji tih če ne hladijo tako kot treba ...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

SLO gamer ::

b4d: tema je bila mišljena bolj splošno. ;-)
Gamer PC & game on

Zgodovina sprememb…

b4d ::

Za splosno gres na google, pa provat v Big Bang, tukaj ti pa lahko povemo glede na tvoja pricakovanja, kaj bi lahko bilo boljse. Ce bi rad igral igre naprimer (sklepamo iz uporabniskega imena) OSX ni to kar rabis, sicer se da nekaj naumit, vendar ni to to.
b4d.sablun.org

matejceh ::

Xserces, ventilatorji hladijo, problem je bolj v aluminiju, torej ohišju...

Temperaturu Gpu in vsega ostalega dobro hladi, vendar je ohišju pač takega materiala, kateri rad "ostane" bolj vroč kakor kakšna plastika. Kuker sem rekel nič tragičnega...

Nikonja ::

Pa še Mac-i so skoraj 3krat dražji ampak dizajn je zakon in še plus je da lahko imaš dual boot OSX in Windowsa 7 če želiš (če ti nebi OSX odgovaral).
Osebno nimam apple prenosnika ampak če bi imel neomejeno denarja bi kar njihovga, ker z dizajnom nadj... po meni vse ostale.

broken/link ::

matejceh je izjavil:

Poudariti moram tudi ventilatorje, kateri ostanjejo zelo tiho tudi pri zelo zahtevnih grafičnih nalogah (igranje iger, 3d modeliranje etc.). Edina star, katero se moraš navaditi je vročina, prenosnik postane zelo vroč ob večji uporabi aplikacij, katere zahtevajo več grafične moči.


not true. Kolegica si lasti macbook aira in postane precej glasen/zelo glasen ob zahtevnih grafičnih nalogah. To se je začelo dogajat po letu dni uporabe, tako da ga bo morala verjetno nest spihat na servis, kar pa seveda stane, in to ne malo.

drugače pa debat o tem je bilo že 1001. Odvisno spet za kaj potrebuješ laptop. in kolk dnarja si pripravljen dat zanj. plus v katero smer te nese :)

xerror ::

Jaz od laptopov uporabljam samo še MBP. Trenutno imam še starega (prvi unibody model), star 4 leta, vmes sem samo 2x nadgradil ram, iz 2 na 4 in s 4 na 8GB, zamenjal HDD za SSD in eno leto nazaj baterijo, ki se ni več polnila (po 470 ciklih).

Sedaj kupujem novega, ker Core 2 Duo počasi postaja prešvoh in se še odločam ali navaden ali retina, ampak verjetno bom vzel navadnega, ker mi ne odgovarja, da ne morem menjati diska in rama, pa tudi lan priključek potrebujem. Res, da obstaja adapter RJ45 na thunderbolt, ampak to je še ena stvar več, ki jo lahko pozabim doma.

Noben laptop mi še ni zdržal toliko časa kot MBP. :)

matejceh ::

broken/link

Jaz pišem o MBP Retina ne o MB Air.u...

Invictus ::

Sam sem preskusil MB retina. Lahek in hiter ...

Bi ga takoj imel. Se ga da pa ceneje kupit v UK. Tako nekako 30% ceneje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SLO gamer ::

Kaj pa menite, da je ceneje na daljši rok?

cenejši update
Cenejši software
daljša življenska doba...
Gamer PC & game on

boogie_xlr ::

Kupiš laptop za 500e in ga menjaš čez dve leti(morda dlje), ali pa kupiš mbp in ga uporabljaš dokler dela.
Vsekakor pa pride v poštev laptop, ki ostane cool(dobesedno).

Invictus ::

Kupiš laptop kot ga rabš.

Sam recimo rabm lahkega in hitrega.

MBP Retina je dovolj blizu ideala.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SLO gamer ::

Ok še nekaj. Kaj pa menite na Windows 8 (težave z nekaterimi igrami) steam in podobno naj ne bi bilo podprto, saj ima Microsoft svoj Windows marektplace (ali nekaj takega).
Pa nekje sem celo zasledil, da naj bi večina glavnih proizvajalcev iger prenehala proizvajati igre za Windows in naj bi se preusmerili na Linux (mislim da Ubuntu) ter pa predvsem na konzole.

Torej, če bi bilo ti res, se potem sploh splača imeti Windows računanikl?

Potem je ednina prednost samo cena.

;-)
Gamer PC & game on

Zgodovina sprememb…

Nikonja ::

...sorry ampak govoriš neumnosti... kateri proizvajalec iger se bo obrnil na linux pc (cca 1% osebnih računalnikov) dokler Windows ima trenutno cca 90% delež. Windows je in bo tukaj tudi za tvoje otroke tko da ne skrbi o prihodnosti Windowsa. Da ni Androida 99% ljudi sploh nebi vedlo da linux obstaja.

Če ne verjameš:
Usage share of operating systems @ Wikipedia

SLO gamer ::

Ja saj se zavedam da večina še nikoli ni slišala za linux. Sam lahko bi se pa zgodilo, da se preusmerijo na konzole (ps3 in xbox360, v prihodnjem letu naj bi prišla vem ps4 in xbox720)

Pravzaprav pa tako ali tako večina "igričarjev" uporablja igralne konzole. Meni pa je še vedno bolj priljubljena tipkovnica in miška. :-)

No kaj pa drugače, ste imeli z MAC-i manj/več težav kakor z Windows-i?

In še nekaj. Kako ste se privadili na Mac OSX lahko/težko. In pa seveda še kako ste kaj zadovoljni z naborom programske opreme za vsakdanja opravila je boljša/slabša kot na Windowsih?
Gamer PC & game on

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

jaz bi izbral PC, za polovico cene dobim top PC in ga menjam cez dve leti ponovno za polovico cene appla...razen ce serjes denar potem pa Apple, a se vseeno bi dal gor winze na dualboot...

draciel ::

Heisenberg je izjavil:

jaz bi izbral PC, za polovico cene dobim top PC in ga menjam cez dve leti ponovno za polovico cene appla...razen ce serjes denar potem pa Apple, a se vseeno bi dal gor winze na dualboot...


Bi se kar strinjal. Sam imam prenosnik ki laufa windows 7 gor. Imam ga cca 4leta. Nikol nobenga problema. Ne bluescreen-a ne nič. Edina stvar pri windowsih so virusi..

VoidRay ::

draciel je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

jaz bi izbral PC, za polovico cene dobim top PC in ga menjam cez dve leti ponovno za polovico cene appla...razen ce serjes denar potem pa Apple, a se vseeno bi dal gor winze na dualboot...


Bi se kar strinjal. Sam imam prenosnik ki laufa windows 7 gor. Imam ga cca 4leta. Nikol nobenga problema. Ne bluescreen-a ne nič. Edina stvar pri windowsih so virusi..

Pri Applu so tudi ;)

SLO gamer je izjavil:

Ok še nekaj. Kaj pa menite na Windows 8 (težave z nekaterimi igrami) steam in podobno naj ne bi bilo podprto, saj ima Microsoft svoj Windows marektplace (ali nekaj takega).
Pa nekje sem celo zasledil, da naj bi večina glavnih proizvajalcev iger prenehala proizvajati igre za Windows in naj bi se preusmerili na Linux (mislim da Ubuntu) ter pa predvsem na konzole.

Torej, če bi bilo ti res, se potem sploh splača imeti Windows računanikl?

Potem je ednina prednost samo cena.

;-)

Ti pojma nimaš.
MS-DOS ti je puna kapa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VoidRay ()

xerror ::

SLO gamer je izjavil:

Ja saj se zavedam da večina še nikoli ni slišala za linux. Sam lahko bi se pa zgodilo, da se preusmerijo na konzole (ps3 in xbox360, v prihodnjem letu naj bi prišla vem ps4 in xbox720)

Pravzaprav pa tako ali tako večina "igričarjev" uporablja igralne konzole. Meni pa je še vedno bolj priljubljena tipkovnica in miška. :-)

No kaj pa drugače, ste imeli z MAC-i manj/več težav kakor z Windows-i?

In še nekaj. Kako ste se privadili na Mac OSX lahko/težko. In pa seveda še kako ste kaj zadovoljni z naborom programske opreme za vsakdanja opravila je boljša/slabša kot na Windowsih?


Manj težav imam z MAC-om. Nabor programske opreme je velik, Microsoft Office so mi celo bolj všeč kot win verzija. Uporabljam pa oboje, doma je en workstation mac, en pa Win, v službi pa samo Win.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MacBook Pro 13 Retina - zmogljivost

Oddelek: Kaj kupiti
204722 (4046) mrkć_majstor
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27054136 (43957) Nummy
»

apple ali pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6911604 (9482) m0LN4r
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25450663 (44808) spirit

Več podobnih tem