» »

Antec DF-85 water cooled

Antec DF-85 water cooled

ShanntEEEk ::

Pozdravljeni!
Da še jaz predstavim mojo "škatlo" :D
Spec:
Procesor: Intel 2 Core Quad 2.66 GHz
Matična: ASUS P5Q PRO
Spomin: Corsair Dominator 4x2gb
Grafična: Gigabyte Nvidia 560GTX
Trdi disk: WD 750gb green
Napajalnik: Enermax liberty 620W
Ohišje: Antec Dark Fleet 85 full tower

Vodno hlajenje:
CPU blok: EK-Supreme HF
Rezervoar: EK-Bay plexi
Pumpa: EK-DC 4.0
Radiator: Unknown 360mm s 6x120mm venti.

Slike:
OC:


Imam problem glede navijanja, trenutno imam na 3600 MHz, rad bi pa spravil preko 4 GHz ampak ni več stabilen, kar se tiče temperature je okoli 55-60°C. Spreminjal sem samo FSB in CPU voltažo. Rabim enega pomočnika, da mi pomaga glede tega, prosim na zs ali pa kar v temo.
In še modding:










Hvala za pomoč.

Lp
  • zavaroval slike: bluefish ()

Excalibrus ::

Ne delajo ti slike... ;)

freesty ::

360 radiator samo za procesor? Pa zakaj ga ne das v ohisje? Meni je grdo, ce je zunaj.. Drugac pa lepo poslihtano.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

ShanntEEEk ::

freesty je izjavil:

360 radiator samo za procesor? Pa zakaj ga ne das v ohisje? Meni je grdo, ce je zunaj.. Drugac pa lepo poslihtano.


sej bi sam rad dal v ohišje ampak nimam kam stlačit. Jah pač je en rableno tako prodajal pa je zato tak velik radiator, v mislih imam še VGA blok. Mam univerzalnega doma ampak nimam tistih hladilnih reber ko jih treba dodatno lepit gor.

freesty ::

Ja zgori daj tisti cd rom nizje pa ventilatorje stran, pa mas plac za radiator? Al ne gre?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

5er--> ::

Jaz bi radiator obrnil za 180°, da bi priključki za cevi gledali proti zadnji strani ohišja.

ShanntEEEk ::

freesty je izjavil:

Ja zgori daj tisti cd rom nizje pa ventilatorje stran, pa mas plac za radiator? Al ne gre?


lahko ga dam samo vn, ker je pa rezervoar odspot.. mam pa samo 3 reže za take stvari.

poiuz ::

Zanimivo visoke temperature, glede na dober hlajenje in dobro zračnost kište...jst mam svojga i7 920 našponanga na 4.4ghz, in pa H70 hlajenje in je v mirovanju od 38-max 41 stopinj...se prav razlika tvoj in moj je bogih 2 do max 3 stopinje.

Me zanima kolk bi bil tale tvoj na 4ghz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poiuz ()

Xserces ::

ja v mirovanju... kaj pa pride pod load? sej če gledaš so vsi coolerji nekak +-5 stopinj v idle... kvaliteta se pokaže pod loudom.

Drugače pa strupena gajba :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

poiuz ::

Ja na to pa nism pomislu, maš prov...ga še nikol nism testiru na full obremenitvi...

freesty ::

60 stopinj se mi zdi vseeno malo veliko. A mas dost mocno pumpo, ker mas kr velik slaufov.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

poiuz ::

Ja men so tut tele cevi čist predovge in glede na velikost kište bi komot kej not zbasu in vseskupi cevasto skrajšu in bi velik bolš hladil...

ShanntEEEk ::

s prime95 ko obremenim zraste kake 5 stopinj še gor.. na 4ghz ko obremenim je pa okoli 60°C ampak ni stabilen.. zato pa rabim pomoč ker bi šlo brez problema še veliko več.

Probal bom menjat radiator za 280mm ker imam zgoraj nad plato 2x 140mm venta in bo super pasalo not pomoje, tad da nebo nič zunaj, krajše cevi in boljše hlajenje. Pumpa je DC 4.0, ni najslabša ni pa najboljša :D

hvala vsem :D
lp

poiuz ::

Ko navijaš procesor istočasno navijaš tudi ram. Zvišaj voltažo še na ramu in pa fajn bi blo spremenit latence na ramu, ker višja frekvenca rama pomeni višje latence rama.

Pa lahko še malenkost zvušaš voltažo procesorju

ShanntEEEk ::

za kuk zvišam voltažo proc.?
in kak višam, nižam latence in frkv. ram ?

hvala lp.

AlienRR ::

Ma komot dvigneš volte CPUju na 1.45V za 24/7.

Preden začneš, preveriš koliko je max temp(googlaj) za tvoj CPU, RAM daš na nižji množilnik in CPU na najvišji.

1. dvigneš BCLK/FSB za cca. 5 MHz,
2. stestiraš stabilnost in gledaš max temp jeder(!).
če se zruši, dvigneš volte procesorju, če se ne ponoviš točko 1.
3. ko dodatni V na CPU ne pomagajo znižaž množilnik CPUju za 1 in dalje dviguješ BCLK oz. FSB.
ko z nižanjem množilnika in višanjem BCLK in več ne moreš preseči najvišje frekvence CPUja, ga vreš v prejšnje stanje**.
4. Točki 1., 2. in 3. ponavljaj dokler ne preseže max temp ali max volte.

5. potem preideš na RAM...

*dvigneš volte -> volte dviguješ za eno ali dve najmanjši enoti v BIOSu
**prejšnje stanje -> stanje najvišje dosežene frekvence CPUja

Bolj simpl in trotl ziher ti ne znam napisat.


Navijanje PD2 e6500

Druga stvar je, da tega procesorja neboš navil tako visoko kot katerega koli Core i serije in stabilnih 4GHz za tvoj CPU je kar dosežek.
Nad 450MHz FSB zna biti že mama platka velik problem, da pa spraviš stabilno okoli 500MHz, potem pa lahk greš na pivo..:P
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

AlienRR ::

poiuz je izjavil:

Zanimivo visoke temperature, glede na dober hlajenje in dobro zračnost kište...jst mam svojga i7 920 našponanga na 4.4ghz, in pa H70 hlajenje in je v mirovanju od 38-max 41 stopinj...se prav razlika tvoj in moj je bogih 2 do max 3 stopinje.

Me zanima kolk bi bil tale tvoj na 4ghz...

To kar primerjaš nima smisla.. sploh frekvence. Drastično drugačni arhiekturi.

Zvišaj voltažo še na ramu in pa fajn bi blo spremenit latence na ramu, ker višja frekvenca rama pomeni višje latence rama.

RAM ima pod tovarniško frekvenco, torej edin smisel ima nižat zakasnitve.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

ShanntEEEk ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611919 (10631) wate
»

navijanje i7-920

Oddelek: Navijanje
363056 (2619) N4m31355
»

Navijanje PD2 e6500

Oddelek: Navijanje
10995 (748) vaščan
»

Navijanje E8400 E0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
706216 (4042) tinlad3n
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940706 (22248) Dr_M

Več podobnih tem