» »

Navijanje PD2 e6500

Navijanje PD2 e6500

Tristan0 ::

POzdravljeni, rad bi vprašal ali je navijanje mojega cpu-ja varno? Moj cpu je Intel pentium dual core e6500 2.93ghz, trenutno overclockan na 3.15ghz, rad bi pa navil na 3.23ghz ali več. ALi je varno?Moj motherboard je g41m-combo, 8gb 1333mhz rama, gtx 650. 450w psu.

krispe ::

Če imaš solidno hlajen računalnik in aftermarket hladilnik na procesorju in če ne pretiravaš z voltažo je navijanje vsekakor varno.

Navijaj počasi, dvigni frekvenco, pojdi v Windows in stestiraj če je stabilen in preveri temperature, če vse štima navijaj dalje in spet stestiraj, če je procesor stabilen in ne pozabi opazovat temperature!

Najbolje bo, če si pomagaš z tutoriali: Overclocking E6500 From 2.93 GHz To 3.5 GHz

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Tristan0 ::

Zdaj je na 3.15ghz emperatura 35-40 celzija, nimam aftermarket coolerja, sam mislim, da mam kr neki ventilatorjev. A bi šlo za totih 700mhz overclockat?

AlienRR ::

Preden začneš, preveriš koliko je max temp(googlaj) za tvoj CPU, RAM daš na nižji množilnik in CPU na najvišji.

1. dvigneš BCLK/FSB za cca. 5 MHz,
2. stestiraš stabilnost in gledaš max temp jeder(!).
če se zruši, dvigneš volte procesorju, če se ne ponoviš točko 1.
3. ko dodatni V na CPU ne pomagajo znižaž množilnik CPUju za 1 in dalje dviguješ BCLK oz. FSB.
ko z nižanjem množilnika in višanjem BCLK in več ne moreš preseči najvišje frekvence CPUja, ga vreš v prejšnje stanje**.
4. Točki 1., 2. in 3. ponavljaj dokler ne preseže max temp ali max volte.

5. potem preideš na RAM...

*dvigneš volte -> volte dviguješ za eno ali dve najmanjši enoti v BIOSu
**prejšnje stanje -> stanje najvišje dosežene frekvence CPUja

Bolj simpl in trotl ziher ti ne znam napisat.

PS: ta vodič NE funkcionira za intelov sandy bridge in ivy.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Xserces ::

AlienRR a ni lih kontra? večji kot je FSB več voltaže nuca. Zakaj potem množilnik zmanšat? jst pri mojem E6600 sem delič pršou z manj fsbja in večjim množilnikom.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

Xserces isto je pri meni ;)

stock ::

Ja sej ni vse v frekvenci CPUja, nahko s višjim FSBjem dosežeš boljši performans kot z zgolj najvišjimi Mhzji.

AlienRR ::

stock je izjavil:

Ja sej ni vse v frekvenci CPUja, nahko s višjim FSBjem dosežeš boljši performans kot z zgolj najvišjimi Mhzji.


Točno tako!

@Xserces, katero koli frekvenco povečuješ tista komponenta (in vsi od nje odvisni deli) bo potrebovala več voltov.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Janac ::

zato pa rabiš plato z čimveč fazami

hojnikb ::

S teto platko in stock kulerjom neki blazno ne boš mogu navit..
#brezpodpisa

vaščan ::

Sicer tema že dolgo ni v uporabi ampak cpu je že star in mogoče se ga kdo loti ocjat danes sem dobil za zrihtat en pc in mi je možakar rekel naj mu še malo privijem cpu če se da in evo E6500 procesor. Zadeva je naravnost fantastična praktično brez truda sem zadevo na stock voltaži s vključenimi varčevalnimi fuknkcijami spravil na 3.66ghz 1.264v se pravi 333x11 ram na 1333mhz ddr3. Super procesor varčen hladen večina iger na njem še komot deluje. Evo dva screena.
 1

1


 2

2



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igra GTA 4 na Pentium 4 3,2ghz

Oddelek: Igre
253779 (3203) martin551
»

Antec DF-85 water cooled

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171564 (1405) ShanntEEEk
»

OC : intel E2140 1.6 GHz

Oddelek: Navijanje
312957 (2546) urbyluzar
»

Procesor DUAL CORE E6500 se neodziva

Oddelek: Strojna oprema
10847 (720) Blinder
»

Navitje C2D X6800 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814155 (3294) mesoreznica

Več podobnih tem