» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
6 / 30
»»

Enron x86 ::

Mah, me je tako razjezil, da sem ga kar izklopil. Se pa strinjam, ja - bolje se je sam spomnit npr. 1x na teden in posodobit program, kot pa da sam nekaj šari v ozadju in takrat praktično ne moreš nič delat.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

MrStein ::

Ni ravno težava, ampak kaj je kombinacija tipk WINDOWS+PrtScr?

Sem pomotoma pritisnil in ekran se za sekundo zatemni.

Sem guglal gor in dol, ter najboljši opis tipk sem našel tule: http://www.computerhope.com/shortcut/wi...
Ampak ta kombinacija ni opisana.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

to je isto kot prtscr, samo da ti pokaže, da je zajelo sliko z delnim mrkom zaslona.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pesimist ::

Se da z kaksnim haxom spraviti Metro UI na 720p resoluciji?
Sej imam PC na TV eksluzivno kateri je 32" 720p. Sicer ima moznost upscelanja na 1080p vendar je te vse konstantno premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

xdejvid ::

računalnik deluje solidno, potem pa blue screen:

C:\Windows\Minidump\032513-34890-01.dmp
C:\Users\------\AppData\Local\WER-67531-0.sysdata.xml
C:\Windows\MEMORY.DMP

C:\Windows\Minidump\032513-26921-01.dmp
C:\Users\------\AppData\Local\WER-64593-0.sysdata.xml
C:\Windows\MEMORY.DMP

C:\Windows\Minidump\032513-34000-01.dmp
C:\Users\------\AppData\Local\WER-63250-0.sysdata.xml
C:\Windows\MEMORY.DMP

Kaj bi blo narobe? Zadeva je zelo frustrirajoča. Enkrat se je pojavil blue screen, ko sem razpakiraval z winrarom.

Konfiguracija:
ASUS P5GD1 PRO
P4 3.4Ghz
ATI HD3450
3GB RAM DDR
WIN 8 Pro 64 bit

krneki0001 ::

Preveri ram. Pomoje je v ramu problem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

xdejvid ::

zdaj sem nove driverje naložil za:
Intel(R) 82801FB Ultra ATA Storage Controllers - 2652
Intel(R) 82801FB_FBM Ultra ATA Storage Controllers - 266F
Intel(R) 915G_P_GV_GL_PL_910GE_GL Processor to I_O Controller - 2580
Intel(R) 915G_P_GV_GL_PL_910GE_GL PCI Express Root Port - 2581
Intel(R) 82801FB LPC Interface Controller - 2640
Intel(R) 82801FB_FBM PCI Express Root Port - 2660
Intel(R) 82801FB_FBM PCI Express Root Port - 2662
Intel(R) 82801FB_FBM SMBus Controller - 266A
Intel(R) 82801FB_FBM USB Universal Host Controller - 2658
Intel(R) 82801FB_FBM USB Universal Host Controller - 2659
Intel(R) 82801FB_FBM USB Universal Host Controller - 265A
Intel(R) 82801FB_FBM USB Universal Host Controller - 265B
Intel(R) 82801FB_FBM USB2 Enhanced Host Controller - 265C

Upam, da je tu bil problem...

rami so ok (memtest > no error)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xdejvid ()

darkolord ::

Uploadaj te .dmp fajle nekam

thebaloh ::

Lep pozdrav!
Sumum sistem windows 8 /64bit

Imam googlu ne poznan primer in sicer: ko sem na računalnik naložil fifo 2013 je bil od stiska gumba play, do začetnega menija čas cca 10sec. Ko pa naložim kateri koli program (skoraj kateri koli npr. adobe, photo professional, ... ), pa se mi čas do začetnega menija podaljša tudi do 5 minut. Sama igra in sprehajanje po menijih potem delujejo normalno.

Včasih mi uspe šele potem, ko odstranim igro, driverje za grafiko, Microsoft Visual C++ 2010 in directx ter resetiram računalnik. Nato pa vse ponovno naložim. Prav ta zadnji se mi zdi najbolj problematičen, (Microsoft Visual C++ 2010) ne poznam pa dovolj vseh vseh programov, da bi vedel kateri se med seboj povozijo.


Upam da mi bo kdo lahko pomagal in na se pri mojih ugotovitvah motim in da je kaka lažja varianta.


Uporabljam Windows 8 /64bit i5 8gr rama in SSd disk grafika geforce 560Ti

MrStein ::

A še kdo opaža problem, da aktivno okno ni na vrhu (ne, ni Always on Top, ali kaj podobnega v igri, gre za najnavadnejša okna najnavadnejših aplikacij - recimo Firefox) ampak po drugim?

Ponavadi se zgodi, ko se dalj časa zaganja nek program in tačas delam (klikam po) z drugim oknom neke druge aplikacije. Potem se pojavi novo okno, ki delno prekriva staro, ampak aktivno je tisto staro. Če potem kliknem v vidni del starega okna, se ne zgodi nič, še vedno ga prekriva to novo. Edino če kliknem novo, pa spet staro okno, se uredi (torej staro ej aktivno in na vrhu).

To s mi pod Win8Pro vsakih nekaj dni zgodi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KTr1sk ::

CitroX je izjavil:


Če izključim računalnik, pričakujem, da me naslednjič vpraša za uporabnika, ne pa nekaj pametuje in ponudi zadnjega uporabnika. Je moteče, če je več ljudi na isti mašini.

mislim da je to to:
User List Enabler for Windows 8
http://winaero.com/comment.php?comment....


CitroX je izjavil:


Gumb za izklop računalnika manjka, da ni potrebno nekaj mučkati in klikati ...

Handy Shortcuts 1.0 (lahko ustvariš ikono za zaustavitev sistema, ponovno zagon..itd) na namizje in na novi start meni
http://www.softpedia.com/get/Desktop-En...
..iz windows blue teme...sem kopiral sem, ker ustreza pravtako za windows 8

CitroX je izjavil:


Upam,, da bo W9 popravili neke čudne fore v W8.
Efekti in sence ter podobna jajca na W7 po navadi najprej izključim, da ne smetijo in se mi slučajno ne zvrti :-) - upam, da jih v W9 ali blue ne bo privzeto vključenih.

se popolnoma strinjam

in tudi glede start ikono se da nazaj dobit da ne klikaš v prazen kot
http://subrasuro.blogspot.com/2013/02/m...

in še moj video od windows8 kako imam konfiguriran windows8 po moji meri
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

krneki0001 ::

Kva maš pa tok nasmeteno s tok odvečnih programov. :))
Sam imam v metroju vse skupaj 30 malih ikon, pa na desktopu 5 ikon in to so vsi programi, ki jih uporabljam (še to me čisto vseh).
Vse kar imam inštalirano, je par legalno kupljenih produktov in par zastonjskih. In to je vse kar uporabljam. Zakaj sploh še recimo rabiš DVD ali CD burner? Sam recimo nimam več niti DVD-ja, ampak samo še usb diske, ključke in sd kartice. Namesto DVD-ja sem v prenosnik porinil dodaten 750Gb disk z nosilcem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

KTr1sk ::

jp sčasoma se mi nabira ker dosti spremljam na
http://win.softpedia.com/
kjer je dnevno objavjeno novih programov in updejtov....trial in veliko brezplačnih
tako to je ta funkcija (metro start v namizju) izgleda zanimivo
http://www.softpedia.com/reviews/window...

glede dvd/cd burner...pa jaz osebno res zeelo malo uporabljam, ker imam dva zunanja 2.5" diska ki z njima upravljam...rabim pa za moj folk doma..ker so vsi "oldschool"..in je njim še vedno to enostavno...

če kdo rabi brezplačni klasični start meni za windows 8

http://forums.mydigitallife.info/thread...
http://winaero.com/blog/introducing-win...
http://www.classicshell.net/
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Pesimist ::

A je ze kdo sprobal funkciji refresh PC in reinstall windows iz Win8 opcij?

Mislim je to taksna funkcija kot completni system restori iz Android telefonov?

Kaj pa ce mas spyware in viruse? Pomaga to sploh kaj?

xdejvid ::

Inštaliral sem WIN7 in WIN8 (32bit in 64bit), memtest po 15 urah delovanja (12 passes) ne javlja napake, a računalnik se še vedno sesuje. Res je, da sem pred kratkim dodal drug CPU (P4 3.4 650 namesto P4 530 3.0), ki podpira NX bit za nalaganje windows 8. Drugi Hardware nisem spreminjal.

Report iz Whocrashed:
On Thu 28.3.2013 7:48:46 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\032813-32562-01.dmp
This was probably caused by the following module: fltmgr.sys (fltmgr+0x1E9C)
Bugcheck code: 0x7F (0x8, 0x80050031, 0x6F8, 0xFFFFF88000D9AE9C)
Error: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
file path: C:\Windows\system32\drivers\fltmgr.sys
product: Microsoft(R) Windows(R) Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Microsoft Filesystem Filter Manager
Bug check description: This bug check indicates that the Intel CPU generated a trap and the kernel failed to catch this trap.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

Temperatura procesorja je okrog 58 C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xdejvid ()

xdejvid ::

On Thu 28.3.2013 8:02:31 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\032813-22546-01.dmp
This was probably caused by the following module: netio.sys (NETIO+0x7A68)
Bugcheck code: 0x3B (0xC0000005, 0xFFFFF88001607A68, 0xFFFFF88007EA6800, 0x0)
Error: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
file path: C:\Windows\system32\drivers\netio.sys
product: Microsoft(R) Windows(R) Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Network I/O Subsystem
Bug check description: This indicates that an exception happened while executing a routine that transitions from non-privileged code to privileged code.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

Nimam pojma kateri driver bi zajebaval....

xdejvid ::

Crash Dump Analysis
Crash dump directory: C:\Windows\Minidump
Crash dumps are enabled on your computer.

On Thu 28.3.2013 8:02:31 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\032813-22546-01.dmp
This was probably caused by the following module: netio.sys (NETIO+0x7A68)
Bugcheck code: 0x3B (0xC0000005, 0xFFFFF88001607A68, 0xFFFFF88007EA6800, 0x0)
Error: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
file path: C:\Windows\system32\drivers\netio.sys
product: Microsoft(R) Windows(R) Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Network I/O Subsystem
Bug check description: This indicates that an exception happened while executing a routine that transitions from non-privileged code to privileged code.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.



On Thu 28.3.2013 8:02:31 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
This was probably caused by the following module: epfwwfpr.sys (epfwwfpr+0x14557)
Bugcheck code: 0x3B (0xC0000005, 0xFFFFF88001607A68, 0xFFFFF88007EA6800, 0x0)
Error: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
file path: C:\Windows\system32\drivers\epfwwfpr.sys
product: ESET Smart Security
company: ESET
description: ESET Personal Firewall driver
Bug check description: This indicates that an exception happened while executing a routine that transitions from non-privileged code to privileged code.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: epfwwfpr.sys (ESET Personal Firewall driver, ESET).
Google query: ESET SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION



On Thu 28.3.2013 7:48:46 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\032813-32562-01.dmp
This was probably caused by the following module: fltmgr.sys (fltmgr+0x1E9C)
Bugcheck code: 0x7F (0x8, 0x80050031, 0x6F8, 0xFFFFF88000D9AE9C)
Error: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
file path: C:\Windows\system32\drivers\fltmgr.sys
product: Microsoft(R) Windows(R) Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Microsoft Filesystem Filter Manager
Bug check description: This bug check indicates that the Intel CPU generated a trap and the kernel failed to catch this trap.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.



On Thu 28.3.2013 7:26:41 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\032813-30765-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x4A63CC)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA80037BA318, 0x0, 0x0)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft(R) Windows(R) Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.



On Thu 28.3.2013 7:08:22 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\032813-33156-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x71F00)
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFF8E000C3D158, 0x0, 0xFFFFF8E100C2EF4B, 0x5)
Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft(R) Windows(R) Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.



On Wed 27.3.2013 12:01:55 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\032713-24296-01.dmp
This was probably caused by the following module: classpnp.sys (CLASSPNP+0x1AEC)
Bugcheck code: 0x7F (0x8, 0x80050031, 0x6F8, 0xFFFFF88001201AEC)
Error: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
file path: C:\Windows\system32\drivers\classpnp.sys
product: Microsoft(R) Windows(R) Operating System
company: Microsoft Corporation
description: SCSI Class System Dll
Bug check description: This bug check indicates that the Intel CPU generated a trap and the kernel failed to catch this trap.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

6 crash dumps have been found and analyzed. A third party driver has been identified to be causing system crashes on your computer. It is strongly suggested that you check for updates for these drivers on their company websites. Click on the links below to search with Google for updates for these drivers.

pierch ::

xdejvid je izjavil:

Inštaliral sem WIN7 in WIN8 (32bit in 64bit), memtest po 15 urah delovanja (12 passes) ne javlja napake, a računalnik se še vedno sesuje. Res je, da sem pred kratkim dodal drug CPU (P4 3.4 650 namesto P4 530 3.0), ki podpira NX bit za nalaganje windows 8. Drugi Hardware nisem spreminjal.

Mogoce bi moral updatati BIOS oz. omogociti ta NX bit execution v biosu ce slucajno ni?
Pierch

xdejvid ::

Bios ASUS P5GD1 pro > AMI BIOS REVISION 1012 v02.53, zdaj ne vem ali je to zadnji, ta NX bit pa je enabled v BIOSU. Zdaj sem odstanil NOD32 in računalnik še vedno deluje.

pierch ::

To bi pa mogoce bil res problem. Nevem ali je NOD32 ze kompaktibilen z Win8, ampak glede nato da crashira tudi fltmgr.sys je to mozno.

Sicer pa, za moje pojme je Microsft security esentials dovolj dober za zascito.
Pierch

Dober dan ::

Na stimu sem kupil paket GTA iger. Prenesel sem GTA4 in želel igrat. Ko v igri pričnem z igranjem mi igro zapre in javi napako:
 napaka

napaka

Pozna kdo rešitev? Sem probal vse nanovo inštalirat pa je isto...

MrStein ::

Hmm, že večkrat sem opazil, da zmanjka en folder v Favourites, ki sem ga sam prej dodal (namreč My Documents).
Trenutno kaže le Desktop, Downloads in Recent Places.

To se je že večkrat zgodilo. A je to ena porodnih težav? Saj je preprosto spet dodat, ampak...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m47hingi ::

A ima kdo kakšne težave z Windows 8 po teh zadnjih posodobitvah.
Uporabljam win 64 bit in so bile že v preteklosti težave z posodobitvami v smislu, da je katera "failed" no v zadnjem času ne morem namestiti 4 posodobitev, prenehal je delovati gonilnik za Wacoom tablico, Catalyst Control Center ne dela več, drugih sprememb na sistemu kot posodobitve ni bilo, poskušal tudi z odstranitvijo zadnjih nameščenih posodobitev vendar težava ostaja.
Kupil Windows 8 v tistem obdobju za 30$ ali koliko že, zelo razočaran, tako z funkcionalnostjo, kot po novem z stabilnostjo, win 7 nikoli takšnih težav.

m47hingi ::

S system restore vrnil pred posodobitve, vse dela ok.

krneki0001 ::

wacom dela normalno, tudi vse ostalo deluje brez problemov po updejtih. Ni jih pa moglo vseh naenkrat poinšatlirat, čeprav sem jih vse označil. Jih je moral prvo 6 narediti in potem ostale.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

AvtoR ::

Imam tudi jaz probleme z Win8, oziroma z gonilnikom za grafično kartico (Nvidia 9600gt).
Situacija je naslednja: Pred kakim mesecem sem naredil windows update. Po updatu sem imel problem s programom ArchiCAD. V 3d oknu se mi je pri pan-u (primikanju modela) pojavljalo črno okno namesto modela. Če si nato samo zoom-al, se je spet pojavil model. Problem je bil še pri sleep funkciji računalnika. Računalnik se je iz sleep funkcije vedmo boot-al na novo. Vse ostalo je delovalo normalno.
Problem sem rešil tako, da sem namestil (takrat) najnovejše WHQL nVidia gonilnike 310.90. Ko sem ročno namestil te gonilnike je vse spet delovalo BP.
Včeraj pa sem spet (?) naredil windows update in spet se je pojavil problem z grafično katico v ArchiCADu. Spet črno okno 3d modela.
Spet sem instaliral najnovejše WHQL(?) nVidia gonilnike 314.22, pa to problema ni odpravilo.
Jaz zdaj ne vem v čem je problem, v WIN8 update ali z nVidio gonilniki. Poskušal sem sem vse mogoče variante pa nič.
Na koncu sem naredil windows restore za en mesec nazaj na nVidia 310.90 gonilnike, tako da spet vse deluje BP.
Očitno do nadaljnega ne bom več uporabljal Windows Update!

krneki0001 ::

Nvidia goniliniki, če gre za grafiko. Očitno se jim za stare kartice ne da narest gonilnikov na novo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

AvtoR ::

Pa saj so skoraj vsak teden novi gonilniki in to WHQL. Te ponudi tudi Windows Update, samo kako verzijo nazaj, meni konkretno je nadgradilo na 311.xx, NVidia im zunaj že 314.22...

ZeRo_X ::

Pozdravljeni!

Zanima me le, ali je možno na slo win8 (z nastavljeno slo tipkovnico), kakorkoli zamenjati tipki Z in Y? Nujno bi potreboval da bi imel črko Z levo spodaj, in črko Y ygoraj med t in u.

Najlepša hvala za pomoč!
LP!
Lp!

Dober dan ::

Seveda. Nastavi si angleško tipkovnico in stvar je rešena. Na nadzorni plošči je zadeva skrita mislim da pod "Jeziki".

ZeRo_X ::

že, že, ampak potem nimam šumnikov in dosti znakov se spremeni. Ali ne obstaja kak programček ali bilokaj, da bi samo z in y zamenjal? :)
Lp!

MrStein ::

Seveda je.
activaid ima kup (velik kup) dodatkov, en je tudi premapiranje tipk.
Ali http://www.autohotkey.com/docs/misc/Rem... (ne vem, če ni AutoHotkey ravno del ac'tivaid-a)

Ali pa poguglaš. Se da tudi v registru zamenjat tipke: http://www.ghacks.net/2010/06/06/the-ul... (tule so tudi programo, ki ti to naredijo - TO REŠITEV PRIPOROČAM)

Ali pa greš obratno, nastaviš US layout + šumniki. To je sicer bolj če imaš US tipkovnico in bi rad šumnike imel gor, drugo pa ostane kot je. Tako nastavitev sem nekje uploadal pred leti. Na www.alter.si nekje...
(če imaš fizično slovensko tipkovnico to ni ravno najboljša rešitev).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ZeRo_X ::

MrStein je izjavil:

Seveda je.
activaid ima kup (velik kup) dodatkov, en je tudi premapiranje tipk.
Ali http://www.autohotkey.com/docs/misc/Rem... (ne vem, če ni AutoHotkey ravno del ac'tivaid-a)

Ali pa poguglaš. Se da tudi v registru zamenjat tipke: http://www.ghacks.net/2010/06/06/the-ul... (tule so tudi programo, ki ti to naredijo - TO REŠITEV PRIPOROČAM)

Ali pa greš obratno, nastaviš US layout + šumniki. To je sicer bolj če imaš US tipkovnico in bi rad šumnike imel gor, drugo pa ostane kot je. Tako nastavitev sem nekje uploadal pred leti. Na www.alter.si nekje...
(če imaš fizično slovensko tipkovnico to ni ravno najboljša rešitev).


1000x hvala! Sem zrihtal z Keytweak. :)
Lp!

mihastopar ::

Zanima me ali se da odstrsnit win 8 na ta način ali ne? Teh oken ne poznam in me kolega sprašuje kako bi se dalo odstranit okna. Baje ni tako lahko kot pri ostalih. dvd root,format particije in to blo to.

Tole sem najdu na googlu.
1) Back up all your data
2) stick in the Windows 7 DVD
3) Install. Delete partitions and everything during the beginning of the install.

ALTERNATE METHOD:
1) Back up all your data
2) Completely wipe the HDD using the latest version of GParted Live (you have to burn it to a CD and boot into it. You could use it on USB if you are an advanced user)
3) After you finished wiping it, place in the Windows 7 DVD and boot up the PC and install as normal.

Kako se pride v boot meni ko zaženeš računalnik da izbereš iz katerega bo naredil boot?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Saj navodila so ista kot vedno. ;)

Boot meni pa je tak:
- ponavadi štarta z DVD (resno, DVD? Nimaš USB ključka?) brez da bi kaj nastavljal. Pazi le, da ko DVD napiše "press any key to boot from DVD..." pritisneš, sicer bo šel nazaj disk startat
- drugače pa so različne tipke med zagonom: ESC, F9 itd... ponavadi piše na enkranu (ali v navodilih)
- lahko pa v BIOS nastavitvah nastaviš, da je vedno DVD enota prva za boot
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mihastopar ::

Aha, no sj pol je ostalo isto. Usb, seveda :)
Ker so tukaj govorili nekateri, da se ne da windows 8 odstranit kar tko na lahek način kot se je ostale in ne vem kaj.

krepki ::

Imam vprašanje in sicer zakaj mi na nov prenosnik toshiba satelite nalaga windows 8, 40 minut,tudi window 67 nalaga zelo dolgo.
Nalagal sem z usb ključka,a je možno da je na prenosniku zanič disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

slowie ::

Zdravo!

Imam dve vprašanji glede win8:

1. V PC imam dva diska - novejši je 1TB, starejši 350GB. Imam dual boot win7/win8 (win7 naloženi na starejšega, win8 na novem disku) Problem imam s starejšim diskom, in sicer: V win7 mi disk lepo pokaže in lahko nanj podatke zapisujem in brišem (iz njega se tudi dvignejo sami win7), v win8 pa je isti disk nedostopen, češ da je write protected... Če skušam kaj spremeniti v disk managementu, disk izgine, prav tako tudi, če zaženem DISKPART v CMD konzoli. Se komu to dogaja in kaj bi lahko bilo narobe?

2. Ali lahko naložene licenčne win8 na nek način prenesem z novega na stari disk tako, da bi ohranil licenco (predvsem glede na to, da gre za prenos z večjega diska na manjši)?

Hvala lepa že vnaprej.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

fosil ::

krepki testiraj disk z orodjem proizvajalca

slowie 2. lahko s kakšnim orodjem za kloniranje, vendar moraš najprej skrčit win8 particijo na tako velikost da bo šla na manjši disk.
Tako je!

krepki ::

krepki je izjavil:

Imam vprašanje in sicer zakaj mi na nov prenosnik toshiba satelite nalaga windows 8, 40 minut,tudi windows7 nalaga zelo dolgo.
Nalagal sem z usb ključka,a je možno da je na prenosniku zanič disk.

krneki0001 ::

krepki je izjavil:

Imam vprašanje in sicer zakaj mi na nov prenosnik toshiba satelite nalaga windows 8, 40 minut,tudi window 67 nalaga zelo dolgo.
Nalagal sem z usb ključka,a je možno da je na prenosniku zanič disk.


Počasen disk je v prenosniku. Smo imeli vsi te probleme. Rešitev je SSD.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krepki ::

A tako potem bo potrebno nabavit SSD zdaj verjetno prostora za dva diska ni,kako je pa potem to izvedljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

MrStein ::

40 minut?
To ni počasen disk, ampak defekten disk. Ali kaka druga komponenta.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

slowie ::

Ok, tole z win8 je meni čisto novo, zato še naprej sprašujem: ko grem v "shrinkanje" diska, me pc sprašuje, koliko prostora rabim na novi particiji, ne? Zakaj mi pri 1 TB disku ponuja zgolj malo več kot 500 GB? Gotovo ima neko vezo z rezervacijo prostora za sistem, zato me zanima, ali lahko ta rezerviran prostor zmanjšam, da dobim manj prostora za "sistemsko" particijo, in več prostora za novo particijo? Oziroma, ali kakšen software naredi to sam od sebe - recimo Easeus Partition Master Free Edition?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Lonsarg ::

Disk manager ima včasih problem da ne more zmanjšat diska, ker je kaka sistemska datoteka tam, ki je trenutno v uporabi. Lahko seveda zadevo rešiš z kakim drugim softwerjem, ki je najbolje, da ni takih problemov, da lavfa ko windows ni prižgan. Imaš polno takih programov, ki jih na DVD zapečeš in potem urejaš particije. Še najlažje je si zapeči Hirens Boot CD, kjer je gor ene 10 orodij za particije. Med drugim je gor tudi Live Mini XP, preko katerega lahko to narediš kar iz disk managerja, če se nočeš privajati na nove partition programe.

slowie ::

Razumem, ampak a to windovsev potem ne zmede, če particijo urejaš izven sistema? Mislim, potem, go sistem zaževeš, ni variante, da bi pogrešal kak fajl?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

MrStein ::

Ne, saj fajli vsi ostanejo.

Lahko pa se vedno zgodi, da se kaj sfiži, tako da .... backup že imaš, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

slowie ::

ne še... :) sej lih to me skrbi.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

zila90 ::

Pozdravljeni!
Tudi meni je Windows 8 kar naenkrat začel povzročat težave. Ko kliknem na File Explorer mi le-tega noče zagnat, včasih se zažene in nato zmrzne, včasih se obesi in samodejno zapre... torej nikakor več ne morem dostopati do svojih podatkov na disku. Drugače mi Windows ne javlja nobenih napak oz. ni blue screena ipd. Chrome in ostali programi delajo brez problema. Ta težava se je začela pojavljati kar naenkrat. Iz včeraj na danes, prej je delalo vse ok. Prosim za pomoč...

slowie ::

Mr. Stein: aja, sem malo dvoumno napisal: ne skrbi me za moje fajle, ampak za tiste sistemske, ki bi jih sistem po "shrinkanju" pogrešil...
Naložil sem si Easus Partition Master, pa si nisem upal razdelit diska na dve particiji ravno zato, ker ne vem, ali se bo sistem po tem spet dvignil ali ne - Win8 imajo pa DSP licenco, ki naj ne bi podpirala večkratne inštalacije sistema - pa čeprav gre za isti PC z istim harverom.... sucks.

Zato moram najprej narediti image backup, in če prav zastopim, lahko to naredim z enim od Hiren-ovih orodij, ne?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]
««
6 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270519 (62769) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140232 (33609) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916945 (11049) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081338 (65725) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237273 (20737) AlkaZar

Več podobnih tem