» »

Policija - neupravičena globa

Policija - neupravičena globa

1 2
3
»

shadeX ::

Vsako izogibanje pomeni, da si večja pizda kot vsi policaji kar jih Slovenija premore skupaj.


A na lep način se ne da povedat?

Tip je priznal krivdo in naj plača. Policaj je svoje delo opravil pravilno, kot si napisal lakotnik. Kdo je večja pizda, pa o tem ne bomo danes in tukaj :)

AndrejS ::

Policaji si tudi "zmislijo" kazen, in moreš plačat !

lukaz ::

Engineer_ je izjavil:

Dzombic je izjavil:

Seveda da ne...ampak če bi bil, bi bilo lahko isto


http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

ni ravno tako cigansko, da bi policisti iskali luknje v zakonu da bi pisali kazni. Smo pa v bananistanu kjer nekdo naredi prekršek in išče luknjo, da ne bi plačal. slovenski nacionalni šport...kdo bo imel več izmuznjenih kazni. (tako kot politiki in direktorji, tako tudi mali človek očitno).

Je. Mi je enkrat policaj trdil da me je videl kako sem se pripenjal (ko je peljal za mano ob 3h ponoči na slabo osvetljeni ulici). Na srečo je po 15ih minutah prerekanja odnehal.

St235 ::

shadeX je izjavil:

Vsako izogibanje pomeni, da si večja pizda kot vsi policaji kar jih Slovenija premore skupaj.


A na lep način se ne da povedat?

Tip je priznal krivdo in naj plača. Policaj je svoje delo opravil pravilno, kot si napisal lakotnik. Kdo je večja pizda, pa o tem ne bomo danes in tukaj :)


ne, nekomu ki se obnaša kot je opisano nimam želje ničesar lepše povedat. Tak odnos dela Sloveniji več škode kot vsa politika in tajkuni skupaj.

Hayabusa ::

In ja dejansko to privede do teoretične anomalije, kjer ti lahko uradna oseba napiše kazen za fiktiven prekršek. Samo se je ptri tem seveda potrebno vprašat zakaj bi nekdo to storil. kje je motiv policaja, da krivo priča in s tem ogrozi svoje delovno mesto in zato, da napiše kazen za 120EUR reskira kazenski pregon zaradi kaznivega dejanja?

Because he can, to much power corrupts.
In to, da se bolj verjame njemu (uradna oseba) kot tebi, ne policaju -> praktično nobenih posledic, če si kdaj kaj izmisli.
V primeru Balkanski bojevnik so jih 3 zapored dobili na laži, posledic nobenih, potem misliš da se bo kdo sekiral zaradi takih malenkost, kot so napisane zgoraj ? Vrana vrani ne izkljuje oči.
Kako boš ti dokazoval, da si bil privezan, nisi uporabljal telefona in uporabil smerokaz ? Ne moreš.
Tudi če montiraš notri 15 kamer bodo potem rekli, da posnetek "ne velja".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

St235 ::

normalno, ker se povprečni državljani dnevno srečujemo s policaji, ki podtikajo prekrške in nihče nikomur nič ne more...
žalostno, toda resnično stanje duha nekaterih...

first_line ::

Mene so tudi ustavili ker 'nisem dal' žmigovca pri prehitevanju.
Ko sem popizdil in jih olajal da ni res, niti ni možno da mi žarnica ne dela (indikator pregorelih žarnic) se je en od sramu skril v avto, drugi pa mi je nekaj govoril da naj ne frajarim in podobno. Kazni po letu še nisem dobil, a prej kot v kakšnih desetih letih ne računam na mojo nedolžnost.

Mehmed ::

Hayabusa je izjavil:


Tudi če montiraš notri 15 kamer bodo potem rekli, da posnetek "ne velja".


A pa si kdaj sprobal ta tvoj pesimizem v praksi?

Hayabusa ::

Kar ni od uradnih organov lahko kar vržeš v dev/null, toliko veljave ima v našem Bananistanu.

St235 ::

in vprašanje mehmeda je zelo na mestu: Imaš kakšne konkretne dokaze za te navedbe al je to pač vsakodnevni slovenski rant?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

thramos ::

Kaj misliš, da v policiji se ne vodi evidence zakaj in zoper koga so bile podane pritožbe? In misliš, da se ne kontrolira statistične anomalije? Policaj, ki bi serrijsko podtikal prerške bi se hitro znašel v kaki nočni na meji, če bi sploh obdržal službo.


Maš ti kakršnekoli dokaze za tole? Resno vprašam, nisem še slišal, da bi kakšnega policaja odpustili zaradi tega.

Mehmed ::

Mislm da je osnovni problem, ko nanese na te pritozbe cez policaje, da jih folk enaci s sojenjem. Samo niso take, ne bo njegov odvetnik uletel pa opletal z izrazi kot nelegalno pridobljeni dokazi.
In ce malo pomislite, recimo da imate posnetek, ki dokazuje vas prav. Sedaj bi moral kdorkoli resuje zadevo, vedoc da imate prav, potegniti s policajem katerega verjetno niti ne pozna, ve pa da ni ravnal prav. In pozreti ves pritisk medijev, ko bi jim serviral posnetek skupaj z zavrnjeno pritozbo. In ves, da bi si dali duska.

Ta vranji kodeks deluje dokler se da brez posledic resiti zadevo. Ce bo moral nekdo nad njim v ogenj iz solidarnosti, bo raje udaril krivca po prstih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

St235 ::

thramos je izjavil:

Kaj misliš, da v policiji se ne vodi evidence zakaj in zoper koga so bile podane pritožbe? In misliš, da se ne kontrolira statistične anomalije? Policaj, ki bi serrijsko podtikal prerške bi se hitro znašel v kaki nočni na meji, če bi sploh obdržal službo.


Maš ti kakršnekoli dokaze za tole? Resno vprašam, nisem še slišal, da bi kakšnega policaja odpustili zaradi tega.


tako na hitro, imaš na strani policije letne statistike ki vsebujejo tudi podatke o številu pritožb, njihovih rešitvah in številu ter vrti sankcij zoper policiste. Če najdem še kakšne bolj razdelane podatke javim.

thramos ::

Ja, utemeljene pritožbe strogo sankcionirajo:

Pri pregledu podatkov policije na področju reševanja pritožb za leto 2012 je bilo ugotovljeno, da kljub nekoliko povečanemu številu in odstotku utemeljenih ali delno utemeljenih pritožb, razen opozorilnih pogovorov, vodstva policijskih enot zoper policiste ob ugotovljenem neskladju njihovih ravnanj s predpisi ali utemeljeni pritožbi, niso izvedla drugih ukrepov.


Ampak to ni to kar sem spraševal. Kje je kakšen dokaz za samoiniciativne statistčne kontrole?

St235 ::

recimo:

Poročilo o delu policije za leto 2012
http://www.policija.si/images/stories/S... od strani 40 naprej.

2.2.5 - Nadzorna dejavnost
Skladno s pravili za izvajanje nadzora je bilo v 2012
opravljenih 374 (348) nadzorov, in sicer 99 (79) nad
delom delavcev ter 275 (269) splošnih, strokovnih
in ponovnih nadzorov.
Nadzorniki GPU so izvedli 13 (11) nadzorov nad delom
delavcev NOE GPU in PU. Nadzori so bili izvedeni
na področjih: organizacijskih zadev, zagotavljanja
varnosti cestnega prometa, prekrškovnih postopkov ter
zagotavljanja varnosti državne meje in izvajanja predpisov
o tujcih. Nadzorniki PU so izvedli 56 (65) nadzorov nad
delom delavcev PP. Nadzori so bili opravljeni na področjih
organizacijskih zadev, varovanja državne meje in izvajanja
predpisov o tujcih, zagotavljanja varnosti cestnega
prometa, finančno materialnega poslovanja, odkrivanja
in preiskovanja kriminalitete, operativnega obveščanja
in poročanja, pooblastil ter vzdrževanja javnega reda in
zagotavljanja splošne varnosti ljudi in premoženja.
Opravljenih je bilo 20 (19) splošnih nadzorov. NOE GPU so
izvedle 1 (1) splošni nadzor nad delom PU, te pa 19 (18)
splošnih nadzorov nad delom PP. V 208 (219) strokovnih
nadzorih, od katerih so jih 23 (29) izvedle NOE GPU, 185
(190) pa PU, so bila najpogosteje nadzirana področja:
pooblastil, prekrškovnih postopkov in zagotavljanja
varnosti cestnega prometa. Od 27 (31) ponovnih nadzorov
so jih NOE GPU izvedle 5 (7), PU pa 22 (24). Največkrat
nadzirani sta bili področji pooblastil in prekrškovnih
postopkov.
Za nadzor pooblaščeni delavci so pri splošnih in strokovnih
nadzorih 462-krat (407-krat) izpolnili obrazec z opisom
pomanjkljivosti [na enem obrazcu je praviloma navedenih
več nepravilnosti], zabeleženih je bilo tudi 7 (28) dobrih
rešitev na različnih področjih policijskega dela.


2.2.7 - Pritožbe
V pritožbah, ki so jih obravnavali vodje organizacijskih
enot, je bilo ugotovljenih 465 (584) pritožbenih razlogov;
za 30 (44) ali 6,7 % (8,1 %) od njih je bilo ocenjeno, da
ravnanje policistov ni bilo skladno s predpisi. V pritožbah,
obravnavanih na sejah senata, je bilo navedenih 450 (525)
pritožbenih razlogov, utemeljenih je bilo 60 (55).


2.2.8 - Notranje preiskave
Zaradi suma storitve kaznivih dejanj je bil zoper 6 (3)
policistov uveden disciplinski postopek, 20 (21) je bilo
izdano pisno opozorilo pred redno odpovedjo pogodbe o
zaposlitvi, 10 (19) je bila izdana izredna odpoved pogodbe
o zaposlitvi, 1 (1) policistu je generalni direktor policije
na podlagi prvega odstavka 72. člena zakona o policiji z
odločbo odvzel pravico izvajati policijska pooblastila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

thramos ::

A, ok, hvala.

darkolord ::

Pri prekrških je precej drugače kot pri kaznivih dejanjih:

Kot je zapisalo Ustavno sodišče RS v odločbi U-I-295/05, se obdolženec razbremeni že tedaj, ko z ustrezno stopnjo verjetnosti (ki je nižja od tiste, ki se izraža v razumnem prepričanju sodišča o obstoju nekega dejstva), izkaže, da ni storilec prekrška.

St235 ::

tole si malo iz konteksta potegnil. Odločba ustavnega sodišča se nanaša na konkretno določilo o kaznovanju lastnika vozila in ne velja za prekrške na splošno.

darkolord ::

Mogoče, ampak se uporablja tudi malo drugače.

St235 ::

aha, razumem kaj misliš.

Pri tem treba ful pazit na formulacijo stavka, ker je ta stavek zelo na meji kršitve domneve o nedolžnosti in ga je hitro mogoče narobe interpretirati. V primeru KD pa sploh ne sme priti do situacije, da bi posameznik moral vzpostavljat utemeljen sum v krivdo, ampak je tam striktno na tožilstvu, da dokaže krivdo. Kot pa določa citirana odločba pa je v določenih primerih ob upoštevanju principa sorazmernosti v širšem in ožjem pomenu pri prekrških dovoljeno del dokaznega bremena prenesti na obdolženca.

AndrejS ::

In kaj to pomaga pritožba, ki jo obravnava sodnik, ki ni videl prekrška in verjame policaju ? In ko sodnik reši pritožbo , na to več ni možen ugovor !

St235 ::

daj ne seri neumnosti. Sodniki odločajo o bolj resnih zadevah kot je prekršek brez da bi bili zraven.

a. Sodnik verjame dokazom. Pričanje uradne osebe je zgolj in le en dokaz.

b. Sodnik ni bog in tudi njegova odločitev ni vsemogočna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Če se ti kaj takega zgodi v avtu, da si siguren, da nisi kriv, policaj pa trdi da si, mu lahko rečeš, prav, sej imam posnetek pa se vidimo pri sodniku. Tudi če ga nimaš. Blefiraš lahko. Pokazat mu ga pa ne rabiš takoj.

Invictus ::

Glede na celo debato bi rekel da OP res ni bil privezan.

Saj se zadaj praktično noben ne privezuje.

Glede na stil pisanja bi pa še rekel da je jezikal nazaj. Tud policaj je samo človek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lonz ::

Invictus je izjavil:

Glede na celo debato bi rekel da OP res ni bil privezan.

Saj se zadaj praktično noben ne privezuje.

Glede na stil pisanja bi pa še rekel da je jezikal nazaj. Tud policaj je samo človek.


Zmeraj se privežem; prav tako praktično vsi prijatelji in znanci ki vozijo avto.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Engineer_ ::

lonz je izjavil:

Invictus je izjavil:

Glede na celo debato bi rekel da OP res ni bil privezan.

Saj se zadaj praktično noben ne privezuje.

Glede na stil pisanja bi pa še rekel da je jezikal nazaj. Tud policaj je samo človek.


Zmeraj se privežem; prav tako praktično vsi prijatelji in znanci ki vozijo avto.

kaj pa je zdaj to. imamo spet kekca z več vzdevki?

Dzombic je izjavil:

Seveda da ne...ampak če bi bil, bi bilo lahko isto



vidiš, tu piše da nisi bil pripet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

lonz ::

Moj post se nanaša na tole:

"Saj se zadaj praktično noben ne privezuje. "
...arrrrrr, shiver me timbers...

Engineer_ ::

lonz je izjavil:

Moj post se nanaša na tole:

"Saj se zadaj praktično noben ne privezuje. "


super, pasavček bi bil ponosen nate!

St235 ::

jaz vem, da tudi avta ne bi prižgal, če se potniki zadaj ne bi privezali. Pa mi dol visi za njih, ampak svoje glave pač ne bom nosil na prodaj, ker je nekdo prelen, da bi potegnil pas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

WaterBoy ::

KO jaz vozim in če zadaj ni kdo privezan (po večini so vsi) povem da za druge ne mislim kazni plačevat in se odpeljem.

St235 ::

Dost žalostno, da je kriterij ali naj bo nekdo zadaj privezan to kdo bo plačal kazen. Ker samo tolk vednost kazen plača tisti ki zakon dejansko prekrši in ne tisti, ki vozi.

Tole:



in tole:

(0:55 - 1:05 lepo povzame realnost)


je razlog zakaj voznik, ki ima 0,5% možganske kapacitete spužve NIKOLI ne spelje, če potniki zadaj niso pripeti.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397339 (15205) UganiKdo
»

Policijska zaustavitev brez utemeljenega razloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7113495 (4195) Yugos
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53588736 (71780) darkolord

Več podobnih tem