» »

Policija - neupravičena globa

Policija - neupravičena globa

1
2
3

DarwiN ::

Meizu, saj jaz tudi ne hodim po neosvetljenih cestah, le tokrat sem slučajno šel po enem krajšem predelu seveda, ene 200m ni bilo osvetljave...
A torej še nikoli v življenju nisi šel peš po neosvetljeni cesti?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jype ::

DarwiN> A vidva sta torej tista, ki si v primeru, ko se zvečer kam peš napotita, nadeneta te svetleče pasive...

Ne boš verjel, ampak ja (verjetno sicer res predvsem zato, ker sem biciklist in mam doma celo košaro tistih plehnatih svetlečih objemk).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ABX ::

Žal nimaš šans. Ker če ti znese potem brez slike nimajo več možnosti napisat ene kazni za pas. To pa naše Cesar ne bo dovolil.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mn ::

jype je izjavil:

DarwiN> A vidva sta torej tista, ki si v primeru, ko se zvečer kam peš napotita, nadeneta te svetleče pasive...

Ne boš verjel, ampak ja (verjetno sicer res predvsem zato, ker sem biciklist in mam doma celo košaro tistih plehnatih svetlečih objemk).


Kje se jih da kupiti?

DarwiN ::

ABX, nitka je stara.. Sem jo hijackal s tole mojo smešnico.. Je pa zanimivo, da sta se kljub temu našla dva all righteous osebka, ki se še v življenju nista nikoli niti zlagala, kaj šele, da ne bi teh trakov nosila... Svašta..:))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ABX ::

Jebote :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

mn> Kje se jih da kupiti?

http://dx.com/p/slap-wrap-reflective-wr...

DarwiN> kaj šele, da ne bi teh trakov nosila...

Ja, kaj, a nej kr pustim da mi trenirko pod ketno potegne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Boone ::

Ko bi se vsaj tule po našem odseku ceste 1x zapeljali in potalali kazni za tole. Mogoce bi koga k pameti spravili.

DarwiN ::

Res zanimivo...Psihologija tule v ozadju.. Sem zdajle tako po freudovsko razmišljal, kako da se vas najde toliko povsem neracionalnih in neobjektivnih v takšnem primeru.. Game theory in te jajce, in dejansko gre za to, da se vidite kot voznike proti peščem, vi proti njim, vi zavzamete stališče good guya, pešec pa bad guya... Pa čeprav tudi sami nikoli ne nosite teh trakov (z izjemo jypeja seveda), pa to ne šteje, kot tudi logika ne.. Enostavno ste večkrat v vlogi voznika in vas takole zmoti pešec, kot pa v vlogi pešca.. Objektivnost skozi okno in bum, linčanje bi bilo na mestu - seveda ob kakšni drugi priložnosti in malo drugačnem "prekršku", recimo čarovnice na grmado.. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

mn ::

DarwiN je izjavil:

Res zanimivo...Psihologija tule v ozadju.. Sem zdajle tako po freudovsko razmišljal, kako da se vas najde toliko povsem neracionalnih in neobjektivnih v takšnem primeru.. Game theory in te jajce, in dejansko gre za to, da se vidite kot voznike proti peščem, vi proti njim, vi zavzamete stališče good guya, pešec pa bad guya... Pa čeprav tudi sami nikoli ne nosite teh trakov (z izjemo jypeja seveda), pa to ne šteje, kot tudi logika ne.. Enostavno ste večkrat v vlogi voznika in vas takole zmoti pešec, kot pa v vlogi pešca.. Objektivnost skozi okno in bum, linčanje bi bilo na mestu - seveda ob kakšni drugi priložnosti in malo drugačnem "prekršku", recimo čarovnice na grmado.. :))


WTF je narobe s teboj človek? Če bi bil voznik, bi se zavedal kako grozno slabo viden je ponoči človek in bi se zavedal da so ti troakovi odlična ideja. Ni tukaj nikakršnega sovraštva. Zgolj skrb za sočloveka. Mislim, res da prekršek ni hud, ampak temu primerna je tudi kazen. In da, tudi sam kdaj hodim neosvetljen po cesti.

Boone ::

Jaz imam s sabo vedno odsevnik, ko se tule po naših "hribih" sprehajam ko se začne temniti (ali pa preden se zdani). Ne zaradi policajev, ne zaradi drugih, ampak zaradi svoje varnosti. Ker vem kako pozno se (lahko) opazi nekoga v temnih oblačilih, kadar gre za neosvetljeni del ceste.

Če bi se mi pa že zgodilo, da bi bil brez in bi se ravno takrat prikotalili policaji in napisali kazen, pa se za 20€ vsekakor ne bi spravil jokat po forumih in pisati, kako mi je izpod časti nositi kresničko :\

Unknown_001 ::

Vrtečo modro lučko si drugič na glavo navežte, pa bodo preblemi rešeni.

[D]emon ::

Unknown_001 je izjavil:

Vrtečo modro lučko si drugič na glavo navežte, pa bodo preblemi rešeni.


Ne smes, je dovoljena izkljucno za policijo :D
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

DarwiN ::

Boone je izjavil:

Jaz imam s sabo vedno odsevnik, ko se tule po naših "hribih" sprehajam ko se začne temniti (ali pa preden se zdani). Ne zaradi policajev, ne zaradi drugih, ampak zaradi svoje varnosti. Ker vem kako pozno se (lahko) opazi nekoga v temnih oblačilih, kadar gre za neosvetljeni del ceste.

Če bi se mi pa že zgodilo, da bi bil brez in bi se ravno takrat prikotalili policaji in napisali kazen, pa se za 20EUR vsekakor ne bi spravil jokat po forumih in pisati, kako mi je izpod časti nositi kresničko :\


Dude, jaz sem tole omenil zgolj kot smešnico in zanimivost, da bom kao edini Slovenec v zgodovini, ki bom morda prisiljen plačati kazen za tovrstni največji "prekršek".. Pa ni šlo za neke hribe, ampak za en majhen košček ceste, kjer je drugač vsa okolica vedno osvetljena.. Prehodil sem ene 3km, od tega je bilo 99.5% poti osvetljene..Ni huda tale?
In ne gre se za denar, pravzaprav 40EUR, ampak za lol... Kapiš? Nisem jaz vedel, da vas bo toliko svetnikov navalilo, ki nikoli niste pili alkohola ali poskusili cigaretov, uporabljate kolesarsko čelado in vedno (brez izjeme) z roko nakažete smer, nikoli se niste zlagali, v morju plavate za vsak slučaj z obročki... Takšne reči, ker pač gre za zdravje oziroma večjo varnost, a ne..

Danes zvečer bi lahko pol Slovenije obkrožil pa verjetno ne bi našel osebe s to kresničko... Štekaš zdaj point? Nekje obstaja meja zdravega okusa in logike..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

M-XXXX ::

Danes zvečer bi lahko pol Slovenije obkrožil pa verjetno ne bi našel osebe s to kresničko... Štekaš zdaj point? Nekje obstaja meja zdravega okusa in logike..

Jaz bi od oka rekel, da ima vsaj 50, pa raje 70% vseh nočnih sprehajalcev, ki ne hodijo po pločniku kresničko/lučko/trak v našem koncu...

Hayabusa ::

Zadnjič bi skoraj nagazil enega nindžo kolesarja, ki je pridivjal mimo od nekod v črnem oblečen na črnem kolesu, seveda brez vsake osvetlitve.
Pri takem ni teorije da ga vidiš.

DarwiN ::

M-XXXX je izjavil:

Danes zvečer bi lahko pol Slovenije obkrožil pa verjetno ne bi našel osebe s to kresničko... Štekaš zdaj point? Nekje obstaja meja zdravega okusa in logike..

Jaz bi od oka rekel, da ima vsaj 50, pa raje 70% vseh nočnih sprehajalcev, ki ne hodijo po pločniku kresničko/lučko/trak v našem koncu...


To je malo drug hec.. Jaz sem hodil praktično v centru mesta, kjer je vse osvetljeno in je pač en tak odsek.. Tukaj ne pomnim da bi sploh kdajkoli videl tako osvetljenega pešča...

Boone ::

Joj kakšna drama DarwiN. Boš sploh lahko danes spal?

Nisi bil nekaj zelo specifičen, kje si hodil. Samo da je bil neosvetljen del ceste. Potem sem ti pa jaz povedal moje mnenje. Ki pa je tako, da bi morali policaji biti na tole bolj pozorni in pogosteje pisati kazni. In priznam, razlog za tem mišlenjem je totalno sebičen. Ljudi s kresničko prej opazim. Kako svinjsko od mene, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boone ()

St235 ::

Predvsem pa neodvisno od tega, koliko ljudi ima kresničko in koliko ljudi dobi kazen - Tebe so dobili in tebe so kaznovali. Vse kar boš dosegel z neplačilom polovične kazni je, da boš na koncu plačal polno kazen.

Se pa strinjam, da bi policija morala v takšnih primerih preprosto pritisnit na gas. Verjemi, da ko bi prve tri tako pogazli, bi vsi nosili kresničke.

Ampak imaš srečo smo v demokraciji, kjer si tudi vase zagledani vzvišeni butli upamo hodit kjer nam paše in otresat jezik. A ne Darwin?

Boone ::

Pa da te malo potolažim, nisi edini, ki je za to dobil kazen. Sošolec v srednji šoli je bil v roku 14 dni 2x pri sodniku za prekrške. Prvič ker je napačno prečkal cesto, drugič pa, ker se je sprehajal okoli brez kresničke.

DarwiN ::

Ok, u win, prav imate.. Odslej bom tudi v morju plaval z obročki.. Ker nikoli ne veš, lahko te zgrabi krč ali še kaj hujšega in te ni več.

Bi pa moral že od začetka očitno vprašat samo ljudi, ki živijo v centru večjih mest, ker zdaj ste vključili cel spekter, medtem ko je pa šlo za povsem specifično situacijo... Predstavljajte si, da se sprehajate po centru Ljubljane, čez 100 osvetljenih ulic, nakar pa čez 200 meterski temačni predel, kjer vas zgrabijo...

Ampak ok..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

M-XXXX ::

Tudi če bodo mene na radar dobil (tok tok, do sedaj me še niso) se bom zelo verjetno pizdil nad kaznijo, če bo pri kakšen takem extremu kot je tvoj primer in se mi bo zdelo neumno. Sam fuck it, točno sem vedel v kaj se spuščam in kakšne so posledice...

Hayabusa ::

St235 je izjavil:

Predvsem pa neodvisno od tega, koliko ljudi ima kresničko in koliko ljudi dobi kazen - Tebe so dobili in tebe so kaznovali. Vse kar boš dosegel z neplačilom polovične kazni je, da boš na koncu plačal polno kazen.

Se pa strinjam, da bi policija morala v takšnih primerih preprosto pritisnit na gas. Verjemi, da ko bi prve tri tako pogazli, bi vsi nosili kresničke.

Ampak imaš srečo smo v demokraciji, kjer si tudi vase zagledani vzvišeni butli upamo hodit kjer nam paše in otresat jezik. A ne Darwin?

Policaji kao stavkajo in bi lahko dajali opozorila za take zadeve, ampak ne, treba pisat listke, bo komandir vesel ;((.

Boone ::

@DarwiN, verjetno bi več "simpatij" požel, če bi že na začetku povedal točno situacijo. Da si hodil po mestu in da ravno tam, kjer sta 2 svetilki manjkali so ti pa kazen dali. Ker potem je vse skupaj rahlo drugačna situacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boone ()

Ziga Dolhar ::

Darwin, kako primeren nick ...

... lej. Dej mi sporoč svoje osebne podatke - osebno ime in domači naslov. Grem v štacuno, ti kupim tele obročke in ti jih pošljem po pošti. Od tebe želim le obljubo, da jih boš resno uporabljal.

Ni nobenega altruizma v tej ponudbi, gola sebičnost me je. Ker me to pride n-krat ceneje kot odškodnina, ki ti jo bom moral plačati, če te po nesreči kje zbijem :-/.
https://dolhar.si/

connel ::

Ma te obročke pa res ni težko dobiti, včasih so jih delili policisti, ne vem če imajo še to prakso, malo povprašaj na PP.

Najraje imam ljudi ki hodijo okrog sredi najbolj temne noči v črnih oblekah, neverjetno koliko se jih najde.

Tear_DR0P ::

DarwiN je izjavil:

Predstavljajte si, da se sprehajate po centru Ljubljane, čez 100 osvetljenih ulic, nakar

crkne cestna razsvetljava? se zgodi. sicer je prav romantično videti ljubljano v temi, ampak občutek je pa creepy.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Dzombic ::

Da ne odpiram nove teme....
S sodelavci se pripeljemo pred firmo(sedel sem zadaj)
Odpesacimo cca 5m,nakar se vletijo plavi...napišejo globo za pas 120EU.
Podpišem,da sem prejel...odidem od avta zmučkam papir in vržem v grmovje(po pričanju naj bi celo papir slikal v grmovju) Imakdo nasvet?
Namreč mislim se sklicevati na to, da sem bil v trenutku postopka PEŠEC. Se pravi, da je bil policaj prepozen...imam tudi priče

Mavrik ::

Čak, a ti misliš da za prekrške velja kako pet sekundno pravilo kot pri kruhu, ki pade na tla? In kaj bi naj tvoje priče povedale?
The truth is rarely pure and never simple.

darkolord ::

Ja, ko te policaj ustavi, ko prehitro voziš pijan, morš samo hitro iz avta skočit pa si varen.

Dzombic ::

Kolikor sem jaz seznanjen...
Ko te policija ustavi...signalizira...STOP..loparček...roka itd...
si ti v postopku..od tistega trenutka!
Oni so se pripeljali kot zmešani še to je zraven vrtec in šola tik ob firmi...in mi smo se takorekoč ustavili njim..ne oni nam...
nisem bil več udeleženec v prometu...v tem primeru potnik..

popravljam... ne oni nas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzombic ()

darkolord ::

si ti v postopku..od tistega trenutka!
In? Prekršek si pa naredil že prej, preden ti pomahajo z loparčkom.

Dzombic ::

Aja...po tvoji logiki,lahko bi me naslednji teden ustavil PEŠ...ej globa... nisi bil pripasan v sredo...videl sem te...

darkolord ::

Ja. Ali pa bi ti poslali po pošti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Dzombic ::

Jaz sem vprašal za nasvet...ne neumnosti...če bi htel neumnost...bi policaja vprašal

Mavrik ::

Nasvet? Plačaj čez online banko ker bo manj provizije na položnici.
The truth is rarely pure and never simple.

Dzombic ::

E to je ze nasv3t...mogoce se ju3 se kdo spotakne na nepravilno ustavlanje...pa še napiše kaj konkretnega :)

Engineer_ ::

http://pravninasvet.com/blog/varnostni-...

nimaš izbire. Osebno bi me dogodek sicer motil saj tip nima nobenega dokaza da se je to zgodilo razen izjave "videl sem te".

Nasvet, da boš srečen:
Drugič pa se le pripni.

jype ::

Engineer_> saj tip nima nobenega dokaza

Uradne osebe dokaza ne potrebujejo, če sami vidijo prekršek.

Dzombic ::

Saj to je problem... videl sem te...ravnokar citam,da je ustavitev bila pravilna ker sem se ustavil sam! ce bi pobegnil bi blo bog ve kaj...
Kaj pa lahko naredi z nalogom, ki sem ga zalucal v grmovje? Tip je fajn s fotoaparatom poslikal...cjoj cjoj, ta pa je zagrižen...izogibajte se policajem PU Ruše

Engineer_ ::

jype je izjavil:

Engineer_> saj tip nima nobenega dokaza

Uradne osebe dokaza ne potrebujejo, če sami vidijo prekršek.


seveda rabijo dokaz. Lahko je samo slabo videl in spregledal pas. Če temu ni tako bi se policija parkirala pred mercator in štepala kazni kot po tekočem traku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Dzombic ::

No zaj pa res vec ne wem...do zdaj sem bil 100% da mam prav

Engineer_ ::

ti nimaš kaj imeti prav. ti lahko samo plačaš kazen. Moja debata z jypom je samo hipotetična.

Ti bi lahko samo prijateljem rekel da naj rečejo da si pripet in bi krivo pričali pred sodiščem, kar je kaznivo. Če nisi bil pripet pač nisi bil. ne išči lukenj v zakonu.

Jaz z jypom debatiram zato, ker me zanima kako bi se lahko recimo jaz zavaroval da me nek policist ne bi mogel nategnit in dat položnico čeprav sem bil pripet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Dzombic ::

Ja bo treba, izgleda, da majo ze res proste roke... se bojim, da me vstavijo v petek, da sem ogorek danes vrgel na pločnik, pa še mi fali,da mi napise globo za onesnazevanje okolja (za vrzen papir v grmovje) newem sploh zakaj sem to sploh sal muckat pred njim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzombic ()

Engineer_ ::

proste roke.....

si bil pripet ali ne?

Dzombic je izjavil:

pa še mi fali,da mi napise globo za onesnazevanje okolja (za vrzen papir v grmovje) newem sploh zakaj sem to sploh sal muckat pred njim


zelo neumna in nepotrebna poteza, s katero nisi dosegel ničesar. Še najmanj pa to, da bi se policist premislil in bi kazen "storniral".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Dzombic ::

Seveda da ne...ampak če bi bil, bi bilo lahko isto

ce se pikne se pikne in lahko /ustvari/ prekršek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzombic ()

Engineer_ ::

Dzombic je izjavil:

Seveda da ne...ampak če bi bil, bi bilo lahko isto


http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

ni ravno tako cigansko, da bi policisti iskali luknje v zakonu da bi pisali kazni. Smo pa v bananistanu kjer nekdo naredi prekršek in išče luknjo, da ne bi plačal. slovenski nacionalni šport...kdo bo imel več izmuznjenih kazni. (tako kot politiki in direktorji, tako tudi mali človek očitno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Dzombic ::

Ni ravno tako cigansko...še

javim kakšno komedijo bo še poslal po pošti za zmučkanje in lučanje plačilnega naloga ;)

jype ::

Engineer_> seveda rabijo dokaz.

Ne.

St235 ::

Dokaz je pričanje uradne osebe. Takšen dokaz je zadosten, da si kriv prerška. V kolikora imaš nasprotne dokaze jih seveda lhko predložiš, samo za delovanje pravnega sistema je nujno, da je beseda uradne osebe več od besede obdolženca.

In ja dejansko to privede do teoretične anomalije, kjer ti lahko uradna oseba napiše kazen za fiktiven prekršek. Samo se je ptri tem seveda potrebno vprašat zakaj bi nekdo to storil. kje je motiv policaja, da krivo priča in s tem ogrozi svoje delovno mesto in zato, da napiše kazen za 120€ reskira kazenski pregon zaradi kaznivega dejanja?

Namreč, če bi to počel kot ti opisuješ iz ljubega miru, bi bilo hitro konec veselja. Kaj misliš, da v policiji se ne vodi evidence zakaj in zoper koga so bile podane pritožbe? In misliš, da se ne kontrolira statistične anomalije? Policaj, ki bi serrijsko podtikal prerške bi se hitro znašel v kaki nočni na meji, če bi sploh obdržal službo.

Predvsem pa, če pod črto pogledamo omenjen primer: Vozil si se odpet in si za to si dobil kazen. Policaj je svoje delo opravil pravilno. Vsako izogibanje pomeni, da si večja pizda kot vsi policaji kar jih Slovenija premore skupaj.

kazen za zmečkanje pa bo kaj povezano z onesnaževanjem ali JRM, zagotovo več kot 120€ kar si s svojim obnašanjem nedvomno zaslužiš.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59399764 (17630) UganiKdo
»

Policijska zaustavitev brez utemeljenega razloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7114056 (4756) Yugos
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53592786 (75830) darkolord

Več podobnih tem