» »

windows 8 (nakup)

windows 8 (nakup)

poga ::

MrStein>

instaliras W8 na nov disk (jaz sem enako instaliral na SSD, s tem da sem stari disk z W7 odklopil, da mi ni tistega bootloaderja nalozil), potem pa tako kot je frudi napisal z regedit-om spremenis

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE spremeni "MediaBootInstall" iz 1 v 0

potem pa se:

odpri command prompt (admin rights!) in vpisi:

slmgr /rearm

restart racunalnika!

ponovno aktiviraj in zadeva mora delovati (vsaj pri meni je).

lp,
poga

aja pa se dodatek: da sprozis aktivacijo po restartu odpri command prompt in vpisi:

slui 3

that's all folks :)

lp,
poga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: poga ()

MrStein ::

Sem zdaj še ta slui 3 dal in pravi, da sem "all finished", torej bi to naj bilo to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KTr1sk ::

MrStein je izjavil:

Sem, pa so rekli, da moram obvezno čez staro instalacijo upgrade naredit.

to je zanimivo, da so to rekli, če pa o nakupu imaš izbiro in dobiš ISO datoteko katera ti dovoljuje svežo inštalacijo, mogoče če bi se drug oglasil bi drugače rekel, vprašanje če sploh ve, da je drugače pri win8 nadgradnja, no samo pomembno da je šlo skozi aktivacija....
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Paramedic ::

Upgrade advisor mi je na koncu ponudil kaj želim zdaj narediti, lahko bi mi kar naredil upgrade, jaz pa sem izbral, da hočem ustvarit DVD za poznejšo namestitev (ne spomnim se točnih besed), pa me je zatem vprašal, kam želim shranit ISO.
End transmission.

Heisenberg ::

prosim za info!

Ali lahko kupim pri Microsoftu WIndows 8 upgrade..... in ga namestim na povsem nov SSD disk na katerem ni Windowsow ?

Ganon ::

Lahko.

Massacra ::

Z Viste Home Basic 32-bit najbrž gre upgrade na WIN 8 64-bit (brez posebnih težavic)?
(zamenjal sem namreč procesor in dodal RAM-e)!

SynTax64 ::

Heisenberg je izjavil:

prosim za info!

Ali lahko kupim pri Microsoftu WIndows 8 upgrade..... in ga namestim na povsem nov SSD disk na katerem ni Windowsow ?


V kolikor boš želel po posebni promocijski ceni 14,99 aktivirati na clean install boš moral uporabiti hack ki ga je napisal uporabnik "poga" v kolikor boš kupil samo upgrade kjer te stane win 29,99 lahko brez problema inštaliraš na novo.

Heisenberg ::

SynTax64 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

prosim za info!

Ali lahko kupim pri Microsoftu WIndows 8 upgrade..... in ga namestim na povsem nov SSD disk na katerem ni Windowsow ?


V kolikor boš želel po posebni promocijski ceni 14,99 aktivirati na clean install boš moral uporabiti hack ki ga je napisal uporabnik "poga" v kolikor boš kupil samo upgrade kjer te stane win 29,99 lahko brez problema inštaliraš na novo.

Hvala za odgovor! Nabavil bi 30€ verzijo... Predvidevam pa da je potem zaklenjeno na komponente? Ali lahko se vseeno veckrat na novo namestim ce zelim?

SynTax64 ::

Lahko večkrat na novo s tem da je potem tako kot sam praviš na komponente za katere si prvič aktiviral win. Mislim da je omejitev 5× potem pa klic na microsoft. S tem da takrat ko enkrat namestiš ti OS naredi sliko clean installa, tako da nova inštalacija ni potrebna ampak imaš v nastavitvah možnost tovarniških nastavitev s čimer se ti vse ponastavi kot če narediš clean inštalacijo.

Heisenberg ::

SynTax64 je izjavil:

Lahko večkrat na novo s tem da je potem tako kot sam praviš na komponente za katere si prvič aktiviral win. Mislim da je omejitev 5× potem pa klic na microsoft. S tem da takrat ko enkrat namestiš ti OS naredi sliko clean installa, tako da nova inštalacija ni potrebna ampak imaš v nastavitvah možnost tovarniških nastavitev s čimer se ti vse ponastavi kot če narediš clean inštalacijo.

Ok top shit :-P ! Zgleda bo to moj prvi original OS..razen linux :-)

mitkos ::

Dobil nov prenosnik z Win 8 64-bit SLO/ANG. Ker sem itak mislil it na Win7 sem lepo pobrisal vse particije in ja tudi recovery (itak jih nikoli nisem rabil) in instaliral W7. Ker pa mi nekatere zadeve niso delovale in ker po enemu dnevu igranja v W8, ki niti niso tako zelo napačni sem se odločil, da dam nazaj W8 gor. Sedaj pa imam problem z aktivacijo W8 in s ključem. Imam spravljeno sliko kjer mi je pisalo pod W8 da so windowsi aktivirani in pod tem je bil napisan ključ 4x po 5 znakov. Kako lahko aktiviram W8, kakor so bili ko sem prvič prižgal prenosnik. Bi pomagalo če pokličem na Microsoft Slovenija?

Inštaliral sem pa W8 ki sem ga našel na travniku x64 PRO ANG verzijo, kakor piše v opisu pri prenosniku. Malce se mi zdi čudno, ker piše build 9200..
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitkos ()

Lonsarg ::

A ne bi moglo preprosto delati tako, da inštaliraš na novo, pa vpišeš svojo serijsko in se direkt samo aktivira ponovno, saj je vendar isti hardware. Vedno pa lahko pokličeš Microsoft, saj so plačani:)

mitkos ::

ko inštaliram je neka serijska že vpisana!?!

MrStein ::

Inštaliraj pravo verzijo, ne piratsko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Če že lovdaš z torentov, lovdaj take zadeve, ki nimajo cracka že vgrajenga, če imaš namen za original uporablat ane, lolz... Ti si zlovdu nekaj takega, kjer je crack tako globoko vgrajen že v sam ISO, da se kr avtomatsko vse, bejž stran z tem, se nemalokrat zgodi da so še kaki trojanci hkrati vgrajeni.

Microsoft bi sicer res lahko ponudil zastonj download ISOja... Zdaj pa je edina alternativa na torentih najti ISO, ki ima IDENTIČEN hash(z tem preveriš da gre za isti file) kot tisti, ki je objavlen na microsoftovi strani. Sam kaj ko ljudje nič ne vedo o hashih.

KTr1sk ::

mitkos je izjavil:

ko inštaliram je neka serijska že vpisana!?!

si zloadal PRO verzijo?
lahko naknadno vseeno vneseš serijsko četudi je že vnešena
samo ne vem ali moraš pod search napisati
slui 3
ali
slui 4
probaj ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mitkos ::

Sem vštimal. Sem mislu da bom moru že dt teh 30€.

KTr1sk ::

mitkos je izjavil:

Sem vštimal. Sem mislu da bom moru že dt teh 30€.

in kako si vštimal, kaj si moral narediti?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mitkos ::

Samo pravo nespiratizirano verzijo W8 x64 Pro sem inštaliral in je bla aktivacija potrjena.

MrStein ::

To nadgradnjo za 15 EUR, je mogoče instalirati (in aktivirati ter uporabljati) na dveh PC-jih?

Bo zajamralo, da je aktivirano na več kot enem (podobno kot MSDNAA licenca jamra, če je na več kot dveh)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Seveda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MrStein ::

Na katero vprašanje si odgovoril?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SynTax64 ::

Verjetno na drugo,glede na licenčne pogoje.

Isotropic ::

a se dajo dobiti win 8 trial (90dni ce je mogoce)

Lonsarg ::

Ja, da se dobiti 90 dni trial, maš download direkt pri Microsoftu. vendar gre za posebno verzijo, ki je ne moreš nadgraditi v full, torej po 90 dneh ni drugega kot formatirati.

DrDeeJay ::

A je še vedno možno narediti upgrade za 30 EUR iz piratske aktivirane win7 na legalni win 8 pro? Je kdo poskusil v zadnjem času...al so kaj spremenili (da moraš npr vpisat tud win7 key)?

Če kupim win 8 pro potem lahko (če si ob prvi inštalaciji naredim iso) na računalnik, kjer so bili kupljeni delam clean install...al jih moram vedno upgrajdat prek 7ke (torej najprej inštalirat 7 in potem upgrade na win8)?

Qcube ::

Ima kdo mogoče 64-bit SLO upgrade ISO? Z googlom nisem našel nobenega direktnega linka, na travnikih pa so samo RTM English verzije.

Tilen ::

Po namestitvi sistema dodaj še jezik preko Windows update.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gensi ::

Brskal sem po Microsoft-ovih straneh, a nisem našel odgovora...
Ali je mogoče 32 bitno Visto nadgraditi v 64 bitno 8-ko?

techfreak :) ::

Če prav vem ni razlike v ključu med 32 in 64 bitno verzijo Win Vista/7/8 torej bi 32 bitni ključ moral delovati tudi na 64 bitni verziji.

DrDeeJay ::

btw kaj nardit če za matično ni driverjev za windows 8? Inštalirat tiste k so za win 7? Mam pa tole matično http://www.gigabyte.si/products/product... ?

bosmla ::

Se jaz vprasam:
Na WinXP (32bit, Retail) bi nadgradil na Win8 64bit - to verjetno gre?
Potem pa bi rad "Downgrading to Win7pro 64bit" - bi to slo? Bi lako potem imel nek iso fail z Win7 kateri bi se lahko instaliral na sveze?

cekr ::

bosmla je izjavil:

Se jaz vprasam:
Na WinXP (32bit, Retail) bi nadgradil na Win8 64bit - to verjetno gre?
Potem pa bi rad "Downgrading to Win7pro 64bit" - bi to slo? Bi lako potem imel nek iso fail z Win7 kateri bi se lahko instaliral na sveze?


Mislim, da ne. Naj bi bili zelo strogi pogoji za downgrading.
Ne vem pa, zakaj se mučit s tem. Je Win8 čisto OK. Z malo muke, narediš isti izgled kot Win7. Vse ostalo je pa boljše.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bosmla ::

Ma ce rabis za delo je malo drugace... bi uporabljal se XP ce bi bili gonilniki za 64bitne (nuca se RAM 4+).

techfreak :) ::

Z malo muke, narediš isti izgled kot Win7.

Lahko pa si zadovoljen z Windows 8 ... čist odvisno ali ti ni všeč ker ti pač ni všeč, ali pa zaradi predsodkov in mnenj na forumih.

Dolgradnje? pa so podprte samo na OEM verzija OSa. Glede na http://www.pcworld.com/article/2015107/...
It's also important to note that you cannot downgrade to Windows 7 after buying a Windows 8 Pro upgrade for an old Vista or Windows XP machine.

Torej žal kaj takšnega ni možno.

bosmla ::

eh... hvala

vprasodg ::

jizzer je izjavil:

AFAIK prodajanje produkta iz Dreamsparka ni dovoljeno...


Že že, ampak saj noben ne ve :)
Imaš vprašanje, ki bi ga rad zastavil?
Ali odgovor na že objavljena vprašanja?
Obišči www.vprasanjainodgovori.si

xxpolhecxx ::

Jaz sem pred dobrim mesecem kupil to licenčno verzijo in naredil napako. Prednameščeni sistem je bil x86 in mi je avtomatsko preneslo x86 verzijo. To sem opazil prepozno in zdaj ne vem kako naj zamenjam na x64 verzijo. Ima kdo kakšen nasvet? Čakam oziroma iščem nekoga, ki je shranil x64 ISO datoteko, če bi se jo dalo kako dobit?

smash ::

xxpolhecxx je izjavil:

Jaz sem pred dobrim mesecem kupil to licenčno verzijo in naredil napako. Prednameščeni sistem je bil x86 in mi je avtomatsko preneslo x86 verzijo. To sem opazil prepozno in zdaj ne vem kako naj zamenjam na x64 verzijo. Ima kdo kakšen nasvet? Čakam oziroma iščem nekoga, ki je shranil x64 ISO datoteko, če bi se jo dalo kako dobit?


pokliči na microsoft

Lonsarg ::

Tukaj imaš nekaj originalnih Windows 8 ISO-jev in njihove SHA1 kode.
http://msdn.microsoft.com/en-us/subscri...

Najdi na torrentu nek ISO, ki ima enako SHA1 kodo, ter seveda po downloadu to kodo tudi preveri z kakim programčkom za preverjanje SHA1 kode.

xxpolhecxx ::

Hvala Azgard

Najbrž bo pravi eden od teh dveh pa ne vem kakšna je razlika?

- Windows 8 Pro VL (x64) - DVD (English)
- Windows 8 Pro N VL (x64) - DVD (English)

Lonsarg ::

N verzija pomeni brez media playerja al neki tazga, to bi delala serijska iz ne N verzije.

VL je pa Volume License, to pa mogoče serijska ne dela tvoja gor. No lahko vseeno probaš.

xxpolhecxx ::

Sem našel pravo verzijo s pomočjo SHA1 kode, najlepša hvala. Povezavo pa ne vem če lahko prilepim :)

DrDeeJay ::

a mislte da delajo pol driverji od win7 tud na 8ki? ker starejše plate verjetno ne bodo dobile podporo za win8?

Lonsarg ::

Razen grafike, zaradi novega grafičnega podsistema v Win8 načeloma delajo prav vsi Win7 driverji.

Massacra ::

Sound max meni ne dela na win 8! (se pravi, da sem brez zvoka, če ga inštaliram)

Massacra ::

Poleg tega pa imam isti problem kot xxpolhecxx, pri prvi inštalacijisem zajebal in inštaliral 32 namesto 64 bitno verzijo! In sedaj mi sploh noče sprejeti več 64 bitne verzije na USB-ju (boot z USB-ja). Dobim danes od frenda še en boot USB (64 bit) in če nebo šlo je to najbrž to:

Microsoft želi, da naročim dvd z obema opcijama? In plačam še 15Eur!!!:(

Ali je možen še kakšen trik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Lonsarg ::

Kar bootas z USBja/DVDja nima popolnoma nobene veze z tem kaj imas trenutno instalirano. Ocitno si dobil en nepravilno "zapecen" USB.

Da la sondmax ne dela jah, sem pa tja kak driver res ne bo delal iz win7 ampak treba ze kar sreco imeti.

Qcube ::

Massacra je izjavil:

Poleg tega pa imam isti problem kot xxpolhecxx, pri prvi inštalacijisem zajebal in inštaliral 32 namesto 64 bitno verzijo! In sedaj mi sploh noče sprejeti več 64 bitne verzije na USB-ju (boot z USB-ja). Dobim danes od frenda še en boot USB (64 bit) in če nebo šlo je to najbrž to:

Microsoft želi, da naročim dvd z obema opcijama? In plačam še 15Eur!!!:(

Ali je možen še kakšen trik?


Zapeči na DVD. Meni tudi iz USB ni hotelo inštalirati, se je zataknil pri logotu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70191296793 (3468) MIHAc27
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417728 (1367) jedateruk
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16663597 (50955) MrStein
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062476 (46409) HupChup
»

Windows 8 RTM nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8821758 (17176) Sc0ut

Več podobnih tem