» »

windows 8 (nakup)

windows 8 (nakup)

matonson ::

Kdo ve, kako je z nadgradnjo računalnikov, ki so last podjetja? Vse akcije, ki sem jih opazil so za fizične osebe.

Ganon ::

RejZoR je izjavil:

Ne pa da se moraš neki jajcat z upgrejdi


A ti nismo že razložili, da ni nobenega "jajcanja"?

jabe ::

Zdaj sem nabavila, mi ravnokar dol vleče. Sem izbrala naj bi upgrada in vse datoteke in programe pusti.

Me pa zanima, če se mi splača na novo naložiti, ko bom imela čas in voljo - se pravi sformatirati in clean install, a je to zguba časa?

Ganon ::

Dobro bi bilo.

Lonsarg ::

W windows 8 imaš tudi potem, ko je že inštaliran možnost "reseta" kar naj bi bilo isto kot clean install, isto kot imajo pač telefoni povrnitev na tovarniške nastavitve.

Ganon ::

Lonsarg je izjavil:

W windows 8 imaš tudi potem, ko je že inštaliran možnost "reseta" kar naj bi bilo isto kot clean install, isto kot imajo pač telefoni povrnitev na tovarniške nastavitve.


kmetek ::

FOLK

PROMO CODE še vedno deluje, ravno kupil za 14,99 :))

djordjevic ::

Promo code?
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

djordjevic ::

Eh, švinglali pa ne bomo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

Zakaj pa ne? A tajkuni pa lahko in mafija? ;) Če ne bo delal pa bo med oglasi kmalu :P

kmetek ::

Lahko poveste, kaj vam windows upgrade assistent ponudi na koncu "downloadanja" ?

install now
install later from desktop

kdaj vam ponudi ISO?

hvala.

Ganon ::

Ko izbereš medij.

Zheegec ::

meni pa windows upgrade offer napiše, da online nakup ni možen v moji lokaciji O_o
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lonsarg ::

To meni napise na Windows 8 instalaciji. Napis je napacen, to ti javla, ker si zagnal upgrade asistant iz instalacije, ki ni odobrena za nadgradnjo najverjetneje.

kmetek ::

ganon:

potem install now, in kasneje medij? :)

Blue3D ::

Jaz sem zdaj kupil in inštaliral win8 pro. Sedaj pa bi si rad potegnil dol ISO, da
si ga posnamem na DVD. To potrebujem v primeru, če se mi vsipa računalnik in lahko potem repair zaženem.
Iščem in ne najdem pravilne poti do tega ISA
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Ganon ::

kmetek je izjavil:

ganon:

potem install now, in kasneje medij? :)


Izbereš "Install by creating media":



In dobiš tole:

barakus ::

A promo code je samo za lastnike win 7?

KTr1sk ::

barakus je izjavil:

A promo code je samo za lastnike win 7?

kot je napisal v drugi temi @kmetek:

Get your Microsoft Windows 8 Pro for $14.99 by following these steps:

1). Go to this official site.
http://www.windowsupgradeoffer.com/
2). Select your PC purchase dates between 2 June 2012 - 31 January 2013 and Other in the PC Brand.
3). Fill any thing of your choice in the Name of retailer and PC Model.
4). Fill all other details and submit the form.
5). You will receive a Promo code in your mentioned email address.
6). Download Windows 8 upgrade adviser and run it on your Windows 7 activated PC (Daz Activation also works) and enter your received promo code in it to avail the offer and get your key.

Help Notes:

1). You can reinstall Windows 8 using this key from scratch without the need of Windows 7 or its key!
2). The activated system is Retail edition.

..si lahko izmisliš podatke in dobiš promocijsko kodo :)...jaz sem že svojo dobil :)

moreš imeti pa windows 7 aktivirane gor naložene in bo delovalo :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

kurjač ::

Ali lahko uporabljam oba sistema (vsak na svojem disku) na istem računalniku po kupljeni in aktivirani licenci win8 PRO ?

Lonsarg ::

Če je upgrade verzija, ti piše v licenci da ne smeš, se pa vseeno da to tehnično narest in gre aktivacija skozi:), se ponavljam ko kura:)

Jakob_X ::

Sem ze nabavil in poskusam legalizirat windowse. Upam da res dela :). Najprej HTPC ustimat in ce tam dela se bom sele upal upgradeati glavno masino. Ni slabo za 60 EUR 2x windowse nabavit.

bsaksida ::

Mene pa zanima kje lahko kupim windowse 8 pro. Ne upgrade. Jaz vsake toliko časa delam upgrade računalnik in bi rabil licenco ki ni vezana na Hardware.

kmetek ::

v comshopu imamo navadne 109,90, pro 159,90.

ganon: ti imaš že win 7 gor?

meni na xp to ne ponudi

"On XP option to create ISO/USB is not available. But still you can download it again on another PC with Vista/win7. If you want to download 64bit image use 64 bit OS to run setup for download.

You must have received mail from MS for giving thanks for order & Key.. Look at screen shot & click on "where written here" & download Windows8-Setup.exe file.

Run this setup file & it will ask you for you key. Enter that & now setup will download OS 32 or 64 bit, based on you base OS.
This will also show you an option to create media.

If you don't want to go through all this, i am attaching empty bootable iso file. Open it with poweriso or magiciso & copy files form your c:\esd\windows folder to image & save. Note ESD folder is hidden."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

Windows 8 RTM Pro 32-bit English-US
hxxp://dl.msdnaa.undipcyber.us/software/Windows_8_Pro_EN-US_x86.ISO

Windows 8 RTM Pro 64-bit English-US
hxxp://dl.msdnaa.undipcyber.us/software/Windows_8_Pro_EN-US_x64.ISO

bsaksida ::

Sem gledal njihovo spletno trgovino in sem videl samo DSP verzije (Vezava na strojno opremo). A nimajo na spletni trgovini take ponudbe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bsaksida ()

kmetek ::

ftp://ru-board:ru-board@ftp2.interlink.com.ua/Apps/MICROSOFT.WINDOWS.8

Lonsarg ::

bsaksida je izjavil:

Sem gledal njihovo spletno trgovino in sem videl samo DSP verzije (Vezava na strojno opremo). A nimajo na spletni trgovini take ponudbe?

Spletne trgovine nimajo pojma kaj prodajajo. DSP verzija Windows 8 ne obstaja za prodajo. EDINI verziji, ki ju je mozno prodajat je bodisi upgrade, bodisi PULSB. Ta druga ni vezana na strojno opremo.

Jakob_X ::

Vglavnem. Zadeva preverjeno deluje. Poceni nacin legaliziranja windowsov :). Mi je pa tale metro se malo cuden. Se bo treba navadit.

||_^_|| ::

KTr1sk je izjavil:

barakus je izjavil:

A promo code je samo za lastnike win 7?

kot je napisal v drugi temi @kmetek:

Get your Microsoft Windows 8 Pro for $14.99 by following these steps:

1). Go to this official site.
http://www.windowsupgradeoffer.com/
2). Select your PC purchase dates between 2 June 2012 - 31 January 2013 and Other in the PC Brand.
3). Fill any thing of your choice in the Name of retailer and PC Model.
4). Fill all other details and submit the form.
5). You will receive a Promo code in your mentioned email address.
6). Download Windows 8 upgrade adviser and run it on your Windows 7 activated PC (Daz Activation also works) and enter your received promo code in it to avail the offer and get your key.

Help Notes:

1). You can reinstall Windows 8 using this key from scratch without the need of Windows 7 or its key!
2). The activated system is Retail edition.

..si lahko izmisliš podatke in dobiš promocijsko kodo :)...jaz sem že svojo dobil :)

moreš imeti pa windows 7 aktivirane gor naložene in bo delovalo :)


Meni zahteva še key od windows 7..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

tomaz- ::

Kdaj ti zahteva kljuc od sedmice? Ce delas clean install?

KTr1sk ::

ja tukaj sem bral pod komentarji, da so zdaj spremenili, da zahteva ključ pred nakupom, če prav razumem
http://thenextweb.com/microsoft/2012/10...
meni dva dni nazaj ni tegga zahtevalo...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

kmetek ::

pač nakupite po klasičnih 29,99€?

KTr1sk ::

kmetek je izjavil:

pač nakupite po klasičnih 29,99€?

sem šel brat še forume in je res, naj bi zahteval ključ od win7...veretno takšen ki je bil kupljen v roku enega leta??
tale zaslon se vam pokaže??


sem čist vesel, da je meni še uspelo za 15€ kupit :P
ne vem ali pa je potreben ta ključ samo za promocijsko kodo in vseeno lahk se kupi za 30EUR...no to boste žal sami ugotovili..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

KTr1sk ::

http://asia.cnet.com/microsoft-closes-w...
"The company has since added an extra step where you're required to enter a Windows 7 product key. The system then checks if it's valid before allowing you to purchase the upgrade."
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Alamar ::

Kodo za popust sem pridobil pred par dnevi, vendar še nisem opravil nakupa. Ali bom lahko tole kodo uporabil do januarja 2013, ali ne? V katerem koraku te vpraša za ključ? Pred dejanskim nakupom ali pri prošnji za 15 EUR kodo?

d4vid ::

jizzer je izjavil:

AFAIK prodajanje produkta iz Dreamsparka ni dovoljeno...

Kot simbolično ceno mislim "jaz ti dam Win8 licenčne, ti pa men za eno kavo", ne da mu bom sedaj windowse, ki jih jaz dobim đabe prodajal naprej za tako ceno kot so v trgovin. Mislim da je pošteno, jaz jih ne rabim.

Jaz sem poskusil Win8Releasepreview in Consumer. Saj so dobri. Sam najprej moram kupit touch ekran (al pa ono mizo Microsoftovo :)). To bi bilo kulj, touchpad na laptopu je pa katastrofa.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SloSlayer ::

Imam originalno OEM verzijo Windows 7 Home Premium, ki sem jo dobil z nakupom prenosnika in ta ne deluje v Microsoft Upgrade offer...

Lonsarg ::

Pomoje ti poskusas se prijaviti na tisti 15€ upgrade offer, ki velja samo ce si kupil laptop v zadnjih nekaj mesecih. Ta upgrade za 30€ pa velja za vse in ti mora iti skozi.

SloSlayer ::

Lonsarg je izjavil:

Pomoje ti poskusas se prijaviti na tisti 15€ upgrade offer, ki velja samo ce si kupil laptop v zadnjih nekaj mesecih. Ta upgrade za 30€ pa velja za vse in ti mora iti skozi.


Ja, probam se prijavit na upgrade offer po navodilih, ki so bila napisana zgoraj z razliko, da imam originalen Windows 7 OEM key.

Lonsarg ::

Torej Microsoft preverja serijske, ne samo ce so original ampak ce so res bile kupljene od kar ta akcija poteka. In tvoja ni veljavna za to posebno akcijo, bo treba dat 30€:)

SloSlayer ::

Lonsarg je izjavil:

Torej Microsoft preverja serijske, ne samo ce so original ampak ce so res bile kupljene od kar ta akcija poteka. In tvoja ni veljavna za to posebno akcijo, bo treba dat 30€:)


Bom potem kar na Windows 7 ostal. Hvala za pojasnilo :).

Blue3D ::

Nadgradil iz W7 na W8 plačal 30EUR menjal,
matično, proc in grafiko. (diski in ip ostali)pa
mi javi napako.
"this product key is already used by another PC"

Kaj te naj zdaj naredim ?
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue3D ()

amigo_no1 ::

Kliči na MS Slo in povej da ti je MB crknila.

Ali kaj takega:
http://forums.mydigitallife.info/thread...
EDIT: ne bo delalo

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

OEM licenco(čeprav je vezana na nemodificiran računalnik), se je dalo Microsoft Slovenija prepričat, da ti je kaj crknilo in so ti brez komplikacij zrihtali. Za Windows 8 pa sem slišal da ne bodo več popuščali, če menjaš matično novih 30EUR. Oziroma si dobi Windows verzijo, ki podpira menjavanje računalnikov/komponent in ne OEM licenco, ki tega ne dovoli.

Kok so res strogi glede tega boš pa zvedel samo tako, da pokličeš. Če njihova uradna izjava pravi, da se jih ne da okoli prenašat, še ne pomeni, da se jih ne:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Assass1n ::

Blue3D sporoč kako rešiš, ker mam drugo leto namen mal pomenjat komponente, da vem kako zrihtat pa vrjetno tud ostale zanima.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Blue3D ::

Kličeš telefonsko številko katera je napisana ko hočeš aktivirati ponovno win8.
Tam moraš poklikati na gsm številke za aktivacijo in vnašaš not one kode 8 krat po 8 številk huhuh.
Nato ti javi da je neka napaka. Oglasi se prijazen človek s katerim greta cel postopek še enkrat skozi
in ti da eno novo cifro.
Sem navdušen nad suportom in moram rečt, da je zelo POHVALNO!
ČESTITKE MICROSOFT SLOVENIJA !
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

RejZoR ::

Po krajši analizi bom Win8 preskočil. Tako bedasto zansovanega vmesnika pa še ne. Kot bi gledal Win7 preko katerega bi nabil nek glup overlay s fancy kvadratki. Nekaj kar smo počeli s Clockwise Win3D in Stardock DesktopX dobro desetletje nazaj. Še dobro da se nisem zaletel v nakup, ker bi še tistih par evrov bil stran vržen denar...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mtosev ::

kak pa lahko windows 8 sploh kupiš

?


V košarici imaš artikel (OEM ali DSP programska oprema), katerega nakup je pogojen z nakupom drugih artiklov!

Nakup OEM oziroma DSP različice je možen le ob nakupu računalnika ki ga sestavljajo vsaj: procesor, osnovna plošča, disk, napajalnik in ohišje.
Microsoft Windows 8 Professional DSP, 64-bitni, angleški


Dobava: predvidoma 3 dni


153,32 €
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70191296614 (3289) MIHAc27
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417695 (1334) jedateruk
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16663577 (50935) MrStein
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062471 (46404) HupChup
»

Windows 8 RTM nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8821757 (17175) Sc0ut

Več podobnih tem