» »

Državna štipendija - nedokončan letnik

Državna štipendija - nedokončan letnik

juntrex ::

Lp, sem študent prvega letnika.
Zdaj zanima me kko je s to štipendijo, ker dobivam različne informacije in sedaj ne vem kaj pravzaprav je res.

Zanima me, če jst zdaj npr. dobivam štipendijo 130€, ki pa mi gre za stanovanje oz. študentski dom (110€), + ostali stroški (hrana, prevoz itd...), ki pa me pravzaprav na koncu meseca stane veliko več kot 130€, torej moram za dodatne stroške še nekje denar dobit, ker štipendije ni dost. In zdaj js npr padem letnik oz ne naredim izpitov, kaj se potem zgodi s štipendijo? Če sem prav informiran naj bi mi štipendijo zamrznali za eno leto, kko potem država misli, da bom jst lahko stanovanje plačeval, če že itak zdaj komaj shajam iz meseca v mesec.


Pa ne mi zdaj govorit naj se dam zraven in podobno, ker to se že dajem, ampak prava ni mačji kašel in je pač možnost da padem.


Če je kdo al pa ktera s podobno težavo naj mi malo predlaga kaj narediti.

sasli ::

ja nič...zamrznejo ti štipendijo...pa če nardiš letnik jo boš naslednje leto zopet dobival, v nasprotnem primeru pa jo boš moral vrniti :)

bluefish ::

Kaj ima tukaj veze, kako si ti plačuješ bivanje in ostale stroške?
Prejemaš štipendijo. Če ne izpolnjuješ pogojev, jo ukinejo ali zamrznejo. Simple.

Imaš možnost dela preko študentske napotnice, avtorske pogodbe,... Lahko se pozanimaš o sociali in pogojih za pridobitev,...

freesty ::

Glede stipendije.

Štipendijo, če ne narediš, ti res zamrznejo za eno leto, če še v tistem letu ne narediš letnika potem jo moraš vračat.

Glede na to, da si hodil že v prvi letnik si torej bil na predavanjih in imaš vaje opravljene, torej boš sedaj, ko boš ponavljal imel ogromno prostega časa. Za študentsko delo si že verjetno slišal?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Gladi ::

Če ne moreš brez štipendije študirat, pač ne študirej oz. študiraj ob delu na fakulteti katera to omogoča.

vorantz ::

Pa ne pozabit, da moraš poslat dopis da imaš namen delat faks naprej (če pavziraš in nimaš statusa) oz prinest potrdilo o šolanju
Sicer te bojo klicali in vprašali "kva dugaja s faxom mudel" ampak je fajn to čimprej nrdit

Sicer pa ja, če si vsaj približno resn in si nrdil vsaj pol stvar boš mel več ko dovol cajta za kej delat zravn

Matek ::

Kaj ima tukaj veze, kako si ti plačuješ bivanje in ostale stroške?
Prejemaš štipendijo. Če ne izpolnjuješ pogojev, jo ukinejo ali zamrznejo. Simple.

Imaš možnost dela preko študentske napotnice, avtorske pogodbe,... Lahko se pozanimaš o sociali in pogojih za pridobitev,...

Hja, saj to je težava - državna štipendija do neke mere vsekakor je sociala, ker se jo dodeljuje na podlagi višine prihodkov. Še bolj je to res, odkar so ukinjeni otroški dodatki z argumentom, da se je ta denar prerazporedil v štipendije. Tako da njena povezanost z uspehom študija s tega vidika ni povsem jasna.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1921489723 (3465) MIHAc27
»

Nasvet, 19 let star pa 140€/mesec, prepuščen sebi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
669670 (7781) Unknown_001
»

Koliko lahko zaslužim preko ŠS, da mi ne zmanjšajo štipendije?

Oddelek: Loža
83065 (2610) St235
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25322513 (17725) bluefish
»

republiška štipendija - izredni študij

Oddelek: Šola
73818 (3679) Cokolesnik

Več podobnih tem