» »

Nasvet, 19 let star pa 140€/mesec, prepuščen sebi

Nasvet, 19 let star pa 140€/mesec, prepuščen sebi

1
2
»

fosil ::

Cenzus za najvišjo državno štipendijo je 30% neto plače, torej okrog 330 EUR na mesec.
Kar ti s svojimi prihodki 360 EUR v bistvu že presegaš. Vsak dodatno zaslužen euro ti zato že znižuje štipendijo.
Tako je!

mn ::

n3zn4n je izjavil:

@Raptorf16 - hvala za lepe želje in nasvet. Morda bom probal taktizirati.


Kaj nisi ti lani že za malce drugačno situacijo spraševal:

Kako preživeti FERI ob življenju s punco

Unknown_001 ::

Ps.

Je pa še ena varianta, ki pa ti morda ne bo ravno všeč :8)

Preden me kdo napade kakšna nerealna pričakovanja imam, pa kam nekoga tunkam, naj omenim, da zgolj navajam argumentirane opcije, ki bi mu v skrajni sili prišle prav.


Vojska ima nek 3 mesečni vojaški rok usposabljanja. Dobiš bolj mizerno plačano, neki čez jurja, se mi zdi, ampak je zadeva potem priznana kot delovna doba, kar ti pomaga kasneje pri iskanju službe, ker ti avtomatsko pripišejo delovne izkušnje ali nekaj takega.
Pa možnost je it za rezervista. Kakor je meni znano, si bolj nekak nedeljski vojak. Živiš normalno, dobivaš redno 150EUR na mesec, edino ob naravnih nesrečah ali kaki krizi pa si zavezan pomagat pri reševalnih akcijah. Na bojišča te kakor jaz vem ne pošiljajo, kar je logično, ker pol bi bila lahko vsa vojska doma prosto po Prešernu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

n3zn4n ::

Ja - to sem jaz... malo sem si izmislil situacijo glede bivanja v ljubljani - strah me je, da bi kdo od mojih prepoznal mojo situacijo in mene kot takega - zato sem napisal, da sem v LJ - že to je dovolj, da jih morebiti zavede.

Hm....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3zn4n ()

mn ::

n3zn4n je izjavil:

Ja - to sem jaz... malo sem si izmislil situacijo glede bivanja v ljubljani - strah me je, da bi kdo od mojih prepoznal mojo situacijo in mene kot takega - zato sem napisal, da sem v LJ - že to je dovolj, da jih morebiti zavede.

Hm....


No ja, prosi administratorje za izbris najinih prispevkov če si želiš anonimnost.

n3zn4n ::

U p**** m**** ... sej sem že cel nor, ni čudno da sem pisal sem.

mn ::

n3zn4n je izjavil:

U p**** m**** ... sej sem že cel nor, ni čudno da sem pisal sem.


Drugače pa, ne se sekirat. Kar se tiče originalnega vprašanje se pozanimaj točno koliko lahko zaslužiš.Jaz dvomim, da bi 2 meseca dela vplivala na višino štipendijo ampak jaz sem imel štipendijo še v prejšnjem tisočletju.

Kar se pa tvoje osebne situacije tiče: poskusi se čim prej osvoboditi. Pa tudi če ti ne uspe takoj, v parih letih boš odrastel, imaš žensko ki te ljubi. Verjemi lahko bi bilo slabše. In postalo bo boljše. Osebno poznam tudi par žalostnih situacij, in če ti je kaj v pomoč, ko so se ti ljudje osamosvojili so zaživeli polna življenja.

[D]emon ::

Tole spada prej na med.over.net ali pa /b/

Ne trollbaitaj.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Robi :P ::

Po hitrem prebiranju nisem kje zasledil odgovora glede dela in odvzema štipendije. Sam sem kot dijak redno delal med vikendi na televiziji, imel sem čas in plačano je bilo dobro. Ko je prišel letni izračun za štipendijo je bil vpisan vsak cent ki sem ga zaslužil ( končni znesek ), čez mesec pa itak ne smeš presežti 400EUR zaslužka ker če ne plačaš dohodnino ( mi smo se pač zmenili za zamik nakazila, ko je bila šola sem delal manj in se je takrat še za nazaj nakazalo ). Torej delo se upošteva vendar ker je žal večino tega denarja šlo sproti sem imel bolj kot ne prazen račun kar je poleg nizkih dohodkov staršev pripomoglo da sem dobil štipendijo...


Glede lajfa in tvoje situacije ni možno da bi šel k punci živet dokler maš doma "sranje"? Pol po šolanju pa začneta svoj lajf.

hojnikb ::

Še en, ki ni prebral OPjovega posta :)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

OP, požri teh 3-5 let in probaj čimveč stisnt in zaslužit. Jaz sem vedel, da po faksu nebo šihta, zato sem si vsel absolventa, se prepisal, da lahko zdaj s tem našparanim denarjem živim.
Probaj na faksu spoznati čimveč ljudi, opiši jim situacijo in se ti bo sigurno ponudilo neko delo.

- Jaz sem šel kdaj tudi nosit pohištvo za 2,5EUR/h in po 12ur na dan. Delalo se pa pet,sob,ned.

Kar hočem povedat, na štipendijo se ne zanašaj. Najdi si čimprej svoj vir dohodkov, ki presegajo štipendijo.
Čimveč različnih del boš delal, več boš imel spoznanstva in lažje boš menjal na boljše delo. Študiraš pa lahko še enkrat, ko boš imel šiht in dnar, pa si ga plačaš.

Poznam študente, ki so postali tako odvisni od štipendije, da ne faks in ne delo jim ne pride v poštev in so postale navadne razvajene pizde, ki samo jamrajo kako nimajo denarja.

Aja, pa še vedno je ceneje biti v študentu, kot doma. Kolega, ki je bil v podobnem primeru kot ti, stem da je imel še psihično bolno sestro, in brata, ki je imel samo probleme še znjim je plačeval zelo zelo malo za študenstki dom (15-20EUR mogoče še manj). Je pa res, da je moral ful papirjev izpolnjevat vsako leto in dokazovat.

Lp,
Glede prekoračitve limita. Glej če dobiš 2000EUR štipendije na leto. Pač zasluži več kot teh 2000EUR. Jaz sem to zaslužil z fizičnim delom, doma v prekmurju in v mb.
Delal sem tudi po dva šihta, čez teden dostava, čez pa je bilo kdaj kako nošenje pohištva al selitev, bilokako fizično, sem še to snisnil zravn.
Včasih sem celo našel neko delo, da so ga rabli takoj pa sem dobil 20EUR na roke za tisto 1uro dela in adijo.

Zdaj moram plačat dohodnino, ampak sem si že izračunal, da pač z enim fizičkim vikendom si pokrijem tudi to.
Zaslužu sm tolk, da si lahk privoščim živet zdaj za eno leto, hrana+stroški. Pa še kupu sm si par stvari, ki si jih prej nisem mogel.

Imam starše pa imajo denar, ampak zaradi določenih stvari nočem biti več odvisen od njih in se jih hočem čimprej otrest. Smo imeli preveč nesporazumov zadnje čase.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Aja, zaslužil sem mogoče veliko (vsaj meni se je zdelo), ampak še vedno malo proti tistim, ki delajo redno vsak mesec za okol 500-1000EUR +napitnina, fušanje, plača na črnom, na mesec par let.
Eni so si po diplomi, s tem denarjem kupli nov avto in šli na svoje... Nevem kako jim to uspeva, ampak enim očitno gre.

Pravtako so eni šli v tujino delat fizičnega 6dni*12ur 5EUR/h torej 1,5kEUR na mesec. Stroške jim krije firma. So se nadelal ko prasci v treh mescih polti pa prišli domov in šli študirat za ta dnar.

Jaz ti samo povem, da je opcij veliko, ampak moraš spoznati veliko pravih ljudi ob pravem času na pravem mestu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ZaphodBB ::

Kot je rekel m0LN4r, ne se odpovedovat priložnostim zaradi 200€ sociale.

||_^_|| ::

Kaj pa delo na črno (sivo?:). Pri kakem obrtniku popoldne ipd? Varstvo otrok..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

m0LN4r ::

Pravi problemi se začnejo, če se navadiš štipendije, delal nisi nikoli nikjer in nimaš več statusa.
Potem boš pa na vse pretege iskal razne izgovore, za podaljševanja statusa itd. Tako kot eni plačujejo 300€ za celo leto statusa, samo zato da potem še eno leto dobivajo štipendijo in da jim ni treba zato delat.
Kaj pa po vsem tem? So vsi v blatu.

Delo na črno je odlično, celo pa pri kakem starejšem paru na al kmetih. Boš dobil dnar in konkretno hrano. No vsaj v prekmurju dobiš.
Zato pa spoznaj čimveč folka. Tako sem jaz spoznal enga razvajenca, ki mi je dal 10€ da sem mu pokosil dvorišče, ker se njemu ni dalo, on pa je imel hudo žepnino.
itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sansipan ::

Unknown_001 je izjavil:

Ps.

Je pa še ena varianta, ki pa ti morda ne bo ravno všeč :8)

Preden me kdo napade kakšna nerealna pričakovanja imam, pa kam nekoga tunkam, naj omenim, da zgolj navajam argumentirane opcije, ki bi mu v skrajni sili prišle prav.


Vojska ima nek 3 mesečni vojaški rok usposabljanja. Dobiš bolj mizerno plačano, neki čez jurja, se mi zdi, ampak je zadeva potem priznana kot delovna doba, kar ti pomaga kasneje pri iskanju službe, ker ti avtomatsko pripišejo delovne izkušnje ali nekaj takega.
Pa možnost je it za rezervista. Kakor je meni znano, si bolj nekak nedeljski vojak. Živiš normalno, dobivaš redno 150EUR na mesec, edino ob naravnih nesrečah ali kaki krizi pa si zavezan pomagat pri reševalnih akcijah. Na bojišča te kakor jaz vem ne pošiljajo, kar je logično, ker pol bi bila lahko vsa vojska doma prosto po Prešernu.


Usposabljanje ni vredno denarja

Keš ti izplačajo izključno če narediš usposabljanje, in le to, na koncu.

Tako če obupaš na 99% si vrgel proč lasten čas.

Unknown_001 ::

sansipan je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ps.

Je pa še ena varianta, ki pa ti morda ne bo ravno všeč :8)

Preden me kdo napade kakšna nerealna pričakovanja imam, pa kam nekoga tunkam, naj omenim, da zgolj navajam argumentirane opcije, ki bi mu v skrajni sili prišle prav.


Vojska ima nek 3 mesečni vojaški rok usposabljanja. Dobiš bolj mizerno plačano, neki čez jurja, se mi zdi, ampak je zadeva potem priznana kot delovna doba, kar ti pomaga kasneje pri iskanju službe, ker ti avtomatsko pripišejo delovne izkušnje ali nekaj takega.
Pa možnost je it za rezervista. Kakor je meni znano, si bolj nekak nedeljski vojak. Živiš normalno, dobivaš redno 150EUR na mesec, edino ob naravnih nesrečah ali kaki krizi pa si zavezan pomagat pri reševalnih akcijah. Na bojišča te kakor jaz vem ne pošiljajo, kar je logično, ker pol bi bila lahko vsa vojska doma prosto po Prešernu.


Usposabljanje ni vredno denarja

Keš ti izplačajo izključno če narediš usposabljanje, in le to, na koncu.

Tako če obupaš na 99% si vrgel proč lasten čas.


Ja, to vem, ampak saj sem nekako omenil, da ni to ravno najboljša opcija. Ampak če že gremo svetovat je fajn, da raziščemo vse načine. Tale bi bila res mogoče ena zadnjih na seznamu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474218 (13946) History
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320616 (14758) tikitoki
»

socialna pomoč

Oddelek: Loža
486594 (5007) otago
»

Študentsko življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5618619 (14169) K3kec
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615570 (12070) Janac

Več podobnih tem