» »

Koliko lahko zaslužim preko ŠS, da mi ne zmanjšajo štipendije?

Koliko lahko zaslužim preko ŠS, da mi ne zmanjšajo štipendije?

c0dehunter ::

Čez počitnice imam možnost dela, ki si ga želim in sicer preko študentskega servisa. Drugače prejemam tudi štipendijo (državno) in otroški dodatek, me pa skrbi da se mi omenjena prihodka ne bi znižala, če bi bili prihodki od ŠS previsoki (in bi me tako na nek način "kaznovali"). Je kdo kaj bolj seznanjen, kako je s tem oz. kakšen je limit?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

algo ::

Starši prejemajo otroški dodatek ti prejemaš štipendijo. Umiri se in uživaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

c0dehunter ::

No, pri nas imamo urejeno nekoliko drugače.. Jaz si namreč iz teh dveh prihodkov krijem vse stroške, zato me tudi skrbi, kaj bo če bi želel še kaj zaslužit čez počitnice - da me na koncu to drugo leto ne bo teplo.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

OrkAA ::

V primeru, da starsi dobivajo otroski dodatek zate, te bodo pri prekoracitvi 3600 ojro zasluzka opalili pri dohodnini.

dark_coffee ::

algo je izjavil:

Starši prejemajo otroški dodatek ti prejemaš štipendijo. Umiri se in uživaj.

Ok, res je, da prejema ta dva dohodka, ampak da ne boš mislil, da so to neke bajne vsote! Iz leta v leto je ta znesek totalno mizeren... in temu primerno ni čudno, da človek razmišlja še o dodatnem zaslužku. Navsezadnje človek ne rabi samo tiste osnovne hrane in par "pokrival" za obleči.

Hvala bogu, da se najdejo taki pridni, ki poleg osnovnega prihodka, razmišljajo še o dodatnem delu. V bistvu bi se lahko bolj zamislili nad tistimi, ki pograbijo tisti ubogi otroški dodatek in potem to cimijo ter prakladajo čez cel mesec. Bog ne daj, da bi otrok še kaj dodatnega zaslužil.

Denarja itak ni nikoli preveč, da ne bo kdo mislil.

ameba ::

Ne sekeri se, ti lahko zaslužiš 2800€ brez problema.
Pa sicer ne vem, zakaj bi bla štipendija odvisna od tvojega zaslužka ? Štipendija je odvisna od ocen, ter lokacije kje živiš ( razen če imaš državno, treje nizek standart, pol pa ne vem kako gre ).....
Sicer pa je slovenija tak drek, da vem za primer, ko je dobil tamal državno štipendijo, a doma so kr premožni.
Državna štipendija bi mogla bit za res tiste, ki so na pragu revščine ne pa za normalne oz. mal bolj premožne.
Sistem v sloveniji je čist v k****.

http://www.student.si/preberi-si/aktual...

St235 ::

Diavolo: saj ravno republiško štipendijo prejema.

Za republiško štipendijo, se upošteva povprečen dohodek na mesec na družinskega člana. Sem šteje tudi študentsko delo. Poglej na zadnjo odločbo o štipendiji, kako velik je bil povprečen dohodek na družinskega člana. Temu prišetej ZNESEK PREKO ŠS deljeno ŠT. DRUŽINKSIH ČLANOV deljeno 12. Tako boš videl, če te tvoj zaslužek lahko porine čez cenzus.

jalovec09 ::

Eno vprašanje.

Vlogo za štipendijo, ali se lahko namesto očeta podpiše mama, ali je vseeno kdo se podpiše.

St235 ::

vseeno kdo od staršev podpiše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474578 (14306) History
»

Dijaško delo?

Oddelek: Šola
121440 (1054) SaXsIm
»

Po novem otroški dodatek samo do 18.leta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5815349 (11082) Invictus
»

A je res štipendija samo do decembra?

Oddelek: Loža
282587 (1853) St235
»

Student, prijavljen na borzi oz. zavodu. Imate izkusnje?

Oddelek: Loža
203167 (2804) Tomi

Več podobnih tem