» »

Kako prepoznati extasy

Kako prepoznati extasy

1 2
3
»

jype ::

dope1337> Tole je pa po eni strani moteč stavek. Bogve ka si ti delu s svojimi koma pijanimi prijatelji/-cami. Jz ga s tabo ziher ne grem nkol pit 8-O

Te storitve niti ne ponujam, vsekakor so pa prijatelji, ki so se ob meni poskušali prekomerno opiti z alkoholom, morali zaupat vsem okoli sebe, tudi popolnim neznancem, da bodo znali ravnati v takšni situaciji. Eni to pač izkoristijo za norčevanje, jaz pa nisem takšne vrste prijatelj.

Phantomeye> Jah ne, človeško telo jih proizvede ravno prav. Če jih proizvaja preveč, človek zboli. Isto je z drogami, ki ne izvirajo iz našega telesa. Če jih uživaš preveč - zboliš.

Se pravi bi prepovedal, da ljudje zbolijo? Dobra ideja!

Phantomeye> Ne vem, zakaj je nekaterim ljudem tako težko sprejeti, da različni ljudje različno živijo svoja življenja.

Saj mnogi tule zagovarjamo svobodo izbire kar se tiče uporabe, zlorabe ali rekreacije s pomočjo drog, ne glede na to od kod pridejo.

Phantomeye> Vsak gre lahko stran, če postane nevzdržno.

Glavni problem mnogih drog je ravno v tem, da ne more.

Phantomeye ::

jype je izjavil:

dope1337> Tole je pa po eni strani moteč stavek. Bogve ka si ti delu s svojimi koma pijanimi prijatelji/-cami. Jz ga s tabo ziher ne grem nkol pit 8-O

Te storitve niti ne ponujam, vsekakor so pa prijatelji, ki so se ob meni poskušali prekomerno opiti z alkoholom, morali zaupat vsem okoli sebe, tudi popolnim neznancem, da bodo znali ravnati v takšni situaciji. Eni to pač izkoristijo za norčevanje, jaz pa nisem takšne vrste prijatelj.

Phantomeye> Jah ne, človeško telo jih proizvede ravno prav. Če jih proizvaja preveč, človek zboli. Isto je z drogami, ki ne izvirajo iz našega telesa. Če jih uživaš preveč - zboliš.

Se pravi bi prepovedal, da ljudje zbolijo? Dobra ideja!

Phantomeye> Ne vem, zakaj je nekaterim ljudem tako težko sprejeti, da različni ljudje različno živijo svoja življenja.

Saj mnogi tule zagovarjamo svobodo izbire kar se tiče uporabe, zlorabe ali rekreacije s pomočjo drog, ne glede na to od kod pridejo.

Phantomeye> Vsak gre lahko stran, če postane nevzdržno.

Glavni problem mnogih drog je ravno v tem, da ne more.


Pa ne uporabnik drog. Ce komu postane ne-kul bit v druzbi z nekom, ki uporablja droge - se lahko neha družit z njim. Nihče ni prisiljen bit zraven.

alternativno, se prej pogovoriš s to osebo, da ti ni kul. Najhuje je pa, da si tiho - hkrati pa pizdis po forumih (ne mislilm tebe, jype).

jype ::

Phantomeye> Ce komu postane ne-kul bit v druzbi z nekom, ki uporablja droge - se lahko neha družit z njim. Nihče ni prisiljen bit zraven.

To je precej bolj zapleteno kot se morda zdi na prvi pogled. Človek ima kot socialno bitje mehanizme, ki s pripadnostjo k družbi prinesejo občutke ugodja, v samoti pa depresije. Eden glavnih vzrokov za začetek kajenja pri mladih so ravno pritiski, ki jih občutijo, če družba okoli njih kadi (in ker je kajenje še vedno zelo spretno oglaševano kot nadgradnja nad povprečne ljudi in prestop v svet samostojnih ljudi, ki lahko počnejo reči po svoji presoji, je ta signal še močnejši). Pri ostalih drogah (alkohol, kava, marihuana, ...) velja popolnoma enako.

Vsekakor se strinjam, da je pogovor s sestro v primeru OP edina smiselna izbira in da brat popolnoma po nepotrebnem paničari, hkrati se mi pa uporaba drog za rekreativne namene zdi nekaj tako vsakdanjega, da se mi zdi absurdno, da so take reči prepovedane (ker to pomeni zgolj večje tveganje za uporabnike in višje profite za prodajalce). Če naj bo varnost na prvem mestu, naj se MDMA prodaja v lekarnah, skupaj z navodili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

NeMeTko ::

Kaj nismo že zdavnaj ugotovili, da je tista tabletka (po videzu sodeče) čisto navaden Lekadol - paracetamol, ki se uporablja proti glavobolu, za zbijanje vročine,....?


Drugače pa kar se tiče drog, takšnih ali drugačnih- jaz bi vse uporabnike registriral in jim dal možnost, da jih dobijo na recept v lekarni - če se istočasno vključijo tudi v ustrezen program za ozaveščanje in odvajanje od drog.

Spodrezal bi krila vsem dealerjem, točno bi vedel, kako velik je dejanski problem z drogami, veliko manj bi bilo zastrupitev zaradi neznanih količin učinkovin v drogah, ki se prodajajo na ulici, določene vrste drog (npr. crystal meth) pa niti nebi imele možnost postati popularne. Nenazadnje bi se zmanjšal tudi kriminal, ki je posledica zasvojenosti.

Pred časom sem na tv gledal primer iz Švice. Odvisnik od heroina, je lepo šel v lekarno in tam dobil svojo dozo čistega heroina. Kot je sam rekel, je na ta način lahko celo spet začel delati, kar prej niti slučajno ni bil sposoben, ker je bil neprestano bolan zaradi najrazličnejših svinjarij, ki jih primešajo ulični prodajalci.

amigo_no1 ::

Hja, legalizacij vseh drog bi za sabo potegnila reze v policiji, tožilstvu, sodnikih (najlažje je graditi kariero na malih dilerjih in uporabnikih, s tem da policija sodeluje z vsaj enim dilerjem, ki jim v zameno, da ga pustijo pri miru, ovaja konkurenco), paznikih, carinikih, agencijah/uradom proti drogam, raznoraznih tajnih službah, ki s tem financirajo black op, mafiji in celotni verigi dilerjev/avtoprevoznikov, da ne omenjam politikov & high society, kateri sigurno ne bi hoteli, da bi se njihovo ugledno ime pojavilo v lekarniški varianti.
Potem so tu še razni Talibani (opij), pridelovalci koke v J Ameriki, in še razni drugi laboratoriji, kjer "kuhajo" X in podobno sintetiko.

Not gonna happen on this planet !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jype ::

Če bom jaz kandidiral in zmagal na volitvah se bo to zgodilo prej kot v polovici mandata. Ne moremo si več privoščit takih traparij kot je "vojna proti drogi", ki stanejo desetkrat več kot če bi država vsem šenkala drogo in potem še zdravljenje, vse po tržnih cenah.

amigo_no1 ::

Imaš moj glas !

jype ::

Tričetrt tega denarja se bo pa vložilo v izobraževanje mladih o drogah, da ne bodo potem brezveze paničaril, ko sestra zgubi en lekadol.

Matija82 ::

NeMeTko je izjavil:

Kaj nismo že zdavnaj ugotovili, da je tista tabletka (po videzu sodeče) čisto navaden Lekadol - paracetamol, ki se uporablja proti glavobolu, za zbijanje vročine,....?


Drugače pa kar se tiče drog, takšnih ali drugačnih- jaz bi vse uporabnike registriral in jim dal možnost, da jih dobijo na recept v lekarni - če se istočasno vključijo tudi v ustrezen program za ozaveščanje in odvajanje od drog.

Spodrezal bi krila vsem dealerjem, točno bi vedel, kako velik je dejanski problem z drogami, veliko manj bi bilo zastrupitev zaradi neznanih količin učinkovin v drogah, ki se prodajajo na ulici, določene vrste drog (npr. crystal meth) pa niti nebi imele možnost postati popularne. Nenazadnje bi se zmanjšal tudi kriminal, ki je posledica zasvojenosti.

Pred časom sem na tv gledal primer iz Švice. Odvisnik od heroina, je lepo šel v lekarno in tam dobil svojo dozo čistega heroina. Kot je sam rekel, je na ta način lahko celo spet začel delati, kar prej niti slučajno ni bil sposoben, ker je bil neprestano bolan zaradi najrazličnejših svinjarij, ki jih primešajo ulični prodajalci.


Upam, da ne namiguješ, da so vsi uporabniki drog odvisniki. Ne vidim razloga, da bi nekdo hodil na program za odvajanje drog, če hoče na vsake kvatre spiti pivo/vzeti MDMA/skadit joint ali cigaret.

Jaz sem razmišljam o sistemu "izpita" kot npr. za avto. Več tedenski sistem izobraževanja, ki bi obsegal zgodovino, varno uporabo, farmakologijo, tveganja, končni preizkus, itd. V idealnem svetu bi tole celo obsegalo "prakso", prvih par izkušenj z določeno drogo v spremstvu usposobljene osebe.

Legalizacija vseh drog na omejenem področju je zelo problematična, če ni urejen nadzor nad prodajo. Kompleksen problem (kot pravi tudi MZN) ampak itak oni čakajo, da ga bo nekdo drug rešil namesto njih, ker neka Slovenija pa že ne more biti vodilna država v svetu kar se tiče tematike prepovedanih drog.

NeMeTko ::

Največji problem odvisnosti je v tem, da odvisnik sam zelo teško presodi, kdaj je prestopil tisto črto, ko se prične zasvojenost.

Že ko govorimo zgolj o alkoholu moramo vedeti, da obstajata (najmanj?) dve vrsti alkoholikov.
Takšni, ki potrebujejo vsakodnevno dozo - za te je vsakomur jasno, da so alkoholiki.

Potem imamo pa še drugo skupino, ki so čez teden trezni, ko pa pride petek, družba, alkohol - pa se ne zaustavijo, dokler ni koma. Poznam takšen konkretni primerek, ki ima več 'svetlih dni', potem ko pa prime prvi kozarec v roke, pa se ne zaustavi več. Zadeva se redno konča s teroriziranjem cele družine, ko se vrne s pohoda, družino je dobesedno strah pred njim. Kljub večkratnemu zdravljenju, se vedno znova vrne na stara pota.

Ne, ne smemo podcenjevati niti nevarnosti 'občasnega' zadevanja.

Ko sem bil jaz mlad, smo ga tudi pili. Ampak mi smo smtrali, da smo naredili nekaj narobe, če je doza šla preko tistega, kar smo prenesli. Tako smo se trudili, da se naučimo, kje je tista 'prava mera', ko se imaš še komot pod kontrolo in ne povzročaš nikomur težav in preglavic. Edino tako si jaz predstavljam, da je lahko zabava dejansko sproščena, ne pa da se ga eni pribijejo, pa bi se radi kar nekaj pretepali, drugi padajo v komo, pa moraš klicariti rešilec, ali pa še huje vlačiti mrtvo pijanega domov, potem pa domačim razlagat da naj se ne sekirajo.

Xserces ::

kot je nemetko napisu. (Vidm da ne razmislam sam jst tko) Včasih če si bil koma si točno vedel da je narobe. Zdaj je samo še kdo je bl pjn. "ja veš včeri sm biu koma a nism car"

imam pa tut prjatle k se ga tok nažrejo da se nč ne spomnejo nasledn dan. potem pa imam še jst delo ker jih vahtam. avtomatsko pade odgovornost na nekoga ki je trezn.

Pošteno pijan nism bil pa že par let. In mi nič ne fali če sm trezen. Zabavam se lahko tut če nc ne pijem (sprobano že velikokrat. Nikoli bilo dolgčas)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Phantomeye ::

NeMeTko je izjavil:

Največji problem odvisnosti je v tem, da odvisnik sam zelo teško presodi, kdaj je prestopil tisto črto, ko se prične zasvojenost.



Misliš reči uporabnik, ne odvisnik...?

jype ::

Ne, mislil je odvisnike, kar vsi uporabniki nikakor niso.

Phantomeye ::

jype je izjavil:

Ne, mislil je odvisnike, kar vsi uporabniki nikakor niso.


Odvisnik si ko prestopiš mejo, on je pa napisal, da odvisnik ne ve, kdaj je prestopil mejo, čeprav to postaneš šele ko jo prestopiš. Prej si pa zgolj uporabnik brez negativne konotacije.

jype ::

Zdi se mi, da je želel povedat predvsem to, da odvisnik pogosto sploh ne razume ali pa si zanika, da je odvisnik (tisti, ki niso odvisniki, pa zelo jasno vidijo, kdo je odvisnik).

Xserces ::

jype je izjavil:

Zdi se mi, da je želel povedat predvsem to, da odvisnik pogosto sploh ne razume ali pa si zanika, da je odvisnik (tisti, ki niso odvisniki, pa zelo jasno vidijo, kdo je odvisnik).


da odvisnik pogosto sploh ne razume ali pa si zanika TO JE TO.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

NeMeTko ::

Phantomeye je izjavil:

NeMeTko je izjavil:

Največji problem odvisnosti je v tem, da odvisnik sam zelo teško presodi, kdaj je prestopil tisto črto, ko se prične zasvojenost.



Misliš reči uporabnik, ne odvisnik...?

Če govorim o nekomu, ki je že prestopil črto, potem verjetno govorim o odvisniku in ne več uporabniku - mar ni logično?
Je treba še narisati?

dope1337 ::

amigo_no1 je izjavil:

Hja, legalizacij vseh drog bi za sabo potegnila reze v policiji, tožilstvu, sodnikih (najlažje je graditi kariero na malih dilerjih in uporabnikih, s tem da policija sodeluje z vsaj enim dilerjem, ki jim v zameno, da ga pustijo pri miru, ovaja konkurenco), paznikih, carinikih, agencijah/uradom proti drogam, raznoraznih tajnih službah, ki s tem financirajo black op, mafiji in celotni verigi dilerjev/avtoprevoznikov, da ne omenjam politikov & high society, kateri sigurno ne bi hoteli, da bi se njihovo ugledno ime pojavilo v lekarniški varianti.
Potem so tu še razni Talibani (opij), pridelovalci koke v J Ameriki, in še razni drugi laboratoriji, kjer "kuhajo" X in podobno sintetiko.

Not gonna happen on this planet !


Jz bi te popravil ... Not gonna happen on this planet, while the USA is in charge!

Pač ... celotna južna Amerika je že priznala, da je bolj proti drogi potrata denarja brez učinka ... ZDA se vsekakor ne strinja ;(( Figures ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Exile3 ::

Še enkrat sprašujem v zvezi z testom kje se da dobit in točna cena testa .Ja prav imate sestra je pridna delovna in mrljiva zato se mi zdi čudno ,da bi posegala po čem takšnem . V primeru da bo test pozitiven se bom z njo pogovoril saj je polnoletna odrasla oseba in je to njena osebna stvar. Močno dvomim , da bi ona zaužila tableto. Bolj mislim ,da ji je dala kolegica in jo je vzela kasneje pa je ni uporabila in jo je zavrgla.

Aston_11 ::

To rabiš zase oziroma zakaj se ti zdi tako potrebno vtikovati se v življenje sestre + ugotavljaš, da je to njena stvar?

Dvomim, da si pretirano skrben, ker to iz tvojih postov ne izhaja, izhaja pa, da imaš precej težav sam s sabo in bi se torej lahko lotil pri sebi, ker dvomim, da si že na meji popolnosti.

Npr. z branjem razne literature, ki ni rumeni tisk.

Ejsi_Disi ::

Nekdo ti je na začetku odgovoril na vse - cena, kje dobiti...
Rock n' roll ain't noise pollution!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanabis/konoplja/marihuana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21429082 (24118) Uizi
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741477 (29746) jype
»

Krvni test pri prometni nesreči

Oddelek: Na cesti
419789 (6827) ShowDown
»

Nova aretacija v primeru Silk Road 2.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5723226 (20649) matijadmin

-- DROGE -- (overdose... ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21623391 (12503) zee

Več podobnih tem